Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33701 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

mega_mashcine wrote: 25/07/2021 22:19
mk ultra wrote: 25/07/2021 21:45

Ja vidim problem sto si dobio VD a i ne znas da si u prekrsaju. Da sam toliko glup poklopio bih se ali jbg nismo svi isti. Nekome babo plati VD neko nauci.
Ko je glup i kakav je ko si najbolje pokazao ovim postom. Vjerovatno si ovako kulturan i u saobracaju? 😆 a da ne govorim o ogranicenosti kad ne mozes skontati situaciju koja je bila. Vanredna situacija, i da je policija tu, logicno bi bilo da preusmjerava ove sa tagom ovamo.
Realno, samo bi budala tu cekala sat ili vise, a ima tag. 😆
Shvatas li da branis neobranjivo?
Krsis zakon i trazis izgovor za to?
Pa tebi treba uzeti vozacku na 6 mjeseci
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33702 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

juve32 wrote: 25/07/2021 23:58 Po logici ove dvojice, da se desi udes ispred vas, vi bi cekali iza parkiranih automobila dok policija ne dodje, da zaobidjete sudarena auta preko pune linije? Isto tako se desava na autoputu, papci blokiraju traku za acc, znaci ljudi koji tu ne bi trebali biti.
poredis sudar i red koji se krece?
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#33703 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by TheHound »

high_volume wrote: 26/07/2021 00:33
TheHound wrote: 26/07/2021 00:14
Smijesni ste. Voznja 300m zaustavnom trakom kod naplatnih kucica ne predstavlja apsolutno nikakav rizik niti su vam argumenti validni. Po cemu je to ugrozio nekoga ili nesto, auto ce mu stati u tih 300m pa ce zakrciti zaustavnu traku i hitna nece moci proci? Ne budite smijesni nego razmislite malo glavom prije nego se prospete.
Predstavlja saobraćajni prekršaj. Tvoje pravdanje saobraćajnog prekršaja identično je pravdanju vožnje autoputem brzinom 180 km/h gdje je ograničenje 130, i sl. Ako je zabranjeno, zabranjeno je. Nisi ti taj koji odlučuje je li rizik ili nije.

Osim toga, na autoputu postoje i nepisana pravila vožnje. I da nema zabrane vožnje zaustavnom trakom, krajnji je seljakluk koristiti tu traku za svoje hirove i pokazivanje primitivizma :-)
Ne, nego je identicno voznji 140km/h gdje je ogranicenje 130km/h. Eto toliki je prekrsaj napravio ovaj sto se prestrojio u zaustavnu i prosao kroz kucicu za ACC tag dok su ovi bez taga ostali u redu u preostale dvije trake.
Sad ce ti preposteni seJo reci da on nikada nije vozio 140 na nasem autoputu jer je on preposten i ne krsi pravila :lol:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#33704 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Matijevic_Vlado »

Ma mrs iz zaustavnem da prodjem ja sa tagom. Ko vas jebe, nabavite tag. Veceras sam jedva prosao 50m zaustavnom jer su u njoj bili strucnjaci bez taga koji su se uvaljivali u kolonu.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33705 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

Nego, koliko kosta taj tag? 🤣
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33706 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

TheHound wrote: 26/07/2021 00:57
high_volume wrote: 26/07/2021 00:33

Predstavlja saobraćajni prekršaj. Tvoje pravdanje saobraćajnog prekršaja identično je pravdanju vožnje autoputem brzinom 180 km/h gdje je ograničenje 130, i sl. Ako je zabranjeno, zabranjeno je. Nisi ti taj koji odlučuje je li rizik ili nije.

Osim toga, na autoputu postoje i nepisana pravila vožnje. I da nema zabrane vožnje zaustavnom trakom, krajnji je seljakluk koristiti tu traku za svoje hirove i pokazivanje primitivizma :-)
Ne, nego je identicno voznji 140km/h gdje je ogranicenje 130km/h. Eto toliki je prekrsaj napravio ovaj sto se prestrojio u zaustavnu i prosao kroz kucicu za ACC tag dok su ovi bez taga ostali u redu u preostale dvije trake.
Sad ce ti preposteni seJo reci da on nikada nije vozio 140 na nasem autoputu jer je on preposten i ne krsi pravila :lol:
identicno je voznji od 141 gdje te kazni ako te uhvate al posto policiju boli neka stvar zato ljudi i voze zaustavnom i prolaze nekaznjeno
krene jedan sa tagom i onda jos 15 auta krene s tagom i zaustavna je zauzeta zbog kretena koji imaju tag
mislite da se nece naci neki pametnjakovic bez taga i krenuti zaustavnom?
sta dobijemo da se vraca u rikverc ceka da se ukljuci pred kucicom na redovnu rampu i sl
to sto moze hitna u tom trenutku naici je nista jer sta je to 300 metara voziti zaustavnom

a prvi ste pljuvati drzavu koja vam nije obezbjedila nesto sto vam fali
User avatar
hopi
Posts: 5626
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33707 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Matijevic_Vlado wrote: 26/07/2021 01:00 Ma mrs iz zaustavnem da prodjem ja sa tagom. Ko vas jebe, nabavite tag. Veceras sam jedva prosao 50m zaustavnom jer su u njoj bili strucnjaci bez taga koji su se uvaljivali u kolonu.
pa to je ok
nije to problem zaobići par auta u dužini od 50m pri brzini od 40kmh
nego seo napada i kudi ove što su bez taga krenuli i uvaljivali se i zakrčili 3 trake i u pravu je čovjek
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33708 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

hopi wrote: 26/07/2021 01:12
Matijevic_Vlado wrote: 26/07/2021 01:00 Ma mrs iz zaustavnem da prodjem ja sa tagom. Ko vas jebe, nabavite tag. Veceras sam jedva prosao 50m zaustavnom jer su u njoj bili strucnjaci bez taga koji su se uvaljivali u kolonu.
pa to je ok
nije to problem zaobići par auta u dužini od 50m pri brzini od 40kmh
nego seo napada i kudi ove što su bez taga krenuli i uvaljivali se i zakrčili 3 trake i u pravu je čovjek
ma problem je i tih par auta
sve dok se krsi zakon problem je ma koliko banalno bilo
ako mislimo da treba tako onda fino prijedlog zakona da se izmjeni to pa neka se vozi i zaustavnom zadnjih 50-100-500 metara
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#33709 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Pa prije svega stojeća kolona na AP je opasna stvar.
Stoga, da zivimo u idealnoj zemlji, sluzba iz naplatnih kucica bi obavijestila policiju zaduzenu za autoput (koja u tom svijetu postoji) da izadje i regulise prolaz desnom trakom ili zaustavnom trakom za imaoce ACC taga. Odredila bi također jednu ili dvije kućice za one koji plaćaju karticom, jer oni brze prolaze od onih koji broje pare i cekaju kusur.
Također bi sprječavala padobrance.

I tad u idealnom svijetu, ne bi bilo potrebe da se ljudi pokusavaju probiti do izlaza za automatsku naplatu.

Kupite tag, heblo vas 40 maruna. Vrijedi svake marke.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33710 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

drug_profi wrote: 26/07/2021 01:31 Kupite tag, heblo vas 40 maruna. Vrijedi svake marke.
Koristenje taga ti ne daje za pravo da koristis zaustavnu.

Hipoteticki, da su svi imali acc tag, napravili bi opet sranje. Kako god, ako vi ne vidite sta je pogresno u korsitenju zaustavne, ko sam ja da vas ubjedjujem u drugacije?

Samo furaj.
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#33711 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Iv 8,1-11
Riječ Gospodnja
U ono vrijeme Isus se uputi na Maslinsku goru. U zoru eto ga opet u Hramu. Sav je narod hrlio k njemu. On sjede i stade poučavati.
Uto mu pismoznanci i farizeji dovedu neku ženu zatečenu u preljubu. Postave je u sredinu i kažu mu: "Učitelju! Ova je žena zatečena u samom preljubu. U Zakonu nam je Mojsije naredio takve kamenovati. Što ti na to kažeš?" To govorahu samo da ga iskušaju pa da ga mogu optužiti.
Isus se sagne pa stane prstom pisati po tlu. A kako su oni dalje navaljivali, on se uspravi i reče im: "Tko je od vas bez grijeha, neka prvi na nju baci kamen."
I ponovno se sagnuvši, nastavi pisati po zemlji. A kad oni to čuše stadoše odlaziti jedan za drugim počevši od starijih. Osta Isus sam - i žena koja stajaše u sredini.
Isus se uspravi i reče joj: "Ženo, gdje su oni? Zar te nitko ne osudi?" Ona reče: "Nitko, Gospodine." Reče joj Isus: "Ni ja te ne osuđujem. Idi i odsada više nemoj griješiti."

Iv 8,1-11


:gunjastajl:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33712 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Gdje treba baciti kamen?
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#33713 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

foxlife wrote: 26/07/2021 08:30 Gdje treba baciti kamen?
Na otu ženetinu valjda...
8-)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33714 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Ja sam prvi napisao da napravim grešku i prekršim pravila. Ipak to ne opravdavam, niti mogu opravdati vlastitom komocijom, gdje ja ne mogu čekati, svi ostali mogu.

Još jednom, acc tag ti daje prednost na naplatim rampama. To ne znači da imaš bilo kakvu drugu prednost, pa i u korištenju zaustavne trake. Nije valjda toliko teško skontati?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33715 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Kad pomenu zenetinu
Znam samo da one nece nikad uraditi velike prekrsaje kao sto je voznja zaustavnom i sl
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#33716 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

seoBIH wrote: 26/07/2021 08:47 Ja sam prvi napisao da napravim grešku i prekršim pravila. Ipak to ne opravdavam, niti mogu opravdati vlastitom komocijom, gdje ja ne mogu čekati, svi ostali mogu.

Još jednom, acc tag ti daje prednost na naplatim rampama. To ne znači da imaš bilo kakvu drugu prednost, pa i u korištenju zaustavne trake. Nije valjda toliko teško skontati?
Svako normalan bi trebao to da shvati.
Ne znam da li ti imaš ACC tag ili ne, ali recimo da imaš.
Strpljivo ćeš čekati u koloni koliko god treba, dok ne dođe odvajanje za ACC tag? Nećeš krenuti ni metar-dva ranije, nego ono, baš kada se traka odvaja?
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#33717 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

foxlife wrote: 26/07/2021 08:51 Kad pomenu zenetinu
Znam samo da one nece nikad uraditi velike prekrsaje kao sto je voznja zaustavnom i sl
Ja se ne bih kladio, ali eto.
Jeste da nije autoput.
https://crna-hronika.info/nevjerovatna- ... bih/259565

mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#33718 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mega_mashcine »

high_volume wrote: 26/07/2021 00:29
seoBIH wrote: 26/07/2021 00:17


To što posjeduješ acc tag i što si ga platio 30KM ti ne daje za pravo da koristiš ZAUSTAVNU traku. Tvoje posjedovanje acc taga ti ne donosi nikakvu prednost sve dok ne dodjes tik pred rampu. Kako si ti krenuo, tako je mogao svako iz kolone.

Da ja tebe pitam, šta bi se desilo da su svi krenuli zaustavnom? I nisi mi odgovorio treći put, da li bi vozio zaustavnom da znaš da ćeš biti kažnjen? Da li bi onda glupavo čekao sat vremena


Ja sam tek sad shvatio: Iz obje kolone na obje kolovozne trake ispred naplatne rampe, mladi junoša je uočio slobodnu ACC rampu i zaustavnom trakom krenuo... Drskost i seljakluk :-) :(
Postupljeno sasvim ispravno, niko nije bio ugrožen, još uz to smanjio kolonu na auto putu.
A to mladi junoša ostavi za kući svojim roditeljima pa njima tako govori kad su te takvog odgojili.

Jbt s kim ja raspravljam, osnovne kulture nema i a pametovalo bi..
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#33719 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mega_mashcine »

drug_profi wrote: 26/07/2021 01:31 Pa prije svega stojeća kolona na AP je opasna stvar.
Stoga, da zivimo u idealnoj zemlji, sluzba iz naplatnih kucica bi obavijestila policiju zaduzenu za autoput (koja u tom svijetu postoji) da izadje i regulise prolaz desnom trakom ili zaustavnom trakom za imaoce ACC taga. Odredila bi također jednu ili dvije kućice za one koji plaćaju karticom, jer oni brze prolaze od onih koji broje pare i cekaju kusur.
Također bi sprječavala padobrance.

I tad u idealnom svijetu, ne bi bilo potrebe da se ljudi pokusavaju probiti do izlaza za automatsku naplatu.

Kupite tag, heblo vas 40 maruna. Vrijedi svake marke.
:thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33720 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

mega_mashcine wrote: 26/07/2021 09:00
high_volume wrote: 26/07/2021 00:29

Ja sam tek sad shvatio: Iz obje kolone na obje kolovozne trake ispred naplatne rampe, mladi junoša je uočio slobodnu ACC rampu i zaustavnom trakom krenuo... Drskost i seljakluk :-) :(
Postupljeno sasvim ispravno, niko nije bio ugrožen, još uz to smanjio kolonu na auto putu.
A to mladi junoša ostavi za kući svojim roditeljima pa njima tako govori kad su te takvog odgojili.

Jbt s kim ja raspravljam, osnovne kulture nema i a pametovalo bi..
Pa ti osnovne kulture nemas cim krsis zakon
Jbt ne mogu da vjerujem da se pravdas
Nemoj sutra nista reci kad ti kreten uzme pravo prvenstva kad ti se uvali kad bilo sta uradi a ti se osjecas ugrozeno
Nemas pravo da se zalis ni na sta
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33721 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Imati tag ili nemati nema veze sa postovanjem zakona
Ja imam tag i nikad ne bih isao niti sam isao zaustavnom ma koliko kolona bila duga
To je stvar vozacke kulture kulture opcenito i na kraju postovanja zakona

Jbt ne mogu da vjerujem sta citam a sutra sve na kamaru sto vlast ne radi
Pa ne radi jer se ponasaju isto kao vi
Ma ukro sam milion nisam nikoga ostetio itd
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#33722 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

foxlife wrote: 26/07/2021 09:26 Imati tag ili nemati nema veze sa postovanjem zakona
Ja imam tag i nikad ne bih isao niti sam isao zaustavnom ma koliko kolona bila duga
To je stvar vozacke kulture kulture opcenito i na kraju postovanja zakona

Jbt ne mogu da vjerujem sta citam a sutra sve na kamaru sto vlast ne radi
Pa ne radi jer se ponasaju isto kao vi
Ma ukro sam milion nisam nikoga ostetio itd
Strpljivo ćeš čekati u koloni koliko god treba, dok ne dođe odvajanje za ACC tag? Nećeš krenuti ni metar-dva ranije, nego ono, baš kada se traka odvaja?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33723 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Naslovnica wrote: 26/07/2021 09:29
foxlife wrote: 26/07/2021 09:26 Imati tag ili nemati nema veze sa postovanjem zakona
Ja imam tag i nikad ne bih isao niti sam isao zaustavnom ma koliko kolona bila duga
To je stvar vozacke kulture kulture opcenito i na kraju postovanja zakona

Jbt ne mogu da vjerujem sta citam a sutra sve na kamaru sto vlast ne radi
Pa ne radi jer se ponasaju isto kao vi
Ma ukro sam milion nisam nikoga ostetio itd
Strpljivo ćeš čekati u koloni koliko god treba, dok ne dođe odvajanje za ACC tag? Nećeš krenuti ni metar-dva ranije, nego ono, baš kada se traka odvaja?
da sta je tu neobicno?
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#33724 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mega_mashcine »

foxlife wrote: 26/07/2021 09:23 Pa ti osnovne kulture nemas cim krsis zakon
Jbt ne mogu da vjerujem da se pravdas
Nemoj sutra nista reci kad ti kreten uzme pravo prvenstva kad ti se uvali kad bilo sta uradi a ti se osjecas ugrozeno
Nemas pravo da se zalis ni na sta
Pa kakvo ti je to poređenje, kome sam ja oduzeo prvenstvo i koga sam ugrozio ?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33725 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

mega_mashcine wrote: 26/07/2021 09:30
foxlife wrote: 26/07/2021 09:23 Pa ti osnovne kulture nemas cim krsis zakon
Jbt ne mogu da vjerujem da se pravdas
Nemoj sutra nista reci kad ti kreten uzme pravo prvenstva kad ti se uvali kad bilo sta uradi a ti se osjecas ugrozeno
Nemas pravo da se zalis ni na sta
Pa kakvo ti je to poređenje, kome sam ja oduzeo prvenstvo i koga sam ugrozio ?
isao si zaustavnom trakom
ugorzio si moguci prolazak hitne pomoci vatrogasaca ili policije
sad ces reci pa nisu bili
pa ne prolaze oni autoputem po par dana pa se opet ne vozi istom

jesi ti ikad vozio van bih?
Post Reply