STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#101 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Rookie »

dd31 wrote: Ulogirao sam se ovdje samo kad sam vidio ove slike! :thumbup:
Nažalost, mene nema na njima i ovoj ekipi jer sam neposredno prije službenog završetka rata, ja izišao iz Sarajeva i nisam doživio da kao ovi zaigram na Grbavici! iako sam porije rata na onoj prašinarki redovito derao koljena! :-)
sad cu i ja jednu sliku staviti, na kojoj ja jesam,a ova ekipa se redovito tukla sa Sarajevom za prevlast u gradu..doduše, imam i sve rezultate, i njih cu jednoom skenirati i izbaciti...
e kad se sjetim treninga u skoli na Malti, prve ikad odrzane lige za pionire na Skenderiji i utakmice na Koševu, odigrane na glavnom igralištu kad smo Sarajevo tukli 3:1 a ja sam zabio 2 gola!! :D :D :D
Meni ovdje u Zagrebu,mnogi ne vjeruju kad vide sta ja sve od Želje imam i kako ja njega pratim,ali vi svi dobro znate da kad si jednom Maniac - zauvijek si Maniac!!

Pozdrav svima iz Zagreba!
Image
:thumbup:
User avatar
dd31
Posts: 13
Joined: 25/07/2011 14:55
Location: Zagreb
Contact:

#102 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by dd31 »

Evo samo neke utakmice koje su se igrale nekada jako davno.. :D
SKENDERIJA - 1.prvenstvo grada u malom nogometu - pioniri
19.3.1994. - 1.kolo: ŽELJEZNIČAR - IRIS 1:0 (Jahić Muhamed)
28.3.1994. - 2.kolo: ŽELJEZNIČAR - SARAJEVO 0:2 (Haskić 2)
2.4.1994. - 3.kolo: ŽELJEZNIČAR - GATA 1:0 (J.Muhamed)
9.4.1994. - 4.kolo: ŽELJEZNIČAR - VRBANJUŠA (Dodig, Jahić)
11.4.1994. - 5.kolo: ŽELJEZNIČAR - ARIJANA 5:0 (Kurto 3, Jahić, Pločo)
16.4.1994. - 6.kolo: ŽELJEZNIČAR - DENIM 3:0 (Pločo, Dodig, Kurto)
18.4.1994. - 7.kolo: ŽELJEZNIČAR - PARTIZAN 7:0 (Sarvan, Jahić 3, Bećirspahić Mirza 3)
30.4.1994. - 8.kolo: ŽELJEZNIČAR - URJANDEDINA 2:1 (Dodig, Jahić)
TABLICA:
1. SARAJEVO 14
2. ŽELJEZNIČAR 14
3. VRBANJUŠA 12
4. GATTA 9
5. ARIJANA 9
6. IRIS 9
7. URJANDEDINA 3
8. DENIM 3
9. PARTIZAN 1

To je bilo prvo prvenstvo pionira za koje ja znam da se odigralo u Gradu za vrijeme rata. Poslije se odigralo i na Koševu veliki nogomet, u 11. mjesecu '94.-te i tu smo osvojili prvenstvo ispred Sarajeva!
To je osvojila ekipa koja je samo dio na ovoj mojoj slici, zao mi je sto ih nemam sve,ali vecina je i na onim slikama koje su prve izbačene....
barcelona81
Posts: 72
Joined: 27/11/2010 15:57

#103 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by barcelona81 »

@ dd31
Kako ti je ime i prezime drug.Pokusavam da se sjetim,ko je od raje sve otisao vani.Sjecam se Gracica i Kapidjica,ali znam da je Nino sad u Sarajevu.Jel ovo slika,sa onog prvog prvenstva na pomocnoj Kosevskoj sljaci.Kada smo izgubili od Sarajeva 2-1,ali su oni diskvalifokovani,jer su im 4 igraca bila starija 2 godine od dozvoljene granice.
Tu utakmicu ,nikada necu zaboraviti,jer sam zbog stare zakasnio,i nisam stigao na vrijeme,a ekipa vec posla na zagrijavanje.
Nikad joj to nisam halalio,jer me uvjeravala da ja i stari mozemo stici iz Hrasnog ,do Koseva za sat vremena,a da nista nije radilo od prevoza naravno.Joj kad se sjetim ovi nasih zelenih dresova hahaha.Jesi ti mozda Dodig.
User avatar
dd31
Posts: 13
Joined: 25/07/2011 14:55
Location: Zagreb
Contact:

#104 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by dd31 »

barcelona81 wrote:@ dd31
Kako ti je ime i prezime drug.Pokusavam da se sjetim,ko je od raje sve otisao vani.Sjecam se Gracica i Kapidjica,ali znam da je Nino sad u Sarajevu.Jel ovo slika,sa onog prvog prvenstva na pomocnoj Kosevskoj sljaci.Kada smo izgubili od Sarajeva 2-1,ali su oni diskvalifokovani,jer su im 4 igraca bila starija 2 godine od dozvoljene granice.
Tu utakmicu ,nikada necu zaboraviti,jer sam zbog stare zakasnio,i nisam stigao na vrijeme,a ekipa vec posla na zagrijavanje.
Nikad joj to nisam halalio,jer me uvjeravala da ja i stari mozemo stici iz Hrasnog ,do Koseva za sat vremena,a da nista nije radilo od prevoza naravno.Joj kad se sjetim ovi nasih zelenih dresova hahaha.Jesi ti mozda Dodig.
:thumbup: pogodio prijatelju!!
je, to je slika sa te utakmice,a ja pak i nisam dosao jer me bas na putu do koseva pocelo se nesto pucati pojma nemam i nisam se usudio nastaviti..poslije me šeha zvao,da kao izgubili utakmicu zbo mene, te da mu se javim nakon zavrsetka rata.. :-? ..i tu je moja epizoda zavrsila sa Željom..Nedugo nakon toga sam izišao..
A jel mogu saznati tko si ti,kad sad znas koji sam ja? ;-)
barcelona81
Posts: 72
Joined: 27/11/2010 15:57

#105 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by barcelona81 »

dd31 wrote:
barcelona81 wrote:@ dd31
Kako ti je ime i prezime drug.Pokusavam da se sjetim,ko je od raje sve otisao vani.Sjecam se Gracica i Kapidjica,ali znam da je Nino sad u Sarajevu.Jel ovo slika,sa onog prvog prvenstva na pomocnoj Kosevskoj sljaci.Kada smo izgubili od Sarajeva 2-1,ali su oni diskvalifokovani,jer su im 4 igraca bila starija 2 godine od dozvoljene granice.
Tu utakmicu ,nikada necu zaboraviti,jer sam zbog stare zakasnio,i nisam stigao na vrijeme,a ekipa vec posla na zagrijavanje.
Nikad joj to nisam halalio,jer me uvjeravala da ja i stari mozemo stici iz Hrasnog ,do Koseva za sat vremena,a da nista nije radilo od prevoza naravno.Joj kad se sjetim ovi nasih zelenih dresova hahaha.Jesi ti mozda Dodig.
:thumbup: pogodio prijatelju!!
je, to je slika sa te utakmice,a ja pak i nisam dosao jer me bas na putu do koseva pocelo se nesto pucati pojma nemam i nisam se usudio nastaviti..poslije me šeha zvao,da kao izgubili utakmicu zbo mene, te da mu se javim nakon zavrsetka rata.. :-? ..i tu je moja epizoda zavrsila sa Željom..Nedugo nakon toga sam izišao..
A jel mogu saznati tko si ti,kad sad znas koji sam ja? ;-)
Ne znam da li se sjecas,zovem se Nedim Pejdah,jer su ovo bili moji prvi mjeseci u Zelji.Tu sam mozda bio pola godine.Ti si vjerovatno 80 godiste.Ja nisam igrao na malonogomentom prvenstvu,a dosao sam u Zelju polovinom ovog prvenstva,i dok sam se nametnuo,utakmica sa Sarajevom mi je trebala biti prva, a to je vec bio kraj tog prvenstva.S tim da sam trebao biti na klupi,jer sam ja 81 godiste.Sjecam se koliko smo bili tuzni,da bi nam Seha dosao par dana poslije i na treningu,rekao da smo prvaci jer je Sarajevo diskvaifikovano,zbog laziranja.Tada smo vec bili presli u skolu u Hrasnom.
Postoji jos jedna presmijesna stvar sto se tog prvenstva tice,a to je kako su iz Sarajeva pokusali na sve moguce nacine istaknuti Alena Skoru kao najboljeg igraca i najboljeg strijelca.Prije ovog zadnjeg kola,on i Kurto su imali po 5 golova.Posto smo mi prvi gol na utakmici ,sami sebi zabili,tj autogol je bio,neki inteligenti strucnjak sa Koseva se dosjetio da se autogol pripisuje kapitenu ekipe,a ne igracu koji je zadnji dirao loptu,samo da bi Skoro bio najbolji strijelac kasnije je Kurto postigao gol,i na kraju zavrsio kao najbolji strijelac.
Od ove starije generacije,sjecam se dobro Ploce,zatim Becirspahica,koji je sin od rahmetli Velije i moj komsija,a sto se tice ovog jahica,jel to brat od onog Samira koji je tada bio prvotimac.
Jesi li ti slucajno zivio na Chengic Vili,kod zelenog malog mostica,i ako se ne varam ti si ovaj momak do Sehe prvi.
User avatar
dd31
Posts: 13
Joined: 25/07/2011 14:55
Location: Zagreb
Contact:

#106 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by dd31 »

barcelona81 wrote:
dd31 wrote:
barcelona81 wrote:@ dd31
Kako ti je ime i prezime drug.Pokusavam da se sjetim,ko je od raje sve otisao vani.Sjecam se Gracica i Kapidjica,ali znam da je Nino sad u Sarajevu.Jel ovo slika,sa onog prvog prvenstva na pomocnoj Kosevskoj sljaci.Kada smo izgubili od Sarajeva 2-1,ali su oni diskvalifokovani,jer su im 4 igraca bila starija 2 godine od dozvoljene granice.
Tu utakmicu ,nikada necu zaboraviti,jer sam zbog stare zakasnio,i nisam stigao na vrijeme,a ekipa vec posla na zagrijavanje.
Nikad joj to nisam halalio,jer me uvjeravala da ja i stari mozemo stici iz Hrasnog ,do Koseva za sat vremena,a da nista nije radilo od prevoza naravno.Joj kad se sjetim ovi nasih zelenih dresova hahaha.Jesi ti mozda Dodig.
:thumbup: pogodio prijatelju!!
je, to je slika sa te utakmice,a ja pak i nisam dosao jer me bas na putu do koseva pocelo se nesto pucati pojma nemam i nisam se usudio nastaviti..poslije me šeha zvao,da kao izgubili utakmicu zbo mene, te da mu se javim nakon zavrsetka rata.. :-? ..i tu je moja epizoda zavrsila sa Željom..Nedugo nakon toga sam izišao..
A jel mogu saznati tko si ti,kad sad znas koji sam ja? ;-)
Ne znam da li se sjecas,zovem se Nedim Pejdah,jer su ovo bili moji prvi mjeseci u Zelji.Tu sam mozda bio pola godine.Ti si vjerovatno 80 godiste.Ja nisam igrao na malonogomentom prvenstvu,a dosao sam u Zelju polovinom ovog prvenstva,i dok sam se nametnuo,utakmica sa Sarajevom mi je trebala biti prva, a to je vec bio kraj tog prvenstva.S tim da sam trebao biti na klupi,jer sam ja 81 godiste.Sjecam se koliko smo bili tuzni,da bi nam Seha dosao par dana poslije i na treningu,rekao da smo prvaci jer je Sarajevo diskvaifikovano,zbog laziranja.Tada smo vec bili presli u skolu u Hrasnom.
Postoji jos jedna presmijesna stvar sto se tog prvenstva tice,a to je kako su iz Sarajeva pokusali na sve moguce nacine istaknuti Alena Skoru kao najboljeg igraca i najboljeg strijelca.Prije ovog zadnjeg kola,on i Kurto su imali po 5 golova.Posto smo mi prvi gol na utakmici ,sami sebi zabili,tj autogol je bio,neki inteligenti strucnjak sa Koseva se dosjetio da se autogol pripisuje kapitenu ekipe,a ne igracu koji je zadnji dirao loptu,samo da bi Skoro bio najbolji strijelac kasnije je Kurto postigao gol,i na kraju zavrsio kao najbolji strijelac.
Od ove starije generacije,sjecam se dobro Ploce,zatim Becirspahica,koji je sin od rahmetli Velije i moj komsija,a sto se tice ovog jahica,jel to brat od onog Samira koji je tada bio prvotimac.
Jesi li ti slucajno zivio na Chengic Vili,kod zelenog malog mostica,i ako se ne varam ti si ovaj momak do Sehe prvi.
Jesam! :D i jedno i drugo..vidim da me dobro poznas, ali ja se tebe tek u magli sjecam..nemoj mi zamjeriti,mnogo je vremena proslo, i nisi jedini kojeg se ne mogu u potpunosti sjetiti..tek me ova slika i biljeznica u kojoj imam gotovo sve rezultate utakmica koje sam igrao, podjete na ta uvjetno rečeno,lijepa vremena...
Evo vidis, dobro da si mi to ispricao,jer Seha kad je mene nalijepio zasto nisam dosao mi nije uopce rekao kako je na kraju ispalo,pa se sve od svojih prijatelja morao saznati.Doduse, jednom dok sam dolazio u Sarajevo, sam sreo Sehu na grbavici i naravno da mu to nikad nisam zamjerio, iako cu isto reci da nisam niti zaboravio..
Za Jahica ti zbilja ne znam jer uopce nisam niti nikad znao jel ima brata ili ne...
Bile su to prijatelju godine koje istovremeno zelis i ne zelis zaboraviti,ali tim je "slađe" kad znas da si zeljine boje branio pa cak i u - ratu! :D ..doduse, u zelenim dresovima.. :-)
Ali bila su to stvarno vremena! Ziher nitko ne zna da je smo mi jedini od svih dobili donaciju od , ja mislim intersporta u opremi i kopackama,pa se na ovoj slici bas i ne vidi,ali smo tu svi imali iste adidasove kopacke! :thumbup:
kad smo izasli na prvoj utakmici na teren, izgledali smo ko manekeni! :D :D
Onda onaj put, od Chwille do Koševa! Brat bratu 20-tak kilometara dobre pjehoke, jos k tome iza kontejnera, pod opasnoscu da te zvekne bilo gdje,ali ne, sa takvom voljom i zeljom sa isao na utakmice i treninge da je to danasnjim nogometasima - nezamislivo!!
a tek treneri! Spomenuti Šeha, Bukal,Džurbuzović, prije rata S. Kulović, Duško Bajić...Sve željine veličine!!
I zato ja i dan danas sam ponosan sto sam iz takve skole izisao i sve to pokusavam i na djecu koju treniram, prenijeti..
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#107 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by vinnie_jones »

dd31 wrote: Bile su to prijatelju godine koje istovremeno zelis i ne zelis zaboraviti,ali tim je "slađe" kad znas da si zeljine boje branio pa cak i u - ratu! :D ..doduse, u zelenim dresovima.. :-)
Ali bila su to stvarno vremena! Ziher nitko ne zna da je smo mi jedini od svih dobili donaciju od , ja mislim intersporta u opremi i kopackama,pa se na ovoj slici bas i ne vidi,ali smo tu svi imali iste adidasove kopacke! :thumbup:
kad smo izasli na prvoj utakmici na teren, izgledali smo ko manekeni! :D :D
Baš sam sinoć postavio pitanje vis-a-vis boje dresova ali vidim da je post misteriozno iščezao :roll: :-?

Znači ipak je riječ o donaciji, imao sam negdje članak iz ratnih novina u kome stoji da je pokojni Škija "sredio" neku donaciju u opremi možda je bila u pitanju upravo ova "daj šta daš" ratna garnitura.
User avatar
dd31
Posts: 13
Joined: 25/07/2011 14:55
Location: Zagreb
Contact:

#108 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by dd31 »

vinnie_jones wrote:
dd31 wrote: Bile su to prijatelju godine koje istovremeno zelis i ne zelis zaboraviti,ali tim je "slađe" kad znas da si zeljine boje branio pa cak i u - ratu! :D ..doduse, u zelenim dresovima.. :-)
Ali bila su to stvarno vremena! Ziher nitko ne zna da je smo mi jedini od svih dobili donaciju od , ja mislim intersporta u opremi i kopackama,pa se na ovoj slici bas i ne vidi,ali smo tu svi imali iste adidasove kopacke! :thumbup:
kad smo izasli na prvoj utakmici na teren, izgledali smo ko manekeni! :D :D
Baš sam sinoć postavio pitanje vis-a-vis boje dresova ali vidim da je post misteriozno iščezao :roll: :-?

Znači ipak je riječ o donaciji, imao sam negdje članak iz ratnih novina u kome stoji da je pokojni Škija "sredio" neku donaciju u opremi možda je bila u pitanju upravo ova "daj šta daš" ratna garnitura.
je, bila je neka donacija, dapace mislim da jecak i sponzorstvo jer smo i mi morali nositi,a i svugdje je bila istaknuta reklama od intersporta...ali u to vrijeme, tako biti obucen? :D pa osim sto si u zelji ugrao,dakle glavna si njuska bio, k tome obuceni od glave do pete ko manekeni! :music2:
ne,mislim stvarno je bilo dobro biti igrac tada u Želji, k tome nas je veliki broj i novinara pratio pa sam ja jednom tako dao cak i neki intervju,mislim da je bilo u FIS-u gdje se bila okupljala selekcija Grada za pionire...Stvarno sam uzivao tada.. 8)
Zato ja namjeravam u 3.mjesecu doci sa svojom ekipom na jedan turnir koji se i prosle godine odrzao u sarajevu te se zbilja nadam da bi , barem nekoga od stare ekipe mogao vidjeti..
User avatar
dd31
Posts: 13
Joined: 25/07/2011 14:55
Location: Zagreb
Contact:

#109 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by dd31 »

Još nešto! Dajte ljudi i vi neke slike stare izbacite, jer ja imam samo ovu jednu.. :thumbup:
barcelona81
Posts: 72
Joined: 27/11/2010 15:57

#110 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by barcelona81 »

Ma sta cu ti zamjeriti,vjeruj mi da sam se i ja postepeno sjecao.Vidis da sam se dobro ispisao,pa mi samo odjednom blic sjecanje,na to gdje si zivio.Sjetio sam te se u potpunosti sada i jos nekih detalja,jer smo se par puta zajedno sa Koseva vracali,isto tako poslije tvog sukoba sa Sehom,sreo sam te ispred zgrade i onako smo se ispricali,kada si ti i rekao kako ces ici vani.Vjeruj mi i ja sam poslije toga imao ruzna iskustva sa Sehom.Vidio sam ga prije par godina i tesko je bolestan,ima hepatitis c.Ja nemam nikakvih slika,jer kada me zvao da dodjem po neke slike,nisam htio otici.Kada sam vidio ove slike ,nenormalno sam se iznenadio.Jedan prijatelj mi je rekao,koji je takodjer sa nama trenirao,alije bio mladji,da je negdije na internetu vidio nase slike sa onog turnira na Otoci,takodjer u ratu.Gdje smo igrali u onim zutim dresovima,ali naravno nije zapamtio gdje je to vidio.hahaaha
Vidjam ja cesto neku nasu raju iz Zelje,ali malo je nezgodno svaki put prici ej sjecas se ti mene.Ja se licno jako dobro sjecam mnogih.Nedavno sam na utakmici protiv Sheriff vidio ovog Catibovica,to ti je ovaj zuti,orvi sto cuci sa lijeve strane.Prije pola godine sam sreo Okerica,pridjem mu objasnim mu ko sam sta sam,covjek se naravno sjeti svega,ali vecinom prodju svi pored tebe,i onda ti glupo da ih zaustavljas po ulici.Mada sam se ja licno jako puno promjenio,pa me vise i ne cudi.
Last edited by barcelona81 on 03/08/2011 10:32, edited 1 time in total.
User avatar
dd31
Posts: 13
Joined: 25/07/2011 14:55
Location: Zagreb
Contact:

#111 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by dd31 »

barcelona81 wrote:Ma sta cu ti zamjeriti,vjeruj mi da sam se i ja postepeno sjecao.Vidis da sam se dobro ispisao,pa mi samo odjednom blic sjecanje,na to gdje si zivio.Sjetio sam te se u potpunosti sada i jos nekih detalja,jer smo se par puta zajedno sa Koseva vracali,isto tako poslije tvog sukoba sa Sehom,sreo sam te ispred zgrade i onako smo se ispricali,kada si ti i rekao kako ces ici vani.Vjeruj mi i ja sam poslije toga imao ruzna iskustva sa Sehom.Vidio sam ga prije par godina i tesko je bolestan,ima hepatitis c.Ja nemam nikakvih slika,jer kada me zvao da dodjem po neke slike,nisam htio otici.Kada sam vidio ove slike ,nenormalno sam se iznenadio.Jedan prijatelj mi je rekao,koji je takodjer sa nama trenirao,alije bio mladji,da je negdije na internetu vidio nase slike sa onog turnira na Otoci,takodjer u ratu.Gdje smo igrali u onim zutim dresovima,ali naravno nije zapamtio gdje je to vidio.hahaaha
Vidis, recimo tog razgovora bi se mogao sjetiti.. :) ..ali naravno, opet u magli..
a nisam to znao za Šehu,..zao mi zbog toga..bez obzira na sve,ja sam s njim proveo 3 godine i kod njega sam najbolje igrao...
imam rezultate i sa tog turnira,na Otoci! :thumbup:
barcelona81
Posts: 72
Joined: 27/11/2010 15:57

#112 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by barcelona81 »

Daj postavi i njih ako ti nije mrsko,ja sam se prikljucio u toku tog turnira,i znam da smo prvu utakmicu koju sam igrao,izgubili od Irisa ili Saobracajca.Ne znam tacno,posto smo igrali jako puno utakmica.To je bio jako dobar turnir.
Poslije toga je bio jos jedan memoprijalni turnir Jelacic,ali mislim da si tada vec otisao.Sjecas li se Sehinog pomocnika Munje haha
User avatar
dd31
Posts: 13
Joined: 25/07/2011 14:55
Location: Zagreb
Contact:

#113 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by dd31 »

barcelona81 wrote:Daj postavi i njih ako ti nije mrsko,ja sam se prikljucio u toku tog turnira,i znam da smo prvu utakmicu koju sam igrao,izgubili od Irisa ili Saobracajca.Ne znam tacno,posto smo igrali jako puno utakmica.To je bio jako dobar turnir.
Poslije toga je bio jos jedan memoprijalni turnir Jelacic,ali mislim da si tada vec otisao.Sjecas li se Sehinog pomocnika Munje haha
hahaha !!! legendo, sad si me podsjetio!! sjetio sam ga se!!! taj je bio najdesnija ruka nekog trenera kojeg sam ja ikad vidio!!! :D :D :D
imam sve rezultate..izbacit cu ja i sa lige na koševu,ali mi je ko psu zao sto nemam vise slika...sad sam pročešljao cijeli net,ima moja slika ali nigdje nema niti jedne druge...
barcelona81
Posts: 72
Joined: 27/11/2010 15:57

#114 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by barcelona81 »

dd31 wrote:
barcelona81 wrote:Daj postavi i njih ako ti nije mrsko,ja sam se prikljucio u toku tog turnira,i znam da smo prvu utakmicu koju sam igrao,izgubili od Irisa ili Saobracajca.Ne znam tacno,posto smo igrali jako puno utakmica.To je bio jako dobar turnir.
Poslije toga je bio jos jedan memoprijalni turnir Jelacic,ali mislim da si tada vec otisao.Sjecas li se Sehinog pomocnika Munje haha
hahaha !!! legendo, sad si me podsjetio!! sjetio sam ga se!!! taj je bio najdesnija ruka nekog trenera kojeg sam ja ikad vidio!!! :D :D :D
imam sve rezultate..izbacit cu ja i sa lige na koševu,ali mi je ko psu zao sto nemam vise slika...sad sam pročešljao cijeli net,ima moja slika ali nigdje nema niti jedne druge...
Ma znas sta brate,Seha ti sigurno ima tone ti nasih slika,ali sta nam to vrijedi.Ja ne znam ko je momak sto je pokrenuo temu,ali ocito da zna dosta toga i da zna ljude koji bi mogli imati jos slika.Ja jedinu sto sam imao,bila je iz italijanskog casopisa,kada smo bili na turniru u Italiji,i naravno dodje mala curica u goste i oni da joj pokazu mene,ko je ovo ,ko je ovo na slici.Nakon sat vremena svima nam glave isarane,prepalo se dijete sta li.
Munja je bio lud,moja stara ga i dalje zove "Bezi dolje".Sa tog turnira na Otoci,svaku utakmicu je tjerao ljude,Bezi dolje ,kada bi mu smetali da ne vidi cijeli teren.Kada sam napustio Zelju,cesto sam ga sretao,nako nije bio los poslije.Postao je i samostalni trener.Imao jedno plavo,jedno smedje oko,strasan je bio .
S vremena na vrijeme dodjem na ovu temu,ne bi li vidio hoce li neko od raje doci ,i evo do sad niko osim nas dvojice.Ima ovako par ljudi ,koji vole Zelju,pa ih zanimaju neke stvari,kao rookie i vinie,ali to je sve.
User avatar
dd31
Posts: 13
Joined: 25/07/2011 14:55
Location: Zagreb
Contact:

#115 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by dd31 »

Ma znas sta brate,Seha ti sigurno ima tone ti nasih slika,ali sta nam to vrijedi.Ja ne znam ko je momak sto je pokrenuo temu,ali ocito da zna dosta toga i da zna ljude koji bi mogli imati jos slika.Ja jedinu sto sam imao,bila je iz italijanskog casopisa,kada smo bili na turniru u Italiji,i naravno dodje mala curica u goste i oni da joj pokazu mene,ko je ovo ,ko je ovo na slici.Nakon sat vremena svima nam glave isarane,prepalo se dijete sta li.
Munja je bio lud,moja stara ga i dalje zove "Bezi dolje".Sa tog turnira na Otoci,svaku utakmicu je tjerao ljude,Bezi dolje ,kada bi mu smetali da ne vidi cijeli teren.Kada sam napustio Zelju,cesto sam ga sretao,nako nije bio los poslije.Postao je i samostalni trener.Imao jedno plavo,jedno smedje oko,strasan je bio .
S vremena na vrijeme dodjem na ovu temu,ne bi li vidio hoce li neko od raje doci ,i evo do sad niko osim nas dvojice.Ima ovako par ljudi ,koji vole Zelju,pa ih zanimaju neke stvari,kao rookie i vinie,ali to je sve.[/quote]
ja sam ovo otkrio sasvim slucajno i fakat mi je lijepo vidjeti da je netko ovo pokrenuo jer mnogi ne znaju kako je to bilo u ratu,a opet smo dostojno branili boje Želje!
Ma necemo sada tlaciti autora topica da sad nalazi okolo ljude koji imaju slike...postoje slike, vrlo vjerojatno,ali ako se netko nađe nek ih stavi..bilo bi lijepo vidjeti sve to,ali ako i ne stave nikom nista...

bilo bi dobro da se vidimo u 3.mjesecu kad budem dolazio u Sa na turnir.. ;-)
barcelona81
Posts: 72
Joined: 27/11/2010 15:57

#116 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by barcelona81 »

dd31 wrote:Ma znas sta brate,Seha ti sigurno ima tone ti nasih slika,ali sta nam to vrijedi.Ja ne znam ko je momak sto je pokrenuo temu,ali ocito da zna dosta toga i da zna ljude koji bi mogli imati jos slika.Ja jedinu sto sam imao,bila je iz italijanskog casopisa,kada smo bili na turniru u Italiji,i naravno dodje mala curica u goste i oni da joj pokazu mene,ko je ovo ,ko je ovo na slici.Nakon sat vremena svima nam glave isarane,prepalo se dijete sta li.
Munja je bio lud,moja stara ga i dalje zove "Bezi dolje".Sa tog turnira na Otoci,svaku utakmicu je tjerao ljude,Bezi dolje ,kada bi mu smetali da ne vidi cijeli teren.Kada sam napustio Zelju,cesto sam ga sretao,nako nije bio los poslije.Postao je i samostalni trener.Imao jedno plavo,jedno smedje oko,strasan je bio .
S vremena na vrijeme dodjem na ovu temu,ne bi li vidio hoce li neko od raje doci ,i evo do sad niko osim nas dvojice.Ima ovako par ljudi ,koji vole Zelju,pa ih zanimaju neke stvari,kao rookie i vinie,ali to je sve.
ja sam ovo otkrio sasvim slucajno i fakat mi je lijepo vidjeti da je netko ovo pokrenuo jer mnogi ne znaju kako je to bilo u ratu,a opet smo dostojno branili boje Želje!
Ma necemo sada tlaciti autora topica da sad nalazi okolo ljude koji imaju slike...postoje slike, vrlo vjerojatno,ali ako se netko nađe nek ih stavi..bilo bi lijepo vidjeti sve to,ali ako i ne stave nikom nista...

bilo bi dobro da se vidimo u 3.mjesecu kad budem dolazio u Sa na turnir.. ;-)[/quote]
Naravno ,bilo bi mi drago.dobovorit cemo se preko privatne poruke.
User avatar
dd31
Posts: 13
Joined: 25/07/2011 14:55
Location: Zagreb
Contact:

#117 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by dd31 »

barcelona81 wrote:
dd31 wrote:Ma znas sta brate,Seha ti sigurno ima tone ti nasih slika,ali sta nam to vrijedi.Ja ne znam ko je momak sto je pokrenuo temu,ali ocito da zna dosta toga i da zna ljude koji bi mogli imati jos slika.Ja jedinu sto sam imao,bila je iz italijanskog casopisa,kada smo bili na turniru u Italiji,i naravno dodje mala curica u goste i oni da joj pokazu mene,ko je ovo ,ko je ovo na slici.Nakon sat vremena svima nam glave isarane,prepalo se dijete sta li.
Munja je bio lud,moja stara ga i dalje zove "Bezi dolje".Sa tog turnira na Otoci,svaku utakmicu je tjerao ljude,Bezi dolje ,kada bi mu smetali da ne vidi cijeli teren.Kada sam napustio Zelju,cesto sam ga sretao,nako nije bio los poslije.Postao je i samostalni trener.Imao jedno plavo,jedno smedje oko,strasan je bio .
S vremena na vrijeme dodjem na ovu temu,ne bi li vidio hoce li neko od raje doci ,i evo do sad niko osim nas dvojice.Ima ovako par ljudi ,koji vole Zelju,pa ih zanimaju neke stvari,kao rookie i vinie,ali to je sve.
ja sam ovo otkrio sasvim slucajno i fakat mi je lijepo vidjeti da je netko ovo pokrenuo jer mnogi ne znaju kako je to bilo u ratu,a opet smo dostojno branili boje Želje!
Ma necemo sada tlaciti autora topica da sad nalazi okolo ljude koji imaju slike...postoje slike, vrlo vjerojatno,ali ako se netko nađe nek ih stavi..bilo bi lijepo vidjeti sve to,ali ako i ne stave nikom nista...

bilo bi dobro da se vidimo u 3.mjesecu kad budem dolazio u Sa na turnir.. ;-)
Naravno ,bilo bi mi drago.dobovorit cemo se preko privatne poruke.[/quote]
Prijatelju, evo samo informacija da u subotu, na jednom turniru u okolici Zagreba, Samoboru, drugu tekmu imam protiv - Sarajeva!! :thumbup:
je da su oni favoriti,ali niti moji klinci nisu loši pa ću sve napraviti da im skinemo "skalp"!! :thumbup:
Budem izvjestio kako je proslo..
barcelona81
Posts: 72
Joined: 27/11/2010 15:57

#118 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by barcelona81 »

Doda druze nisam dolazio nekoliko dana,kompjuter mi rikno,ali svakako se nadam da si ih razvalio.
User avatar
dd31
Posts: 13
Joined: 25/07/2011 14:55
Location: Zagreb
Contact:

#119 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by dd31 »

barcelona81 wrote:Doda druze nisam dolazio nekoliko dana,kompjuter mi rikno,ali svakako se nadam da si ih razvalio.
Nisam,ali mogao sam! :D
1:1 je završilo, imao sam dosta šansi, oni su jako dobra ekipa,ali svakako sam dobro odigrao...šteta, imali smo priliku ali jednostavno lopta nije htjela u gol... :thumbup:
User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#120 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by smak »

Image
Image
User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#121 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by smak »

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#122 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by smak »

Image
Image
Sitijevac2011
Posts: 248
Joined: 12/01/2011 13:03

#123 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Sitijevac2011 »

vinnie_jones wrote:dječak sa Trga, čuo je kako su "stariji" noć prije išli na stadion pa se i on pokupio sa rajom, 10-11 godina je imao, koliko se sjećam minu su našli dole u poslovnim prostorima :(
Djecak sa Trga, zvali su ga Mali Amer...stradao s proljeca 1996.
barcelona81
Posts: 72
Joined: 27/11/2010 15:57

#124 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by barcelona81 »

Doda brate imali te gdje ,kad ce ti rezultati sa oni turnira sto si obecao.Pozdrav za tebe.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#125 Re: STADION GRBAVICA - DA SE SAČUVA OD ZABORAVA

Post by Charuga »

Ono o cemu se pocelo pricati prije par mjeseci, u posljednjem broju je izbacila i SB. Slovenija odavno nema ni jedno gradjevinsko preduzece na nogama, sva su povaljana. A nama su ublehu bacali ...

Slobodna Bosna 27.10.2011.
Prevara teška 150 miliona maraka

http://i40.klix.com/w7iz5w.jpg
http://i44.klix.com/11hghhx.png
http://i43.klix.com/2d6ps2a.png

Preuzeto sa tm.org
Post Reply