Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Laplace
Posts: 10317
Joined: 19/11/2012 18:37

#35126 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Dozer wrote: 28/09/2021 13:36
Laplace wrote: 27/09/2021 18:13

:D
Blokirani su mi FB SDK, pa ne vidim... koji je auto u pitanju?

Btw, ako kome treba HD DashCam, glanc nova - pp.
Image
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#35127 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

mk ultra wrote: 28/09/2021 12:10
zdruzdjo wrote: 28/09/2021 11:58 ali fakat ljudi na google maps je ucrtana kao jednosmjerna. cjelom duzinom.


da ne lutamo
na 0:17 stub za znak zabranjenog parkiranja, mislim da bude počesto znak, dok ga očigledno neko ne odvali
znak jednosmjerne tek na 1:27, skoro kod poreske

avazove bombe i klipovi za 20KM :mrgreen:
Ova ulica je nekada bila dvosmjerna, ali vec godinama nije. Davno je dole kod garaze bio stavljen minus (znak zabrane), tako da je saobracaj bio dovoljen samo iz pravca K. Brda prema dole, prema poreskoj, a gore od raskrsnice je bio znak obaveznog pravca.
Logicno, nadje se neki seljober koji taj znak odvali jer njemu odgovara da je to dvosmjerna (a mozda ga neko i skine i proda kao sekundardnu sirovinu).
I onda postavljanje novog znaka, u skladu s nasim inertnim vlastima, traje godinama.

Ista je stvar na masi lokacija u gradu. Npr. ul. Hiseta (Gunduliceva nekada) nigdje nema znak da se radi o jednosmjernoj ulici od hrdjave zgrade prema Vrbanji - jer i nije jednosmjerna. Ali, "gospoda" se uredno parkira u lijevoj traci, i onda ostaje samo desna. Murija, logicno, ne radi nista po tom pitanju.

Ili, Trg heroja, ulicica izmedju nebodera i Kare-ta (auto dijelovi). To je uvijek bila jednosmerna ulica, izlazna s Trga prema ul. Porodice Ribar. I onda je neko prije par mjeseci odvalio minus, i sad odozdo samo ispadne baja prema Trgu, jer je njemu tuda blize da izadje iz naselja.
Ili, isto naselje, ali ulica prije, ona odmah iza nekadasnjeg caffe-a Pasaz. Ona je dvosmjerna do skretanja lijevo pored Didakte, ali je na njenom spoju s ul. Porodice Ribar uredno postavljen znak obaveznog skretanja lijevo. Medjutim, uvijek se nadje neki kloc, ili kloculja, koji hladno smotaju desno. Valjda kontaju kratko je do raskrsnice, pa ce oni to na braka. Cesto tuda vozim, i obozavam im zatvoriti lijevu traku. Blicaju, granaju rukicama, kao - sta hocs, sta je problem?! Nenadjebivo...
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#35128 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Laplace wrote: 28/09/2021 13:49
Dozer wrote: 28/09/2021 13:36
Blokirani su mi FB SDK, pa ne vidim... koji je auto u pitanju?

Btw, ako kome treba HD DashCam, glanc nova - pp.
Image
Vrhunski kloc. Ovome bih ja oduzeo vozacku trajno.
Btw, ne vozim ta VW smeca.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#35129 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

donnie_darko wrote: 28/09/2021 13:25 Jesam li ja profulao obavjest da je ogranicenje na glavnoj promjenjeno na 40kmh? Sta je reci, od carsije dok Cengic Vile sat vremena, niko ne smije vozit brze od 40....
60. Magistralna cesta je to od Alipasine dzamije do Ilidze i nazad. Kao sto je i Aipasina ulica kompletnom duzinom magistralna cesta.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#35130 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

kakaljin wrote: 28/09/2021 13:43
donnie_darko wrote: 28/09/2021 13:25 Jesam li ja profulao obavjest da je ogranicenje na glavnoj promjenjeno na 40kmh? Sta je reci, od carsije dok Cengic Vile sat vremena, niko ne smije vozit brze od 40....
brzina koja je dozvoljena glavnom djadom je 60 km/ h a radari slikaju tek na 71 km/h i tako je napravljen zeleni val da kada ides izmedju te dvije brzine ce te uhvatiti zeleni val ali samo na dva mjesta prekida jer je dugo i mora negdje prekinuti ali to je ta optimalna brzina kretanja da bi saobracaj isao normalno bez guzve i zadrzavanja na semaforima
Tacno. Pricam ovo godinama. Al' hajd' ti to objasni papanijadi...

Voznjom 60-65 prodje se cijeli grad za 8-9 min, od M. Dvora do Ilidze. I obratno. Stoperi na relaciji Centar - Ilidza su Otoka i Alipasin most, a obratno Nedzarici i Otoka.
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#35131 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Dozer wrote: 28/09/2021 13:50
mk ultra wrote: 28/09/2021 12:10



da ne lutamo
na 0:17 stub za znak zabranjenog parkiranja, mislim da bude počesto znak, dok ga očigledno neko ne odvali
znak jednosmjerne tek na 1:27, skoro kod poreske

avazove bombe i klipovi za 20KM :mrgreen:
Ova ulica je nekada bila dvosmjerna, ali vec godinama nije. Davno je dole kod garaze bio stavljen minus (znak zabrane), tako da je saobracaj bio dovoljen samo iz pravca K. Brda prema dole, prema poreskoj, a gore od raskrsnice je bio znak obaveznog pravca.
Logicno, nadje se neki seljober koji taj znak odvali jer njemu odgovara da je to dvosmjerna (a mozda ga neko i skine i proda kao sekundardnu sirovinu).
I onda postavljanje novog znaka, u skladu s nasim inertnim vlastima, traje godinama.

Ista je stvar na masi lokacija u gradu. Npr. ul. Hiseta (Gunduliceva nekada) nigdje nema znak da se radi o jednosmjernoj ulici od hrdjave zgrade prema Vrbanji - jer i nije jednosmjerna. Ali, "gospoda" se uredno parkira u lijevoj traci, i onda ostaje samo desna. Murija, logicno, ne radi nista po tom pitanju.

Ili, Trg heroja, ulicica izmedju nebodera i Kare-ta (auto dijelovi). To je uvijek bila jednosmerna ulica, izlazna s Trga prema ul. Porodice Ribar. I onda je neko prije par mjeseci odvalio minus, i sad odozdo samo ispadne baja prema Trgu, jer je njemu tuda blize da izadje iz naselja.
Ili, isto naselje, ali ulica prije, ona odmah iza nekadasnjeg caffe-a Pasaz. Ona je dvosmjerna do skretanja lijevo pored Didakte, ali je na njenom spoju s ul. Porodice Ribar uredno postavljen znak obaveznog skretanja lijevo. Medjutim, uvijek se nadje neki kloc, ili kloculja, koji hladno smotaju desno. Valjda kontaju kratko je do raskrsnice, pa ce oni to na braka. Cesto tuda vozim, i obozavam im zatvoriti lijevu traku. Blicaju, granaju rukicama, kao - sta hocs, sta je problem?! Nenadjebivo...
Eno nas petero kaže da je dvosmjerna, ti da nije.
100 posto je dvosmjerna ulica, ovdje se bas o svemu mora ubjeđivati i naglabati.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#35132 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

stoper je onaj kod bristola isto prema ilidzi
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#35133 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

mk ultra wrote: 28/09/2021 12:58
hopi wrote: 28/09/2021 12:39 Ultraš, gdje na 0:17 ima znak zabrane Park i zaustavljanja? :-?
Pogledam danas kada budem prolazio tude.
Edit tek sada vidim da si napisao da znaka nema, eto vidjeću danas ima li ga, a ako nema znaka parkiranje dozvoljeno
ma stoji stub na videu, i znam da sam viđao znak 100%, ali vjerovatno neko od lokalaca otkine...
znaci od 0:17 do 1:27 u ovom videu je dvosmjerna? ako jeste, 122 zovite i nek' kaznjavaju a lokalci neka skidaju znak koliko god hoce :izet:
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#35134 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

da je jednosmjera trebao bi biti znak i odmah gore na pocetku iz pravca kosevskog, a i iz svakog bocnog ukljucenja nize dole zabranja skretanja u tom smjeru, u ovom slucaju desno
kakaljin
Posts: 11635
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#35135 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Dimu1927 wrote: 28/09/2021 14:07 da je jednosmjera trebao bi biti znak i odmah gore na pocetku iz pravca kosevskog, a i iz svakog bocnog ukljucenja nize dole zabranja skretanja u tom smjeru, u ovom slucaju desno
Imaju ti znakovi za skretanje desno, ali nema znaka da je jednosmjerna
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#35136 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

hopi wrote: 28/09/2021 14:04
Dozer wrote: 28/09/2021 13:50
Ova ulica je nekada bila dvosmjerna, ali vec godinama nije. Davno je dole kod garaze bio stavljen minus (znak zabrane), tako da je saobracaj bio dovoljen samo iz pravca K. Brda prema dole, prema poreskoj, a gore od raskrsnice je bio znak obaveznog pravca.
Logicno, nadje se neki seljober koji taj znak odvali jer njemu odgovara da je to dvosmjerna (a mozda ga neko i skine i proda kao sekundardnu sirovinu).
I onda postavljanje novog znaka, u skladu s nasim inertnim vlastima, traje godinama.

Ista je stvar na masi lokacija u gradu. Npr. ul. Hiseta (Gunduliceva nekada) nigdje nema znak da se radi o jednosmjernoj ulici od hrdjave zgrade prema Vrbanji - jer i nije jednosmjerna. Ali, "gospoda" se uredno parkira u lijevoj traci, i onda ostaje samo desna. Murija, logicno, ne radi nista po tom pitanju.

Ili, Trg heroja, ulicica izmedju nebodera i Kare-ta (auto dijelovi). To je uvijek bila jednosmerna ulica, izlazna s Trga prema ul. Porodice Ribar. I onda je neko prije par mjeseci odvalio minus, i sad odozdo samo ispadne baja prema Trgu, jer je njemu tuda blize da izadje iz naselja.
Ili, isto naselje, ali ulica prije, ona odmah iza nekadasnjeg caffe-a Pasaz. Ona je dvosmjerna do skretanja lijevo pored Didakte, ali je na njenom spoju s ul. Porodice Ribar uredno postavljen znak obaveznog skretanja lijevo. Medjutim, uvijek se nadje neki kloc, ili kloculja, koji hladno smotaju desno. Valjda kontaju kratko je do raskrsnice, pa ce oni to na braka. Cesto tuda vozim, i obozavam im zatvoriti lijevu traku. Blicaju, granaju rukicama, kao - sta hocs, sta je problem?! Nenadjebivo...
Eno nas petero kaže da je dvosmjerna, ti da nije.
100 posto je dvosmjerna ulica, ovdje se bas o svemu mora ubjeđivati i naglabati.
Ja ti kazem da nije. Bila, i prije nekih 5-6 godina pretvorena u jednosmjernu. Bio znak obaveznog pravca kada se silazi s Kosevskog, a dole kod garaze bio minus. Stoka sve poskidala. Otidji, prodji, i vidjeces da nema nikakvih znakova sad. I zato je sad dvosmjerna. A nema nikakve logike da bude dvosmjerna jer su bila iscrtana parking mjesta u desnoj traci tada kada je pretvorena u jednosmjernu.
Last edited by Dozer on 28/09/2021 14:23, edited 1 time in total.
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#35137 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

kakaljin wrote: 28/09/2021 14:12
Dimu1927 wrote: 28/09/2021 14:07 da je jednosmjera trebao bi biti znak i odmah gore na pocetku iz pravca kosevskog, a i iz svakog bocnog ukljucenja nize dole zabranja skretanja u tom smjeru, u ovom slucaju desno
Imaju ti znakovi za skretanje desno, ali nema znaka da je jednosmjerna
a onda je jasno :)

nisam dugo bio pa se ne sjecam, ali mislim da nema znaka zabrane za desno recimo kad izlazis sa onog malog parkinga tacno ispod liftova :-?
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#35138 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Dozer wrote: 28/09/2021 14:22
hopi wrote: 28/09/2021 14:04

Eno nas petero kaže da je dvosmjerna, ti da nije.
100 posto je dvosmjerna ulica, ovdje se bas o svemu mora ubjeđivati i naglabati.
Ja ti kazem da nije. Bila, i prije nekih 5-6 godina pretvorena u jednosmjernu. Bio znak obaveznog pravca kada se silazi s Kosevskog, a dole kod garaze bio minus. Stoka sve poskidala. Otidji, prodji, i vidjeces da nema nikakvih znakova sad. I zato je sad dvosmjerna. A nema nikakve logike da bude dvosmjerna jer su bila iscrtana parking mjesta u desnoj traci tada kada je pretvorena u jednosmjernu.
Nemam šta ići, živim tu znam jbte. Doslovno svaki dan prolazim. I ja kažem da je sada, u ovom trenutku pisanja i u trenutku snimanja klipa ulica dvosmjerna.
Nije bitno kako je bilo prije 7 godina, kako će biti sutra ili za pola godine, ili kako bi trebalo biti, bitno je da je u ovom trenutku ulica dvosmjerna.
kakaljin
Posts: 11635
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#35139 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Dozer wrote: 28/09/2021 14:22
hopi wrote: 28/09/2021 14:04

Eno nas petero kaže da je dvosmjerna, ti da nije.
100 posto je dvosmjerna ulica, ovdje se bas o svemu mora ubjeđivati i naglabati.
Ja ti kazem da nije. Bila, i prije nekih 5-6 godina pretvorena u jednosmjernu. Bio znak obaveznog pravca kada se silazi s Kosevskog, a dole kod garaze bio minus. Stoka sve poskidala. Otidji, prodji, i vidjeces da nema nikakvih znakova sad. I zato je sad dvosmjerna. A nema nikakve logike da bude dvosmjerna jer su bila iscrtana parking mjesta u desnoj traci tada kada je pretvorena u jednosmjernu.
I ja se sjecam toga da je bilo znakovi i iscrtana parking mjesta. I ona je pretvorena tada u jednosmjernu da se rastereti alipasina jer ima jednu traku prema gradu da ovi sa kosevskog idu tuda na semafor dole da se rastereti ovaj semafor na raskrsnici alipasina prema kosevskom i traka prema gradu
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#35140 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ariel »

Neki dan motorista naglo zakocio ispred mene i stao dok je bilo zeleno da bi mogao dodati gascinu do iduceg semafora :roll:
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#35141 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

hopi wrote: 28/09/2021 14:30
Dozer wrote: 28/09/2021 14:22
Ja ti kazem da nije. Bila, i prije nekih 5-6 godina pretvorena u jednosmjernu. Bio znak obaveznog pravca kada se silazi s Kosevskog, a dole kod garaze bio minus. Stoka sve poskidala. Otidji, prodji, i vidjeces da nema nikakvih znakova sad. I zato je sad dvosmjerna. A nema nikakve logike da bude dvosmjerna jer su bila iscrtana parking mjesta u desnoj traci tada kada je pretvorena u jednosmjernu.
Nemam šta ići, živim tu znam jbte. Doslovno svaki dan prolazim. I ja kažem da je sada, u ovom trenutku pisanja i u trenutku snimanja klipa ulica dvosmjerna.
Nije bitno kako je bilo prije 7 godina, kako će biti sutra ili za pola godine, ili kako bi trebalo biti, bitno je da je u ovom trenutku ulica dvosmjerna.
Image

To je zvanicno.
Po toj logiKi - hajde da poskidamo sve znakove po gradu, i neka vozi ko kuda hoce. Ha ja... Pravimo se svi blesavi, i k'o i na svakom urednom selu - opleti kuda ti volja.
Last edited by Dozer on 28/09/2021 14:53, edited 1 time in total.
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#35142 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

zvanicna je samo postojeca horizontalna i vertikalna signalizacija na licu mjesta
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#35143 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Dimu1927 wrote: 28/09/2021 14:53 zvanicna je samo postojeca horizontalna i vertikalna signalizacija na licu mjesta
Vertikalne nema jer je stoka poodvaljivala, a horizontalna se davno izbrisala. K'o kad koriste Jupol za farbanje ceste...
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#35144 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

Dozer wrote: 28/09/2021 14:54
Dimu1927 wrote: 28/09/2021 14:53 zvanicna je samo postojeca horizontalna i vertikalna signalizacija na licu mjesta
Vertikalne nema jer je stoka poodvaljivala, a horizontalna se davno izbrisala. K'o kad koriste Jupol za farbanje ceste...
ma znam sve, al sa aspekta zakona i eventualne odgovornosti za prekrsaj je tako
User avatar
smurf
Posts: 70203
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#35145 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by smurf »

Ako ti prepilas znak i odneses ga, mislis da ce meni amnestirati prekrsaj? Hoce al' u panjevima.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#35146 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

znam da je nekad bila jednosmjerna da li je jos uvijek ne znam nakon sto su se stanari cini mi se bunili da moraju kruziti i sl

a to oko znakova
znaci ja skinem znak i ne moze me kazniti?
NediM17
Posts: 21626
Joined: 05/11/2009 11:49

#35147 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Sta cemo sa ljudima koji dodju sa strane, sto bi oni morali znati je li jednosmjerna ili dvosmjerna, vozis po znakovima.
I ja kad odem u nepoznati grad vozim u skladu sa saobracajnim znakovima.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#35148 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

drug_profi wrote: 28/09/2021 13:31 Pa jel normalno da si kod ekonomske skole sedmi u redu na semaforu i da te zaustavi semafor kod Tehnicke skole kao cetvrtog u redu?
Jeste, jer se sa sporednih ulica ukljucuju i prolaze na crveno. Treba stvoriti uslove za vece brzine, a prvi je prolazak kroz crveno u guzvi, gdje po svaku cijenu ulaze u raskrsnicu iako vide da ne mogu skrenuti lijevo zbog onih iz suprotne trake.
User avatar
kabal1337
Posts: 8041
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#35149 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

foxlife wrote: 28/09/2021 14:59 znam da je nekad bila jednosmjerna da li je jos uvijek ne znam nakon sto su se stanari cini mi se bunili da moraju kruziti i sl

a to oko znakova
znaci ja skinem znak i ne moze me kazniti?
To je isto kao kada se svi parkiraju, nigdje znaka zabrane. Dodje policija okaci kazne i mozes mahat usima.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#35150 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

Ukoliko nema znaka, onda nema ni odgovornosti niti ima osnova za kažnjavanje.
Post Reply