STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#176 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Charuga »

mekaba wrote:Realno trebate festu napraviti sto se tezga srusila. Stara drvena tribina je imala fudbalski smek a ovo sto se srusilo je bilo kao pijaca Arizona 1997-e. Sad navalite na Koldzu,donatorska konferencija i eto ga novi i to Vash stadion.
Dugo te nije bilo ... :mrgreen:
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#177 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by mekaba »

JoeyTribbiani wrote:
mekaba wrote:Realno trebate festu napraviti sto se tezga srusila. Stara drvena tribina je imala fudbalski smek a ovo sto se srusilo je bilo kao pijaca Arizona 1997-e. Sad navalite na Koldzu,donatorska konferencija i eto ga novi i to Vash stadion.
Šta treba da napiše ovaj stručnjak pa da dobije ban? Idi ba na svoju usranu temu i skupljaj donacije za sijalice u frižederu.

Cuj BAN :-) Pa jarane to svi sad pricaju, to je realnost sad ili nikad.Ako sad kad se ovo srusilo ne izgurate kakvu donaciju necete nikad. Trebate i ono sad u akciji oboriti i reci ljuljalo se i mi malo barnuli i ode sve helac. Provrla je voda za novi stadion. Cuj BAN a ja Vas guram max. Ne volim Vas sto jes jes al sanse za novu tribinu imate poslije ovog obrusavanja. Nek je otislo helac.Zamisli da se ovo desilo kad je publika na stadionu a jos na ovoj tribini "fina raja" Kaplan.......Gluho bilo. Jedna tribina odmah a druge do godine i eto ga. EDIT: ovi spomenuti u posljednjoj recenici nisu za ove teme!
JAO JAO
Posts: 55
Joined: 05/02/2010 15:35

#178 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by JAO JAO »

Zna li neko da li je poslje rata ili prije rata urađena ali bas urađeno arhitektonsko riješenje Grbavice i njen izgled( ne računam slovence,prezentaciju koju sam ja vidio je bila smješna) Zar se nisu mogle da ti pare nekom arhitektu ili izaći sa nekim konkursom za izgled stadiona.Uprava kluba je smijesna nažalost,sve oko prvog tima funkcioniše zahvaljujući Amaru sve ostalo je nažalost katastrofa.
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#179 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by juventus »

Navijam za Želju evo već 20 godina, od rata na ovamo pratim svaku sezonu, maksimalno koliko mogu, nekad sam bio opsjednut, sada normalan simpatizer, ali brate donekle se slažem s ovim likom koji nalazi pozitivne strane rušenja.

Ova tribina bi bila sramota za prosječan klub, a ne za Želju. Ovaj stadion u kompletu nije dostojan kluba koji na njemu igra. Podhitno se treba renovirati, ovo je sramota da nam snijeg ruši tribinu. Pa nije kokošinjac da od drveta bude, nek je snijeg zdrobio, pogotovo što povrijeđenih nije bilo. Ne može bolje. I meni je drago.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#182 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by mekaba »

Vidite kako je @mekaba pogodio :lol: Isto razmisljamo ja i Zujo (a ne navijamo za isti klub) a ovaj gore vristi banuj ga. Od sad ima da se radi kako @mekaba kaze I ZAVRSHENA PRICHA.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#183 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Charuga »

Zuju odavno vecina navijaca smatra budalom i ublehasem ... 8-)
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#184 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by mekaba »

E ovo je vec za Ban :sad:
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#185 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by LSD »

"Super, ovo je blagodet" jel....odlicno Sabahudine, cim okopni ovaj snijeg odmah prioni na posao i napravi tribine kad je vec blagodat ovo rušenje Zapada....inace zacepi za sva vremena.
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 974
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#186 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by JoeyTribbiani »

Žujo superserator.
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#187 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by juventus »

Ja i dalje mislim da su ova zapadna i istočna "tribina" sramota za Željezničar, kao što bi bile sramota za svaki klub koji igra u Premier ligi, čak i u Prvoj ligi Federacije ili RS-a.

Bolje da ih nema nikako, nego da su skovane od nekih dasaka.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#188 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Charuga »

juventus wrote:Ja i dalje mislim da su ova zapadna i istočna "tribina" sramota za Željezničar, kao što bi bile sramota za svaki klub koji igra u Premier ligi, čak i u Prvoj ligi Federacije ili RS-a.

Bolje da ih nema nikako, nego da su skovane od nekih dasaka.
Naravno da su sramota, o tome je suvisno i pricati. Istocna tribina nije skovana od dasaka nego ima onih 10-ak redova od betona koji su davno izgubili svoj prvobitni oblik i na kojima uredno nice trava. Svasta se moze pricati o (ne)sposobnosti ljudi u svim poslijeratnim upravama ali otislo bi to daleko ...
zikmu
Posts: 415
Joined: 22/03/2008 21:48

#189 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by zikmu »

User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#190 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by LSD »

Kad gledam ovaj klip, odmah mi padne na pamet onaj forumaš @1946 koji je svojevremeno svijetla obraza napisao, citiram:

"Ovo sa stadiona Grbavica nisu uradili četnici, ovo ste uradili vi, jer niste imali muda da odbranite svoje. Kakvi ste bili '92 takvi ste i danas (čast izuzecima poput rahmetli Džilde) - ljudi bez hrabrosti i časti."


Eto sa kakvim ljudima danas dijelimo grad i vazduh :-?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#191 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by ultima_palabra »

Strašno... još kad skontaš da je lik balav da komentariše ta dešavanja :-) A i da nije, mnogo je...
User avatar
tazmaniaBAN4
Posts: 705
Joined: 27/04/2010 11:07

#192 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by tazmaniaBAN4 »

:(

obavezno procitati prvi komentar na klipu! :thumbup:
User avatar
Šibicar
Posts: 7116
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#193 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Šibicar »

LSD wrote:Kad gledam ovaj klip, odmah mi padne na pamet onaj forumaš @1946 koji je svojevremeno svijetla obraza napisao, citiram:

"Ovo sa stadiona Grbavica nisu uradili četnici, ovo ste uradili vi, jer niste imali muda da odbranite svoje. Kakvi ste bili '92 takvi ste i danas (čast izuzecima poput rahmetli Džilde) - ljudi bez hrabrosti i časti."


Eto sa kakvim ljudima danas dijelimo grad i vazduh :-?
Ma to je ova hrabra generacija od 14-15 godina kojoj je Rambo realnost rata,a najbliža veza sa istim call of duty i counter strike.
User avatar
Manic Psycho
Posts: 1178
Joined: 09/11/2011 12:32

#194 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Manic Psycho »

"Zaboraviti ne smijemo"
Željini "Manijaci" postavili billboarde razrušene Grbavice

Image

http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... /120317055
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#195 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Charuga »

19.03.1996. - 19.03.2012.
User avatar
ellaxaz
Posts: 2189
Joined: 31/01/2012 09:40

#196 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by ellaxaz »

Nikom te nedamo...
User avatar
smurf
Posts: 70202
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#197 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by smurf »

Jer Ti si zivot moj
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#198 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Charuga »

Biščević: Povratak na Grbavicu - drugi rođendan

http://www.radiosarajevo.ba/novost/7678 ... zaboraviti

Kako je nastalo sarajevsko naselje Grbavica

http://tvsa.ba/ba/vijesti/kako_je_nasta ... V.facebook
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#199 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by vinnie_jones »

Plavih_11 wrote:Biščević: Povratak na Grbavicu - drugi rođendan
Datum koji ne smijemo zaboraviti

Kako je nastalo sarajevsko naselje Grbavica

http://tvsa.ba/ba/vijesti/kako_je_nasta ... V.facebook
Kad sjetim kako smo napravili diverzantski upad na sjever i šoka kad smo vidili šikaru i "kukuruz" što izbija ispod snijega na terenu, poslije smo odradili kraću šetnju po Grbavici.



Drugi maj pitarima sudnji dan :mrgreen:

Imao sam 10-ak crno bijelih sliba sa derbija što ih je komšija foto amater radio ali posudio sam ih nekome da kopira i...ćao đaci.

Pirotehniku smo nabavili tako što smo nekoliko noći za redom bunarili IFOR-ovu "signalizaciju" sa ograde na aerodromu (domaća dbr ekipa i pojačanje iz SG, uglavnom uhodani ansambl pošto smo se već znali sa turnira u malom fudbalu a imali smo i čitavu sezonu na Hadsonu iza sebe), nismo bili sigurni gdje su mine posijane, policija, vojska zuje okolo, untrofor uvijek repetiran zbog akcijanja lokalaca po hangarima ali eto isplatilo se, scena sa Jugom u plamenu je dugo bila dio uvodne špice sportske emisije na bht-u.
Baklje, ustvari više kao neki vulkani, su izgledali gotovo identično kao zolje, kada je aktiviraš čep se bukvalno ispali u zrak jedno pedesetak metara i to "čudo" suklja plamen nekih pet minuta, vezali smo ih za gornju ogradu na Jugu pošto je bilo nemoguće držati dok gori. Znam da nas je jedan stariji čovjek u čudu gledao i pitao na kraju: "Šta je to djeco, jesu to neke rakete?" :lol:
"Posudili" smo nekih desetak komada i dan danas mi je žao što smo jednu probno ispalili i što nismo uspjeli više komada da nabavimo, znam da se poslije policija raspitivala po naselju o nekakvom ukradenom vojnom materijalu sa aeroflota, mi se svi ibretili u nevjerici da je to neko mogao da uradi. :shock: :skoljka:
User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#200 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by smak »

Image
Post Reply