Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1 Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by valterbranisarajevo »

Pozivamo sve nivoe vlasti u Sarajevu (Kanton, Grad, opštine) da, u skladu sa svojim mogućnostima izdvoje novčana sredstva kojim bi se osigurala kupovina stolica koje zadovoljavaju kriterije UEFE, da bi navijači sarajevskih klubova na stadionu Asim Ferhatović Hase mogli pratiti evropske utakmice i na zapadnoj tribini.

Mi smo svjesni da vi uživate kada poznate i nepoznate filmske zvijezde svake godine paradiraju po crvenom tepihu za vrijeme trajanja Sarajevo film festivala i kada ta slika obiđe zemaljsku kuglu, ali isto tako žao nam je što ne osjećate ni mrvicu grižnje savjesti kada svijet obiđe slika sablasno prazne zapadne tribine. Zapadna tribina je kao i SFF slika ovog grada. Ova prva je nažalost ružna, pa zato mi koji smo vam dali povjerenje da vodite njegove institucije tražimo od Vas da je odmah popravite.

Dana 26. 7.2012. odigrana je utakmica Sarajevo – Levski. Atmosfera na terenu i tribinama je bila prekrasna. U svijet je otišla stvarno lijepa slika koju je kvarila samo jedna “sitnica“, jezivo prazna zapadna tribina. Velike sportske TV kuće redovno prenose makar snimak golova iz nastupa sarajevskih timova u Ligi prvaka i Ligi Evrope. Uprkos trudu TV kuća koje prenose utakmice da sakriju ovu sramotu tako što ne postavljaju kamere na istočnu tribinu, istina se ipak ne može „sakriti pod tepih“ – sramota se ipak vidi i bez ovih kamera.

Prije 30 godina stadion Asim Ferhatović Hase je zadovoljavao sve kriterije za održavanje najvažnijih sportskih manifestacija i dobio naziv olimpijski. Na njemu je tada otvorena najveća sportska manifestacija – Olimpijske igre. Hoćete li dopustiti sebi da na 30. godišnjicu ovog sjajnog sportskog događaja od nekadašnjeg olimpijskog stadiona ostane samo naziv “olimpijski“ ?

Zato vas pozivamo da do utakmice Play Off-a koje će F.K. Sarajevo najvjerovatnije igrati u Ligi Evrope osigurate novac za koji bi se mogao kupiti makar dio stolica i postaviti na spomenutu tribinu.

Ovim činom ćete pokazati da ipak poštujete sport, sportske događaje, klubove, a i navijače koji kao poreski obveznici finansiraju vaše plate i paušale i na čije zahtjeve ne smijete ostati “gluhi“.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#2 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by poznanik »

:thumbup:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#3 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by tataćusak »

Predlažem mirno okupljanje ispred centra koji rukovodi stadionom "Asim Ferhatović - Hase". Mislim da inicijativa mora krenuti od njih. Ima opcija da se samo postave nasloni na zapadnu tribinu što nebi puno koštalo. Izlazio je teder par puta ali svaki put neke malverzacije. Trebamo mi kao građani ovoga grada da izvršimo pritisak da se to odradi po hitnom postupku. I navijači željeznica treba ovo da podrže treba i njima, a sad je trenutak. Pokretaču teme :thumbup:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#5 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by nosara »

A sto moraju bit nove...?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Tomahawk11 »

nosara wrote:A sto moraju bit nove...?
A nek' ispunjavaju uslove, ne moraju :D
HM, Svedjani rasklopise stadion i poslase ga Kosovu. Da se i nama dokopati kakvih stolica.....
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#7 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Baltazar_khan »

Tomahawk11 wrote:
nosara wrote:A sto moraju bit nove...?
A nek' ispunjavaju uslove, ne moraju :D
HM, Svedjani rasklopise stadion i poslase ga Kosovu. Da se i nama dokopati kakvih stolica.....
rekoše da će tako neke stadione poslije svjetskog prvenstva u kataru 2022 godine pokloniti siromašnim zemljama. da je kako srediti to, hajde hare silajdžiću reaguj kod braće :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Tomahawk11 »

Uh, kako bi jedan katarski rasklopljeni leg'o ko budali samar :mrgreen: Ma nek posalju bar stolice :-D
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#9 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

I ja se slažem da ne moraju biti nove. Samo bih stvarno volio da napokon nešto uradimo sami.. Cigančenje za donacije 17 godina poslije završetka rata mi već postaje degutantno... :oops:

U svakom slučaju ova investicija će sigurno biti dugotrajnija od ploča u Ferhadiji koje se mijenjaju svake godine..Bitno je da budu kvalitetne... :dance:
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#10 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by samo_ti »

valterbranisarajevo wrote:I ja se slažem da ne moraju biti nove. Samo bih stvarno volio da napokon nešto uradimo sami.. Cigančenje za donacije 17 godina poslije završetka rata mi već postaje degutantno... :oops:

U svakom slučaju ova investicija će sigurno biti dugotrajnija od ploča u Ferhadiji koje se mijenjaju svake godine..Bitno je da budu kvalitetne... :dance:
Sustina i bit svega...kako oni u vlasti tako i vecina stanovnika glavnog nam grada gleda samo u tom` pravcu, da neko nesto donira :-)
Kakve donacije, kakvi bakraci...pritisnite vlast i ima da ih postave...samo naprijed, apeli novinara, portala, sportskih licnosti i legendi, navijaci sa porukama i td. :dance:
El_comadante
Posts: 7913
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#11 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by El_comadante »

stvarno sramota a i bruka za kanton da ih moramo moliti da poprave stadion. a još su obečali prošle godine da če to odraditi.
User avatar
Logovan
Posts: 94302
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#12 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Logovan »

Baltazar_khan wrote:
Tomahawk11 wrote:
nosara wrote:A sto moraju bit nove...?
A nek' ispunjavaju uslove, ne moraju :D
HM, Svedjani rasklopise stadion i poslase ga Kosovu. Da se i nama dokopati kakvih stolica.....
rekoše da će tako neke stadione poslije svjetskog prvenstva u kataru 2022 godine pokloniti siromašnim zemljama. da je kako srediti to, hajde hare silajdžiću reaguj kod braće :mrgreen:
Kako je pošlo do ove godine nećemo imati normalne stolice na zapadu. :roll:

Bruka i sramota da čekamo jebene stolice ovako dugo. :x :x :x
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#13 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

Tačno! Rok je bio septembar 2011. Eh kada je bio septembar 2011... :oops:

http://www.klix.ba/sport/nogomet/dio-no ... /110725048
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#14 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by todd_smith »

eto stolica, sad ce izbori
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#15 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by miki.ba »

Ma sta seru ovi.... ko da se mora naslanjati na tekmi.
Jbo ih naslonjac bolje da su nalozili da se svlacionice i wc-i renoviraju ili livada da se uradi da valja, cuj nasljonjac ccc. :D
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#16 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

http://www.csrsa.ba/aktuelnosti.html

CSR je 2010. pokrenuo akciju: "jedan građanin jedna stolica". Prema ovim podacima skupljeno je oko 10.000 KM, a cijena jedne stolice je bila 28 KM. Pitam se gdje li su završile te pare? Ako nisu potrošene neka ih izvole sada uložiti - za početak...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#17 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

Velež je prije dva dana počeo postavljati stolice sa naslonjačima...

Na Veležovom stadionu

Počelo postavljanje stolica

Kao što je i najavljeno, danas je počelo uklanjanje stolica na zapadnoj tribini iza gola. Prema kriterijima FS BiH i UEFA, na stadionima se moraju nalaziti isključivo plastične stolice sa naslonjačima. Zbog toga je danas uklonjeno oko 300 stolica bez naslonjača, koje su se nalazile na zapadnoj tribini od njene izgradnje, stoji na internet stranici FK Velež.

Jutros je stigla pošiljka od 500 komada novih plastičnih stolica sa naslonjačima, od čega će 300 biti postavljeno na zapadnu tribinu, dok će preostalih 200 komada biti postavljeno na centralnu sjevernu tribinu, odakle su prethodno uklonjene stolice koje su imale najveće oštećenje.

Ovim je FK Velež ispunio kriterij od 3.000 sjedećih mjesta, koje su mu potrebne za takmičenje u Premier ligi BiH.

Postavljanje stolica je omogućeno u saradnji sa kompanijom Bekto Precisa iz Goražda, koja je omogućila realizaciju ove investicije.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#18 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by -LIBERO- »

Svakako sam za to da se napokon krene u ispunjavanje uslova po UEFA standardima. To nisu samo stolice.
Ali evo kada se vec spominju stolice, ne vjerujem da bilo ko od odgovornih za sve to cita uopste ovo nase pisanje .

Ova inicijativa mora dobiti na tezini, moraju je podrzati svi mediji, i to intezivno, a ne samo da se spomene ovaj problem kada igra neki od nasih klubova ili reprezentacija.

Treba pokusati na neki nacin pokrenuti neku vecu kampanju..ali kako :?
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#19 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

Ja sam vidio da je jedna portal prenio naš apel. Hvala! :thumbup: Zamolio bih još jednom sve novinare, kao i sve one koji imaju poznanike među njima da nam pomognu..

Nadam se da će nam pomoći i portal klix, ali ćemo ih mi vjerovatno, kao i obično, morati zamoliti putem maila...Neka ovo bude početak koji će, bar se nadam, pokrenuti one koji imaju uticaja i mogu nešto konkretno uraditi.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#20 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by -LIBERO- »

Ublehaski je, vrlo vjerovatno, ali bi se mogli sa malo doradjenim uvodnim postom Valtera, oglasiti kao neformalna grupa gradjana, ljubitelji fudbala u gradu Sarajevu ili kako god....i poslati mail na adrese pojedinih redakcija.

Kontam mozda upali da se zaljulja prica po medijima. Znam da su talovi, tenderi, i varijanta "gdje sam ja tu" u pitanju, ali ko zna. Niko nije vjerovao ni da Sarajevo moze izbaciti Levski (klub sa budjetom od 28 miliona) pa smo ih izbacili ;-)
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#21 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

Naravno. Samo poučen nekim ranijim iskustvima ne vjerujem da će puno medija objaviti naš apel ako ga budmeo slali sa naših mailova. Međutim ako apel pošalje neko ko je već sarađivao sa medijima i ima njihovu mailing listu, onda mislim da uspjeh neće izostati..Jedino, sami možemo našim mailovima možda zamoliti klix portal da nas podrži a to automatski znači da će zahtjev prenijeti još desetak portala koji forvarduju njihove vijesti. Da, provjereno i otvaranje grupe page-a ili eventa na Facebooku također privlači novinare...
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#22 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by Smail Aga »

Glasao sam za ali mozda nisam trebao. Jer mi se cini da od drveca ne vidimo sumu. Jos kada sam procitao da neko predlaze 'mirne' proteste ispred CSR ili kako se vec uhljupi zovu. Pa to su kriminalci i banditi,oni su upopastili stadion,drzavno vlasnistvo,raskrcmili ga ko narkoman kucu :x :x
Poslije nereda sa Sirokim,su basnoslovno procijenili sitnu stetu,zavrnuli bruku para a to je samo jedan od primjera u dugogodisnjim kriminalnima rabotama toga 'centra' vezano za stadion. Minimum je krivicna odgovornost uposlenika,posebno menadzmenta 'centra' . Stadion se mora rijesiti ili da ga daju nama na upravljanje na 99 godina,kao Mostar Bijeli brijeg Zrinjskom ili praviti novi stadion. Drzava,federacija,kanton,grad dobro znaju da bez Sarajeva, Kosevo potpuno gubi namjenu i bice beskorisno i prazno u jos vecem propadanju,nece ga moci ni srusiti,prevelik ce im to biti trosak.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#23 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by valterbranisarajevo »

Dvije hiljade stolica, montirano je tokom ove sedmice na zapadnoj tribini stadiona FK Rudar.Od temelja do stolica, mnogo je zaslužnih: Tvornica cementa Kakanj, prije svega, zatim niz privrednih kolektiva iz Kaknja, ali i kapitalne investicije Vlade Zeničko-dobojskog kantona iz 2008. i 2009. godine

Priča o finasiranju izgradnje tribine ne završava samo na doprinosu privrednika.U tom mozaiku su inicijative i realizacija inicijativa iz političkih krugova vezanih za općinski, kantonalani i federalni nivo vlasti. Općina Kakanj, je na osnovu Odluke Općinskog vijeća u izvođenju grubih radova na zapadnoj tribini i gradenji zida na pomoćnom terenu učestvovala sa 93.343 KM. Vlada Zeničko-dobojskog kontona je namjenski za igradnju tribini iz kapitalnih investija u 2008. i 2009. godini izdvojila 180 hiljada maraka. Federalno ministarstvo za kulturu i sport, u ovoj godini je pomoglo kupovinu stolica sa 20 hiljada maraka.

14.7.2012.
User avatar
capitano10
Posts: 200
Joined: 25/10/2011 00:26

#24 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by capitano10 »

Podržavam inicijativu. :thumbup:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#25 Re: Hoćemo nove stolice na zapadnoj tribini! (anketa)

Post by tataćusak »

Smail Aga wrote:Glasao sam za ali mozda nisam trebao. Jer mi se cini da od drveca ne vidimo sumu. Jos kada sam procitao da neko predlaze 'mirne' proteste ispred CSR ili kako se vec uhljupi zovu. Pa to su kriminalci i banditi,oni su upopastili stadion,drzavno vlasnistvo,raskrcmili ga ko narkoman kucu :x :x
Poslije nereda sa Sirokim,su basnoslovno procijenili sitnu stetu,zavrnuli bruku para a to je samo jedan od primjera u dugogodisnjim kriminalnima rabotama toga 'centra' vezano za stadion. Minimum je krivicna odgovornost uposlenika,posebno menadzmenta 'centra' . Stadion se mora rijesiti ili da ga daju nama na upravljanje na 99 godina,kao Mostar Bijeli brijeg Zrinjskom ili praviti novi stadion. Drzava,federacija,kanton,grad dobro znaju da bez Sarajeva, Kosevo potpuno gubi namjenu i bice beskorisno i prazno u jos vecem propadanju,nece ga moci ni srusiti,prevelik ce im to biti trosak.

Ma nisam ja mislio da ćemo kod njih nešto postići ali da nas dođe 20 ljudi ispred i obavijestimo neke medije o tome, valjda bi neko prenio to kao vijest. Mislim da bi bilo dovoljno za početak.
Post Reply