Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#876 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Anquilla »

Boze sacuvaj, kako je krenulo, zavrsit ce se sezona da mi ne odigramo na Kosevu :roll:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5058
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#877 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by oldtajmer »

kako je krenulo dobro ce biti ako bude samo ova sezona :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#878 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Konacno se doslo do prosivanja i ne moze se prositi, nije nesto uradjeno kako treba, vracaj par faza unazad da ispravimo. :lol:

Za ovo bi morao neko odgovarati, ali ovo je Bosna i Hercegovina.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#879 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

Gore od kasnjenja je ako se jos pokaze da je fuseraj koji se ne moze popraviti bez vecih zahvata i da se to samo prikrije.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#880 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by rocco_siffredi »

Problem kod naseg novog terena je pretvrda podloga koja je stavljena za drenazu navidno su drobili neku stijenu za drenazu . Preko pretvrde drenaze je nasut pijesak u kojem je bilo malo ili nikako humusa ( hranidbeni sloj za koji se veze trava i korijen ) tako da kad su pokusali ovi iz albe da rastresu teren sa svojom masinom ( koju grci uopste nemaju ) samo su povlacili travu za sobom jer nije uopste pustila korijen i povezala se za hranidbeni sloj . Na pitanje sta je sad rijesenje rekao je da od ovog ovakvog stanja nema nista i da je jedino rijesenje da se skine trava i naspe hranidbeni sloj ponovo , ali da drenaza nece nista propustati vodu i da ce uz svaku kisu biti bara na terenu . Da bi se prosio teren trebaju igle da udju 18 cm u teren holandjani zabodu iglu 6 cm i odize im masinu od terena . Rekao mi je da 90 % teren nece biti gotov za ovu sezonu a i ako nesto sfuseraju da ce to biti bara svaku kisu
Kako je krenulo mi nećemo ni sljedeću sezonu igrati na Koševu.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#881 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Sta kaze kuja, cijeli dan je u kontaktu, a osam mjeseci prespavala. Trebala si na stadionu biti, kozo nesposobna, nadzirati, pitati, dovesti ljude koji se razumiju više od tebe, a ne brčkati koku po jakuzziju u Antaliji. A i ovaj Ćehajić jede govna. Nije uredu, ali nema posebno razloga zašto to nije dobro. Pa kakva je to izjava konjino jedna. Igrate se poslova, pizda vam materina. Štetu koju smo pretrpjeli će biti veća od vrijednosti šugavog terena. Naš vrli milooner nije pomislio da klub sam to uradi, a ne da nas ovako jebe ko stigne. Pored svega, ubijeđen sam da bi bolje stajali na tabeli da smo na svom stadionu igrali, jer je ogromna šteta klubu nanesena. Kad imaš sterilne nesposobnjakoviće u klubu, dobijes ovo. Fuj, sve mi se gadi.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#882 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by van Basten »

Ovo su nasi iz kluba i sabotirali, sve samo da se ne vrate istoku na oci.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5058
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#883 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by oldtajmer »

ovo i kad zavrse nekada bit ce fuseraj jer cim se od starta nije radilo kako treba jebes ti to
na kraju ce biti da je bio bolji teren prije nego poslije ovih radova
Erice39
Posts: 141
Joined: 24/09/2018 01:35

#884 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Erice39 »

Danas su takođe sipali vodu da provjere drenažu. U normalnim uslovima tu količinu vode drenaža upije za 2 minute. A na Koševu je danas upila tek nakon 17 minuta. Bogzna kakav je ovo materijal,nešto se skorilo.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#885 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Po ovome se vidi da smo mi jedne obične luzerčine i amaterčine. Ti radovi su se trebali nadzirati sve vrijeme i uzeti ljude koji su stručni u tome, da to prate pa da odmah reagiraju. Jasno je da stadion nije naš, ali igraš na njemu, jbt, to je tvoj dom i dozvoliti da se ovako nešto desi. Strašno, kad pomisliš ne mozemo nize potonuti u sportskom segmentu, onda ovako u organizacijskom ti se ovo događa.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5058
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#886 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by oldtajmer »

nit luzeri nit amateri,lopovi sve bog zna ko se sve ugradio u ovaj posao
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#887 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Mishelinke »

last mohicans wrote: 29/03/2023 20:25 Po ovome se vidi da smo mi jedne obične luzerčine i amaterčine. Ti radovi su se trebali nadzirati sve vrijeme i uzeti ljude koji su stručni u tome, da to prate pa da odmah reagiraju. Jasno je da stadion nije naš, ali igraš na njemu, jbt, to je tvoj dom i dozvoliti da se ovako nešto desi. Strašno, kad pomisliš ne mozemo nize potonuti u sportskom segmentu, onda ovako u organizacijskom ti se ovo događa.
Radovi u rangu rekonstrukcije S krivine. Traljavo, fušerski, drugim riječima, bosanska posla.

Ni kod nas nije ništa bolje. Napravili evropski travnjak, a grijači istruhli ispod travnjaka, nikada se ni uključili nisu.

Nije za nas sport.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5058
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#888 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by oldtajmer »

Nezvanične informacije govore da su velike šanse da se dogodi najgori mogući scenario, a to je da travnjak ponovo mora biti podignut.

Nakon toga donji slojevi bi morali biti zamijenjeni do nivoa drenaže, te bi morali biti ponovo postavljeni, a sve to bi značilo da FK Sarajevo na Koševu neće igrati prije početka naredne sezone.
a proslo tek 8 mjeseci od pocetka radova :run:
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#889 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

A sve nam je ovako u državi. Milion primjera. Traljavo, prljavo, fušerski, preko kurca, što brže da se uradi da se uzmu pare, mutno, sumnjivo, itd.

Radovi počeli 9. augusta. :shock:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19540
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#890 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by teskeredzic_22 »

Logovan wrote: 29/03/2023 21:07 A sve nam je ovako u državi. Milion primjera. Traljavo, prljavo, fušerski, preko kurca, što brže da se uradi da se uzmu pare, mutno, sumnjivo, itd.

Radovi počeli 9. augusta. :shock:
Ima li FK Sarajevo pravnike koji će nadležnim inspekcijama prijaviti :

- fudbalski savez
- projektanta
- izvođača radova
- nadzor (ako postoji)

?
Adobeg
Posts: 753
Joined: 24/02/2020 18:20

#891 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Adobeg »

van Basten wrote: 29/03/2023 20:10 Ovo su nasi iz kluba i sabotirali, sve samo da se ne vrate istoku na oci.
Ovo sa ja bratu danas rekao potpuno isto tacno ko da je ovo neko sa namjerom sfuserio po nekim direktivama nemoguce za 8 mjeseci da su nesposobni teren samo zavrsiti. :-)
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#892 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Anquilla »

https://www.oslobodjenje.ba/s1/fudbal/p ... evu-848264

Ne mogu reci da me je sokiralo to sto teren ne valja, nazalost smo u ovoj drzavi navikli na fuseraj.

Jeste me iznenadilo da je datum na dokumentu 30.11.2022., dakle prije 4 mjeseca se znalo da nece valjati.

Ne znam ko je potpisao ugovor, Savez, Opstina Centar ili FK Sarajevo, ali potpisnik/potpisnici tog ugovora itekako duguju objasnjeje javnosti, ne samo navijacima, jer su u pitanju i javna sredstva.

Ako je ovakav sastav na ostalim terenima, nijedan ne valja.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#893 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Blixen »

van Basten wrote: 29/03/2023 20:10 Ovo su nasi iz kluba i sabotirali, sve samo da se ne vrate istoku na oci.
divni istok
nanine kosti i mrtve majke
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#894 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Blixen »

rocco_siffredi wrote: 29/03/2023 18:29 Kako je krenulo mi nećemo ni sljedeću sezonu igrati na Koševu.
a nista onda praviti svoj stadion :kiss:
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#895 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Blixen »

last mohicans wrote: 29/03/2023 18:58 A i ovaj Ćehajić jede govna. Nije uredu, ali nema posebno razloga zašto to nije dobro. Pa kakva je to izjava konjino jedna. Igrate se poslova, pizda vam materina.
"Sve su to gomile gluposti koje ne želim ni komentarisati. Podloga je definitivno tvrda i iz nekog razloga je tvrđa nego na ostalim terenima. Nekog valjanog razloga nema. To je ostalo da riješe suizvođači radova. Oni će to u narednih dan, dva riješiti. Iz nekog razloga je tvrda podloga. Nema rezonskog objašnjenja jer je sve rađeno kao i na drugim terenima. Trenutno traže rješenje kako da to naprave i riješe podlogu. Jedni su pripremali, drugi radili. Ugrađeni su materijali kao i u Tuzli i Mostaru. Dakle, sve je ponovljeno. Teren je prezimio, što može imati utjecaja na stvrdnjavanje podloge u ova četiri mjeseca", rekao je Ćehajić

ozbiljno?
ne zelis komentarisati
Ćehajiću majmune posao ti je to
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#896 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by F&N »

Glavni krivac za ovo je vrla biznis strucnjakinja Ajla, i njeg patron Ismir Homer Simpson. Pored njega drugi krivci su Opstina Centar i savez, ali vjerujem da je savez jedan od narucilaca svih ovih malverzacija kako bi se dio para skrenuo Vici u dzep.

Zasto kazem da smo mi najveci krivci i opstina Centar. Zato sto smo MORALI traziti garancije za dobro i pravovremeno izvrsenje posla.
Da se to uradilo do sada bi ako nista klub naplatio 2 garancije, jedna za probijanje rokova, druga za nekvalitetno izvrsenje posla.

Ali kako ce to IDJ TV direktorica znati?

Ugl eto cisto da ne povjerujes, majke mi ljudi u normalnom poslovnom svijetu traze garancije od izvodjaca radova za postavljanje prozora na zgradi a ne sta drugo, za ugradnju interfona, a ove imas milionski projekat i ocigledno niko (opet kazem razumijem zasto to nije trazio savez) ni od opstine Centar ni iz kluba da se zastiti tim alatom. Posebno opstina centar koja je i investitor u cijeloj prici.

Koji uzas blago receno.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#897 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by rocco_siffredi »

Zanimljivo da u Banja Luci nije stavljen isti sloj i materijal. Nego u Mostaru, Tuzli i Sarajevu. Veležu, Slobodi i Sarajevu.
Hm?
cmf
Posts: 64
Joined: 09/12/2011 15:37

#898 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by cmf »

Nije mi jasno zasto optuzujete upravu. Ok, MOZDA su mogli traziti garancije, ali kako za nesto sto nije u nasem vlasnistvu i nesto sto finansira neko drugi.

Ovo je iskljucivo igranka saveza, sa ciljem da se sve u Sarajevu (mislim uopste na bilo kakav sport, sto je do sada uglavnom i uradjeno) unisti i da se preuzme primat. Htjeli mi to priznati ili ne, ova drzava je ponovo preuzeta od strane "anam onih" a krivi smo mi (kao narod).

Ocigledno je da Ismir ulaze velike pare, i to njima ne odgovara. Naravno imamo dosta promasaja, imaju svi nismo mi izuzetak, samo je nama ovo najbitnije, pa ne obracamo paznju toliko na druge. Probajte se ostaviti ljudi mahalastine i cuvenog "pitarluka" pa ce te vidjeti da ce nam sve krenuti bolje.
izvrsni direktor
Posts: 9367
Joined: 20/12/2018 16:11

#899 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by izvrsni direktor »

cmf wrote: 30/03/2023 09:56 Nije mi jasno zasto optuzujete upravu. Ok, MOZDA su mogli traziti garancije,
Ma ne moze ni garancije trazit. Pisu ljudi gluposti nenormalne. Savez i balijanderi u savezu su jedina adresa za ovo
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#900 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Anquilla »

F&N wrote: 30/03/2023 09:01 Glavni krivac za ovo je vrla biznis strucnjakinja Ajla, i njeg patron Ismir Homer Simpson. Pored njega drugi krivci su Opstina Centar i savez, ali vjerujem da je savez jedan od narucilaca svih ovih malverzacija kako bi se dio para skrenuo Vici u dzep.

Zasto kazem da smo mi najveci krivci i opstina Centar. Zato sto smo MORALI traziti garancije za dobro i pravovremeno izvrsenje posla.
Da se to uradilo do sada bi ako nista klub naplatio 2 garancije, jedna za probijanje rokova, druga za nekvalitetno izvrsenje posla.

Ali kako ce to IDJ TV direktorica znati?

Ugl eto cisto da ne povjerujes, majke mi ljudi u normalnom poslovnom svijetu traze garancije od izvodjaca radova za postavljanje prozora na zgradi a ne sta drugo, za ugradnju interfona, a ove imas milionski projekat i ocigledno niko (opet kazem razumijem zasto to nije trazio savez) ni od opstine Centar ni iz kluba da se zastiti tim alatom. Posebno opstina centar koja je i investitor u cijeloj prici.

Koji uzas blago receno.
Ne moze traziti garanciju ukoliko nije jedna od ugovornih strana.
Post Reply