Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
donnie_darko
Posts: 998
Joined: 11/11/2017 22:49

#36526 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by donnie_darko »

artur morgan wrote: 10/12/2021 19:34 Previse saobracaja opasan put svega ima. Autoput kad prodje tad ce stvari doci na svoje.
Za tih 10 godina taj put ce zivota i zivota odnijeti
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36527 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Slazem se darko, bilo je rizicnih situacija dosta, haman udesa. Veceras krecem nazad istim putem, nadam se da ce biti cisto.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#36528 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Mile turio balvane na ulazu u Modricu, haj ti na Tuzlu. :mrgreen:
User avatar
topcam
Posts: 5075
Joined: 08/07/2007 12:49

#36529 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by topcam »

black_adrian wrote: 10/12/2021 19:23 Nerviraju me vozači kamiona koji ne drže rastojanje pa moraš po dva-tri odjednom preticat što je skoro nemoguće u nekim uslovima. Maloprije od Zenice prema Doboju cisterna se nabila na šleper i hoće da ga pretiče, al je do Maglaja bio iza njega sve dok nije skrenuo Maglaju. Nisam preticao jer se išlo normalno, nije bilo presporo a i ne žurim. A i svako malo blica neko, poredali radare i patrole sve im njihovo yebem...
Nervira me svaki maloumac.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#36530 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

black_adrian wrote: 10/12/2021 19:23 Nerviraju me vozači kamiona koji ne drže rastojanje pa moraš po dva-tri odjednom preticat što je skoro nemoguće u nekim uslovima. Maloprije od Zenice prema Doboju cisterna se nabila na šleper i hoće da ga pretiče, al je do Maglaja bio iza njega sve dok nije skrenuo Maglaju. Nisam preticao jer se išlo normalno, nije bilo presporo a i ne žurim. A i svako malo blica neko, poredali radare i patrole sve im njihovo yebem...
To ti je onaj od neki dan što je pisao da lažno blica. Spašava čovjek živote...
User avatar
Staylezz
Posts: 181
Joined: 25/09/2020 13:49

#36531 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Staylezz »

Ovdje je ovo offtopic, ali nisam bio siguran gdje drugo da pišem.
Situacija je sljedeća: Otac je jutros imao udes na autoputu prema Zenici (negdje u blizini Kaknja). Njemu nije ništa hvala Bogu, prednji dio auta oštećen.
Koliko sam shvatio, bila je otvorena samo lijeva traka, što zbog snijega, što zbog udesa koji se desio na istom mjestu nekih pola sata prije ovoga. Došlo je do proklizavanja auta usljed neadekvatno očišćene ceste, a auto je pritom imalu svu zimsku opremu, nove gume, kao i brzinu prilagođenu tom dijelu puta (50 km/h prema svjetlosnoj signalizaciji). Policija je došla i još njemu uredno pisala 100 KM kazne zbog "izazvane nesreće". Auto je odšlepano do najbliže radionice, a on se busem vratio u SA.

Mene sad zanima, da li on ima osnova da tuži Autoceste FBiH zbog ove situacije, jer udes nije izazvan njegovom krivicom, i kako da to uradi ukoliko može?
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#36532 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Halali Huso materi, u nas ti vazda ide ta "neprilagođena brzina uslovima na cesti" jer da je prilagodio ne bi bilo udesa, logiĆno by Čombe.
Može probati sa tužbom ali to je skupo, dugotrajno i sa neizvjesnim ishodom. "Daj bože kćeri da te aga uzme, cigani se oko kuće motaju".
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#36533 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Staylezz wrote: 12/12/2021 13:32 Ovdje je ovo offtopic, ali nisam bio siguran gdje drugo da pišem.
Situacija je sljedeća: Otac je jutros imao udes na autoputu prema Zenici (negdje u blizini Kaknja). Njemu nije ništa hvala Bogu, prednji dio auta oštećen.
Koliko sam shvatio, bila je otvorena samo lijeva traka, što zbog snijega, što zbog udesa koji se desio na istom mjestu nekih pola sata prije ovoga. Došlo je do proklizavanja auta usljed neadekvatno očišćene ceste, a auto je pritom imalu svu zimsku opremu, nove gume, kao i brzinu prilagođenu tom dijelu puta (50 km/h prema svjetlosnoj signalizaciji). Policija je došla i još njemu uredno pisala 100 KM kazne zbog "izazvane nesreće". Auto je odšlepano do najbliže radionice, a on se busem vratio u SA.

Mene sad zanima, da li on ima osnova da tuži Autoceste FBiH zbog ove situacije, jer udes nije izazvan njegovom krivicom, i kako da to uradi ukoliko može?
Ako je prihvatio odgovornost tesko....vadice se na prihvacenu odgovornost i nalog
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36534 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Staylezz wrote: 12/12/2021 13:32 Ovdje je ovo offtopic, ali nisam bio siguran gdje drugo da pišem.
Situacija je sljedeća: Otac je jutros imao udes na autoputu prema Zenici (negdje u blizini Kaknja). Njemu nije ništa hvala Bogu, prednji dio auta oštećen.
Koliko sam shvatio, bila je otvorena samo lijeva traka, što zbog snijega, što zbog udesa koji se desio na istom mjestu nekih pola sata prije ovoga. Došlo je do proklizavanja auta usljed neadekvatno očišćene ceste, a auto je pritom imalu svu zimsku opremu, nove gume, kao i brzinu prilagođenu tom dijelu puta (50 km/h prema svjetlosnoj signalizaciji). Policija je došla i još njemu uredno pisala 100 KM kazne zbog "izazvane nesreće". Auto je odšlepano do najbliže radionice, a on se busem vratio u SA.

Mene sad zanima, da li on ima osnova da tuži Autoceste FBiH zbog ove situacije, jer udes nije izazvan njegovom krivicom, i kako da to uradi ukoliko može?
Nesto ti nije uvjerljiva ova prica.
Kazes bila otvorena samo lijeva traka jer je u desnoj prethodno bio udes.
U tom trenutku se vjerovatno tvoj otac kretao u koloni sa drugim vozilima zaobilazeci udes.
Kako su druga vozila prosla pored udesa bez proklizavanja a bas tvoj otac da proklize?
User avatar
Staylezz
Posts: 181
Joined: 25/09/2020 13:49

#36535 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Staylezz »

Optimist wrote: 12/12/2021 16:48
Staylezz wrote: 12/12/2021 13:32 Ovdje je ovo offtopic, ali nisam bio siguran gdje drugo da pišem.
Situacija je sljedeća: Otac je jutros imao udes na autoputu prema Zenici (negdje u blizini Kaknja). Njemu nije ništa hvala Bogu, prednji dio auta oštećen.
Koliko sam shvatio, bila je otvorena samo lijeva traka, što zbog snijega, što zbog udesa koji se desio na istom mjestu nekih pola sata prije ovoga. Došlo je do proklizavanja auta usljed neadekvatno očišćene ceste, a auto je pritom imalu svu zimsku opremu, nove gume, kao i brzinu prilagođenu tom dijelu puta (50 km/h prema svjetlosnoj signalizaciji). Policija je došla i još njemu uredno pisala 100 KM kazne zbog "izazvane nesreće". Auto je odšlepano do najbliže radionice, a on se busem vratio u SA.

Mene sad zanima, da li on ima osnova da tuži Autoceste FBiH zbog ove situacije, jer udes nije izazvan njegovom krivicom, i kako da to uradi ukoliko može?
Nesto ti nije uvjerljiva ova prica.
Kazes bila otvorena samo lijeva traka jer je u desnoj prethodno bio udes.
U tom trenutku se vjerovatno tvoj otac kretao u koloni sa drugim vozilima zaobilazeci udes.
Kako su druga vozila prosla pored udesa bez proklizavanja a bas tvoj otac da proklize?
Nisam napomenuo u prethodnom postu, vozilo koje je bilo ispred je pocelo naglo kociti, tako da je po automatizmu i on to uradio i zbog toga je došlo do proklizavanja. Vozilo koje je bilo iza je takodjer proklizalo i slicno zavrsilo, tako da sve ovo sto je napisano stoji.
Helem, prihvatio je odgovornost tako da mu sada ostaje da plati kaznu i popravlja auto, iako nije kriv. Ali dešava se i to, jbg.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#36536 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Je li bio lančani ili su završili u ogradi? Ako je i njega neko stigao "sazad" mislim da se može naplatiti od osiguranja lika koji ga je stigao.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#36537 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

Staylezz wrote: 12/12/2021 13:32 Ovdje je ovo offtopic, ali nisam bio siguran gdje drugo da pišem.
Situacija je sljedeća: Otac je jutros imao udes na autoputu prema Zenici (negdje u blizini Kaknja). Njemu nije ništa hvala Bogu, prednji dio auta oštećen.
Koliko sam shvatio, bila je otvorena samo lijeva traka, što zbog snijega, što zbog udesa koji se desio na istom mjestu nekih pola sata prije ovoga. Došlo je do proklizavanja auta usljed neadekvatno očišćene ceste, a auto je pritom imalu svu zimsku opremu, nove gume, kao i brzinu prilagođenu tom dijelu puta (50 km/h prema svjetlosnoj signalizaciji). Policija je došla i još njemu uredno pisala 100 KM kazne zbog "izazvane nesreće". Auto je odšlepano do najbliže radionice, a on se busem vratio u SA.

Mene sad zanima, da li on ima osnova da tuži Autoceste FBiH zbog ove situacije, jer udes nije izazvan njegovom krivicom, i kako da to uradi ukoliko može?
sto se tice kazne, ako je potpisao da prihvata odgovornost tu prica zavrsava


sto se tice zahtjeva prema autocestama, to se posavjetuj s nekim advokatom, mozda se i moze nesto traziti. recimo kad udaris zivotinju na autoputu, uredno se naplati steta od njih
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36538 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Ne naplati se steta za zivotinju od autocesta, vec od firme koja se bavi odrzavanjem autoceste.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36539 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

- nerviraju me vozači kamiona koji ne čiste snijeg i led sa cerade

danas idem 130km/h autoputem prema Sarajevu i negdje kod Kaknja uključi se kamion bez prikolice u desnu traku.. kako se uključivao tako se velika količina snijega sa cerade sasu u desnu traku, neko da je naletio da mu odnese auto u pm.. ja sam već u lijevoj bio kad sam ga vidio da će se uključit, znao sam otprilike šta će biti.. i ne samo to, desetine šlepera prema Doboju/iz Doboja ide sa gomilom snijega na ceradi.. jednom to kad bude led, pa se otkliže na nekog bit će kuku majko...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#36540 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by un1ted »

Optimist wrote: 12/12/2021 19:49 Ne naplati se steta za zivotinju od autocesta, vec od firme koja se bavi odrzavanjem autoceste.
Svejedno je, ali ja sam cuo da AC isplacuju bez problema, pa cak i fakturu ovlastenog. Od koga i kako, nemam pojma, ali su "najbolji za štetu" :D

Za ovaj slucaj gore, ako je potpisao krivicu, ne vjerujem da moze od bilo koga naplatiti stetu.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#36541 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

15-20 jebenih minuta sam stajao na Alipašinom mostu, policija sve blokirala da bi Bulevarom prošle neke euforske drkadžije, raširili se na 3 trake, pratnje naprijed i nazad nije bilo više ni kada je Klinton dolazio.
Znači, kaos.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#36542 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

......
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#36543 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

znači to me čeka... :shock:

jbt patak
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#36544 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

mk ultra wrote: 14/12/2021 16:56 znači to me čeka... :shock:

jbt patak
Trenutna...

Image
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#36545 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by madesa »

un1ted wrote: 13/12/2021 17:26
Optimist wrote: 12/12/2021 19:49 Ne naplati se steta za zivotinju od autocesta, vec od firme koja se bavi odrzavanjem autoceste.
Svejedno je, ali ja sam cuo da AC isplacuju bez problema, pa cak i fakturu ovlastenog. Od koga i kako, nemam pojma, ali su "najbolji za štetu" :D

Za ovaj slucaj gore, ako je potpisao krivicu, ne vjerujem da moze od bilo koga naplatiti stetu.
stetu ne isplacuje AC vec firme koje se bave odrzavanjem AC , zavisno od dionice na kojoj je desilo.

Mozes traziti nadoknadu stete ali se prvo raspitaj kod advokata. Ima ih nekoliko bas iz zenice i kaknja koju uvijek uzimaju klijente koji su imali nesrece na A1.
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36546 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Teletabis prvi na semaforu na Otoci, ja iza njega.
Tako je dobro ubrzao da nije uspio uhvatiti zeleno kod Remize.
Koja gamad.

Sta ti ljudi uopste rade u zivotu pa imaju vremena ometat saobracaj?
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#36547 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

ja sa Dobrinje do M.Dvora za cca 17min dodjem ujutro :D oko 6 krenem i uhvatim zeleni val, smooth sailing. I ono malo sporaća što ima, nije gužva pa se samo zaobiđu...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36548 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Optimist wrote: 16/12/2021 06:54 Teletabis prvi na semaforu na Otoci, ja iza njega.
Tako je dobro ubrzao da nije uspio uhvatiti zeleno kod Remize.
Koja gamad.

Sta ti ljudi uopste rade u zivotu pa imaju vremena ometat saobracaj?
štede gorivo :mrgreen:
lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#36549 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by lavander »

Optimist wrote: 16/12/2021 06:54 Teletabis prvi na semaforu na Otoci, ja iza njega.
Tako je dobro ubrzao da nije uspio uhvatiti zeleno kod Remize.
Koja gamad.

Sta ti ljudi uopste rade u zivotu pa imaju vremena ometat saobracaj?
Bave se mobitelom dok voze, samo obrati paznju. Svaki drugi, najmanje.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#36550 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Averus »

Qler wrote: 16/12/2021 07:13 ja sa Dobrinje do M.Dvora za cca 17min dodjem ujutro :D oko 6 krenem i uhvatim zeleni val, smooth sailing. I ono malo sporaća što ima, nije gužva pa se samo zaobiđu...
Znači to je čudo jedno
Kreneš u 7, stigneš doslovno za 17 minuta
Kreneš u 7:05, treba ti 45
Kreneš u 7:10-7:15, nema te do 9 :oops:

90% auta pogledaš - mobitel je u ruci.
Meni fakat nije jasno šta to neko ima s nekim u 6-7 ujutro od Dobrinje do M.Dvora tipkati i tipkati i tipkati.
Gledam redovno ljudi znači ne vade jebeni telefon iz ruke... Pa jebote meni ga mrsko pogledati prije 9 sati, oni od 5 već zbarili tri ženske, dogovorili pet poslova i jebali majku na šest klix članaka :-)
Post Reply