šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by konektovan »

Još jedna u nizu SDA predstava sa odlazecim ministrom Cedomirom. Sjecam se, prije 4-5 godina kad sam ttazio stan i gledao dzekos, dobrinja 5 novogradnja, i nekakav sef iz dzekosa nam pokazivao stanove, koji još nisu bili zavrseni, i usli u jedan, i onda nam lik rece, ako kupimo stan Cedomir ce nam biti prvi komšija. :D kupio minostar dva stana, koje je spojio u jedan i napravio skromnih 130 ak kvadratića.. :-)
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#27 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by Thorgerson »

Nije ovo predstava, nego usluga upraviteljima - sto su i sami rekli.

Baze podataka su im nikakve, i zasto bi oni sad kontaktirali i jebavali se sa etažnim vlasnicima - koji im neće da plaćaju račune, a kamo li da im dostavljaju dokumentaciju koja će im možda i povećati račun i sl.

Šta mene boli ba briga imaju li ili nemaju moje podatke privatna preduzeća poput upravitelja. Pa to je njihova dužnost da provjere. Ja uredno plaćam posranih 20 KM mjesečno za šta? Dođi, vidi jesam li vlasnik i provjeri dokumentaciju.

Ail zašto to raditi, kada fino ministar može pomoći. Te zaprijetiti svima sa kaznama.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#28 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by konektovan »

Oki=SDA, Cedomir = SDA, a i još neki upravitelji su SDA ..
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#29 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by azurna_obala »

Nama su ovo nalijepili u haustoru ovog ponedjeljka, nisam imala pojma. Nema nikakvog spiska uz to.
Mi smo podstanari, vlasnik stana je vani, nikad ga vidjela nisam. Uredno placam sve račune koji su na ime vlasnika.
Sta da ja radim sad s ovim?
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#30 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by Billy The Pljuc »

azurna_obala wrote:Nama su ovo nalijepili u haustoru ovog ponedjeljka, nisam imala pojma. Nema nikakvog spiska uz to.
Mi smo podstanari, vlasnik stana je vani, nikad ga vidjela nisam. Uredno placam sve račune koji su na ime vlasnika.
Sta da ja radim sad s ovim?
Apsolutno nista, obavijesti vlasnika ukoliko imas nacin i mirna Bosna.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#31 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by dječak sa šibicama »

Obavijest je zalijepio neko ko vam je predstavnik stanara ili po starinski predsjednik kucnog savjeta... to sto nije izvjesio i spisak, govori da je doticni "azuran" odnosno nije otisao u prostorije upravitelja da uzme spisak.

Neke zgrade ni nemaju predstavnika stanara, znam za takve haustore. Iako se to placa, nije neka plata mozda 100-njak maraka i obicno tu duznost preuzme neki penizoner ili nezaposleni stanar.

Kako gore rece covjek, ovo je samo tal Cede Lukica i upravitelja, sve SDA ekipa, mislim usluga Okericu i slicnima. Sto bi se oni handrili i prikupljali podatke o stanarima zgrada kojima upravljaju, kad im Cedo moze donijeti zakon i natjerati gradjane da oni tabanaju.
Sreca pa su ovi susretljivi, mogao je Cedo naglasiti boldanim slovima da se mora izvaditi ZK izvadak, to je 5 km pa puta 200.000 ili koliko vec stanova ima. Bum, milioncek u SDA seharu prije nego odlete sa vlasti.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#32 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by konektovan »

dječak sa šibicama wrote:Obavijest je zalijepio neko ko vam je predstavnik stanara ili po starinski predsjednik kucnog savjeta... to sto nije izvjesio i spisak, govori da je doticni "azuran" odnosno nije otisao u prostorije upravitelja da uzme spisak.

Neke zgrade ni nemaju predstavnika stanara, znam za takve haustore. Iako se to placa, nije neka plata mozda 100-njak maraka i obicno tu duznost preuzme neki penizoner ili nezaposleni stanar.

Kako gore rece covjek, ovo je samo tal Cede Lukica i upravitelja, sve SDA ekipa, mislim usluga Okericu i slicnima. Sto bi se oni handrili i prikupljali podatke o stanarima zgrada kojima upravljaju, kad im Cedo moze donijeti zakon i natjerati gradjane da oni tabanaju.
Sreca pa su ovi susretljivi, mogao je Cedo naglasiti boldanim slovima da se mora izvaditi ZK izvadak, to je 5 km pa puta 200.000 ili koliko vec stanova ima. Bum, milioncek u SDA seharu prije nego odlete sa vlasti.
U tome i jeste poenta.. ogroman broj ljudi mora otici po ZK izvadak.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#33 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by Humljanin »

Neznam , nisam pravnik, ali meni djeluje ko mutljavina..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#34 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by Haris.ba »

Ne mora se ići po zk izvadak. Dovoljno je dostaviti kopiju neovjerenu, ili čak i elektronski dostaviti zk izvadak. Čak, u krajnjem slučaju može samo i broj zk uloška stana.

U biti - trošak za stanara ne postoji.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#36 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by perfect_guy »

katastarske opštine koje pominju, koji su tačno dijelovi grada tu?
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#37 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by konektovan »

perfect_guy wrote:katastarske opštine koje pominju, koji su tačno dijelovi grada tu?
Zavisi koja si opština.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by konektovan »

konektovan wrote:
perfect_guy wrote:katastarske opštine koje pominju, koji su tačno dijelovi grada tu?
Zavisi koja si opština.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... y0TtXRcMfQ
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#39 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by perfect_guy »

konektovan wrote:
konektovan wrote:
perfect_guy wrote:katastarske opštine koje pominju, koji su tačno dijelovi grada tu?
Zavisi koja si opština.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... y0TtXRcMfQ
:thumbup:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#40 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by high_volume »

Haris.ba wrote:Ne mora se ići po zk izvadak. Dovoljno je dostaviti kopiju neovjerenu, ili čak i elektronski dostaviti zk izvadak. Čak, u krajnjem slučaju može samo i broj zk uloška stana.

U biti - trošak za stanara ne postoji.
Kako pronaći e-ZK Izvadak za vlasnika stambene jedinice u zgradi zajedničkog stanovanja?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#41 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by Haris.ba »

high_volume wrote:
Haris.ba wrote:Ne mora se ići po zk izvadak. Dovoljno je dostaviti kopiju neovjerenu, ili čak i elektronski dostaviti zk izvadak. Čak, u krajnjem slučaju može samo i broj zk uloška stana.

U biti - trošak za stanara ne postoji.
Kako pronaći e-ZK Izvadak za vlasnika stambene jedinice u zgradi zajedničkog stanovanja?
Pa zato i jeste ovaj poziv ministarstva. Jer elektronski sistem nije naštiman da pretražuje po adresi (čak i kada se i može pretraživati po adresi - nije uneseno za sve).

Treba ti broj - zk. uložak stana.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#42 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by high_volume »

Haris.ba wrote:
high_volume wrote:
Haris.ba wrote:Ne mora se ići po zk izvadak. Dovoljno je dostaviti kopiju neovjerenu, ili čak i elektronski dostaviti zk izvadak. Čak, u krajnjem slučaju može samo i broj zk uloška stana.

U biti - trošak za stanara ne postoji.
Kako pronaći e-ZK Izvadak za vlasnika stambene jedinice u zgradi zajedničkog stanovanja?
Pa zato i jeste ovaj poziv ministarstva. Jer elektronski sistem nije naštiman da pretražuje po adresi (čak i kada se i može pretraživati po adresi - nije uneseno za sve).

Treba ti broj - zk. uložak stana.
Nekad sam mogao pronaći elektronsim putem neslužbenu verziju ZK Izvadak po imenu i prezimenu, sada nema te opcije. Zato pitam
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#44 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by Thorgerson »

Pa dobro ljudi imate li ikakav dokument o svojoj nekretnini. Rješenje, bilo šta...u rješenju također piše broj ZK.

Izvadite zbog sebe onda ZK da imate, mislim vidim da neki pisu nemaju ni broj ZK.

:-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#45 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by tempuser »

Thorgerson wrote:Pa dobro ljudi imate li ikakav dokument o svojoj nekretnini. Rješenje, bilo šta...u rješenju također piše broj ZK.

Izvadite zbog sebe onda ZK da imate, mislim vidim da neki pisu nemaju ni broj ZK.

:-)
Za jedan stan koji je u vlasnistvu od 11/2015 nasao broj uloska, parcele, opstinu itd, ukucao na e-grunt i nasao ZK izvadak.
Za drug stan koji je u vlasnistvu od 06/2012 takodjer nasao broj uloska, parcele, opstinu itd, ukucao i izbaci "status izbrisan". Druga opcija pretrage je status predmeta u kojoj se trazi broj dnevnika. Ukucam DN i izbacie da je KP ugovor predat, placena taksa, slucaj zatvoren poslije 2 dana, status mali prioritet. Zna li iko zasto nema ZK izvatka?
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#46 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by Alhemicarkaa »

Thorgerson wrote:Pa dobro ljudi imate li ikakav dokument o svojoj nekretnini. Rješenje, bilo šta...u rješenju također piše broj ZK.

Izvadite zbog sebe onda ZK da imate, mislim vidim da neki pisu nemaju ni broj ZK.

:-)
A cemu služi to da imam ZK izvadak? Ko god mi traži izvadak (notari, agencije) traže taze izvađen, notari čak jedva prihvate par dana star jer se u međuvremenu stan može prodati ili upisati teret. Tako to što ja imam današnji ZK izvadak za mjesec dana mi ništa ne znači.

tempuser wrote:
Za jedan stan koji je u vlasnistvu od 11/2015 nasao broj uloska, parcele, opstinu itd, ukucao na e-grunt i nasao ZK izvadak.
Za drug stan koji je u vlasnistvu od 06/2012 takodjer nasao broj uloska, parcele, opstinu itd, ukucao i izbaci "status izbrisan". Druga opcija pretrage je status predmeta u kojoj se trazi broj dnevnika. Ukucam DN i izbacie da je KP ugovor predat, placena taksa, slucaj zatvoren poslije 2 dana, status mali prioritet. Zna li iko zasto nema ZK izvatka?
I meni se isto dešava, za jedan stan uredno nađem, za drugi status izbrisan.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#47 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by Haris.ba »

Zgrada novogradnja - poslije rata napravljena?
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#48 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by Alhemicarkaa »

Haris.ba wrote:Zgrada novogradnja - poslije rata napravljena?
Obrnuto. Iz novogradnje uredno stoji, stan od prije rata status izbrisan.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#49 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by tempuser »

Haris.ba wrote:Zgrada novogradnja - poslije rata napravljena?
Jok, obe zgrade su stare, s tim da je stan za koji ima ZK kupljen 2015, a ovaj za koji ne mogu 2012.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#50 Re: šta znači ovo UPOZORENJE Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i Čedomira Lukića

Post by Haris.ba »

Onda da nije u projektu "harmonizacije"?

Nešta ovako:

http://oss.ba/?jezik=bos&n=741
Općinski sud u Sarajevu najavljuje uspostavu i zamjenu zemljišne knjige za katastarske općine K.O. Sarajevo XIII, K.O. Sarajevo IX, K.O. Vogošća, K.O. Uglješići, K.O. Bioča, i K.O. Ljubnići
Post Reply