Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Laplace
Posts: 10443
Joined: 19/11/2012 18:37

#30676 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 27/11/2020 12:35 Ja siječem krivine tamo gdje ocijenim da je to 100% sigurno, nikada napamet ili bahato.
Ne kažem da je to pravilo, daleko od toga, ali ako konfiguracija ceste i apsolutna sigurnost to dozvoljavaju to i uradim.
Opletite.
8-)
Idioti sijeku krivinu (ili pravac) dok sam ja sa suprotne strane uporedo sa jnim, tako da morma bježati sa ceste. Danas čovjek ispred mene i ja bježimo na bankinu jer je kamion zauzeu preko p0ola metra naše trake (iako je njegova i više nego dovoljno široka).

Kako sam već pisao, to peglanje krivina uđe u krv i čovjek nije ni svjestan da mu je točak na suprotnoj strani dok mu u susret ide auto. Tri puta su mi na taj način udarili retrovizor (sva tri puta na uskom dijelu ceste, gdje niam imao prostora da bježim - prvi put na mostu, odvalio mi retrovizor (koji se ne preklapa), drugi put na pravcu na mjestu gdje mi je odmah pored ceste neki metalni stub kojeg bih radije promašio mi je odnio dio retrovizora (kapu) koji sam vratio i zalijepio, treći put (srećom, pri malopj brzini) pored visokog trotoara gdje mi je guma bila uz sam trotoar, tad mi je samo sklopio retrovizor). Prvi put kad mi je čovjek na uskom mostu udario retrovizor vozio je velikom brzinom i samo čista sreća je spriječila gadan sudar. Lik je samo produćžio dalje (bio je mrak) - ko zna na čemu je bio.
Naslovnica
Posts: 27933
Joined: 20/03/2013 15:38

#30677 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Laplace wrote: 27/11/2020 13:00
Naslovnica wrote: 27/11/2020 12:35 Ja siječem krivine tamo gdje ocijenim da je to 100% sigurno, nikada napamet ili bahato.
Ne kažem da je to pravilo, daleko od toga, ali ako konfiguracija ceste i apsolutna sigurnost to dozvoljavaju to i uradim.
Opletite.
8-)
Idioti sijeku krivinu (ili pravac) dok sam ja sa suprotne strane uporedo sa jnim, tako da morma bježati sa ceste. Danas čovjek ispred mene i ja bježimo na bankinu jer je kamion zauzeu preko p0ola metra naše trake (iako je njegova i više nego dovoljno široka).

Kako sam već pisao, to peglanje krivina uđe u krv i čovjek nije ni svjestan da mu je točak na suprotnoj strani dok mu u susret ide auto. Tri puta su mi na taj način udarili retrovizor (sva tri puta na uskom dijelu ceste, gdje niam imao prostora da bježim - prvi put na mostu, odvalio mi retrovizor (koji se ne preklapa), drugi put na pravcu na mjestu gdje mi je odmah pored ceste neki metalni stub kojeg bih radije promašio mi je odnio dio retrovizora (kapu) koji sam vratio i zalijepio, treći put (srećom, pri malopj brzini) pored visokog trotoara gdje mi je guma bila uz sam trotoar, tad mi je samo sklopio retrovizor). Prvi put kad mi je čovjek na uskom mostu udario retrovizor vozio je velikom brzinom i samo čista sreća je spriječila gadan sudar. Lik je samo produćžio dalje (bio je mrak) - ko zna na čemu je bio.
Ma jok, ba, to da se siječe krivina a neko ti dolazi u susret, to ne dolazi u obzir.
Samo onako kako sam već napisao.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#30678 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bandit_mo »

Laplace wrote: 27/11/2020 13:00
Naslovnica wrote: 27/11/2020 12:35 Ja siječem krivine tamo gdje ocijenim da je to 100% sigurno, nikada napamet ili bahato.
Ne kažem da je to pravilo, daleko od toga, ali ako konfiguracija ceste i apsolutna sigurnost to dozvoljavaju to i uradim.
Opletite.
8-)
Idioti sijeku krivinu (ili pravac) dok sam ja sa suprotne strane uporedo sa jnim, tako da morma bježati sa ceste. Danas čovjek ispred mene i ja bježimo na bankinu jer je kamion zauzeu preko p0ola metra naše trake (iako je njegova i više nego dovoljno široka).

Kako sam već pisao, to peglanje krivina uđe u krv i čovjek nije ni svjestan da mu je točak na suprotnoj strani dok mu u susret ide auto. Tri puta su mi na taj način udarili retrovizor (sva tri puta na uskom dijelu ceste, gdje niam imao prostora da bježim - prvi put na mostu, odvalio mi retrovizor (koji se ne preklapa), drugi put na pravcu na mjestu gdje mi je odmah pored ceste neki metalni stub kojeg bih radije promašio mi je odnio dio retrovizora (kapu) koji sam vratio i zalijepio, treći put (srećom, pri malopj brzini) pored visokog trotoara gdje mi je guma bila uz sam trotoar, tad mi je samo sklopio retrovizor). Prvi put kad mi je čovjek na uskom mostu udario retrovizor vozio je velikom brzinom i samo čista sreća je spriječila gadan sudar. Lik je samo produćžio dalje (bio je mrak) - ko zna na čemu je bio.

3 puta ti odvalili retrovizor :shock: :shock: :shock:
Treba na linije stavljati kao na autoputu, audio upozorenja... Barem da postanu svjesniji da sijeku.
User avatar
Laplace
Posts: 10443
Joined: 19/11/2012 18:37

#30679 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Koja je to fora da kamion komunalnog ide kupiti smeće u vrijeme najveće jutarnje špice?

Jutros malo prije 7 sati sa autoputa siđem u Jošanici pa idem kroz Vogošću. Prva dva kružna (začudo) prolazim bez zastoja, ali na onom najnovijem zastoj - kamion komunalnog naredao kolonu. Još ljepše je što je na semaforu upalio lijevi žmigavac i skreće kroz zabranu (ima znak zabrane skretanja lijevo) - jasno, tu nareda kolonu koja se kasnije sporo raščistila. Ljepota je u tome što je mogao drugom rutom da prođe ne kršeći saobraćajne propise (nepoštovanje vertikalne signalizacije), ali je valjda tako navikao, lakše mu je.
User avatar
Laplace
Posts: 10443
Joined: 19/11/2012 18:37

#30680 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bandit_mo wrote: 27/11/2020 13:05
Laplace wrote: 27/11/2020 13:00
Naslovnica wrote: 27/11/2020 12:35 Ja siječem krivine tamo gdje ocijenim da je to 100% sigurno, nikada napamet ili bahato.
Ne kažem da je to pravilo, daleko od toga, ali ako konfiguracija ceste i apsolutna sigurnost to dozvoljavaju to i uradim.
Opletite.
8-)
Idioti sijeku krivinu (ili pravac) dok sam ja sa suprotne strane uporedo sa jnim, tako da morma bježati sa ceste. Danas čovjek ispred mene i ja bježimo na bankinu jer je kamion zauzeu preko p0ola metra naše trake (iako je njegova i više nego dovoljno široka).

Kako sam već pisao, to peglanje krivina uđe u krv i čovjek nije ni svjestan da mu je točak na suprotnoj strani dok mu u susret ide auto. Tri puta su mi na taj način udarili retrovizor (sva tri puta na uskom dijelu ceste, gdje niam imao prostora da bježim - prvi put na mostu, odvalio mi retrovizor (koji se ne preklapa), drugi put na pravcu na mjestu gdje mi je odmah pored ceste neki metalni stub kojeg bih radije promašio mi je odnio dio retrovizora (kapu) koji sam vratio i zalijepio, treći put (srećom, pri malopj brzini) pored visokog trotoara gdje mi je guma bila uz sam trotoar, tad mi je samo sklopio retrovizor). Prvi put kad mi je čovjek na uskom mostu udario retrovizor vozio je velikom brzinom i samo čista sreća je spriječila gadan sudar. Lik je samo produćžio dalje (bio je mrak) - ko zna na čemu je bio.

3 puta ti odvalili retrovizor :shock: :shock: :shock:
Treba na linije stavljati kao na autoputu, audio upozorenja... Barem da postanu svjesniji da sijeku.
Samo prvi put su ga odvalili (ovo je tri slučaja u petnaestak godina, na tri različita auta - sva tri su "ovjerili").

Drugi put su mi na Peogeotu 206 otkinuli onu kapu sa retrovizora, našao je pored ceste i montirao pa osigurao ljepilom.

Treći put pored srednje škole u Velešićima, kod skretanja za školu, samo ga sklopio.
User avatar
Laplace
Posts: 10443
Joined: 19/11/2012 18:37

#30681 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Btw, nekad poželim da umjesto pune linije na cesti nazidaju zid visine bar jedan metar.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#30682 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ja se tim sjekaĆima samo premjestim u njihovu traku ,onda pocinje unezvjereno bjezanje i trzanje volanom .sad sam jednog papka u otesu vratio uz trotoar :D
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#30683 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

Dobar osjecaj poslije bude, vrati osmjeh na lice :mrgreen:

Oni sto ulaze iz sporednih ulica kao mahniti, sve kontaju ma stace on, a ja nastavim i onda ga sastave po kocnici i stanu na pola ceste ni tamo ni vamo, i gledaju me, kao ono jesi papak sto me ne pusti :mrgreen:
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#30684 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by c0de »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/11/2020 13:42 ja se tim sjekaĆima samo premjestim u njihovu traku ,onda pocinje unezvjereno bjezanje i trzanje volanom .sad sam jednog papka u otesu vratio uz trotoar :D
Jucer se vracam sa Ilidže i kod podvoznjaka gdje su stavili zabranu skretanja ulijevo iz pravca Otesa, krenu zena sa Peugeotom hladno u moju traku, znaci ne iz trake za desno, vec u kontra traku, i mase rukama, nije joj jasno otkud ja u svojoj traci :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#30685 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

c0de wrote: 27/11/2020 20:47

Jucer se vracam sa Ilidže i kod podvoznjaka gdje su stavili zabranu skretanja ulijevo iz pravca Otesa, krenu zena sa Peugeotom hladno u moju traku, znaci ne iz trake za desno, vec u kontra traku, i mase rukama, nije joj jasno otkud ja u svojoj traci :-)
tu se stalno desavaju cudne stvari :roll:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#30687 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Kloc je prvo stao na crtu na crveno i onda dok je čekao zeleno produžio i stao na pješački...

Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#30689 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Bogobojažljiva, pokrivena, a 'vamo ključem za točkove ko tomahavkom vitla! :-)
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#30690 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by STARx »

:lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#30691 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

STARx wrote: 28/11/2020 19:55
ahahahhah
https://www.youtube.com/watch?v=aLiU9K30V1A mozda su u srodstvu
:roll: :lol:
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#30692 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

vw t3 na autputu, noć, nazad mu samo tablica svijetli neka led traka jedva se vidi. Šta god da je nema opravdanja, nesipravno, nema para za sijalicu, ne zna promijneiti ma nemaš šta tražiti na cesti.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#30693 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ta govna treba sva samljet u zeljezo
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#30694 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

hopi wrote: 28/11/2020 22:09 vw t3 na autputu, noć, nazad mu samo tablica svijetli neka led traka jedva se vidi. Šta god da je nema opravdanja, nesipravno, nema para za sijalicu, ne zna promijneiti ma nemaš šta tražiti na cesti.
Možeš otići na temu o katalizatorima i DPF-u i vdijeti da je to zapravo ok, samo budala ne bi vozila neispravni leš ako nema šta drugo i to nas ostale ne treba da se tiče.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#30695 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sparky »

tempuser wrote: 28/11/2020 20:03 Bogobojažljiva, pokrivena, a 'vamo ključem za točkove ko tomahavkom vitla! :-)
Mozda se Boga i boji, ali pički po cesti očito jok. Kad je debil došao u situaciju da ga u saobraćaju žena ganja po cesti, zaslužio je taj ključ garant. Po položaju škode, pretpostavljam da je glumio mangupa. Možda griješim, ali svejedno je podržavam, pa makar bila kriva 100%
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#30696 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Better Man »

Danas oko 17:00 h dolazim iz pravca Semizovca prema Vogošći gdje haos od gužve zbog asvaltiranja kružnog toka. Sad kako sam prošao ispod nadvožnjaka i dolazim do glavne ceste i dadnem žmigavac i čekam svoj red da se uključim na istu. Iza mene se stvorio manji broj auta i svi čekaju, kad s desne strane se pojavljuje crni audi i neki debeli bruda s bradom išareti da ga pustim preko reda. Fino ga iz blokiram i ne pusti, a nisu ga ni drugi pustili. uključim se na glavnu i isključim se na Umax da natočim gorivo, Dok sam čekao da se napuni rezervoar, vidim tog lika u Audiju. Isključio se i on na pumplu, ali ne da sipa gorivo, već je prošao iza pumpe i vidim gore se ljudima uvaljuje na glavnu. Papak samo takav.
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#30697 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Better Man wrote: 28/11/2020 23:32 Danas oko 17:00 h dolazim iz pravca Semizovca prema Vogošći gdje haos od gužve zbog asvaltiranja kružnog toka. Sad kako sam prošao ispod nadvožnjaka i dolazim do glavne ceste i dadnem žmigavac i čekam svoj red da se uključim na istu. Iza mene se stvorio manji broj auta i svi čekaju, kad s desne strane se pojavljuje crni audi i neki debeli bruda s bradom išareti da ga pustim preko reda. Fino ga iz blokiram i ne pusti, a nisu ga ni drugi pustili. uključim se na glavnu i isključim se na Umax da natočim gorivo, Dok sam čekao da se napuni rezervoar, vidim tog lika u Audiju. Isključio se i on na pumplu, ali ne da sipa gorivo, već je prošao iza pumpe i vidim gore se ljudima uvaljuje na glavnu. Papak samo takav.
Bravo... :thumbup: :thumbup:
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#30698 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by c0de »

Better Man wrote: 28/11/2020 23:32 Danas oko 17:00 h dolazim iz pravca Semizovca prema Vogošći gdje haos od gužve zbog asvaltiranja kružnog toka. Sad kako sam prošao ispod nadvožnjaka i dolazim do glavne ceste i dadnem žmigavac i čekam svoj red da se uključim na istu. Iza mene se stvorio manji broj auta i svi čekaju, kad s desne strane se pojavljuje crni audi i neki debeli bruda s bradom išareti da ga pustim preko reda. Fino ga iz blokiram i ne pusti, a nisu ga ni drugi pustili. uključim se na glavnu i isključim se na Umax da natočim gorivo, Dok sam čekao da se napuni rezervoar, vidim tog lika u Audiju. Isključio se i on na pumplu, ali ne da sipa gorivo, već je prošao iza pumpe i vidim gore se ljudima uvaljuje na glavnu. Papak samo takav.
Trebao si ga opet izblokirati, ovaj put ključem :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#30699 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by _BataZiv_0809 »

sparky wrote: 28/11/2020 23:04
tempuser wrote: 28/11/2020 20:03 Bogobojažljiva, pokrivena, a 'vamo ključem za točkove ko tomahavkom vitla! :-)
Mozda se Boga i boji, ali pički po cesti očito jok. Kad je debil došao u situaciju da ga u saobraćaju žena ganja po cesti, zaslužio je taj ključ garant. Po položaju škode, pretpostavljam da je glumio mangupa. Možda griješim, ali svejedno je podržavam, pa makar bila kriva 100%
Podrzavas li to u Austriji ili dje vec zivis? Dakle da li bi pred kolegama Austrijancima ponovio ovakav komentar?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#30700 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by insaneinthebrain »

STARx wrote: 28/11/2020 19:55
ahahahhah
https://www.youtube.com/watch?v=aLiU9K30V1A mozda su u srodstvu
A kolika se guzva stvorila jucer. Od cvile se mililo zbog razmahane s kljucem
Post Reply