Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#701 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Pa valja napuniti stadion od 30 i više hiljada. Da se sutra igra, AFH ne bi bio pun obzirom da se raja malo ohladila. Vidjet ćemo kakva će atmosfera biti u novembru. BP protiv Grčke nije bio pun, pa šta više reći.

A i to da nema pritiska, to mi je malo glupo. :-) Kako neće biti pritiska kada je pozorišna atmosfera. Nemaš pritiska kako treba na BP/Grbavici, a da imaš na AFH. Kako će biti pritisak kada većina šuti nakon što protivnik dođe u vodstvo, itd.
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#703 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Company85 »

Logovan wrote:Ajnadžić opet laprda.
http://scsport.ba/ajnadzic-ugostio-samp ... vestitora/
Koja kolicina izrecenih gluposti na jednom mjestu
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#704 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by East_side »

:roll:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#705 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Tomahawk11 »

Nek urade teren, to bi bilo konkretno i korektno.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1472
Joined: 25/07/2015 14:13

#706 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by rocco_siffredi »

Ovaj gori od Nedzada iz NS :lol:
F&N
Posts: 3970
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#707 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by F&N »

Ovak Ajnadzic je komedija ziva.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#708 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Zastupnik u Parlamentu FBiH Irfan Čengić, koji je poznat i kao veliki navijač FK Sarajevo, oglasio se povodom brojnih upita u vezi stadiona Asim Ferhatović Hase.

On je putem svoje Facebook stranice objasnio šta se čeka kako bi se mogao rekonstruisati stadion Koševo.

- Nakon objave o uključivanju Vlade KS u rekonstrukciju Stadiona Grbavica, dobio sam dosta upita oko stadiona Koševo. Prije nekoliko dana sam bio na sastanku sa Načelnikom Nedžadom Ajdnadzićem. On me informisao da je trenutno u proceduri izmjena regulacionog plana koji bi trebao biti razmatran na novembarskoj sjednici OV Centar Sarajevo. Ukoliko se usvoji novi regulacioni plan, te ukoliko se Koševo predvidi kao fudbalski stadion, to će biti prvi korak u potpunoj rekonstrukciji stadiona Koševo. Nakon izmjene regulacionog plana ćemo moći konkretnije početi razgovarati o sveobuhvatnoj rekonstrukciji stadiona "Asim Ferhatović Hase". Samo je jedan dom..., poručio je Irfan Čengić.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#709 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

Citam onaj intervju Nama i ne znam sta da mislim, covjek mozda ima postene namjere ali im je pristup diskutabilan, prije svega ovih koje su postavili u Sarajevu.

Opstina Centar ih indirektno proziva ko' mi ponudili oni sute, za Grbavicu se najavljuju milioni od raznih instanci, od UEFA-e preko Saveza za krov, od kantona navodno 2 miliona za jug, evo i opstina NS najavila ulaganje u jug...

Za to vrijeme ovi sute, pustili da prodje mantra ovo na Grbavici je "nase zajednicko dobro" dok je Sarajevo vlasnistvo bogatasa iz nekakvog Vijetnama pa neka on ulaze (cini mi se da ova percepcija ne prolazi samo kod plavih nego postali kao neko opsteprihvaceno razmisljanje) pustili da se istom tom ulagacu pravi nelojalna konkurencija kroz ulaganje drzavnih para u konkurenta a nama se ne izlazi u susret ni za zemlju na koncesiju da bi imali stadion. Da ne kazem da recimo u taj kamp nije niko ulozio ni marke a i to valjda nekom sluzi.

Za ovu percepciju "oni su neciji" puno doprinosi i ova uprava, sutnjom, zatvorenoscu. Sve sto su imali od istupa je ona sjedeljka sa navijacima a inace zakopcani do grla. Ne znam jesu li nesposobni ili su jednostavno uhljebi pa ih zaboli.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#710 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

Evo nakon 2 miliona od kantona, obecanja od opstine NS za koju ne znam kiji je iznos u pitanju sad ide jos 500 hiljada od gradskog nivoa, Skake i kompanije. Znaci do sad obecano skoro 3 miliona za juznu tribinu stadiona Grbavica.

Uz to uradjen teren i evo natkrit ce se i tribina od FSBiH tj UEFA.

A nasi neka gledaju kuda sunce hoda, glume glumce sa stavom "no comment", uhljebi nesposobni. Nisu u stanju ni izjavu napisati kako treba. Pa makar da se oglase ako nista...
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#711 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by internazionale »

Grean wrote:Evo nakon 2 miliona od kantona, obecanja od opstine NS za koju ne znam kiji je iznos u pitanju sad ide jos 500 hiljada od gradskog nivoa, Skake i kompanije. Znaci do sad obecano skoro 3 miliona za juznu tribinu stadiona Grbavica.

Uz to uradjen teren i evo natkrit ce se i tribina od FSBiH tj UEFA.

A nasi neka gledaju kuda sunce hoda, glume glumce sa stavom "no comment", uhljebi nesposobni. Nisu u stanju ni izjavu napisati kako treba. Pa makar da se oglase ako nista...
Kratko i jasno, dodaj jos i bezobrazni
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#712 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Grean wrote: A nasi neka gledaju kuda sunce hoda, glume glumce sa stavom "no comment", uhljebi nesposobni. Nisu u stanju ni izjavu napisati kako treba. Pa makar da se oglase ako nista...
Mi prvo treba da riješimo pitanje Koševa. Daj prvo da završimo preuzimanje, pa će onda valjda i biti traženje para. :D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#713 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

Logovan wrote:
Grean wrote: A nasi neka gledaju kuda sunce hoda, glume glumce sa stavom "no comment", uhljebi nesposobni. Nisu u stanju ni izjavu napisati kako treba. Pa makar da se oglase ako nista...
Mi prvo treba da riješimo pitanje Koševa. Daj prvo da završimo preuzimanje, pa će onda valjda i biti traženje para. :D
Sto Koseva? Sto se ne kaze sta nam je odgovaralo a nije nam se izaslo u susret.

I na kraju krajeva, sto mora biti stadion. Ima kamp u koji niko nije nista ulozio (a ni mi zadnje dvije godine) a daleko je od zavrsenog. Uz to koristi ga i reprezentacija.

Pumpaju u jedne a nas sisaju. Najveci broj zaposlenih, najveci doprinosi u raznorazne nivoe, strana ulaganja sto znaci uvlacimo kapital a ne izvlacimo iz zemlje. I onda ti ko' slag na tortu drzava pravi nelojalnu konkurenciju a ova telad sute i pustaju da im Ajnadzic prodaje muda pod bubrege prozivajuci nas po medijima.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#715 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Dr. Kuca »

Grean wrote:
POTPUNA MODERNIZACIJA

Stadion Koševo dobija novi travnjak s grijanjem, projekat vrijedan 1,5 miliona KM

Učesnici sastanka su istakli da je svima želja završiti pomenute zadatke do sredine novembra ove godine kada je planirano odigravanje utakmice naše reprezentacije protiv Italije u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu.

https://www.klix.ba/sport/nogomet/stadi ... /190425122
Opstina i kanton novi teren a Savez brojcanike. Cilj da se igra protiv Italije na Kosevu.

Mislim da ce se zajebati kao i u vrijeme Papeta sa Francuskom kad su odabrali Kosevo, nije bilo puno i nije bilo nekog pritiska ali makar cemo mi dobiti stadion koji ispunjava UEFA kategoriju 3.

HAHAHAHAHAH. Ispostovo nacelnik nema sta :lol:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#716 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Kaligrafija »

Nasli bas danas da se mijenja plan u vezi sa stadionom, kad se slucajno odredjuje sudbina Hastahane... Ublehasi mrs, kome vi vise zamazujete oci... Bagro...
Last edited by Kaligrafija on 18/11/2019 18:07, edited 1 time in total.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1472
Joined: 25/07/2015 14:13

#717 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by rocco_siffredi »

Stadion je tu sekundarna stavka, hoce plan za Hastahanu da pokriju nekom ublehom oko stadiona. Sakrivaju tragove i skrecu temu na drugu stranu, a glavnu stvar koja ih zanima zavrsavaju.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#718 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Šta će biti sa stadionom "Asim Ferhatović Hase"? Sve je danas u rukama vijećnika Općine Centar

https://www.klix.ba/sport/nogomet/sta-c ... /191118013

E neka nam je sretno. :D 8-)
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#719 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Veliki korak ka modernizaciji stadiona Koševo: Usvojen Nacrt o izmjenama regulacionog plana

https://www.klix.ba/sport/nogomet/velik ... /191118109

:thumbup: :thumbup:
Sve smo bliži i bliži.... :D
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1472
Joined: 25/07/2015 14:13

#720 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by rocco_siffredi »

Dobri su, samo jos lova fali, stigli do nacrta izmjena. To stadion, to zicara, to atletski stadion, to jezera, to golf teren. Ma nema :lol:
A onda ide na javnu raspravu, sest mjeseci min., pa nakon rasprave na Zavod za planiranje, pa prijedlog na Vijece, taman negdje 2021. Ko ce tad sjedit u Vijecu, ko ce biti Nacelnik, tek zasjeli, jebe im se za stadione, izbori daleko. Mijenja se prvobitni prijedlog, idemo Jovo nanovo. Ovo je samo predizborna suplja. Proci ce samo ono u parku, stadion zdrao'

P.S kao sto rekoh :roll:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izglasa ... /191118121
F&N
Posts: 3970
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#721 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by F&N »

rocco_siffredi wrote: 18/11/2019 17:30 Dobri su, samo jos lova fali, stigli do nacrta izmjena. To stadion, to zicara, to atletski stadion, to jezera, to golf teren. Ma nema :lol:
A onda ide na javnu raspravu, sest mjeseci min., pa nakon rasprave na Zavod za planiranje, pa prijedlog na Vijece, taman negdje 2021. Ko ce tad sjedit u Vijecu, ko ce biti Nacelnik, tek zasjeli, jebe im se za stadione, izbori daleko. Mijenja se prvobitni prijedlog, idemo Jovo nanovo. Ovo je samo predizborna suplja. Proci ce samo ono u parku, stadion zdrao'

P.S kao sto rekoh :roll:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izglasa ... /191118121
Javna rasprava ide prije usvajanja R.P.
Usvajanje r.p. je samo okvir u kojem se mogu izdavati građevinske, urbanističke i druge saglasnosti za koje treba cca godina dana od podnošenja, pogotovo kod velikih projkata gdje često dolazi i do izmjena nekih elemenata projeka ako iskaču iz r.p.
Mada kod nas najčešća praksa je izmjena R.P.
Za usvajanje R.P. je potrebna po zakonu javna rasprava dok za izmjene nije. Takav je scenario bio u slučajevima SCCa, Tibre, Nove otoke itd. Gdje su prvo na javnim raspravama raspravljali o određenoj spratnosti do 5 spratova u svim slučajevima, a onda kasnije, podmićivanjem viječnika, na nekoj od sjednica samo krišom ubace tačku izmjena RP, dodaju spratnost, ili šta im već treba, izglasaju i narod ispuši foru.

Mene je strah takvog scenarija u ovom slučaju, da ne bude u po frka mi izmjenili, nije bilo interesanata za ovaj projekat bla bla...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#722 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Tomahawk11 »

U svakom slučaju će i sljedeće ljeto će biti haj u Zenicu.
F&N
Posts: 3970
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#723 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by F&N »

Tomahawk11 wrote: 19/11/2019 09:18 U svakom slučaju će i sljedeće ljeto će biti haj u Zenicu.
Ma nece. Ja iskreno ne vjerujem da ima ista od ovoga. Ovo je samo predizborna prica. Bice Bog zna jos sta do oktobra.
Ajnadzic je jedan kurcoglupi politicar koji je sad postao svjestan da je izbore u centru dobio samo zato sto su se SDP biraci razdvojili na 5 stranaka i da nikad ne bi dobio, i da kako stvari stoje za naredne lokalne izbore nece dobiti i tu mu trebaju navijaci. Treba mu svaki glas, a u centru simpatizeri FK Sarajeva cine vecinu. I svi su jako nezadovoljni. I sada do izbora cemo se naslusati svega. Vec vidim neke makete likove u odijelima koji obilaze stadion i sta sve ne...
A poslije izbora ce se onda to nekako gledati kome prodati.

Ono sto pouzdano znam jeste da je CSR raspisao tender za nabavku fiksnih citaca, u fazi su pregovora za finansiranje terena, i da ce se sad za zimu raditi PRESS sala, koja je do sada bila u holu, umjesto djecijih svlacionica. A djecije svlacionice su izmjestene vec pored pomocnog terena kod zetre. Zatvaranjem ovih radova nece biti smetnje da se igraju utakmice Play Offa na Kosevu.

Imaju i planovi da se natkrivaju PRESS stolovi na zapadu da im se dovede internet konekcija i prikljucak za struju u svaki stol ali nesto sumnjam da ce se to raditi ove godine, ali vidjecemo.
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#724 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Company85 »

Nije CSR jos raspisao tender za bilo kakve radove na stadionu.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#725 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

Bilo je i obavjestenje iz kluba, pozdravili su promjenu regulacionog plana.
Post Reply