Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#576 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by nKrkan »

Negdje prema Bjelašnici
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#577 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Baltazar_khan »

Code: Select all

http://radiosarajevo.ba/novost/208259/
26. novembar 2015. u 13:20
Dino Selimović za Radiosarajevo.ba: Sramota je što Sarajevo nema stadion kao Zenica

... Radiosarajevo.ba: Postoje li neke naznake da bi grad Sarajevo mogao dobiti svoj stadion u budućnosti?

Selimović: Ima nekoliko priča na tu temu. Komšije s Grbavice imaju svoj koncept razvoja stadiona. Fudbalski klub Sarajevo ima dvije ideje. Jedna je rekonstrukcija stadiona Asim Ferhatović Hase, a druga izgradnja Bordo Arene pored Zetre. Isto tako, čuo sam da postoje neke ideje da se stadion gradi na području Hrasnice. Ako se sjetimo prije godinu i pol dana, više političkih partija je u svoje prioritete stavljalo rekonstrukciju jednog od stadiona na području Kantona Sarajevo.

Treba biti realan ipak, radi se o ogromnim sredstvima. Izgradnja Bordo Arene koštala bi između 25 i 30 miliona eura, a velika rekonstrukcija stadiona Asim Ferhatović Hase oko 50 miliona eura.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#578 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by todd_smith »

Al Shidiju uvaliti projekat, 30m. 10-15 godina da nosi ime Al Shidi Arena, koncesije na stadionu i zdravo.
User avatar
Logovan
Posts: 94329
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#579 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

todd_smith wrote:Al Shidiju uvaliti projekat, 30m. 10-15 godina da nosi ime Al Shidi Arena, koncesije na stadionu i zdravo.
Bordo Al Shidi Arena. :D

Šta bih sve dao da bude rekonstrukcija AFH i naravno da bude naš.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#580 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by todd_smith »

Logovan wrote:
todd_smith wrote:Al Shidiju uvaliti projekat, 30m. 10-15 godina da nosi ime Al Shidi Arena, koncesije na stadionu i zdravo.
Bordo Al Shidi Arena. :D

Šta bih sve dao da bude rekonstrukcija AFH i naravno da bude naš.
ma neka ga zove miki maus arena, sve dok neko drugi placa :lol:
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#581 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by limeni »

todd_smith wrote:Al Shidiju uvaliti projekat, 30m. 10-15 godina da nosi ime Al Shidi Arena, koncesije na stadionu i zdravo.
Proci ce jos mnogo Sandzaklija kroz grad dok bude novi stadion napravljen u ovoj drzavi.
Prvo mi nemamo para da ga pravimo, drugo nema investora kojem bi se isplatio, trece liga je karna, cetvrto nema para u drzavi znaci nema marketinga, cetvrto nema gledalaca imamo prosjek 2-3 hiljade a cetvrto i da imas 10 hiljada sta vrijedi kada bi raja imala nov stadion a platili bi 4-5 maraka za ulaz a zadnje nije nas nego gradski stadion.

Jedini nacin da nekako poguramo to je da se naprimjer dobije pravo na upravljanje stadiona Asim Ferhatovic Hase, da npr. uzmemo Turkish Airlines i kazemo im narednih 50 godina ce se stadion zvati Turkish Airlines Arena, da se liga podigne kvalitetom sad kad se smanji na 10 ekipa i da reprezentacija koristi taj stadion jer je Maglaj ovaj stadion Zenica previse malen stadion za reprezentaciju.
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#582 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by vegass »

Logovan wrote:
todd_smith wrote:Al Shidiju uvaliti projekat, 30m. 10-15 godina da nosi ime Al Shidi Arena, koncesije na stadionu i zdravo.
Bordo Al Shidi Arena. :D

Šta bih sve dao da bude rekonstrukcija AFH i naravno da bude naš.
Sviđa mi se ova ideja za Al Shidi. Možda bi trebalo nabacit upravi? Oni jedino mogu dati neku ozbiljnu lovu.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#583 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by todd_smith »

Cuj limenog :lol:

Jarane danas se u svijetu "fudbalski stadion" najmanje za fudbal koristi.

Savremeni stadion stavis, kada kod neki koncert ima, mogu ga tu idrzavati jer je spreman stadion sa savremenom tehnologijom da se sve sredi.

30m, i 10-15 godina licenca i zdravo. Sarajevo dobije stadion, grad dobije arenu, drzava za mogucnost za repku. Sve od zarade ide investitoru, zasto ne bi napravili?
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#584 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 18/01/2017 13:34, edited 1 time in total.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#585 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

Maharadza wrote:

Ovaj u Debrecenu strašan:

20000 mjesta - savršen! :srce:

Samo skup u pm, na wiki piše 40 miliona €! :run:
Ne znam je li pogresna procjena ali meni se cini da su tribine malo preblagog nagiba.

Inace, to je najtuznija greska po meni kod gradnje pojedinih novih stadiona. Recimo zbog toga su mu slovenacke Stozice promasaj, s tim da Stozice imaju jos jednu fulu a to je da tribine pocinju sa nivoa terena.


Image



Mozda se u ovo poredjenju to najbolje vidi. AFG arena u St. Gallenu mi je nekako primjer kako treba graditi. Iste su velicine ali su tribine strmije i to puno bolje izgleda nego u Debrecenu. Uporedite sami pa procijenite.


Image

Dino kad budemo imali para ako Bog da, o ovome strogo vodite racuna :D Strmina je bitna.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#586 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by nKrkan »

Na vaki stadion 1000 ljudi će doć sam da ga vidi

Nek objave nagrade za navijače pri ulasku na stadion

-svaki 100ti dobija poklon neki
-svaki 500 ti dres
- svaki 1000 sezonsku
- svaki 2000ti džaba naočale u optici "Salihebegović"


I kad sponzor napravi stadion od toliko i toliko miliona i kažu toliko i toliko miliona nam se mora vratit i vaš je stadion , otvorimo kladionicu na stadionu i samo na Bingu bi vratili stadion za 2 godine .
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#587 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

Pored strmine sta AGF arena ima je tribina iz jednog dijela, nije podijeljena na terase. To se rijetko vidja da je to dvoje ukomponovano.

Ma strmina je pola atmosfere, ti kad sjednes na tribinu u Skenderiji na pola si vec fanatik a kad se zavalis u prvi red u Zetri tacno bi zaspo' momentalno.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#588 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by nKrkan »

Jel ima ko kakvu mega giga ideju o privlačenju navijača na stadione , da napomenem navijača sa prebivalištem u BiH ?
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#589 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by vegass »

Ja zamišljam kako idem sa djetetom u novembru na utakmicu, natkriveno, na poluvremenu uzmem neki sendvič topao i hladno piće, pada kiša, ali natkriveno…
User avatar
Maharadza
Posts: 16719
Joined: 30/01/2013 15:13

#590 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Maharadza »

vegass wrote:Ja zamišljam kako idem sa djetetom u novembru na utakmicu, natkriveno, na poluvremenu uzmem neki sendvič topao i hladno piće, pada kiša, ali natkriveno…
Sabura, bit' će i to aBd, jer nedavno smo sanjali klub bez dugova,... danas natkrivenu tribinu (stadion),.. a sutra možda i Košarkaški/Rukometni/Odbojkaški klub Sarajevo pa da kompletiramo "Bordo porodicu"...a nakon toga i "Bordo arenu" da imaju navedeni gdje igrati! :mrgreen:
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#591 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Quaresma »

Maharadza wrote:
vegass wrote:Ja zamišljam kako idem sa djetetom u novembru na utakmicu, natkriveno, na poluvremenu uzmem neki sendvič topao i hladno piće, pada kiša, ali natkriveno…
Sabura, bit' će i to aBd, jer nedavno smo sanjali klub bez dugova,... danas natkrivenu tribinu (stadion),.. a sutra možda i Košarkaški/Rukometni/Odbojkaški klub Sarajevo pa da kompletiramo "Bordo porodicu"...a nakon toga i "Bordo arenu" da imaju navedeni gdje igrati! :mrgreen:
AMIN!
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#592 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Cossack »

User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#593 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by nKrkan »

Kad neko ovdje napisa , djevojke kad dođu kod nas utakmicu nemaju gdje piškit :D pa nek se strpe malo . :D
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#594 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by vegass »

Cossack wrote:http://zmajevibih7.blogspot.ba/2015/12/ ... linog.html

Vjerovatno je patka al' eto... :mrgreen:
Dobio sam erekciju od ove vijesti, a istovremeno mi suza krenu...
User avatar
R2D2_SA
Posts: 1301
Joined: 19/02/2007 11:45
Location: Sarajevo

#595 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by R2D2_SA »

Nista novo, recikliraju staru "vijest" :-) . Slike koje se vrte su sve davno vidjeni prijedlozi. Sve i da se napravi nesto nema razloga da repka i dalje ne igra neke utakmice u Zenici.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#596 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by mekaba »

R2D2_SA wrote:Nista novo, recikliraju staru "vijest" :-) . Slike koje se vrte su sve davno vidjeni prijedlozi. Sve i da se napravi nesto nema razloga da repka i dalje ne igra neke utakmice u Zenici.
Upravo obratno nema razloga da tamo igra vec sad. Tri baraza ispadamo za redom upravo u tom "grotlu". :( Mora da je na groblju izgradjeno :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#597 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Edin H. »

mekaba wrote:
R2D2_SA wrote:Nista novo, recikliraju staru "vijest" :-) . Slike koje se vrte su sve davno vidjeni prijedlozi. Sve i da se napravi nesto nema razloga da repka i dalje ne igra neke utakmice u Zenici.
Upravo obratno nema razloga da tamo igra vec sad. Tri baraza ispadamo za redom upravo u tom "grotlu". :( Mora da je na groblju izgradjeno :lol:
Valjda se druga utakmica racuna. :-) Samo jedan, protiv Portugla, i to zaro sto su Muratovic, Spaha i Rahimic dobili drugi zuti, koji nisu ocistili u Estoniji, a Misimic folirao povreu, jer ga je Ciro naruzio u Lisabonu.. Druga dva baraza u Lisabonu i Dablinu :oops:
User avatar
Reglan
Posts: 4839
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#599 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Reglan »

Po ovom

sjever 5588
istok 6761
jug 4503
zapad 15693

= 32545 kapacitet.

Kad se sjetim prica ******* kako njih na derbiju bude po 5-6 milja na jugu :lol:
Last edited by -LIBERO- on 23/02/2016 12:25, edited 1 time in total.
Reason: Nema uvreda, polako!!!
User avatar
Stroj-2
Posts: 2633
Joined: 12/04/2015 15:59

#600 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Stroj-2 »

Prije rata kapacitet sjevera bio negdje oko 9.000 mjesta jer nisu bile stolice nego beton, pritiv Dinama '90 sjever skoro pun, više od 8.000 ljudi bilo. Danas kad ga napunimo ko protiv Borusije, uspjeh.
Post Reply