STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#151 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by ultima_palabra »

mekaba wrote:Posto opstina ulaze u SD Zeljeznicar (stadion) onda je logicno da ce ista opstina biti suvlasnik objekta.Ako nije tako onda se radi o mahinaciji da ne kazem pljacki poreskih obveznika opstine Novo Sarajevo.
Ja bi ih tužio da sam na tvom mjestu ;-)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#153 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Charuga »

mekaba wrote:Posto opstina ulaze u SD Zeljeznicar (stadion) onda je logicno da ce ista opstina biti suvlasnik objekta.Ako nije tako onda se radi o mahinaciji da ne kazem pljacki poreskih obveznika opstine Novo Sarajevo.
Ne ulaze samo opstina nego i FBiH, KS te Grad Sarajevo:

Predstavnici Vlade Federacije BiH, Kantona Sarajevo i Gradske uprave podržali su inicijativu načelnika Općine Novo Sarajevo Nedžada Koldže da se zajedničkim ulaganjem započnu potrebne radnje na dogradnji i rekonstrukciji stadiona "Grbavica".

Ako gore navedeni ulazu pare, to ne mora da vodi tome da su oni ujedno i suvlasnici stadiona ali moze voditi ka tome da na njemu, naravno besplatno, igraju sve selekcije reprezentacije BiH. Moze voditi tome da glavni grad konacno dobije stadion koji ce zadovoljiti sve uslove koje postavlja UEFA. Naravno, nista ne znaci taj njihov sastanak i sumnjam da iko vjeruje da ce od toga biti nesto dok na stadionu ne vide bagere.

Ako mozes voditi normalnu diskusiju, bez milion smajlija i provokacija u svakom postu, bujrum a ako ti je to tesko, popusti ovu temu ziv bio.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#154 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by mekaba »

Kao prvo na moje postove niko nije odgovorio normalno a iz prostog razloga sto su svi navijaci Zelje i ne vide nista drugo nego zavrsen stadion i mene koji im eto kvari tu virtualnu sliku. To sto ima smajlija malo vishe nije do sada bio problem al eto vidim i to je problem pa cemo umanjiti koliko je god to moguce. Ovo sto si ti postao je OK samo nedostaje objasnjenje po kojem osnovu se udruzuju ovi koji su zainteresovani za rekonstrukciju. Kako to da nacelnik opstine Centar SA Dzevad Becirevic (koji je uzgred receno bolesnik Zelje) svojevremeno nije dobio podrsku za rekonstrukciju Koseva koje je gradski stadion i u vlasnistvu opstine odnosno Centra za sport i rekreaciju?????? Drzava u slucaju Koseva ne zeli da ulaze ,dakle u objekat ciji je vlasnik a hoce da ulaze u Grbavicu koja je u vlasnistvu SD"Zeljeznicar". Logike zaista nema osim ako nisu u pitanju van insitucialni razgovori. Ako vec imamo zakone onda trebaju da budu postovani. Imamo situaciju da zakone najvishe krse i traze rupe u istim upravo oni koji su ih i postavili. Znamo sta se desava u opstini Novi Grad i ko tamo lovi u mutnom.
Jasno je meni da bi Zeljo volio doci do dobrog stadiona a volio bih i ja ali ovo svakako nije najposteniji nacin. Ima u BiH dosta klubova koji vape za pomoc. Nije fer prema njima.Npr Velez.
PS I ti mene tjeras sa teme zato sto ja ne mislim kao ti ili preciznije sto ne razmisljam kao Strumpf :lol:
herbion
Posts: 191
Joined: 19/11/2006 22:19

#155 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by herbion »

Ne stoji ti ta konstatacija za Opstinu Novi Grad.Svako trazi ozbiljnog partnera a u Upravi FKS drzava ga sigurno nije nasla. :D Olimpicu se gradi i zavrsava stadion ove godine a sto je tebi zao veleza i zelis istomisljenike traziti medju zeljinim navijacima je samo do tebe i tvoje ljubomore jer tvoj klub ozbiljno pocinje zaostajati u razvoju u odnosu na druga dva sarajevska kluba.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#156 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by strong69 »

herbion wrote:Ne stoji ti ta konstatacija za Opstinu Novi Grad.Svako trazi ozbiljnog partnera a u Upravi FKS drzava ga sigurno nije nasla. :D Olimpicu se gradi i zavrsava stadion ove godine a sto je tebi zao veleza i zelis istomisljenike traziti medju zeljinim navijacima je samo do tebe i tvoje ljubomore jer tvoj klub ozbiljno pocinje zaostajati u razvoju u odnosu na druga dva sarajevska kluba.
Mislim da ni sam Nijaz Gracic nije toliki optimista kao sto si ti. Jedini KLUBOVI u ovom gradu i drzavi su Sarajevo i Zeljeznicar. Ostali su klubovi. A OlimpiC... :run: I nema potrebe traziti "istomisljenike" medu Zeljinim navijacima u ovome.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#157 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Charuga »

@mekaba

Poceo sam ti odgovarati ali sam odustao jer nema svrhe. Ne boli tebe to sto Opstine ulazu u stadione nego tebe boli sto je to stadion Grbavica. Ulaze Optina Zenica u B. Polje, Opstina Tuzla u Tušanj ali te nije bilo da to prokomentarises i napadnes ljude u tim opstinama kako trose pare od naroda.
mekaba wrote:PS I ti mene tjeras sa teme zato sto ja ne mislim kao ti ili preciznije sto ne razmisljam kao Strumpf :lol:
Kad sam te tjerao sa teme, sta izmisljas.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#158 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by mekaba »

@ Plavih 11
Evo tvojih rijeci upucenih meni: "Ako mozes voditi normalnu diskusiju, bez milion smajlija i provokacija u svakom postu, bujrum a ako ti je to tesko, popusti ovu temu ziv bio".

Dakle da popustim temu :-)

EDIT: FK SARAJEVO NIJE DIO TEME!
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#159 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Charuga »

mekaba wrote:@ Plavih 11
Evo tvojih rijeci upucenih meni: "Ako mozes voditi normalnu diskusiju, bez milion smajlija i provokacija u svakom postu, bujrum a ako ti je to tesko, popusti ovu temu ziv bio".

Dakle da popustim temu :-)
Opet nigdje ne vidim da sam te tjerao sa teme. Ako mozes voditi normalnu diskusiju, neka te koliko hoces a ako ces provocirati onda popusti temu. I to nije samo pravilo na ovoj temi.

P.S. Kad vec brines o poreznim obveznicima, malo napadni one u Zenici, Tuzli i B. Luci sto ulazu "narodne" pare u stadione ...
User avatar
LSD
Posts: 27198
Joined: 24/07/2007 08:26

#160 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by LSD »

Ma uzimamo pare (zapravo otimamo) od poreskih obveznika koji se ništa ne pitaju...može nam se i napravit cemo stadion od njihovih para...zloupotreba,mito, korupcija i kriminal ali cilj opravdava sredstvo....a dušebrižnici se mogu žaliti i helsinškom komitetu za ljudska prava....usput neka prijave i stadione u Zenici, Tuzli i ostalim gradovima...i tamo se uzima od usta poreskih obveznika koji se ništa ne pitaju.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#161 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by ganjeta »

Ono kad ti pitar priča o udbi :lol: .
User avatar
LSD
Posts: 27198
Joined: 24/07/2007 08:26

#162 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by LSD »

ganjeta wrote:Ono kad ti pitar priča o udbi :lol: .
Šta ces :roll: shvati ga....covjek je veliki protivnik zloupotrebe kantonalnog ili opštinskog budžeta, muce ga te stvari odavno pa je našao adekvatnu temu gdje ce izraziti svoje nezadovoljstvo i kome ce iznijeti ono što ga tišti...baš je našao gdje ce o tome pisati :-) :lol:
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#163 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by riko-ga »

ganjeta wrote:Ono kad ti pitar priča o udbi :lol: .

neprocjenjivo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#164 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Charuga »

Srušio se dio zapadne tribine stadiona Grbavica

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/ ... /120213031

Evo i slike:

Code: Select all

http://source.ba/clanak/7169413/vijesti/Sru%C5%A1ila%20se%20tribina%20na%20stadionu%20%E2%80%9EGrbavica%E2%80%9C
User avatar
salihamidžić 20
Posts: 348
Joined: 20/01/2012 13:05

#165 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by salihamidžić 20 »

KATASTROFA :( ovo je pslijedica dugogodisnjeg neulaganja u obnovu stadiona :(
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#168 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by ganjeta »

Kad sam pročitao urušio se dio tribine srce mi ne puče zamalo, jbg katastrofa svakako, hvala Bogu pa nema ljudskih žrtava. Juče ledena, danas Grbavica, sutra???

Kad još pročitaš komentare na sa-x :shock: . Četnici su mala maca.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#169 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by ultima_palabra »

Objektivno ona tribina je bila ruglo i zazivala nesreću. Možda je bila dobra kao neko prelazno rješenje par godina iza rata, ali nikako nije trebala dočekati 2012. u onakvom stanju.
User avatar
M10A4EVER
Posts: 296
Joined: 06/06/2011 08:27

#170 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by M10A4EVER »

ganjeta wrote:
Kad još pročitaš komentare na sa-x :shock: . Četnici su mala maca.
U redu, sve to stoji za komentare, ali bilo je i za ocekivati tako nesto... Da komentarisu sarajevski pitari, ne bi toga bilo, ali ZNA SE da su na ovom portalu i ostali neandertalci iz raznoraznih vukojebina koje ni na google earth ne mozes pronaci, to je problem!!
Ali ovakvu vijest postaviti s mogucnoscu komentarisanja!!! :shock: Necu uopste da nastojim sebi objasniti... Intervju sa Sesarom nije moguce komentarisati, ali ovo moze! Toliko o portalu, o njihovom "medijsko-pokroviteljskom" ugovoru sa Željom itd! Pos..em im se na to...
Supci! :x
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#171 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by ganjeta »

Zato ja i napisa to, znaju napaćene duše da će biti mnogo boli i tuge ovog proljeća pa koriste i ovakve stvari da razgale napaćene duše.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#172 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by mekaba »

Realno trebate festu napraviti sto se tezga srusila. Stara drvena tribina je imala fudbalski smek a ovo sto se srusilo je bilo kao pijaca Arizona 1997-e. Sad navalite na Koldzu,donatorska konferencija i eto ga novi i to Vash stadion.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8514
Joined: 11/02/2009 15:21

#173 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Ajatolah_ »

Meni se čini da ovo što se srušilo i nije neka šteta, zar ne? Odnosno, može se vratiti na staro za male pare.
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 974
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#174 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by JoeyTribbiani »

mekaba wrote:Realno trebate festu napraviti sto se tezga srusila. Stara drvena tribina je imala fudbalski smek a ovo sto se srusilo je bilo kao pijaca Arizona 1997-e. Sad navalite na Koldzu,donatorska konferencija i eto ga novi i to Vash stadion.
Šta treba da napiše ovaj stručnjak pa da dobije ban? Idi ba na svoju usranu temu i skupljaj donacije za sijalice u frižideru.
Last edited by JoeyTribbiani on 13/02/2012 13:33, edited 1 time in total.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#175 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by ganjeta »

Iz kluba pozivaju sve simpatizere i navijače koji su u mogučnosti da dođu da pomognu oko uklanjanja snijega sa preostalog dijela zapadne tribine, kao i ostalih dijelova stadiona koji su pod opterećenjem!

Akcija počinje odmah!
Post Reply