Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Logovan
Posts: 94425
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#926 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

FK SARAJEVO ODLUČNO UZ PODRŠKU JAVNIH INSTITUCIJA U REKONSTRUKCIJU KOŠEVA

https://fksarajevo.ba/vijesti/fk-sarajevo-odlucno-uz-podrsku-javnih-institucija-u-rekonstrukciju-koseva/6791

Malo da oživimo ovu temu. :mrgreen: Super ovo izgleda za početak.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#927 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by _Reds_ »

Sta izgleda super. Ja ne znam zaista kad ce neko ovo presjeci i reci zbogom ovom stadionu. Bolje je od livade bilo krenuti.

Ovo je samo pranje para i ulaganje u kacu bez dna, neodrzivu.
Paradox76
Posts: 152
Joined: 08/04/2023 23:12

#928 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Paradox76 »

Pravo pranje para.
Djelimicno pokrivanje istoka, ne mogu da vjerujem.Sta će se dobiti s tim?
Izgleda ovo je samo da možemo odigrati par pretkola, malo navijače odvratiti od loših rezultata i tako u krug.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#929 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by _Reds_ »

Pada kisa sa vjetrom, kao da krova ima. Ovo je samo da se negdje upise da krov imas, a sve ostalo je kao da ga nemas.

Tesko pranje para.

Mandic izbore dobio da obecanju rjesenja stadiona, i evo 4 godine poslije, samo kurko.. Ali jbg, opcina Centar ili nista drugo.
User avatar
Logovan
Posts: 94425
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#930 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Ima li šta kod nas da nije pranje para? :mrgreen:

Kretanje od livade ima svojih prednosti, ali ti tu livadu moraš platiti. A prvo je moraš kod nas naći jer ovo je 2024. godina, dosta livada je zauzeto. Ili su livade preskupe. Možemo van grada, ali onda ne bi bili klub iz Sarajeva. Za livadu u gradu moraš se dobro potruditi da je dobiješ. Ne bih rekao da će se neko potruditi za nas da je dobijemo.

@Paradox76 Pa djelomično pokrivanje istoka je privremeno rješenje. Kako misliš šta će dobiti? Piše ti na klupskoj stranici šta će se dobiti.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#931 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by _Reds_ »

Jok, nego si tunguzije, a ne iz grada. Livada ima jos u NG i Ilidzi. Na stotine klubova je selilo, samo mi eto ne mozemo. Jer je AFH sveto mjesto.
Ja ne znam kome je ono lijevo i kome ima svrhu. Stadion sa ateletskom stazom i ovakav kakv jeste ne neodrziv, i nikada nece biti odrziv. Tu je kraj i pocetak.

Velez je u Vrapičicima, pa ce uvijek biti Velez Mostar.
last mohicans
Posts: 11995
Joined: 09/08/2012 23:19

#932 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Ovaj pokušaj od projekta je smiješan, nastrešnica kao na Markalama. Kakva je ovo djelimična rekonstrukcija i natkrivanje frtalj jedne tribine?
Paradox76
Posts: 152
Joined: 08/04/2023 23:12

#933 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Paradox76 »

Logovan wrote: 26/02/2024 17:52 Ima li šta kod nas da nije pranje para? :mrgreen:

Kretanje od livade ima svojih prednosti, ali ti tu livadu moraš platiti. A prvo je moraš kod nas naći jer ovo je 2024. godina, dosta livada je zauzeto. Ili su livade preskupe. Možemo van grada, ali onda ne bi bili klub iz Sarajeva. Za livadu u gradu moraš se dobro potruditi da je dobiješ. Ne bih rekao da će se neko potruditi za nas da je dobijemo.

@Paradox76 Pa djelomično pokrivanje istoka je privremeno rješenje. Kako misliš šta će dobiti? Piše ti na klupskoj stranici šta će se dobiti.
Idejni projekat koji je dobar, racionalan, ekonomican i izvodiv, svi će ga kao podržati shodno raspoloživim budžetima.
U ovoj rečenici meni je sve jasno.
Volio bih kao i svaki normalan navijač da se nešto napravi, meni je ovo jedno veliko ništa.
Znam da treba puno novca da se sredi stadion, svjestan sam svega.
Svjestan sam i da promjena lokacije isto tako za nase uslove je trenutno nemoguća misija.
Ali ovo bacanje “bombi” i najave nečega aman postaje mi tako licemjerno.

Gdje su naveli moguće troškove?
Gdje su naveli kako i iz kojih sredstava će se ovo raditi?

Za ovu rekonstrukciju realno ne treba puno novca.
Ovo može sad uraditi Mirvic bez ikakve podrške.
splinter
Posts: 7447
Joined: 08/10/2011 12:28

#934 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by splinter »

Ovdje se uprave klubova čim zakaže sportski segment pretvaraju u GP i predstavljaju se idejni prpkekti.
Izvinite na upadu ali još uvijek je gradski stadion u pitanju jbg :kiss:
Nejse i kod nas se ubiše bageri na gradnji novog juga, ima 2 godine evo, a ha jašta.
Ma sve je to u 5 deka.
il dottore
Posts: 1482
Joined: 12/04/2014 20:35

#935 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by il dottore »

U nekoj "normalnoj" rekonstrukciji AFH sadasnja istocna tribina se treba u potpunosti promijeniti. Ona je fula, preniska. Napraviti vecu, pod vecim uglom prema terenu... i npr u zavisnosti od planova sa atletskom stazom mozda je i pomjerati.
Tako da je po meni bacanje para pokrivati sadasnji istok.
Svakako je moja prica namisljanje jer su novci uslov svih uslova
User avatar
Logovan
Posts: 94425
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#936 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

_Reds_ wrote: 26/02/2024 17:56 Jok, nego si tunguzije, a ne iz grada. Livada ima jos u NG i Ilidzi. Na stotine klubova je selilo, samo mi eto ne mozemo. Jer je AFH sveto mjesto.
Ja ne znam kome je ono lijevo i kome ima svrhu. Stadion sa ateletskom stazom i ovakav kakv jeste ne neodrziv, i nikada nece biti odrziv. Tu je kraj i pocetak.

Velez je u Vrapičicima, pa ce uvijek biti Velez Mostar.
Pa pojedini dijelovi nisu dio grada, jeste da mi to tako govorimo, ali nisu po papirima što bi se reklo. :D Četiri su gradske opštine. Meni selidba uopšte nije problem, ali ne može se ići bilo gdje samo da bi rekli "naše je".
last mohicans wrote: 26/02/2024 17:59 Ovaj pokušaj od projekta je smiješan, nastrešnica kao na Markalama. Kakva je ovo djelimična rekonstrukcija i natkrivanje frtalj jedne tribine?
Pa koliko se može za početak, tako je, jebi ga.
User avatar
Logovan
Posts: 94425
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#937 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Paradox76 wrote: 26/02/2024 18:02 Gdje su naveli moguće troškove?
Gdje su naveli kako i iz kojih sredstava će se ovo raditi?
Nigdje, ali valjda će izaći sa tim informacijama. Ako su ozbiljni, onda bi trebali reći.
splinter wrote: 26/02/2024 18:03 Ovdje se uprave klubova čim zakaže sportski segment pretvaraju u GP i predstavljaju se idejni prpkekti.
Izvinite na upadu ali još uvijek je gradski stadion u pitanju jbg :kiss:
Nejse i kod nas se ubiše bageri na gradnji novog juga, ima 2 godine evo, a ha jašta.
Ma sve je to u 5 deka.
Mislim da ovdje nema zamazivanja očiju zbog loših rezultata. Ne kažem da će ovo biti, ali eto ne bih rekao da je neko zamazivanje. Ako jeste, onda nije da nismo navikli. :mrgreen:
mond
Posts: 1319
Joined: 24/10/2010 20:45

#938 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by mond »

Ma jašta nego pranje para. :-)
Pa bolje u nicaZe na europske tekme neg da imam neku nadstrešnicu viš glave. A kad dođe obavjest da klub mora u Zenici ugostiti rivala jebavat će se od do ljudima u klubu i što nisu nešto pokrenuli.
Kad se pokrene barem nešto, priča o kriminalu i pijačnim nadstrešnicama. :lol:
Paradox76
Posts: 152
Joined: 08/04/2023 23:12

#939 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Paradox76 »

mond wrote: 26/02/2024 18:23 Ma jašta nego pranje para. :-)
Pa bolje u nicaZe na europske tekme neg da imam neku nadstrešnicu viš glave. A kad dođe obavjest da klub mora u Zenici ugostiti rivala jebavat će se od do ljudima u klubu i što nisu nešto pokrenuli.
Kad se pokrene barem nešto, priča o kriminalu i pijačnim nadstrešnicama. :lol:
Nadstrešnica u najboljem slučaju pokrivat će cca 3000 ljudi.
Misliš da je dovoljno?
mond
Posts: 1319
Joined: 24/10/2010 20:45

#940 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by mond »

Dovoljno da gledam tekmu kući a da ne kažem isplativije za novčanik od vozarenja u drugom gradu.
last mohicans
Posts: 11995
Joined: 09/08/2012 23:19

#941 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Neće ti trebati ni nastrešnica, a ni Zenica, jer bi i tu evropu vrlo lahko mogli izvisiti. Ovo jeste realno izvodivo za male pare, ali je toliko primitivno, zastarjelo i ruglo od arhitekture. Ovom studiju bih ja oduzeo licencu. Čak i ovako u 3d izgleda rogobatno i neskladno. Po sektor i po, skoro dva, nisu natrkrivena na ovom prikazanom istoku. Da li bi se radila nova staza, semafor? O primicanju tribina se više ne priča, a kad se sva priča zakotrljala govorilo se o djelimičnom rušenju tribina i primicanja istoku. Jer smo mi onim RP imali mogućnost za te radove. Sve je to palo u vodu, sjećate se da je Ajla pompezno rekla da je taj ugovor štetan za nas, da će se preispitati. Evo sad druga pjesma.
Paradox76
Posts: 152
Joined: 08/04/2023 23:12

#942 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Paradox76 »

mond wrote: 26/02/2024 18:30 Dovoljno da gledam tekmu kući a da ne kažem isplativije za novčanik od vozarenja u drugom gradu.
Znaci samo zbog toga.
Onda ok.
Nisam hejter ali meni je ovo bezveze projekat.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8587
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#943 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Pitar sa Kariba »

Sto se provaljujemo, sta je ovo vise?
User avatar
Logovan
Posts: 94425
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#944 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Paradox76 wrote: 26/02/2024 18:37
mond wrote: 26/02/2024 18:30 Dovoljno da gledam tekmu kući a da ne kažem isplativije za novčanik od vozarenja u drugom gradu.
Znaci samo zbog toga.
Onda ok.
Nisam hejter ali meni je ovo bezveze projekat.
Pa šta si ti oekivao da će biti predstavljeno?
User avatar
ZonFon
Posts: 2123
Joined: 17/11/2013 01:58

#945 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by ZonFon »

Kakvi komentari lojavih pitara. Pravi pitarluk iz udzbenika, svaka vam cast. U svemu vide lose, zavjere, pranje para, prevare, ublehe...fuj bjednici.

Bolje nista ne talasati, nek stoji Kosevo kako stoji, igracemo po Zenicama i Mostarima, samo nemoj lokavim pitarima nesto mjenjati.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#946 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Haris.ba »

Vidim da su se sjetili napraviti na svakoj tribini da mozes kupiti sok ili vodu. Dobro su se sjetili. Ne znam sto toga nema na Grbavici.
Ali, ako se ne bude moglo kupiti i kakvih pituljica, dzaba ce napraviti. :D
Last edited by Haris.ba on 26/02/2024 18:57, edited 2 times in total.
Paradox76
Posts: 152
Joined: 08/04/2023 23:12

#947 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Paradox76 »

Logovan wrote: 26/02/2024 18:42
Paradox76 wrote: 26/02/2024 18:37
mond wrote: 26/02/2024 18:30 Dovoljno da gledam tekmu kući a da ne kažem isplativije za novčanik od vozarenja u drugom gradu.
Znaci samo zbog toga.
Onda ok.
Nisam hejter ali meni je ovo bezveze projekat.
Pa šta si ti oekivao da će biti predstavljeno?
Posto je sada jasno da se ide u rekonstrukciju stadiona i da se ne mičemo sa Koševa, očekivao sam ovo:

Idejni projekat kompletne rekonstrukcije stadiona.
Očekivani rok radova.
Kalkulacija troškova.
Izvor sredstava.
Prva faza je ova danas predstavljena, ok.
Koja je druga faza?
mond
Posts: 1319
Joined: 24/10/2010 20:45

#948 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by mond »

Odakle nam desetine miliona za krov? Al pazi nije samo krov u pitanju ali je najveći trošak. Spustite se malo na zemlju. Pazi ti molim te stava o projektu koji je minimum da nastavimo bilo šta u postojanju. Jebo ba ove debile što nose dres.
Hoću Sarajevo u Sarajevu.
Paradox76
Posts: 152
Joined: 08/04/2023 23:12

#949 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Paradox76 »

mond wrote: 26/02/2024 18:59 Odakle nam desetine miliona za krov? Al pazi nije samo krov u pitanju ali je najveći trošak. Spustite se malo na zemlju. Pazi ti molim te stava o projektu koji je minimum da nastavimo bilo šta u postojanju. Jebo ba ove debile što nose dres.
Hoću Sarajevo u Sarajevu.
Kakve desetine miliona za krov????
Gledaj ovo, danas sto su predstavili krov za Istok, košta cca 300-400 000 KM cca, možda i manje, preostali dio istoka sto nisu planirali treba još manje, zašto nisu odmah sve jer je i tehnički lakše odmah sve uraditi?
Bez projekta kompletne rekonstrukcije ovo će biti urađeno nakaradno, živi bili pa vidjeli.
Last edited by Paradox76 on 26/02/2024 19:16, edited 1 time in total.
last mohicans
Posts: 11995
Joined: 09/08/2012 23:19

#950 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Pa opet ćeš gledati te debile, samo ispod strehe, :mrgreen: ako budeš imao sreće da nađeš kartu za dio tribine. Kako pročitah tu će biti dio neke lože, što još smanjuje kapacitet. Ako će biti loža odmah iznad izlaza, rješavaju se i analitičkog istoka. Pitanje je sad da li Olimpijski savez mora dati zeleno svjetlo. Ne vidjeh sta bude sa olimpijskim plamenom iza istoka.
Post Reply