Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#38701 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

da ponovim mi smo mentalno I genetski jos uvijek na nivou zapreznih kola.....

rade li one kamere sto pokrivaju stanice gledam na socijalnom auto do auta niko ne jebe kamere.....I tako skoro na svakoj I autobus stane na cesti, ne moze na stanicu zbog idiota dodaj tako svaku stanicu I eto guzve, bez idiota koji misle da voze zaprezna kola vec imamo guzvu
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#38702 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/05/2022 22:19 u biti svako 500 metara moras zaobilaziti nekog degenerika jer je stao da nesto kupi/obavi... ili stalno biti napet i na oprezu, jer koce ko sumanuti ,nicim izazvani,skrecu desno ,a bjeze lijevo da uzmu luk,ne gledajuci ko je pored njih ... non stop se drka telefon ,ne gleda se na cestu ,usporava se saobracaj iza sebe i za to ih savrseno zaboli q jer se njima ne zuri nigdje ili stede gorivo jer su kupili auto i voze ga mimo svojih mogucnosti..
Već sam prije par godina pisao: vozio iz Crne Gore kući. Kroz Crnu Goru opuštena vožnja, lagano po ograničenju i bez stresa. Čim samušao u BiH odmah stresovi i vožnja tokom koje ne smiješ ni trepnuti jer se u tom kratkom periodu svašta izdogađa. Pokušaji držanja odstojanja su uzaludni.
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#38703 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Prvo jedan idiot parkira auto na cesti u stilu pola auta van ceste a pola na cesti. Onda drugi idiot obilazi prvog idiota iako iz suprotnog smjera nailazim ja tako da bukvalno moram zaustaviti vozilo da ne bi došlo do sudara (jer ja nisam besposlen pa da par sati visim na uviđaju a onda danima popravljam auto kod raznih majstora).
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#38704 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Joj crnogorci
Prije 2 god bio preko ljeta u cg, navozali se obišli dosta lokacija. Znači ubjedljivo sam bio najsporiji na cesti. Gdje je ograničenje 80, jbg vozim 80 ne da mi zajebavati eventualno s murijom, znači mene pretiče autobus, fićo preko ostrva, 16 ostalih auta na toj dionici. Reko da mi nije pokvaren brzinomjer.
Poslije par dana nisam ni ja više poštovao ograničenja, vozio barem 10kmh iznad ograničenja, naravno opet su me preticali.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10603
Joined: 10/03/2022 22:16

#38705 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Istu sam situaciju imao kroz Češku vozeći od Linza do Praga. 2013. je to 80% bila jako dobra široka magistrala kroz prelijepe predjele, ne znam da li sad ima više autoputa.
Sjećam se dobro, pošto je sve cijelom dužinom relativno pravac, i većinom je ograničenje od 70 do 90 km/h, daa sam ubjedljivo najsporiji bio, čak i kad sam naposljetku vozio i 20 iznad ograničenja. To je čudo jedno kako ljudi voze. A najfascinantnije je bilo da nema veze što iz suprotnog smjera ide vozilo, oni pretiču i dalje, a naše je da se povučemo obojica u svoje desno (doduše bilo je sa obe strane još po najmanje pola trake asfaltirano, vjerovatno zbog toga).

I sve to na stranu, rahatnije vožnje nisam imao, svi znaju šta rade, niko nema nepredviđene poteze, svi su nasmijani raspoloženi, svi uredno signaliziraju svoje namjere.
Ja sam bio oduševljen. Nema agresivnog ponašanja čak i ako pogriješiš, ljudi su strpljivi, a ni najmanje nisu spori, štaviše.

Česi za volanom, u Češkoj :thumbup:


Talijani su druga priča, isto tako brzi, ali dosta agresivniji, iako i oni uredno signaliziraju namjere, ali malo je stresnija vožnja nego u Češkoj, moraš biti koncentriran i hvatati tempo, i nećeš imati problema nikakvih.
Kako sam se sa Volvom provlačio kroz Rim, ljepota.
Ali i Talijani znaju voziti, a to je najveća razlika u odnosu na Bosance.
Čeh ti neće oduzeti prednost, Talijan hoće s namjerom ali na takav način i sa takvim ubrzanjem da nećeš sigurno morati kočiti, a Bosanac će uletit ispred tebe i onda što sporije moguće ubrzavati, tako da ćeš morat zakočit ono pravo i nervirat se.
Znači jedni od najgorih vozača u Europi smo mi Bosanci definitivno (uz izuzetke naravno)
To je sudeći po mom iskustvu vožnje u 12 EU država, sa podosta kilometara.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38706 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

EFD22 wrote: 27/05/2022 10:28 Talijan hoće s namjerom ali na takav način i sa takvim ubrzanjem da nećeš sigurno morati kočiti, a Bosanac će uletit ispred tebe i onda što sporije moguće ubrzavati, tako da ćeš morat zakočit ono pravo i nervirat se.
upravo to,ako si se vec uvalio, pa daj gas ,nemoj da svi iza moraju skakat po kocnici...
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#38707 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

EFD22 wrote: 27/05/2022 10:28 Talijani su druga priča, isto tako brzi, ali dosta agresivniji, iako i oni uredno signaliziraju namjere, ali malo je stresnija vožnja nego u Češkoj, moraš biti koncentriran i hvatati tempo, i nećeš imati problema nikakvih.
Kako sam se sa Volvom provlačio kroz Rim, ljepota.
Ali i Talijani znaju voziti, a to je najveća razlika u odnosu na Bosance.
Čeh ti neće oduzeti prednost, Talijan hoće s namjerom ali na takav način i sa takvim ubrzanjem da nećeš sigurno morati kočiti, a Bosanac će uletit ispred tebe i onda što sporije moguće ubrzavati, tako da ćeš morat zakočit ono pravo i nervirat se.
Znači jedni od najgorih vozača u Europi smo mi Bosanci definitivno (uz izuzetke naravno)
To je sudeći po mom iskustvu vožnje u 12 EU država, sa podosta kilometara.
To su ti problemi, a koji se nazivaju i "kultura ponasanja u saobracaju", ili drugacije "ne jebi ostale ucesnike u saobracaju".

U BiH je na cestama katastrofa, i to u 99% slucajeva radi toga sto ljudi ne znaju voziti, nemaju nikakvog osjecaja za druge ucesnike u saobracaju, ne prate retrovizore, voze kako je kome cejf i po onoj "sta me boli qrac" i "ko mi sta moze".

Vozio sam, i to svugdje X puta, po Italiji, Austriji, Njemackoj, Grckoj, Albaniji, Madjarskoj, cijela ex Yu, Turskoj, Bugarskoj, Rumuniji, Moldaviji, Gruziji, Holandiji, Slovackoj, cak i u Kirgistanu... I slabo gdje ima degenericnijih vozaca od BiH.
Mozda nam je Srbija blizu, ali su ipak i oni bolji, a jedino su, po meni,gori Kosovo i Kirgistan. Turci cu, opet, prica za sebe.

Madjari su ubjedljivo najbrzi, i najludji, ali je sve to ipak po svim pravilima. Slijede ih Talijani, pa Svabe, pa Hrvati. Ostalo je tu negdje, a na samom kraju smo mi, zajedno s Kosovom i Kirgistanom (od nabrojanih zemalja u kojima sam vozio).

Sve bih ja ovo poslao na 7 dana u Madjarsku, pa ko prezivi i vrati se, sigurno ce znati voziti i imace totalno drugaciji mentalni sklop na cesti.

Jbt, prekjucer gledam trebu, nov A6 quattro, 5.0, i cucla ga mlada od Ostrosca do Bradine 50-60. Nakamarala kolonu iza sebe, slepere, autobuse, ali nema sanse ni da ubrza, a ni da se skloni s ceste...
I tako do Podorasca. Preticem je na dvije trake, pogledam, to su cvike, to sminka, to zurka, i brise volanom nos... A u pm...
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#38708 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

hopi wrote: 27/05/2022 10:13 Joj crnogorci
Prije 2 god bio preko ljeta u cg, navozali se obišli dosta lokacija. Znači ubjedljivo sam bio najsporiji na cesti. Gdje je ograničenje 80, jbg vozim 80 ne da mi zajebavati eventualno s murijom, znači mene pretiče autobus, fićo preko ostrva, 16 ostalih auta na toj dionici. Reko da mi nije pokvaren brzinomjer.
Poslije par dana nisam ni ja više poštovao ograničenja, vozio barem 10kmh iznad ograničenja, naravno opet su me preticali.
Osnovno pravilo bilo gdje, a gdje ne znas cestu i kote murije - zalijepi se domacem, i gargaj k'o i on. Ne moze jednostavnije od toga.
Dimu1927
Posts: 4035
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#38709 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

najveci problem u sarajevu je mobilni internet

dok je stoka bila na ultri i prozivala te kad te treba i dok su imali internet samo gdje je besplatan wi-fi moglo se i normalno voziti
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38710 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Dimu1927 wrote: 27/05/2022 19:49 najveci problem u sarajevu je mobilni internet

dok je stoka bila na ultri i prozivala te kad te treba i dok su imali internet samo gdje je besplatan wi-fi moglo se i normalno voziti
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :sax:
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#38711 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Sad lik blokira cijelu lijevu traku jer se nije na vrijeme presao u traku za skretanje. Stoji dingospo hladno, policija gleda nista ne reaguju.
I naravno da se prestrojio ( preko pune) i krenuo kada se upalilo zeleno za skretanje u lijevo.
Drotine iza u autu nista, nikakva reakcija.

Belaj produzit do pofalica i polukruzno uraditi.
Bogalji bahati.
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#38712 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

kabal1337 wrote: 27/05/2022 20:27 Sad lik blokira cijelu lijevu traku jer se nije na vrijeme presao u traku za skretanje. Stoji dingospo hladno, policija gleda nista ne reaguju.
I naravno da se prestrojio ( preko pune) i krenuo kada se upalilo zeleno za skretanje u lijevo.
Drotine iza u autu nista, nikakva reakcija.

Belaj produzit do pofalica i polukruzno uraditi.
Bogalji bahati.
Nemaju dovoljan broj ljudstva, opreme, treba obnoviti vozni park, treba imati razumijevanja.
:)
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#38713 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

treba staviti kameru tamo kod montane u zagrebačkoj
ono je fakat smiješno više
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38714 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

pa isto je bilo i prije 25 godina,kad montana nije ni postojala,uvijek su tu bili povazdan auti parkirani u traci za skretanje desno . ne znam gdje ste vi tad zivjeli i da li ste vozili,ali od tada niko im nije stao u kraj ,pa sigurno nece ni ubuduce..
User avatar
Optimist
Posts: 13657
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#38715 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Na temu neznanja i glupana u saobracaju.

Obzirom da rade rekonstrukciju asfalta na autoputu na petlji Podlugovi, preticajnu traku, sav saobracaj se odvija desnom (voznom) trakom.

E sad, kolona iz Sarajeva ide prema Visokom desnom trakom. Iz Podlugova se ima namjeru ukljuciti vozilo, ali ne moze jer ide kolona. I sta idiot radi?
Staje na ukljucnoj traci i ceka da se nekome uvali, a svi voze 90+.

Koji teletabis moras biti da takvo nesto uradis? Pa ako nisi uspio da se ukljucis od nadolazeceg saobracaja, nastavi dalje voziti zaustavnom dok ne postignes dovoljnu brzinu da pratis saobracaj.
Ali to su oni tipovi sto se sa 40 ukljuce u desnu traku i jebu sve iza sebe.
Apsolutni nedostatak znanja, bahatost, bezobrazluk, drskost i sta jos ne.
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#38716 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/05/2022 21:17 pa isto je bilo i prije 25 godina,kad montana nije ni postojala,uvijek su tu bili povazdan auti parkirani u traci za skretanje desno . ne znam gdje ste vi tad zivjeli i da li ste vozili,ali od tada niko im nije stao u kraj ,pa sigurno nece ni ubuduce..
a ne znam što se to ne bi moglo kamerom riješiti da pokriva taj dio
a prije 25 godina nisam još ni vozio, ali znam taj dio dobro, pa na kraju krajeva tu sam se i rodio, tj malo dalje u ulici beogrdska, današnja e.bluma
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38717 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

hopi wrote: 27/05/2022 21:32

a ne znam što se to ne bi moglo kamerom riješiti da pokriva taj dio
a prije 25 godina nisam još ni vozio, ali znam taj dio dobro, pa na kraju krajeva tu sam se i rodio, tj malo dalje u ulici beogrdska, današnja e.bluma
eh pa onda se moras sjecati da su tu uvijek stajali auti danju oni sto sjede u kaficima tu s desne strane ili jedu pitu u efesu ,a nocu oni sto su zadavali u dzigerani preko puta ...zaboravih kako se zvala :roll:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#38718 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Bilo je oduvijek, ali je vrijeme da se crta podvuce
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#38719 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

hopi wrote: 27/05/2022 21:32
bitanga_sa_otesa wrote: 27/05/2022 21:17 pa isto je bilo i prije 25 godina,kad montana nije ni postojala,uvijek su tu bili povazdan auti parkirani u traci za skretanje desno . ne znam gdje ste vi tad zivjeli i da li ste vozili,ali od tada niko im nije stao u kraj ,pa sigurno nece ni ubuduce..
a ne znam što se to ne bi moglo kamerom riješiti da pokriva taj dio
a prije 25 godina nisam još ni vozio, ali znam taj dio dobro, pa na kraju krajeva tu sam se i rodio, tj malo dalje u ulici beogrdska, današnja e.bluma
Eee kako ce drotovi rucati i ispijati kafe za dzabe
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19525
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#38720 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by teskeredzic_22 »

safran wrote: 27/05/2022 01:21
Naslovnica wrote: 26/05/2022 21:32 Ja ne znam da li je do mene i što mi fitilj sa godinama postaje sve kraći, ali u Sarajevu je (govorim o saobraćaju) i toku faza Divljeg Zapada što se tiče poštivanja zakona i propisa.
Ovih dana sam vozao nešto po gradu, te tamo, te 'vamo, znači nevjerovatna količina kršenja osnovnih saobraćajnih propisa, ne iz neznanja, nego namjerno.
Nevjerovatno. Na svakom koraku. Bukvalno samoživie marve k'o gljiva poslije kiše, svakih 100 metara situacija.
Policije apsolutno nigdje za vidjeti, a i ako ih vidim ništa ne rade, vozaju se.
Ne znam šta se ovo dešava, ali raspad sistema je na sve strane, ne vidim izlaza, ne vidim kraja...
Nije do tebe. Taman je tako zadnjih pola godine - godinu.
Nema kraja i nikakvog izlaza.
Biće još gore.
Dimu1927
Posts: 4035
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#38721 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/05/2022 21:17 pa isto je bilo i prije 25 godina,kad montana nije ni postojala,uvijek su tu bili povazdan auti parkirani u traci za skretanje desno . ne znam gdje ste vi tad zivjeli i da li ste vozili,ali od tada niko im nije stao u kraj ,pa sigurno nece ni ubuduce..
jeste ali su bile 3 trake u tom smjeru, 2 su bile slobodne za voznju a u krajnju desnu su se parkirali, a sad kad su radili juznu su dodali iskljucnu za lijevo tamo prema grbavickoj iz kontra pravca tako da su kod montane ostale 2 trake od kojih je sad jedna prohodna :)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#38722 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali jomu »

Meni najvise smeta kad neko u dobroj makinji ne zna citat znakove, pa sve sjebe... joooooj to mi je strasno :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38723 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Dimu1927 wrote: 28/05/2022 12:52

jeste ali su bile 3 trake u tom smjeru, 2 su bile slobodne za voznju a u krajnju desnu su se parkirali, a sad kad su radili juznu su dodali iskljucnu za lijevo tamo prema grbavickoj iz kontra pravca tako da su kod montane ostale 2 trake od kojih je sad jedna prohodna :)
bila jedna traka za pravo i bila traka za skretanja desno u lenjinovu(uvijek blokirana) i bilo ocrtano iskljucenje na cesti za skretanje u splitsku .
Dimu1927
Posts: 4035
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#38724 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »



evo stari snimak kad su poceli radovi, vidi se fino 2 trake prema skenderiji, 2 trake u kontra smjeru i jos tamo stoje parkirana auta uz montanu

uglavnom bilo je 5 traka prije i bilo je prohodnije nego sad
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38725 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

6 traka je bilo :thumbup:
Post Reply