Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#32726 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by deogest »

Kad ne dadne desni kad izlazi iz kruznog. Dakle ide mi na qurac 99 % vozaca.
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#32727 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

100%, umjesto da te pripremi da uletis ukruzni on te zajeve, ali eto gori su oni koji ulaze u kruzni i ukljuce pokazivac smjera a nastavi na narednom drugom ili trecem izlazu ili jos oni koji su u kruznom toku pa pustaju one da se ukljuce u isti pa nismo brate u albaniji
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#32728 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

Ja ne znam za vas, ja na ulazu u kružni držim kvačilo i vrtim na 2.5-3k obrtaja i čim prođe auto ko formula uletim :bih: :bih: :mrgreen:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#32729 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

ja ga dignem na šeset sedamdeset i uletim u kružni
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#32730 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Better Man »

Dozer wrote: 20/05/2021 11:59 Sto se mene tice, kazna za mobitel u ruci pri voznji treba da bude 5.000 KM.

Hebo majku, to tipka poruke, to struze FB, Twitter, Instagram...spava na semaforima jer pilji u mobitel... vozi 20 na sat dok otipka neku ober hitnu poruku...

Nenadjebivo...
I 10 hiljada KM treba biti kazna. Neki dan ide auto i u jednom trenutku se otvara prozor i ženska s telefonom u ruci se namješta i pravi selfi i uopće ne gleda gdje vozi.
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#32731 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Ne znam kakav je problem javi ti se, razgovarati na mobitel (jedino ako je sa druge strane supruga) jedan u desnoj ruci salta brzine i drzi mob konstantno mislim da je problem poruka(ra)nje viber whatsapp i ostalo kuckaanje da ne kazem za selfie drive-by drive-thru
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#32732 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by oruzana_pobuna »

ne nervira me vise nista / shvatio sam da sam glup u saobracaju / pa sam posto taliban ko i svi ostali.....

za sve stvari koje su me nervirale trebo bi mi onaj M134 na platformi auta da mogu da ospem rafal po prosjecnom bh vozacu.... sa jedno 20 000 metaka u magacinu

najpozeljnija PRAGA.....
Leon16v
Posts: 5716
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#32733 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

black_adrian wrote: 21/05/2021 11:53 ja ga dignem na šeset sedamdeset i uletim u kružni
Ja ne kružim nego vozim pravo preko trave
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#32734 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Scena kojoj cesto svjedocim na pumpama(dosta i u prodavnicama ali pumpe prednjace sa ovakvim likovima) a jutros opet na gazprom.
Znaci nasuli smo gorivo i cekamo u redu na placanje. Lik stoji u redu cetvrti-peti ispred mene i pomjera se prema kasi. Tipka na telefon(naravno). Dolazi na red. Kasirka mu kaze koliki je iznos. On pocinje da prcka po onoj "peder" torbici preko ramena dok nadje novcanik. Nalazi isti na dnu torbice nakon sto je izvadio na pult: dva avokada, kivi, glavicu kupusa, pretis graha, par stotina papira, dvije zarebnice i jednog labradora od par mjeseci. Otvara novcanik vadi karticu. Pita kasirka ga ima li gazprom karticu za bodove. Ima. Rovi po prokletoj torbici sve moguce zadzepke. Nalazi u nekom. Vadi 5-6 slicnih kartica raznih pumpi. Daje i placa. Taman kad mu otkide slip, on odluci da je gladan. Ispita sve moguce sendvice u staklenoj vitrini sa cim su. Nakon trljanja brade u dilemi, probra(Da Bog da se udavio sa istim).
Boga sam molio da ne kaze kako mora zaliti sendvic necim pa da pocne birati napitke tople/hladne.
Sto sam stariji sve vise razumijem lika iz filma "falling down" kad flipne i krene ubijati ljude i praviti belaj zbog sebicne gluposti koje isti rade.
User avatar
nepass1
Posts: 9508
Joined: 06/07/2017 07:35

#32735 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Razumijem ga kad sam prvu put pogledao film prije 20 godina :D
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#32736 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by van Basten »

To je jedna filmcina, nepravedno potcijenjena. Vrlo realistican prikaz...
Kad smo vec kod pumpi... neki dan je frajer nasuo goriva za 1KM :lol: :lol: :lol:
Ja stao cekam pumpadziju, dolazi on drzi marku u ruci i gleda u nju i veli - evo ovaj sto ode(izadje golf IV) sad nasuo za marku... ne moze sebi frajer doci
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#32737 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

zdruzdjo wrote: 22/05/2021 12:12 Scena kojoj cesto svjedocim na pumpama(dosta i u prodavnicama ali pumpe prednjace sa ovakvim likovima) a jutros opet na gazprom.
Znaci nasuli smo gorivo i cekamo u redu na placanje. Lik stoji u redu cetvrti-peti ispred mene i pomjera se prema kasi. Tipka na telefon(naravno). Dolazi na red. Kasirka mu kaze koliki je iznos. On pocinje da prcka po onoj "peder" torbici preko ramena dok nadje novcanik. Nalazi isti na dnu torbice nakon sto je izvadio na pult: dva avokada, kivi, glavicu kupusa, pretis graha, par stotina papira, dvije zarebnice i jednog labradora od par mjeseci. Otvara novcanik vadi karticu. Pita kasirka ga ima li gazprom karticu za bodove. Ima. Rovi po prokletoj torbici sve moguce zadzepke. Nalazi u nekom. Vadi 5-6 slicnih kartica raznih pumpi. Daje i placa. Taman kad mu otkide slip, on odluci da je gladan. Ispita sve moguce sendvice u staklenoj vitrini sa cim su. Nakon trljanja brade u dilemi, probra(Da Bog da se udavio sa istim).
Boga sam molio da ne kaze kako mora zaliti sendvic necim pa da pocne birati napitke tople/hladne.
Sto sam stariji sve vise razumijem lika iz filma "falling down" kad flipne i krene ubijati ljude i praviti belaj zbog sebicne gluposti koje isti rade.
To ti je redovna pojava na svemu što je kasa, pa nekad moraš sačekat' da lola prvo popakuje šta je kupio, pa tek onda da nađe novčanik da plati karticom koja ne funkcioniše.
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#32738 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nlt »

Mene i dalje nervira što svi za sebe smatraju da su najbolji mogući vozači u čitavom svemiru. Ma nema to su šoferčine, to majka jednom rađa.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#32739 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

zdruzdjo wrote: 22/05/2021 12:12 Scena kojoj cesto svjedocim na pumpama(dosta i u prodavnicama ali pumpe prednjace sa ovakvim likovima) a jutros opet na gazprom.
Znaci nasuli smo gorivo i cekamo u redu na placanje. Lik stoji u redu cetvrti-peti ispred mene i pomjera se prema kasi. Tipka na telefon(naravno). Dolazi na red. Kasirka mu kaze koliki je iznos. On pocinje da prcka po onoj "peder" torbici preko ramena dok nadje novcanik. Nalazi isti na dnu torbice nakon sto je izvadio na pult: dva avokada, kivi, glavicu kupusa, pretis graha, par stotina papira, dvije zarebnice i jednog labradora od par mjeseci. Otvara novcanik vadi karticu. Pita kasirka ga ima li gazprom karticu za bodove. Ima. Rovi po prokletoj torbici sve moguce zadzepke. Nalazi u nekom. Vadi 5-6 slicnih kartica raznih pumpi. Daje i placa. Taman kad mu otkide slip, on odluci da je gladan. Ispita sve moguce sendvice u staklenoj vitrini sa cim su. Nakon trljanja brade u dilemi, probra(Da Bog da se udavio sa istim).
Boga sam molio da ne kaze kako mora zaliti sendvic necim pa da pocne birati napitke tople/hladne.
Sto sam stariji sve vise razumijem lika iz filma "falling down" kad flipne i krene ubijati ljude i praviti belaj zbog sebicne gluposti koje isti rade.
Odlično si ovo opisao, 100%. :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#32740 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ja samo hocu sto prije od A do B.
Uz uvazavanje propisanih ogranicenja.
Jel jebeno tesko proci kroz zeleno ko insan ili je to previse komplikovano za instagram generaciju?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#32741 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by deogest »

Najgori dio zivota ko vozac vjerovatno imas na ispitu, kad vozis ko robot. Tih 40 minuta i vise nikad. Pa tako i hocete li polozit ili ne, zavisi od vise faktora, osim samog vozaca.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#32742 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

drug_profi wrote: 22/05/2021 17:51 Ja samo hocu sto prije od A do B.
Uz uvazavanje propisanih ogranicenja.
Jel jebeno tesko proci kroz zeleno ko insan ili je to previse komplikovano za instagram generaciju?
Vozio sam se sa prijateljicom koja je frišak pocetnik i nikada vise :D
Na socijalnom smo 20metara od semafora i zeleno prvi put krenu da trepce, puna kocnica ukopasmo se. Kaze ne zna kad ce se zuto upaliti. Sigurnije je.
Glavnom smo se vozili 40-45 max
Sa semafora uzasno sporo se krece, do pjesackog poslije semafora su u drugoj traci prosla 3-4 auta dok smo mi dogamizali

Eh takvih vozaca je sve vise svakim danom, razumijem da je pocetnik, ali nije spremna za ceste uopste
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#32743 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Nije fol biti spreman. Nije niko spreman kao taze vozac.
Fol je dal kontas da ima jos ljudi iza tebe i dal te briga sto im smetas?
E samo je to u pitanju.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#32744 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

drug_profi wrote: 22/05/2021 18:14 Nije fol biti spreman. Nije niko spreman kao taze vozac.
Fol je dal kontas da ima jos ljudi iza tebe i dal te briga sto im smetas?
E samo je to u pitanju.
Stalno se uci voziti, napredujes vremenom, samo je problem da li razmisljas ili ne razmisljas o ostalim ucesnicima u saobracaju, i da li to zelis ili ne
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#32745 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

JavierBosnia wrote: 22/05/2021 18:01
Vozio sam se sa prijateljicom koja je frišak pocetnik i nikada vise :D
Na socijalnom smo 20metara od semafora i zeleno prvi put krenu da trepce, puna kocnica ukopasmo se. Kaze ne zna kad ce se zuto upaliti. Sigurnije je.
Glavnom smo se vozili 40-45 max
Sa semafora uzasno sporo se krece, do pjesackog poslije semafora su u drugoj traci prosla 3-4 auta dok smo mi dogamizali

Eh takvih vozaca je sve vise svakim danom, razumijem da je pocetnik, ali nije spremna za ceste uopste
kako da nauči voziti kako treba ako ne konstantnom vožnjom? da ne bi trebala možda po njivama voziti?

njoj samo treba neko mirno i lijepo da je nauči šta je ispravno a šta ne, te da joj izbije neke gluposti koje su je naučili u autoškoli.. neko saburli..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12787
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#32746 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

nema od tog nista,ko pogresno nauci pogresno vozi zauvijek,tsko je ispravit lose vozacke navike...

recimo,kad vidim da ih u brdu uce da krecu na vagu,ospem se 30 puta :run:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#32747 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

po tome onda svaki vozac koji nije naucio vozit prije vozackog ispita od nekog iskusnog nece nikad znati voziti.. lijepo
izvrsni direktor
Posts: 9121
Joined: 20/12/2018 16:11

#32748 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by izvrsni direktor »

Sve alan oprosti i senne na forumu
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#32749 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

Kako sam vec pisao....mi jos nismo prevazisli zaprezna kola...mi vozimo auta ali mentalno nismo sazreli za auta.....mi smo jos uvijek u tom zaprezna kola mentalitetu.....
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#32750 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

black_adrian wrote: 22/05/2021 18:25
kako da nauči voziti kako treba ako ne konstantnom vožnjom? da ne bi trebala možda po njivama voziti?

njoj samo treba neko mirno i lijepo da je nauči šta je ispravno a šta ne, te da joj izbije neke gluposti koje su je naučili u autoškoli.. neko saburli..
Ne krivim ja nju direktno nego autoskole
Misljenja sam da te u autoskoli uce da polozis, a ne da vozis, sto je greska
Post Reply