Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#33676 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mega_mashcine »

seoBIH wrote: 25/07/2021 22:26
mega_mashcine wrote: 25/07/2021 22:19 Realno, samo bi budala tu cekala sat ili vise, a ima tag.
Realno, bio bi budala i poštovao zakon da znas da te čeka kazna od par stotina KM. Do tada se praviš pametan, ti i slično. Zaustavna, dovoljno govori o sebi i ako nije bilo regulacije saobracaja od policije, ti si u prekršaju za ejakulaciju iz normalnog društva.

Nešto sumnjam da je policija izdvajala auta s acc tagom i puštala ih zaustavnom. Nesto sumnjam da bi to i radili, jer zna se namjera zaustavne.

Probaj to uraditi u zemlji gdje se zakoni provode, pa nam javi kako si prošao. Još se javno o tome piše, fakat naš narod ima nizak iq.
Ja postujem zakon, ne mogu reci uvijek, ali skoro uvijek. Ovo je specijalna situacija, i eto hajd mi reci realno sta je ovdje bilo toliko pogresno i da li sam nekog ugrozio. Dosao sam do kolone u desnoj traci, stao, na kratko upalio sva 4 da me iza auto koje dolazi na vrijeme primijeti. Vidim da je kolona zbog guzve na naplatnim, malo izvirim u zaustavnu, vidim da je slobodna do acc prolaza, bezbjedno se prestrojim i laganom voznjom od 30-40 prodjem.
Eto sad mi objasni sta je pogresno, pa da xnam za iduci put.
Da je tu policija bila, imali bi argumente da me kazne logicno, ali ako bi bili realni ne bi mi nista uradili, ni meni ni svim ostalim koji su tako prosli.
Kazniti treba one koji prodju zaustavnom bez taga i dole se ubacuju prema naplstnim.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33677 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

mega_mashcine wrote: 25/07/2021 23:03 Eto sad mi objasni sta je pogresno, pa da xnam za iduci put.
Pogrešno je jer je zabranjeno. Pogrešno je što pokušavaš naći opravdanje za učinjen prekršaj. Niko ne govori da smo bezgrešni, ali učiniti prekršaj, javno se hvaliti. učiniti iz hira (da hir je da ti ne čekaš a svi čekaju) je toliko pogrešno.

Da te pitam, da li bi isto uradio da znaš da je dionica pod nadzorom i da će ti doći kazna? Ne bi sigurno, kako ono reče, ne bi bio budala :) Ovako si uradio jer znaš da si u Bosni i Hercegovini, gdje vlada zakon jačeg i gdje znaš da ćeš se moći "nagoditi" za kaznu, vjerovatno. Gdje već u glavi imaš "ma hajde, šta mnogi rade, ovo je ništa". E pa od ništa se i krene.

Kako ti opravdavaš svoju "sitnicu", tako i krupne ribe opravdavaju krađu miliona od par milijardi, ma hajde, šta je to, kap u moru.

Da ne pričamo šta bi bilo kad bi bilo situacijama, gdje napraviš udes i hitna/vatrogasci ne mogu proći radi zaustavničara.
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#33678 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Realno, isto bih uradio. Imam tag necu da cekam.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33679 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Bi sigurno, jer znas da neces biti kaznjen. Nisu njemci nista bolji od nas, oni imaju drzavu koja donosi i provodi zakone. Mi nemamo ni jedno i onda mozemo kako hocemo.
User avatar
mk ultra
Posts: 19226
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33680 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Ima sve fino, tako su vatrogasci do nesrece jednom kod Kaknja dolazili pola sata, jer su ovi pametni vozili zaustavnom... I onda je prica al gdje je europa gdje smo mi.

Istu stvar probaj u srbiji, 300eur + 3mj VD
Hrvatska 250eur

Zivim za reset ove drzave i drustva :bih:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#33681 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by high_volume »

mk ultra wrote: 25/07/2021 23:40
Zivim za reset ove drzave i drustva :bih:
E naživjet ćeš se :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#33682 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Naprimjer u HR u petak na NP Demerje pred Zagrebom ista stvar. Nisam vidio da neka policija iskace iz zbunja.
Dapace, u interesu bezbjednosti je da se pokrenu vozila koja mogu proci na ENC.
User avatar
hopi
Posts: 5630
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33683 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

da se ne lažemo i ja bi prošao zaustavnom, znam da nije dozvoljeno ali ne vidim čemu tolika hajka?
pa auta u dvije trake stoje ili mile, a ja bi zasuatvnom prošao sa recimo 40km/h, i ne vidim prevelik problem ili ugrožavanje učesnika
glupost bi bila čekati u redu
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33684 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

mk ultra wrote: 25/07/2021 23:40 Zivim za reset ove drzave i drustva
Isto ocekujem, ali za nekih 100-150 godina kada na ovim prostorima bude drugi vladar. Mi ne znamo vladati sami nad sobom, shvatili smo demokratiju kao bukvalno vlastito pravo da mozemo sve i svasta.

Kad pročitam ove komentare "ja bih pazio, ja bih prošao, ne bih čekao, što bih čekao", stvarno me ne čudi da imamo likove kao dodik i co. Samo me interesuje zasto njima nešto zamjerimo kada smo ista govna?

Ne mogu da vjerujem da neko kaze da bi bila glupost cekati u redu i da je bolje voziti zaustavnom trakom :lol: :lol:

I opet kazem, glupost vam jer jer znate DA NEMA DRZAVE koja ce vas kazniti. Da li ima, glumili bi čovjeka s manirima i poštivanjem države, a ne običnu seljačinu, samo što nije kockaste glave.

Ja ne vidim razliku izmedju vas i kockastih.
User avatar
mk ultra
Posts: 19226
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33685 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

drug_profi wrote: 25/07/2021 23:42 Naprimjer u HR u petak na NP Demerje pred Zagrebom ista stvar. Nisam vidio da neka policija iskace iz zbunja.
Dapace, u interesu bezbjednosti je da se pokrenu vozila koja mogu proci na ENC.
Hrvatska ima zakonom definisano slijedece
https://www.hac.hr/hr/ostalo/hitni-koridor

Kao i njemacka i AT, lijeva u lijevo, desna u desno, ili srednja i desna u desno, zaustavna opet slobodna, hitna prolazi sredinom

U srbiji a i kod nas, zaustavna je za ove svrhe tako da nije isto. Zato u srbiji i jeste ovako rigorozno.

Ne vjerujem o cemu se raspravlja.
User avatar
hopi
Posts: 5630
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33686 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

seoBIH wrote: 25/07/2021 23:49
mk ultra wrote: 25/07/2021 23:40 Zivim za reset ove drzave i drustva
Isto ocekujem, ali za nekih 100-150 godina kada na ovim prostorima bude drugi vladar. Mi ne znamo vladati sami nad sobom, shvatili smo demokratiju kao bukvalno vlastito pravo da mozemo sve i svasta.

Kad pročitam ove komentare "ja bih pazio, ja bih prošao, ne bih čekao, što bih čekao", stvarno me ne čudi da imamo likove kao dodik i co. Samo me interesuje zasto njima nešto zamjerimo kada smo ista govna?

Ne mogu da vjerujem da neko kaze da bi bila glupost cekati u redu i da je bolje voziti zaustavnom trakom :lol: :lol:

I opet kazem, glupost vam jer jer znate DA NEMA DRZAVE koja ce vas kazniti. Da li ima, glumili bi čovjeka s manirima i poštivanjem države, a ne običnu seljačinu, samo što nije kockaste glave.

Ja ne vidim razliku izmedju vas i kockastih.
ma sve što mogu reći je da pretjeruješ
i usporedba s dodikom nije na mjestu nikako
i ima države, kao što je naveo forumaš gore, postoji kazna za ovo
User avatar
mk ultra
Posts: 19226
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33687 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

:lol:

Nikad ovdje napretka. Dokle je vlastitoj gujici ćejf ispunjen, drugog ko jebe.

Ja vise rijeci jedne ovdje napisati necu. Alajhmanet.
User avatar
juve32
Posts: 38
Joined: 02/04/2013 17:39

#33688 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by juve32 »

Po logici ove dvojice, da se desi udes ispred vas, vi bi cekali iza parkiranih automobila dok policija ne dodje, da zaobidjete sudarena auta preko pune linije? Isto tako se desava na autoputu, papci blokiraju traku za acc, znaci ljudi koji tu ne bi trebali biti.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33689 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Ja mislim da je poređenje na mjestu. Dodick u svom ekosistemu radi šta želi, a običan čovjek to preslikava na svoj ekosistem i čini isto, koliko mu je omogućeno. U obe situacije radi se o nepošitvanju sebe, onoga s kime dijeliš prostor gdje živiš, kao i samu državu.

Ako ne poštujemo zakone mi, ma koliko banalni bili, kako to očekivati od drugog? Valjda se krene od samog sebe i onda trazi odgovornost i od ostalih.
Po logici ove dvojice, da se desi udes ispred vas, vi bi cekali iza parkiranih automobila dok policija ne dodje, da zaobidjete sudarena auta preko pune linije? Isto tako se desava na autoputu, papci blokiraju traku za acc, znaci ljudi koji tu ne bi trebali biti.
Jabuke i kruške se ne zbrajaju. Niko ne priča o nesreći, niko ne priča o blokiranju trake, niti o vožnji od par metara, već o zagušenju saobraćaja, koje je sasvim normalna stvar. Sačekaš i fruaš opet. Zar nije jednostavno?

Onda se pitamo zašto imamo toliko kamikaza na cestama. Pa evo primjera gdje se opravdava nemoguce.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#33690 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mega_mashcine »

seoBIH wrote: 25/07/2021 23:16 Da te pitam, da li bi isto uradio da znaš da je dionica pod nadzorom i da će ti doći kazna? Ne bi sigurno, kako ono reče, ne bi bio budala :) Ovako si uradio jer znaš da si u Bosni i Hercegovini, gdje vlada zakon jačeg i gdje znaš da ćeš se moći "nagoditi" za kaznu, vjerovatno. Gdje već u glavi imaš "ma hajde, šta mnogi rade, ovo je ništa". E pa od ništa se i krene.

Kako ti opravdavaš svoju "sitnicu", tako i krupne ribe opravdavaju krađu miliona od par milijardi, ma hajde, šta je to, kap u moru.

Da ne pričamo šta bi bilo kad bi bilo situacijama, gdje napraviš udes i hitna/vatrogasci ne mogu proći radi zaustavničara.
Opet kazem traka je bila u potpunosti prohodna, nikog nisam ugrozio, ucinio sam sve sto je do mene da bezbjedno prodjem.
Ova ostala poredjenja su ti nidje veze.

Hajd ti sad nama reci da si se nasao u ovoj situaciji , ti bi cekao u desnoj traci sat vremena da dodjes do pred acc kucicu ili bi postupio kao i ja?
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#33691 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by TheHound »

mk ultra wrote: 25/07/2021 21:45
mega_mashcine wrote: 25/07/2021 21:35 Pa sta trebam sat vremena cekati onako? :lol: Nidje veze, ne vidim nikakav problem sto sam prosao zaustavnom do acc prolaza.
Ja vidim problem sto si dobio VD a i ne znas da si u prekrsaju. Da sam toliko glup poklopio bih se ali jbg nismo svi isti. Nekome babo plati VD neko nauci.
Trebao je i tebi babo platiti kakve skole pa bi znao kako se pise vozacka dozvola.
seoBIH wrote: 25/07/2021 22:26
mega_mashcine wrote: 25/07/2021 22:19 Realno, samo bi budala tu cekala sat ili vise, a ima tag.
Realno, bio bi budala i poštovao zakon da znas da te čeka kazna od par stotina KM. Do tada se praviš pametan, ti i slično. Zaustavna, dovoljno govori o sebi i ako nije bilo regulacije saobracaja od policije, ti si u prekršaju za ejakulaciju iz normalnog društva.

Nešto sumnjam da je policija izdvajala auta s acc tagom i puštala ih zaustavnom. Nesto sumnjam da bi to i radili, jer zna se namjera zaustavne.

Probaj to uraditi u zemlji gdje se zakoni provode, pa nam javi kako si prošao. Još se javno o tome piše, fakat naš narod ima nizak iq.
Smijesni ste. Voznja 300m zaustavnom trakom kod naplatnih kucica ne predstavlja apsolutno nikakav rizik niti su vam argumenti validni. Po cemu je to ugrozio nekoga ili nesto, auto ce mu stati u tih 300m pa ce zakrciti zaustavnu traku i hitna nece moci proci? Ne budite smijesni nego razmislite malo glavom prije nego se prospete.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33692 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

mega_mashcine wrote: 26/07/2021 00:12 Hajd ti sad nama reci da si se nasao u ovoj situaciji , ti bi cekao u desnoj traci sat vremena da dodjes do pred acc kucicu ili bi postupio kao i ja?
U Njemackoj, cekao bih.
U Italiji, cekao bih.
U Sloveniji, cekao bih.
U Hrvatskoj, cekao bih.
U Srbiji, cekao bih.
Cekao bih i u BIH - Bosni i Hercegovini. To je stvar mog odgoja, poštovanja i razumijevanja šta znači zakon i država.

Ne, nisam sveta marija, napravim prekršaj, nekada manji, nekada veći, nikada ne pišem na forumu, ili u bilo kakvoj komunikaciji ne podstičem takvo ponašanje. Samokritikujem se i pokušavam da ne dođem u situacije koje su pogrešne.

To što posjeduješ acc tag i što si ga platio 30KM ti ne daje za pravo da koristiš ZAUSTAVNU traku. Tvoje posjedovanje acc taga ti ne donosi nikakvu prednost sve dok ne dodjes tik pred rampu. Kako si ti krenuo, tako je mogao svako iz kolone.

Da ja tebe pitam, šta bi se desilo da su svi krenuli zaustavnom? I nisi mi odgovorio treći put, da li bi vozio zaustavnom da znaš da ćeš biti kažnjen? Da li bi onda glupavo čekao sat vremena?
TheHound wrote: 26/07/2021 00:14 Ne budite smijesni nego razmislite malo glavom prije nego se prospete.
TheHound wrote: 26/07/2021 00:14 Voznja 300m zaustavnom trakom

Za anale :)
User avatar
hopi
Posts: 5630
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33693 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

seoBIH wrote: 26/07/2021 00:00 Ja mislim da je poređenje na mjestu. Dodick u svom ekosistemu radi šta želi, a običan čovjek to preslikava na svoj ekosistem i čini isto, koliko mu je omogućeno. U obe situacije radi se o nepošitvanju sebe, onoga s kime dijeliš prostor gdje živiš, kao i samu državu.

Ako ne poštujemo zakone mi, ma koliko banalni bili, kako to očekivati od drugog? Valjda se krene od samog sebe i onda trazi odgovornost i od ostalih.
Po logici ove dvojice, da se desi udes ispred vas, vi bi cekali iza parkiranih automobila dok policija ne dodje, da zaobidjete sudarena auta preko pune linije? Isto tako se desava na autoputu, papci blokiraju traku za acc, znaci ljudi koji tu ne bi trebali biti.
Jabuke i kruške se ne zbrajaju. Niko ne priča o nesreći, niko ne priča o blokiranju trake, niti o vožnji od par metara, već o zagušenju saobraćaja, koje je sasvim normalna stvar. Sačekaš i fruaš opet. Zar nije jednostavno?

Onda se pitamo zašto imamo toliko kamikaza na cestama. Pa evo primjera gdje se opravdava nemoguce.
do mene je u ovom slučaju nisam čitao niti portale niti vijesti samo ovo s teme pa nisam shvatio da je i zaustavna traka bila zauzeta tj blokirana vozilima. U tom slučaju je naravno van pameti njome ići i dodatno je blokirati i praviti veću gužvu.
Ja sam pomsilio da je bila gužva na naplatnim kućicama i da su ljudi samo zaobišli te zaustavnom i da je to to. Do mene. :thumbup:

naravno je totalna glupost zakrčiti sve 3 trake, debilizam teški
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#33694 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mega_mashcine »

Cuj sta bi se desilo da su svi krenuli zaustavnom. :lol: ko svi? Svi koji su imali tag su i isli zaustavnom, osim mozda par takvih kao ti i prolazilo se sasvim regularno. Meni se cini druze da ti nas trolas ili si toliko besposlen pa si ovdje dosao lupati gluposti..
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33695 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Ko koga trola, pitaju se svi normalni :D

Samo je nevjerovatna količina licemjerja, ponavljam, da znate da će biti kazna sa sigurnošću, to nikada ne bi uradili. Zato to nećete uraditi u NjemaĆkoj, dok u prĆiji zvanoj BIH, to moze proci.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#33696 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by high_volume »

seoBIH wrote: 26/07/2021 00:17
mega_mashcine wrote: 26/07/2021 00:12 Hajd ti sad nama reci da si se nasao u ovoj situaciji , ti bi cekao u desnoj traci sat vremena da dodjes do pred acc kucicu ili bi postupio kao i ja?

To što posjeduješ acc tag i što si ga platio 30KM ti ne daje za pravo da koristiš ZAUSTAVNU traku. Tvoje posjedovanje acc taga ti ne donosi nikakvu prednost sve dok ne dodjes tik pred rampu. Kako si ti krenuo, tako je mogao svako iz kolone.

Da ja tebe pitam, šta bi se desilo da su svi krenuli zaustavnom? I nisi mi odgovorio treći put, da li bi vozio zaustavnom da znaš da ćeš biti kažnjen? Da li bi onda glupavo čekao sat vremena


Ja sam tek sad shvatio: Iz obje kolone na obje kolovozne trake ispred naplatne rampe, mladi junoša je uočio slobodnu ACC rampu i zaustavnom trakom krenuo... Drskost i seljakluk :-) :(
User avatar
hopi
Posts: 5630
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33697 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

hebete vi malo ha?
izgleda ovdje ko gluhih telefona :lol:

šta je bilo na kraju, ja koliko shvatio sve 3 trake debili zauzeli?
kažem nisam slike niti vidio, niti sam se u datom momentu zadesio na autobahnu.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#33698 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by high_volume »

TheHound wrote: 26/07/2021 00:14
Smijesni ste. Voznja 300m zaustavnom trakom kod naplatnih kucica ne predstavlja apsolutno nikakav rizik niti su vam argumenti validni. Po cemu je to ugrozio nekoga ili nesto, auto ce mu stati u tih 300m pa ce zakrciti zaustavnu traku i hitna nece moci proci? Ne budite smijesni nego razmislite malo glavom prije nego se prospete.
Predstavlja saobraćajni prekršaj. Tvoje pravdanje saobraćajnog prekršaja identično je pravdanju vožnje autoputem brzinom 180 km/h gdje je ograničenje 130, i sl. Ako je zabranjeno, zabranjeno je. Nisi ti taj koji odlučuje je li rizik ili nije.

Osim toga, na autoputu postoje i nepisana pravila vožnje. I da nema zabrane vožnje zaustavnom trakom, krajnji je seljakluk koristiti tu traku za svoje hirove i pokazivanje primitivizma :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#33699 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Smanjiti broj vozila koja stoje u redu je vaznije za bezbjednost nego lagani oprezni prolazak zaustavnom par stotina metara.

Ja ponavljam, ista stvar se desava i pred Zagrebom na Demerje naplati gdje se izlazi sa karticama i ENC. Nisam vidio ni USKOK, ni MUP, ni snjapere ni ista od toga, a sve je pod kamerama.
User avatar
hopi
Posts: 5630
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33700 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

high_volume wrote: 26/07/2021 00:33
TheHound wrote: 26/07/2021 00:14
Smijesni ste. Voznja 300m zaustavnom trakom kod naplatnih kucica ne predstavlja apsolutno nikakav rizik niti su vam argumenti validni. Po cemu je to ugrozio nekoga ili nesto, auto ce mu stati u tih 300m pa ce zakrciti zaustavnu traku i hitna nece moci proci? Ne budite smijesni nego razmislite malo glavom prije nego se prospete.
Predstavlja saobraćajni prekršaj. Tvoje pravdanje saobraćajnog prekršaja identično je pravdanju vožnje autoputem brzinom 180 km/h gdje je ograničenje 130, i sl. Ako je zabranjeno, zabranjeno je. Nisi ti taj koji odlučuje je li rizik ili nije.

Osim toga, na autoputu postoje i nepisana pravila vožnje. I da nema zabrane vožnje zaustavnom trakom, krajnji je seljakluk koristiti tu traku za svoje hirove i pokazivanje primitivizma :-)
ma thehound, nije to bio slučaj, nego koliko sam ja shvatio svi su (sa i bez taga) krenuli u zasutavnu jer su vjerovatno otvorili sva naplatna mjesta. I onda se i u toj traci stvorila gužva i onda su sve 3 trake bile zauzete.
Odoh spavat kažem ja igramo se gluhih telefona
Post Reply