Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#651 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by leškarenje »

Njihova bruka ,nije naša.
User avatar
Logovan
Posts: 94390
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#652 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Pa ja, njihova bruka, a naša je patnja i iskidani živci zbog njihovih najava.
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#654 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by vicious »

Sta je ba ovo, ko im pise ove komentare jbt!!?? :lol: :lol: :lol:
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#656 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by SSemir »

Cossack wrote:Stadion je Ajnadžićeva priča broj 1 i od nje će sigurno biti nešto. Realno, ako je pametan samo na tome može dobiti novi mandat. Onaj crveni je imao 8 godina mandata i napravio je za stadion jedno veliko ništa.
Jesil idalje siguran da ce biti nesto :-D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#657 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

Naredni projekat koji će biti realizovan je nabavka i ugradnja sportskog semafora, te ugradnja grijanja i zamjena trave na terenu, za šta će Općina Centar također izdvojiti dio sredstava iz svog budžeta.

-Spremni smo krenuti u saradnji sa Općinom Centar u realizaciju druge faze, za šta namjeravamo izdvojiti određena finansijska sredstva rebalansom budžeta Kantona Sarajevo. Naredne godine na ovom stadionu želimo napraviti manifestacije otvaranja i zatvaranja zimskog Evropskog omladinskog olimpijskog festivala – EYOF, čime želimo da se vrati olimpijski duh stadionu. Mi imamo još dosta posla, ali i volju da ovaj projekat okončamo do kraja, kazao je Zolj.

Za pojačanje rasvjete na reflektorima na stadionu je izdvojeno gotovo 292.000 KM, dok je u ovoj fazi za opremanje kontrolne sobe i uvođenje video nadzora na stadionu utrošeno 163.250 konvertibilnih maraka.

oslobodjenje.ba
Eto planiraju grijanje i novu travu.
User avatar
Logovan
Posts: 94390
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#658 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Samo pričaju i pričaju i pričaju.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#659 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by klosar pravi »

I tako 18 godina.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3168
Joined: 22/07/2017 18:36

#661 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Leopard_SA »

Kao što sam ranije rekao, teško da možemo kao klub napredovati na Koševu. Jednostavno, stadion je prevelik za naše potrebe, a i nema prateće sadržaje. Zamislite kako bi lijepo bilo da u sklopu stadiona postoji fan zona u kojoj bi se na poluvremenu ili u toku utakmice mogao kupiti sok, sendvič, hamburger i sl.
Mislim da bi za nas najbolje bilo da tražimo investitora za novi stadion. Meni su najprivlačnije lokacije gdje je planiran Bauhaus na Alipašinom mostu i Butmir gdje je trenutno kamp. Moja želja je da se na novoj lokaciji napravi stadion od 15 000 sjedećih mjesta koja su natkrivena sa svim sadržajima koje stadion 4. kategorije treba imati
User avatar
SmokingMan
Posts: 18696
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#662 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by SmokingMan »

Malo po malo,za 50 godina ćemo imati svoj stadion. :D
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3168
Joined: 22/07/2017 18:36

#663 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Leopard_SA »

SmokingMan wrote:Malo po malo,za 50 godina ćemo imati svoj stadion. :D
Sa čitavih 5 000 sjedećih mjesta. :-D
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#666 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Zanimljiv tekst o Maksimiru i ostalim promasenim investicijama u HR. Milijardu kuna do sada ulozeno u Maksmir i dalje ruglo.
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2011826
Nama Necko maze oči s video nadzorom i reflektorima. :lol:
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#667 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by svi u napad »

Mislim da ovu temu kao i temu Bordo Arena treba ukinuti jer se samo dzabe lozimo i pizdimo. Ovo je viliki problem prije svega za klub i navijace, pa onda za drustvenu zajednicu. Sa tugom u srcu i dusi mogu samo konstatovti da kone preuzimaju grad i svugdje imaju svoje ljude. Oni ce od onog lavora napraviti stadion za 5 godina a mi cemo i dalje ovdje tugovati i jesti svoje dzigere.
Ne znam ko nam moze pomoci. Ovi na vlasti nikad nisu igrali lopte i druzili se sa rajom tako da od njih nema koristi. Tu ce biti kao i sada bacanja prasine u oci gdje ce nacelnik dati neku lovu od koje on uzme sebi 20-30%. Tonemo sve dublje i dublje na zalost. Treba biti realan i pogledati istini u oci. Rezultati ispod renomea kluba, stadiona ni na vidiku ni u kojem obliku (sanacija Koseva ili novi), osipanje navijaca i sve manje prisutnih na tekmama, uprava bez ikakve vizije i programa rada.
Hajd da ne duzim jer se samo rastuzim i ufatime huja.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#668 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Kaligrafija »

svi u napad wrote:Mislim da ovu temu kao i temu Bordo Arena treba ukinuti jer se samo dzabe lozimo i pizdimo. Ovo je viliki problem prije svega za klub i navijace, pa onda za drustvenu zajednicu. Sa tugom u srcu i dusi mogu samo konstatovti da kone preuzimaju grad i svugdje imaju svoje ljude. Oni ce od onog lavora napraviti stadion za 5 godina a mi cemo i dalje ovdje tugovati i jesti svoje dzigere.
Ne znam ko nam moze pomoci. Ovi na vlasti nikad nisu igrali lopte i druzili se sa rajom tako da od njih nema koristi. Tu ce biti kao i sada bacanja prasine u oci gdje ce nacelnik dati neku lovu od koje on uzme sebi 20-30%. Tonemo sve dublje i dublje na zalost. Treba biti realan i pogledati istini u oci. Rezultati ispod renomea kluba, stadiona ni na vidiku ni u kojem obliku (sanacija Koseva ili novi), osipanje navijaca i sve manje prisutnih na tekmama, uprava bez ikakve vizije i programa rada.
Hajd da ne duzim jer se samo rastuzim i ufatime huja.
Znaci ove sezone titula je nasa i napravit cemo dobre rezultate u EL... :lol: Kad god smo u kurcu, citaj "virsle", najbolje igramo...! :D
User avatar
Logovan
Posts: 94390
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#669 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Sutra kreće montaža novog semafora, do proljeća Koševo u novom ruhu
Antena Net zadužena je za montiranje semafora veličine 9,216m x 4,608m, a projekat je finansirala Općina Centar.

Semafor će biti spreman do prve utakmice Sarajeva na proljeće i do početka EYOF-a (9. februara), a radovi počinju već sutra. Vrijednost samog semafora je 100.000 KM i to će biti najveći takav semafor u državi.

To neće biti sve što se tiče radova na stadionu Koševo, pošto se planira raditi VIP loža, press kabine, ulaz u stadion, kao i službene prostorije, potom i tartan staza koja će biti zamijenjena drugim materijalom i po svemu sudeći u bordo boji.

U planu je također i farbanje stadiona s vanjskog dijela, a nezvanično saznajemo da je navodno u pitanju investicija u vrijednosti od oko skoro dva miliona KM.
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#670 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by gold'n'brown »

Logovan wrote:Sutra kreće montaža novog semafora, do proljeća Koševo u novom ruhu
Antena Net zadužena je za montiranje semafora veličine 9,216m x 4,608m, a projekat je finansirala Općina Centar.

Semafor će biti spreman do prve utakmice Sarajeva na proljeće i do početka EYOF-a (9. februara), a radovi počinju već sutra. Vrijednost samog semafora je 100.000 KM i to će biti najveći takav semafor u državi.

To neće biti sve što se tiče radova na stadionu Koševo, pošto se planira raditi VIP loža, press kabine, ulaz u stadion, kao i službene prostorije, potom i tartan staza koja će biti zamijenjena drugim materijalom i po svemu sudeći u bordo boji.

U planu je također i farbanje stadiona s vanjskog dijela, a nezvanično saznajemo da je navodno u pitanju investicija u vrijednosti od oko skoro dva miliona KM.
Ne mogu da vjerujem da se planira ulaganje od 2 miliona km, a da se pri tome teren ni ne spominje.
User avatar
ZonFon
Posts: 2122
Joined: 17/11/2013 01:58

#671 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by ZonFon »

Zato sto lova ne dolazi iz "fudbalskih" fondova nego zbog drugih dogadjaja tako da nisam ni ocekivao da ce neko raditi teren.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#672 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by van Basten »

Sta god da se radi na stadionu samo ni po koju cijenu ne uzimati travu preko saveza. Zale se klubovi koji su je posadili da im ne odgovara nikako :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#673 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Tomahawk11 »

Tako je to kod nas, sve naopako, pa se i kuća pravi od krova.
splinter
Posts: 7443
Joined: 08/10/2011 12:28

#674 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by splinter »

Tomahawk11 wrote:Tako je to kod nas, sve naopako, pa se i kuća pravi od krova.
Mislim da je tvoj kolega aludirao na zapravo na nas, odnosno kako meda ne možemo na novom travnjaku. Što u neku ruku i jeste smiešno :-D ,ali nema to baš toliko veze s travnjakom.
Izvanjavam se na upadu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#675 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Tomahawk11 »

splinter wrote:
Tomahawk11 wrote:Tako je to kod nas, sve naopako, pa se i kuća pravi od krova.
Mislim da je tvoj kolega aludirao na zapravo na nas, odnosno kako meda ne možemo na novom travnjaku. Što u neku ruku i jeste smiešno :-D ,ali nema to baš toliko veze s travnjakom.
Izvanjavam se na upadu.
Vjerovatno, ako misliš na van Bastena, ja ovo govorim za ovu priču o ulaganju u semafor, ložu, kabine....sve to treba, ali prioritet treba biti teren, pa onda sve ostalo.
Post Reply