Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9876 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Sta ocekivati od papaka :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9877 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

axe22
Posts: 1722
Joined: 11/03/2013 21:21

#9878 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by axe22 »

Ovo isto bi trebalo uvesti i u Tuzli.
Okako su napravili kruzni tok kod Siporex-a nagledao sam se svega.
Svake sedmice min 2-3 puta moram ili naglo kociti ili bjezat od ljudi.
Ili ide vanjskom trakom pa obidje gotov citav krug pa ti kontaj sta ce on uraditi ako si ti u unutrasnjoj pa planiras izaci, ili ide unutrasnjom pa onda izlazi u krajnju desnu tako da ti blokira izlaz iz vanjske trake, ili ulazak iz desne trake direktno u unutrasnju tako da te izgura s ceste.

I svake sedmice min 3-4 manja sudara budu na tom dijelu.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#9879 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

axe22 wrote:
Ovo isto bi trebalo uvesti i u Tuzli.
Okako su napravili kruzni tok kod Siporex-a nagledao sam se svega.
Svake sedmice min 2-3 puta moram ili naglo kociti ili bjezat od ljudi.
Ili ide vanjskom trakom pa obidje gotov citav krug pa ti kontaj sta ce on uraditi ako si ti u unutrasnjoj pa planiras izaci, ili ide unutrasnjom pa onda izlazi u krajnju desnu tako da ti blokira izlaz iz vanjske trake, ili ulazak iz desne trake direktno u unutrasnju tako da te izgura s ceste.

I svake sedmice min 3-4 manja sudara budu na tom dijelu.
A 3 izlaza ukupno. Treba ukinuti unutrašnju skroz.
axe22
Posts: 1722
Joined: 11/03/2013 21:21

#9880 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by axe22 »

Laertes wrote:
axe22 wrote:
Ovo isto bi trebalo uvesti i u Tuzli.
Okako su napravili kruzni tok kod Siporex-a nagledao sam se svega.
Svake sedmice min 2-3 puta moram ili naglo kociti ili bjezat od ljudi.
Ili ide vanjskom trakom pa obidje gotov citav krug pa ti kontaj sta ce on uraditi ako si ti u unutrasnjoj pa planiras izaci, ili ide unutrasnjom pa onda izlazi u krajnju desnu tako da ti blokira izlaz iz vanjske trake, ili ulazak iz desne trake direktno u unutrasnju tako da te izgura s ceste.

I svake sedmice min 3-4 manja sudara budu na tom dijelu.
A 3 izlaza ukupno. Treba ukinuti unutrašnju skroz.

Semafor postaviti kao sto je na raskrsnici u Lukavcu ili Gracanici i miran si.
Stanje i u kruzno u centru grada(sto zovu turbo-kruzni) nista nije bolji, cak su trake oznacene bojoj u kojoj se nalaze ispupcenja(sto bi rekao vibratori kad prelazis preko njih) i opet pola raje lagao preko njih mjenjaju trake, konstatno ih gazi kad prolazi kroz kruzi tako da blokira obe trake itd itd.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#9881 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Sodom1 »

Znaci treba uvesti semafore na kruzne :lol: :lol:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#9882 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Samo vanjskom kruziti i misliti na svoju sigurnost i imovinu. Ne mozes ti sa 10 neardentalaca pokusavati nesto raditi po pravilima.
axe22
Posts: 1722
Joined: 11/03/2013 21:21

#9883 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by axe22 »

Sodom1 wrote:Znaci treba uvesti semafore na kruzne :lol: :lol:
Ne
Nego obicnu raskrsnicu i semafor, zato sam rekao kao u Lukavcu i Gracanici, gdje se semafori nalaze na magistralnom putu.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#9884 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Nepass »

Znam lika desetak godina, on ima preko 40 g. Vozi od kad ga poznajem vjerovatno i duze. I neki dan udari parkirano auto i pobjegne. Uglavnom neko ga snimio sa mobitelom i dao snimak vlasniku udarenog auta. Zvali policiju, policija nadje lika, kad on uopste nema vozacku, nikad nije polozio :D
Bas me zanima je li ga ikad policija zaustavila, nije da ne vozi po gradu.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#9885 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

axe22 wrote:
Sodom1 wrote:Znaci treba uvesti semafore na kruzne :lol: :lol:
Ne
Nego obicnu raskrsnicu i semafor, zato sam rekao kao u Lukavcu i Gracanici, gdje se semafori nalaze na magistralnom putu.
U Lukavcu na ovoj raskrsnici su stalno sudari, unatoč semaforima.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#9886 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Nepass wrote:Znam lika desetak godina, on ima preko 40 g. Vozi od kad ga poznajem vjerovatno i duze. I neki dan udari parkirano auto i pobjegne. Uglavnom neko ga snimio sa mobitelom i dao snimak vlasniku udarenog auta. Zvali policiju, policija nadje lika, kad on uopste nema vozacku, nikad nije polozio :D
Bas me zanima je li ga ikad policija zaustavila, nije da ne vozi po gradu.
Mene brine druga stvar koja je jako slicna, ali opasnije. Dosta sam puta vidio kako se auto koristi svakodnevno i onda jedno jutro samo vidis nema tablica. Najsveziji primjer je mladi part sa djetetom koji je do neki dan svakodvevno vozio grobastu AR 155 i od neki dan auto lezi na parkingu bez tabli, gume lagano lijezu. Znaci taj auto je voze min 2-3 mjeseca nakon isteka registracije! E sad, ako to radi onaj ko u tim autu vozi dijete onda te lijepo uhvati strah kad pomislis ako to radi neko ko vozi dijete sta ocekivati od nekog ko je sklon saobracajnoj delikvenciji, koliko je onda takvih neregistrovanih na cesti i sta ako te spuca!
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#9887 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Nepass »

Sta se opcenito desi kad dodje plava koverta od mupa da se vrati tablica pa ne vratis? Moze li mup sam zaplijeniti ili se ide na sud?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#9888 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

tempuser wrote:
Nepass wrote:Znam lika desetak godina, on ima preko 40 g. Vozi od kad ga poznajem vjerovatno i duze. I neki dan udari parkirano auto i pobjegne. Uglavnom neko ga snimio sa mobitelom i dao snimak vlasniku udarenog auta. Zvali policiju, policija nadje lika, kad on uopste nema vozacku, nikad nije polozio :D
Bas me zanima je li ga ikad policija zaustavila, nije da ne vozi po gradu.
Mene brine druga stvar koja je jako slicna, ali opasnije. Dosta sam puta vidio kako se auto koristi svakodnevno i onda jedno jutro samo vidis nema tablica. Najsveziji primjer je mladi part sa djetetom koji je do neki dan svakodvevno vozio grobastu AR 155 i od neki dan auto lezi na parkingu bez tabli, gume lagano lijezu. Znaci taj auto je voze min 2-3 mjeseca nakon isteka registracije! E sad, ako to radi onaj ko u tim autu vozi dijete onda te lijepo uhvati strah kad pomislis ako to radi neko ko vozi dijete sta ocekivati od nekog ko je sklon saobracajnoj delikvenciji, koliko je onda takvih neregistrovanih na cesti i sta ako te spuca!
Da, to je opasan trend i mislim da toga ima puno više nego smo i sami svjesni. Teoretski, u takvoj situaciji Zaštitni fond Federacije i RS-a je nadležan za nadoknadu štete, ali hajde se ti ganjaj sa njima kad do toga dođe.
U Hrvatskoj su uveli nedavno specijalno vozilo sa nekim skenerima koje vozi i u pokretu skenira tablice automobila bilo da su u vožnji ili stoje parkirani. Čim sistem prepozna da je nekome registracija istekla, momentalno daje signal i policijski službenici odmah na licu mjesta mogu uraditi svoj posao.

To bi i nama bilo prijeko potrebno.
Last edited by Romeo 80 on 08/05/2017 09:29, edited 1 time in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#9889 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Nepass wrote:Sta se opcenito desi kad dodje plava koverta od mupa da se vrati tablica pa ne vratis? Moze li mup sam zaplijeniti ili se ide na sud?
Ja mislim da je obaveza da sam vratis table, ako ne vratis table automatski ide kazna. E sad, ako ni tad ne vratis table, ne znam proceduru, neko je pominjado da se kazna periodicno salje. Ako te uhvate u saobracaju policija skida table na licu mjesta.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#9890 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dobar osjecaj »

Nepass wrote:Sta se opcenito desi kad dodje plava koverta od mupa da se vrati tablica pa ne vratis? Moze li mup sam zaplijeniti ili se ide na sud?
Mi smo lani dobili neko rjesenje iz MUP-a o vracanju tablica za vozilo koje nije registrovano vec petnaestak godina. Tata je vozilo dao nekim ribarima koji su ga koristili negdje u brdima i posto se nije koristilo na normalnim cestama nismo ga vidjeli najmanje deset godina niti znamo da li jos uopste postoji ili je zavrsilo u zeljezari. Ja sam se raspitivala o vozilu kod svih ljudi koji bi mogli nesto znati i niko se nije sjecao nicega. Uzela sam rjesenje, otisla u MUP, dala izjavu opisavsi nepoznatu sudbinu vozila i tablica, platila nekih desetak maraka koliko su bili troskovi tog rjesenja i receno mi je da je time zavrsena ta prica.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#9891 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Romeo 80 wrote:
Da, to je opasan trend i mislim da toga ima puno više nego smo i sami svjesni. Teoretski, u takvoj situaciji Zaštitni fond Federacije i RS-a je nadležan za nadoknadu štete, ali hajde se ti ganjaj sa njima kad do toga dođe.
U Hrvatskoj su uveli nedavno specijalno vozilo sa nekim skenerima koje vozi i u pokretu skenira tablice automobila bilo da su u vožnji ili stoje parkirani. Čim sistem prepozna da je nekome registracija istekla, momentalno daje signal i policijski službenici odmah na licu mjesta mogu uraditi svoj posao.

To bi i nama bilo prijeko potrebno.
Upravo tako, kad to rade porodicni ljudi, sta ocekivati od trkaca i marginalaca i koliko ih je na cesti!!!!
U HR postoje takva vozila, uniformisani Merc Vito za zatamljenim staklima i nekom skulom na krovu. Ja sam jednog takvog cesto vidio ispred Opuzenske petlje iz pravca Splita prema Dubrovniku.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti ... .jpg[/img]upload gambarcertificity.com
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#9892 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Nepass »

tempuser wrote:
Nepass wrote:Sta se opcenito desi kad dodje plava koverta od mupa da se vrati tablica pa ne vratis? Moze li mup sam zaplijeniti ili se ide na sud?
Ja mislim da je obaveza da sam vratis table, ako ne vratis table automatski ide kazna. E sad, ako ni tad ne vratis table, ne znam proceduru, neko je pominjado da se kazna periodicno salje. Ako te uhvate u saobracaju policija skida table na licu mjesta.
Predzadnju reg meni nisu registrovali auto u mupu :D
Ja nisam pogledao u saobracajnu pri preuzimanju. Nakon par mjeseci dodje koverta da vratim tablice, sav posao mi zavrsio lik iz osiguranja. Prva pomisao on me zavalio, uzeo sebi pare. Odem do opstine kazu nije registrovano, ja im pokazem onu vlasnicku knjizicu, tamo ima pecat, pokazem naljepnicu, papir od osiguranja itd. Kad kazu mi pogrijesili nije kolega uveo saobracajnu u sistem. Tako da sam nekih 4-5m vozao neregistrovano auto. Jos sam isao dalje od sarajeva, da su me zaustavili u rs boga pitaj kako bih se oprao.
mco
Posts: 234
Joined: 20/06/2012 09:56

#9893 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mco »

Ovo sto pisete je naucna fantastika za BiH, nasi drotovi nisu sposobni nista osim sakrivanja i iskakanja iz zbunja kad hoce da uzmu pare, sve je gore na nasim cestama...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#9894 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Nepass wrote: Predzadnju reg meni nisu registrovali auto u mupu :D
Ja nisam pogledao u saobracajnu pri preuzimanju. Nakon par mjeseci dodje koverta da vratim tablice, sav posao mi zavrsio lik iz osiguranja. Prva pomisao on me zavalio, uzeo sebi pare. Odem do opstine kazu nije registrovano, ja im pokazem onu vlasnicku knjizicu, tamo ima pecat, pokazem naljepnicu, papir od osiguranja itd. Kad kazu mi pogrijesili nije kolega uveo saobracajnu u sistem. Tako da sam nekih 4-5m vozao neregistrovano auto. Jos sam isao dalje od sarajeva, da su me zaustavili u rs boga pitaj kako bih se oprao.
Neki dan na jednom autu skontasmo da je MUP greskom skratio na jednom autu reg. za mjesec dana. U saobracajnoj sve predhodne registracije vazile od 5.6. jedino prosla do 5.5.2017 i polica AO naravno do 5.6.. Procedura da se to ispravi je tolika da je najlakse bilo halalit tih mjesec dana i sad je reg. do 5.5.2018.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#9895 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nightvision »

Laertes wrote:
axe22 wrote: Ovo isto bi trebalo uvesti i u Tuzli.
Okako su napravili kruzni tok kod Siporex-a nagledao sam se svega.
Svake sedmice min 2-3 puta moram ili naglo kociti ili bjezat od ljudi.
Ili ide vanjskom trakom pa obidje gotov citav krug pa ti kontaj sta ce on uraditi ako si ti u unutrasnjoj pa planiras izaci, ili ide unutrasnjom pa onda izlazi u krajnju desnu tako da ti blokira izlaz iz vanjske trake, ili ulazak iz desne trake direktno u unutrasnju tako da te izgura s ceste.

I svake sedmice min 3-4 manja sudara budu na tom dijelu.
A 3 izlaza ukupno. Treba ukinuti unutrašnju skroz.
Treba na svaki izlaz postaviti naplatnu kucicu kao na autoputu i na licu mjesta naplacivati kazne za namjernu bahatost i primitivizam. Vecina ljudi zna bar osnove kako voziti kroz kruzni tok, ili bar zna kako ne treba, ali isto tako vecina ljudi ima problem sa (ne)postivanjem zakona, sto je svakako ogledalo generalnog stanja u drzavi. Ljudi su k'o i zivotinje, najbolje uce kada ih se udari, po dzepu ili stvarno. Nisu ove kazne ni po novom zakonu visoke, samo sto probleme u saobracaju ne prave oni koji nenamjerno prekorace brzinu desetak km preko nego oni sto svjesno i namjerno voze po 30/40/50 preko ogranicenja i namjerno voze kroz crveno, zaobilaze kolonu na semaforu... A sve je to samo onaj primitivizam i bahatost s pocetka price. Zato bi pored novcane kazne trebalo uvesti i bicevanje za svaki kilometar vise od dozvoljenog. Naucili bi se ljudi preko noci da voze kroz kruzni tok i da cekaju zeleno na semaforu.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#9896 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Oni imaju rotaciju... svaki drugi komentar je suvisan
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#9897 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kloniran »

pa zato i uzimaju auta od 200+ konja jer im se moze
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#9898 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

Pretpostavljam, da je bilo jos auta ispred, prestizali bi i u tunelu ....

Sto se mene tice, zelim im prvu banderu ili neki veci zid ...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#9899 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

skafiskafsnjak wrote:Oni imaju rotaciju... svaki drugi komentar je suvisan
Pa i onaj o držanju telefona u ruci tokom vožnje?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#9900 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Cime je mogao snimiti? Kitom?
Post Reply