Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#51 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by pirmin »

Ateista wrote: Zaboravio je reci - KAD JEBES - JEBI! :D :lol:
Drug, a sta mislis sta podrazumijevam pod "cicanjem"? :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#52 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

pirmin wrote:
Ateista wrote: Zaboravio je reci - KAD JEBES - JEBI! :D :lol:
Drug, a sta mislis sta podrazumijevam pod "cicanjem"? :mrgreen:
Jos sam bas kontao sta ti to znaci... :thumbup: :lol:

Al' bolje zvuci bez cenzure. :D
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#53 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melami »

Mene ponajvise nerviraju oni u ljevim trakama koji voze ispod ogranicenja a pored njih desna traka koja je prazna pa ih morma zaobilaziit sa desne strane.Ima tu jos stvari al da ne nabrajam. Jucer stojim na semaforu kad 5 djece na malim nekakvih motorcicima pravo ispred mene i jos jednog auta, prvi na semafor stadose, na zeleno jedva krecu, ne mopgu da bace preko 30 i cijelu kolonu napravise i unervozise djaba ljude. Sreca bio mi zilaz blizu. Motorista danas pored mene prolazi, nisam ga ni primjetio, umal da ga udarim(to su oni izmedju linija sto idu, uvijek preko ogranicenja voze i kad ih neko drmne onda kazu da vozaci automobila ne paze na njih.)
Gledam emisiju na OBNu od one Dejane, gostuje motorista, imo nesrecu neku, kaze vozio 80 na ogranicnjeu 60 i to je ,prema govoru kako sam zakljucio, njemu normalna voznja, drmno ga vozac drugi i onda kaze da ga nervira sto vozaci drugi ne paze na motoriste. Jos treba dodati da je sigurno ukro jedno 10-20, znaci garant je nabio oko 100 na ogranicenju 60.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#54 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ridjobrki »

Ateista wrote:
pirmin wrote:Dobar uvodni post u temu... :mrgreen:

Najvise me nerviraju krajnosti.
Oni koji imaju panican strah od voznje pa koce normalan tok saobracaja kao i manijaci, egoisti
koji misle da je saobracajnica samo za njih napravljena te ugrozavaju ostale ucesnike.

Filing je najbitnija stvar za volanom, procjena vlastitih sposobnosti i situacije.

Dalje, tu su oni koji svasta nesto rade samo se ne koncentrisu na voznju, znaci :mrgreen: mobilni, blejanje
okolo, sminka, uzina ...Moj profesor fizike mi je jednom prilikom rekao "Kad ucis-uci, kad jedes-jedi,
kad cicas-cicaj, kad radis-radi..."
pa to pokusavam primijeniti u voznji. Ne polazi mi to uvijek za rukom, nekad
recimo vidim strasnu guzu ili nogu pa ispadnem iz filinga ali se ipak trudim da ne ugrozim sebe a isto tako
nekog drugog.

I da, nervira me i zakon po kojem je dozvoljena neka doza promila alkohola u krvi.
Da se ja pitam bilo bi zero tolerance.
Zaboravio je reci - KAD JEBES - JEBI! :D :lol:
Što meni lik dade savjet kojeg ću se uvijek sjećati i primjenjivati ga:

Il' budi kovač il' ne gari guzice.

:lol:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#55 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by pirmin »

Ridjobrki wrote: Što meni lik dade savjet kojeg ću se uvijek sjećati i primjenjivati ga:

Il' budi kovač il' ne gari guzice.

:lol:
:lol: :thumbup: trebalo bi ga implementirati u svakodnevnicu :mrgreen:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#56 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by goran16v »

Melami wrote:Mene ponajvise nerviraju oni u ljevim trakama koji voze ispod ogranicenja a pored njih desna traka
A sta trebaju, da voze tacno po ogranicenju ili vise? Na gradskim prometnicama nema sporije i brze trake, zna se koliko je min i max ogranicenje i ono podjednako vazi za sve 3 trake. Na longitudinali u praksi se vozi najbrze lijevom trakom, ali sta cemo s onim dijelom od Skenderije do Vjecnice gdje je lijeva najsporija, srednja brza, a desna po sinama najbrza? I kako je onda ovo drugacije o motoriste koji smatra da je voznja od 80 gdje je ogranicenje 60 ok?
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#57 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melami »

goran16v wrote:
Melami wrote:Mene ponajvise nerviraju oni u ljevim trakama koji voze ispod ogranicenja a pored njih desna traka
A sta trebaju, da voze tacno po ogranicenju ili vise? Na gradskim prometnicama nema sporije i brze trake, zna se koliko je min i max ogranicenje i ono podjednako vazi za sve 3 trake. Na longitudinali u praksi se vozi najbrze lijevom trakom, ali sta cemo s onim dijelom od Skenderije do Vjecnice gdje je lijeva najsporija, srednja brza, a desna po sinama najbrza? I kako je onda ovo drugacije o motoriste koji smatra da je voznja od 80 gdje je ogranicenje 60 ok?
Ja nisam nigdje naveo da se radi o SA. Ja vozim na autoputu koji ima 4-5-6 traka i gdje je normalno da se u lijevoj vozi preko ogranicenja i to se tolerise sve dok je u granicama normale.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#58 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by goran16v »

Melami wrote:
goran16v wrote:
Melami wrote:Mene ponajvise nerviraju oni u ljevim trakama koji voze ispod ogranicenja a pored njih desna traka
A sta trebaju, da voze tacno po ogranicenju ili vise? Na gradskim prometnicama nema sporije i brze trake, zna se koliko je min i max ogranicenje i ono podjednako vazi za sve 3 trake. Na longitudinali u praksi se vozi najbrze lijevom trakom, ali sta cemo s onim dijelom od Skenderije do Vjecnice gdje je lijeva najsporija, srednja brza, a desna po sinama najbrza? I kako je onda ovo drugacije o motoriste koji smatra da je voznja od 80 gdje je ogranicenje 60 ok?
Ja nisam nigdje naveo da se radi o SA. Ja vozim na autoputu koji ima 4-5-6 traka i gdje je normalno da se u lijevoj vozi preko ogranicenja i to se tolerise sve dok je u granicama normale.
Onda napisi "kod nas tu i tu, mene nervira to i to..."
SSemir
Posts: 4577
Joined: 26/02/2009 08:42

#59 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by SSemir »

pirmin wrote:Dobar uvodni post u temu... :mrgreen:

Najvise me nerviraju krajnosti.
Oni koji imaju panican strah od voznje pa koce normalan tok saobracaja kao i manijaci, egoisti
koji misle da je saobracajnica samo za njih napravljena te ugrozavaju ostale ucesnike.

Filing je najbitnija stvar za volanom, procjena vlastitih sposobnosti i situacije.

Dalje, tu su oni koji svasta nesto rade samo se ne koncentrisu na voznju, znaci :mrgreen: mobilni, blejanje
okolo, sminka, uzina ...Moj profesor fizike mi je jednom prilikom rekao "Kad ucis-uci, kad jedes-jedi,
kad cicas-cicaj, kad radis-radi..." pa to pokusavam primijeniti u voznji. Ne polazi mi to uvijek za rukom, nekad
recimo vidim strasnu guzu ili nogu pa ispadnem iz filinga
ali se ipak trudim da ne ugrozim sebe a isto tako
nekog drugog.

I da, nervira me i zakon po kojem je dozvoljena neka doza promila alkohola u krvi.
Da se ja pitam bilo bi zero tolerance.
isti problem me muci. vec sam jedan udes skrivio zbog iste :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#60 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by pirmin »

Niko kao bahata bratija-Rusi



:mrgreen:
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#61 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melami »

pirmin wrote:Niko kao bahata bratija-Rusi



:mrgreen:
Cija je krivica kad neko ovako uleti ispred i namjerno zakoci?
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#62 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melami »

goran16v wrote: Onda napisi "kod nas tu i tu, mene nervira to i to..."
A zasto bi to morao napisati> tema je sta vas/nas nervira ko vozaca, znaci opcenito, nee na relaciji bascarsija-ilidja, zenica-sarajevo i sl
Al hajd neka ti bude, u pravu si, trebo sam odma napisati da se ne radi o SA, necemo vise.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#63 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by pirmin »

Melami wrote: Cija je krivica kad neko ovako uleti ispred i namjerno zakoci?
Zavisi u kojoj si drzavi.
U normalnoj je kriv onaj koji bez razloga prikoci a u Rusiji je ocito kriv
onaj koji je slabiji u fizickom obracunu. :-)
emir225
Posts: 99
Joined: 13/11/2011 00:37

#64 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by emir225 »

Meni je neka svabica uletila u traku,naglo zakocila i stala na treptuce zeleno kod domova u Nedjaricima i ja je malo kucnuo,vidio to neki momak i stao pored kaze zovni policiju ja cu biti svjedok vidio sam kako je bilo i dodje policija kaze sto nisi drzao odstojanje kriv si i ja platio kaznu,jos momku govore sta se ti petljas nije to tvoja stvar :sad:
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#65 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melami »

emir225 wrote:Meni je neka svabica uletila u traku,naglo zakocila i stala na treptuce zeleno kod domova u Nedjaricima i ja je malo kucnuo,vidio to neki momak i stao pored kaze zovni policiju ja cu biti svjedok vidio sam kako je bilo i dodje policija kaze sto nisi drzao odstojanje kriv si i ja platio kaznu,jos momku govore sta se ti petljas nije to tvoja stvar :sad:
hahaha, kako ces drzati odstojanje kad je uletila, njena krivica je ne bi trebala ulaziti u traku ako nema dovoljno prostora da to sigurno uradi.
emir225
Posts: 99
Joined: 13/11/2011 00:37

#66 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by emir225 »

Dosla patrola vidjela da je ona zakacena u zadnju lijevu stranu i to je to po njima,niti su pitali sta kako,samo da skinu s vrata nece komplikacija.Govorio im i onaj momak i ja da se uvalila i stala na treptucem zelenom oni ni da cuju,napisali mi 50 km kazne i kaze evo ti nemoj se peglati.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#67 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melami »

emir225 wrote:Dosla patrola vidjela da je ona zakacena u zadnju lijevu stranu i to je to po njima,niti su pitali sta kako,samo da skinu s vrata nece komplikacija.Govorio im i onaj momak i ja da se uvalila i stala na treptucem zelenom oni ni da cuju,napisali mi 50 km kazne i kaze evo ti nemoj se peglati.
Ne znam brate, zao mi te, al sta ces. Bas sto kazes, nece dase peglaju.
Brdar
Posts: 280
Joined: 10/01/2012 20:02

#68 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brdar »

otvori prozor, drma u auto najzesci tubo folk, izbaci ruku i drzi cik u ustima :D
djetelina_
Posts: 9262
Joined: 24/09/2011 13:12

#69 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by djetelina_ »

-kada ne pale zmigavac ili ga kasno upale ili u zadnjoj sekundi

-kada zaborave iskljuciti zmigavac

-kada "gospoda" zauzme dva mjesta na parkingu

-kada trube na zuto svjetlo

-kada oni balavci tek poloze pa se pocnu trkati i k...... po gradu

-ono pretjerivanje sa glasnom muzikom

-taxiste da ne spominjem

-kada je kolona a oni pocnu da trube kao da ce im to pomoci

-kada misli da moze sve i svasta samo zato sto ima nekakvo veliko i napucano auto :-)

inace je sve ok :D vrlo su smireni za vrijeme guzvi :-) , vrlo su tolerantni na sporednim i manjim cestama (hrsno malta cengic vila grbavica) sto se tice djece...
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#70 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bordo_boy »

Pokušavam ostati što hladniji u saobraćaju, tako da ne mogu reći da se nerviram, ali eto, smetaju mi sljedeće stvari:

1. Parkiranje po trotoarima, zelenim površinama, nepoštivanje linija na parkingu, i parkiranje po svom ćejfu, zauzimanje 2 parking mjesta u javnim garažama (Importanne, BBI, Mercator...)
Parkiranje na mjesta za invalide, ili na pješačke prelaze u garažama. Također, vozači koji ostave upaljena sva 4 žmigavca, kao da to opravdava glupost koju su napravili...

2. Razne oznake, "NE PARKIRAJ", postavljanje gajbi, paleta, komada kamena i slične rezervacije parking mjesta u centru grada... Razumijem potrebu nekoga ko živi tu da ima svoje parking mjesto, ali način je primitivan...

3. Razni jeftini "tjuneri" koji napucavaju auta vrijednosti do 2500 KM, zatamnjuju im štop svjetla, stavljaju ćelave gume i krive felge, i ugrađuju razne plave LED lampice na svakakvim mjestima. Generalno, tema na forumu "Papanluk na automobilima" to najbolje objašnjava...

4. Iako znam da mnogi misle da sam seljak, papak, i sl... ja uživam da u ljeto, umjesto paljenja klime, otvorim prozore naprijed, upalim neku muziku, stavim naočale i uživam u vožnji s djevojkom, rajom, ili sam. Pritom često otvorim sve prozore, vozim 20 km/h - 40 km/h , nabacim lijepe M felge, često izbacim i naslonim ruku na vrata, jer mi je ta poza najudobnija za vožnju, i lagano razgledam grad, uživam u vožnji i lijepom vremenu... Za neke prolaznike ću ispasti seljak, neki će reći da imam fino auto, većina me neće primjetiti... Meni je bitno samo ono kako se JA pri tom osjećam... Zavidni, i mahalci će uvijek pričati... Kako god da tuda prođem...

Ako prođem presporo, kurčim se, ako prođem prebrzo, kurčim se, ako prođem normalno, neprimjetno, reći će, vidi onog, glumi engleza.. :D

5. Najviše mi smeta ponašanje policije, paljenje bespotrebne rotacije, onda skretanje na proširenju ispred restorana, pričanje policajaca na mobitel u toku vožnje, pravljenje polukružnog kod mašinske škole, itd. Oni bi trebali da budu primjer ponašanja, a ne da glume krkane, i kabadahije...

6. Mnogo ljudi ignoriše apsolutno sve kvarove na automobilu, sve dok ono može upaliti, i kretati se. Ispravna svjetla naprijed i nazad su pri tom najmanji problem, ovdje govorimo o autima koja su za 10 stepeni nageta na jednu ili drugu stranu, sa različitim gumama lijevo i desno, 30% hrđe i udubljenih dijelova, zatamnjena stakla jeftinom folijom sa 1000 mjehurića, zatamnjena štop svjetla, xenon farovi na golfu 2 koji zasljepljuju i najćoravije...

7. U Binježevu papci prolete 150 km/h pored kamere, ali suprotnom trakom, tako da ih senzor ne registruje, i kamera ne uslika. Ono bi trebalo jedan dan snimiti. Prođu tako hajvani, bar 10 puta dnevno, što motorima, što automobilima... A naselje je, ograničenje 50 km/h.

Eto, sad za sad. Ako se sjetim još smetnji, dodaću...
User avatar
SAID5
Posts: 595
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#71 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by SAID5 »

Kada svi stojimo u redu, npr prema Vogosci i lola gore na vrhu upada u kolonu po cijenu sudara. mi svi ludi sto cekamo, on pametan.

Kada ljudi na ovo malo jada od auto ceste voze 80 u brzoj traci i ljute se jer im blicas.

Kada sleperi nanizu 20 auta u koloni i tako voze sat vremena.

Po gradu sam alergican kada nekog pustim a on se ne zahvali. to je osnovna ljudska kultura. :x
Brdar
Posts: 280
Joined: 10/01/2012 20:02

#72 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brdar »

kad uzme nateze se po cesti ko..... a onda kad nagazim da ga preteknem udari po gasu :-)

ili kad mutanti na AC blicaju sa 1km ko da je njihova cesta
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#73 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by and »

SAID5 wrote: Kada ljudi na ovo malo jada od auto ceste voze 80 u brzoj traci i ljute se jer im blicas.
naravno po pravilu bi se ovi trebali skloniti,ali,recimo u sfrj njemačkoj na auto putu im ne smiješ blicati i trubiti jer rizikuješ da dobiješ kaznu.
lenanimra
Posts: 84
Joined: 13/02/2012 22:15

#74 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by lenanimra »

kad me pretekne sa GOLF I koji je na izdisaju i ispred mene onda uspori jer je svu snagu izvuko dok me je preteko,te onda ventilaciju moram prebacit na unutrašnje kruženje zraka jer imam ispred sebe cadjavca,te onda nepotrebno preticanje nabere ga lola i za nekih 50 metara skrene nako bez žmigavca onda divljaneri taksisti su jedni od opasnijih učesnika u saobracaju sa svojim PASSAT dvojkama,GOLF A2 koji te gledaju gdje češ grešku kakvu napravit da te udare i da naplate.Vozio se sa jednim takvim,bila mi potreba jbg reko sam više nikad nabro ga lik 60 km/h u petoj cetvero u autu od 44kw i ispred njega covjek kulturno stao na pjesacki da propusti pjesake a ovaj razjaren problizavo mu se do max krajne tacke i onda prvo po trubi a onda po kocnici nagazio jebe coeku ni krivom ni duznom sve kako ga je mogo udarit što staje na pješačkom,čisti kanibalizam, :x
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#75 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by emko1234 »

najgore mi je kad vidim kako se likovi s kockastim glavama u bmw-ima iz 95 kurce normala raji kad im ovi zatrube jer ide iz trake u traku il stanu jedan pored drugog i pricaju i voze 30 na sat a iza se formirala kolona od kilometar i neko ne smije da svirne kad vidi da ovaj seljacina ima istetoviranu lijevu ruku koja mu viri kroz prozor.
nerviraju me i zenske koje nemaju pojma s voznjom a satro se naloze da se trkaju i daju neke gasove..
Post Reply