Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#30401 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

NediM17 wrote: 26/10/2020 22:13 Interesantna ova gornja slika, zar ne mora ovaj skretac udesno skrenuti u prvu desnu traku? :mrgreen:
Tačno, po pravilu mora i ovo na slici je prekršaj! Ovo su slučajevi kad je gužva i kad skrećeš npr. iz Kolodvorske desno u H. Ćemerlića prema Z. od Bosne ako ima par auta ispred jednostavno nema dovoljno dužine da skreneš prvo u desnu + na 1/3 tog poteza puna linija pred semaforom. Kad bi to uradio nakon 5-6 metara moraš da se zaustaviš i blokiraš traku za pravo dok čekaš priliku da se uvališ ili moljakaš da te neko pusti u lijevu!
Isto tako, po pravilima nikako ne bi smio da uđe u raskrsnicu ako je zakrčena, što bi u špici to značilo da sat vremena ne smije da skrene desno!
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#30402 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Ili ako hoces od Holiday inn-a da skrenes lijevo polukruzno prema muzeju, moras sve trake poprijeko presjeci da bi se ukljucio.
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#30403 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

kakaljin wrote: 26/10/2020 20:59
tempuser wrote: 26/10/2020 20:37 Mene nervira qurcoboolja i apsolutno odusustvo osjećaja za druge što, kad već ulazi u zakrčenu raskrsnicu, neće da skrene u lijevu traku u većem luku nego ga upravi dijagonalno i blokira desnu traku.

Image

Ista stvar i sa blokiranjem trake sa lijeve strane. Ovo se najčeće dešava kod Konzuma na Grbavici.

Image
Ova prva slika meni se dešava na mostu skenderija kada se dolazi iz pravca vrbanje i skreće na most a sa druge strane odmah sad neki i stanu poprecno i blokiraju praznu traku i onda nastave pravo u hamze hume a mogu i iz slobodne i da čak prodju na zeleno ali oni još i stanu na crvenom jer su sasjekli i blokirali ostale da udje na most
Jutros mi se opet ovo desilo, cijela kolona stoji u raskrsnici jer je ona blokirala raskrsnicu jer hoce u lijevu traku a desna prazna skroz i jos zeleno svjetlo gdje moze porci dosta auta, ali ona je blokirala i neda umjesto da se vrati malo nazad jer nema nikoga iza nje ona stoji i grana rukama.
zigson
Posts: 3014
Joined: 04/04/2015 22:17

#30404 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Ja vise necu da pisem dogadjaje jer sto vise pisem vise se nerviram kad mi se opet to isto desi.
Al evo jedan mini :lol:
Gospodja stala na ulaznoj naplatnoj u podlugovima pred rampu da izadje da napuni tag. Umjesto da se vratila, sklonila i onda otisla ali jok. Sviraj, deri se, nista ona. Jedino jos da smo ovaj covjek ispred mene sto ue bio i ja uzeli auto, zaslepali ga nazad i prosli, sta da joj radis eto.

I opet ista scena na autoputu ko prije neki dan, samo sto nije meni bila, prestizem lijevom par auta i vidim u retrovizoru ide golf 7 i ja se sklonim, ispred mene je malo dalje kamion i iza njega golf 6, i bas taj sa 6 krene prestizati kamion kad mu je ovaj sa 7 prisao na 10 metara, sreca pa je skomtao i zakocio i vratio se u desnu, al umalo se ne zabi u kamion a i ovaj se sa 7 vjerovatno istraumirao jer je bila krivina a valja zakociti.


I opet neko sjecenje krivina na autoputu, nevezano za ovaj dogadjaj, pri brzinama od 100kmh...... pa nemoj voziti nikako idi okolo 50kmh ako ne znas drzati auto u svojoj traci na autoputu koja je siroka 100 metara
Last edited by zigson on 27/10/2020 09:41, edited 1 time in total.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#30405 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

To su isti sto stanu ispred rampe na parkingu i onda izadju da plate. Sad su postali jos moderniji.
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#30406 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

zigson wrote: 27/10/2020 09:36 Ja vise necu da pisem dogadjaje jer sto vise pisem vise se nerviram kad mi se opet to isto desi.
Al evo jedan mini :lol:
Gospodja stala na ulaznoj naplatnoj u podlugovima pred rampu da izadje da napuni tag. Umjesto da se vratila, sklonila i onda otisla ali jok. Sviraj, deri se, nista ona. Jedino jos da smo ovaj covjek ispred mene sto ue bio i ja uzeli auto, zaslepali ga nazad i prosli, sta da joj radis eto.

I opet ista scena na autoputu ko prije neki dan, samo sto nije meni bila, prestizem lijevom par auta i vidim u retrovizoru ide golf 7 i ja se sklonim, ispred mene je malo dalje kamion i iza njega golf 6, i bas taj sa 6 krene prestizati kamion kad mu je ovaj sa 7 prisao na 10 metara, sreca pa je skomtao i zakocio i vratio se u desnu, al umalo se ne zabi u kamion a i ovaj se sa 7 vjerovatno istraumirao jer je bila krivina a valja zakociti.


I opet neko sjecenje krivina na autoputu, nevezano za ovaj dogadjaj, pri brzinama od 100kmh...... pa nemoj voziti nikako idi okolo 50kmh ako ne znas drzati auto u svojoj traci na autoputu koja je siroka 100 metara
Prosto je nevjerovatno koliko vozača nije u stanju da drži vozilo unutar svoje trake. To bi svima trebalo poništiti vozačke dozvole i uputiti ih da ponovo polažu.
di_natale
Posts: 160
Joined: 31/03/2014 21:21

#30407 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by di_natale »

Ne paljenje žmigavaca prilikom izlaska iz kružnog toka, a dodavanje prije ulaska ili čak dok kruži prema izlazu na kojem želi izaći. Hint: Velešići, ako uđe iz pravca željezničke stanice, a neće da izađe prema tunelu, daje žmigavac lijevo da hoće prema Velešićima. Zašto? :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#30408 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Postoji pravilo da dajes lijevi zmigavac ako produzavas voznju u kruznom, a desni kada izlazis na sljedecem izlazu.
Ali kod kruznih sa malim precnikom to je tesko izvoditi da ne zbunjujes ostale.
Last edited by drug_profi on 27/10/2020 13:23, edited 1 time in total.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#30409 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by corsa »

di_natale wrote: 27/10/2020 13:01 Ne paljenje žmigavaca prilikom izlaska iz kružnog toka, a dodavanje prije ulaska ili čak dok kruži prema izlazu na kojem želi izaći. Hint: Velešići, ako uđe iz pravca željezničke stanice, a neće da izađe prema tunelu, daje žmigavac lijevo da hoće prema Velešićima. Zašto? :mrgreen:
To je svakako greška, ali izlaz prema Velešićima je pravo nezgodan. Kad uključiš žmigavac da izlaziš iz kružnog prema Velešićima dolazi do nesporazuma jer raja misli da skrećeš za El Tarik ili Penny pa krenu da se uključe od Penny-ja, a ti hoćeš pravo prema Velešićima. Zato najčešće uopšte ne dajem žmigavac kada idem u tom pravcu.
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#30410 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

corsa wrote: 27/10/2020 13:23
di_natale wrote: 27/10/2020 13:01 Ne paljenje žmigavaca prilikom izlaska iz kružnog toka, a dodavanje prije ulaska ili čak dok kruži prema izlazu na kojem želi izaći. Hint: Velešići, ako uđe iz pravca željezničke stanice, a neće da izađe prema tunelu, daje žmigavac lijevo da hoće prema Velešićima. Zašto? :mrgreen:
To je svakako greška, ali izlaz prema Velešićima je pravo nezgodan. Kad uključiš žmigavac da izlaziš iz kružnog prema Velešićima dolazi do nesporazuma jer raja misli da skrećeš za El Tarik ili Penny pa krenu da se uključe od Penny-ja, a ti hoćeš pravo prema Velešićima. Zato najčešće uopšte ne dajem žmigavac kada idem u tom pravcu.
Rijetko se to desava... postoji 2 glavna tipa ljudi tu:
- oni koji upale zmigavac da izlaze prema velesicima i ne skrecu na el tarik/penny
- oni koji NE upale zmigavac pa izadju na tom izlazu i pri tome jos skrenu u penny (rijetko ti dolaze u el tarik - skupo im gorivo)
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#30411 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Danas dvije zenske, crvena fiesta i sivi passat, jedna do druge i 45km/h. 100 metara nikog ispred. Poludio. Nakav lik sa bijelim range rover se pasatu zalijepio na pola metra. Ja iza fieste. Ne jebu one ni 2%.
Ne znam sta je gore zensko koje je svjesno da ne zna voziti ili zensko sto misli da zna zna voziti a ustvari ne zna.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#30412 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azurna_obala »

Danas uz Nisice iz pravca Cevljanovica, vozim 60 km/h, ograničenje je na najvećem dijelu ondje 40, mislim na one krivine, prije prve isprekidane linije na onom pravcu, iza mene nije bilo nikoga, odjednom se stvorio crni golf, zatamnjena stakla, toliko mi se primakao da mu ne vidim prednju stranu, da bi me u toj jednoj krivini na punoj liniji pretekao. Lik je sam u autu.
Stvarno mi nije jasno kud ti ljudi toliko žure, to je toliko naviklo da je glavni baja na cesti, nit ima strpljenja ni razuma, a kamoli osjecaja da bi neko mogao nastradati zbog njihovog ćejfa na cesti. Vazno je da taj ne vozi iza, bitno je ici ispred, pa makar skrenuo u prvi granap na koji naiđe.

Imam dijete pozadi, vozim oprezno i uvijek gledam da ne smetam, uvijek se sklonim kad ima vise auta iza mene, stvarno ne peglam nikoga i molim Boga da stignemo živi tamo gdje smo krenuli.
User avatar
mk ultra
Posts: 19514
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#30413 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Nema to veze sa zurbom, vise sa krkanlukom, neznanjem i bezobrazlukom... a policije ima samo kad se brzina mjeri
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#30414 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azurna_obala »

mk ultra wrote: 27/10/2020 17:12 Nema to veze sa zurbom, vise sa krkanlukom, neznanjem i bezobrazlukom... a policije ima samo kad se brzina mjeri
Definitvno.

Policiju na podrucju KS ne vidjam nigdje ili jako rijetko.
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#30415 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Pa kako ces ih vidjet kad su svi pohapseni... :lol:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#30416 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azurna_obala »

Ma nisu svi loši :D
Juka Jebach
Posts: 839
Joined: 18/04/2017 22:53

#30417 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Juka Jebach »

azurna_obala wrote: 27/10/2020 19:08
mk ultra wrote: 27/10/2020 17:12 Nema to veze sa zurbom, vise sa krkanlukom, neznanjem i bezobrazlukom... a policije ima samo kad se brzina mjeri
Definitvno.

Policiju na podrucju KS ne vidjam nigdje ili jako rijetko.
otidji od scc do vijecnice i nazad do scc. Prosao prije neki dan od scc do skenderije 3 patrole, parkiram auto na skenderiji odem pjeske do bbi i ferhadijom malo setao vidio opet 3 patrole razmak 1 semafor manje vise.
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#30418 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Juka Jebach wrote: 27/10/2020 20:57
azurna_obala wrote: 27/10/2020 19:08
mk ultra wrote: 27/10/2020 17:12 Nema to veze sa zurbom, vise sa krkanlukom, neznanjem i bezobrazlukom... a policije ima samo kad se brzina mjeri
Definitvno.

Policiju na podrucju KS ne vidjam nigdje ili jako rijetko.
otidji od scc do vijecnice i nazad do scc. Prosao prije neki dan od scc do skenderije 3 patrole, parkiram auto na skenderiji odem pjeske do bbi i ferhadijom malo setao vidio opet 3 patrole razmak 1 semafor manje vise.
I ja znam patrolu vidjeti, i vidim isto da pjesak pretrcava ispred njih a oni samo pogledom isprate, isto tako bude raznih prekrsaja sa autima, a oni isto samo pogledom isprate.

Na zalost mnogo toga ima i postoje sankcije u zakonu ali se ne primjenjuju
User avatar
mk ultra
Posts: 19514
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#30419 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Juka Jebach wrote: 27/10/2020 20:57
azurna_obala wrote: 27/10/2020 19:08
mk ultra wrote: 27/10/2020 17:12 Nema to veze sa zurbom, vise sa krkanlukom, neznanjem i bezobrazlukom... a policije ima samo kad se brzina mjeri
Definitvno.

Policiju na podrucju KS ne vidjam nigdje ili jako rijetko.
otidji od scc do vijecnice i nazad do scc. Prosao prije neki dan od scc do skenderije 3 patrole, parkiram auto na skenderiji odem pjeske do bbi i ferhadijom malo setao vidio opet 3 patrole razmak 1 semafor manje vise.
Danas su pisali sve sto su od SCC prema vrbanji krenuli kroz privremenu zabranu
Sad iz Vilsa idu dvije trake i ukljucuju se kod hrđave zgrade, sve je lijepo obiljezeno ali jok... i plus sto raja ocigledno ne vjeruje da je kako znak kaze :shock:
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#30420 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

mk ultra wrote: 27/10/2020 21:15
Juka Jebach wrote: 27/10/2020 20:57
azurna_obala wrote: 27/10/2020 19:08

Definitvno.

Policiju na podrucju KS ne vidjam nigdje ili jako rijetko.
otidji od scc do vijecnice i nazad do scc. Prosao prije neki dan od scc do skenderije 3 patrole, parkiram auto na skenderiji odem pjeske do bbi i ferhadijom malo setao vidio opet 3 patrole razmak 1 semafor manje vise.
Danas su pisali sve sto su od SCC prema vrbanji krenuli kroz privremenu zabranu
Sad iz Vilsa idu dvije trake i ukljucuju se kod hrđave zgrade, sve je lijepo obiljezeno ali jok... i plus sto raja ocigledno ne vjeruje da je kako znak kaze :shock:
Pod hitno se mora neki znak staviti da postoji saobracaj iz vilsonovog iza 17h jer svi znaju da je tamo zabranjen saobracaj iza 17h i vikendom.

A to iz scc prema vrbanji moraju isto postaviti dobro vidljive znakove, a ne samo iscrtati na cesti
User avatar
mk ultra
Posts: 19514
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#30421 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Ima zuta tabla mislim... a gore na svakom skretanju u ulicu Kotromanica stoji zabrana prema vrbanji, tako da bas moras biti idiot...
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#30422 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azurna_obala »

Juka Jebach wrote: 27/10/2020 20:57
azurna_obala wrote: 27/10/2020 19:08
mk ultra wrote: 27/10/2020 17:12 Nema to veze sa zurbom, vise sa krkanlukom, neznanjem i bezobrazlukom... a policije ima samo kad se brzina mjeri
Definitvno.

Policiju na podrucju KS ne vidjam nigdje ili jako rijetko.
otidji od scc do vijecnice i nazad do scc. Prosao prije neki dan od scc do skenderije 3 patrole, parkiram auto na skenderiji odem pjeske do bbi i ferhadijom malo setao vidio opet 3 patrole razmak 1 semafor manje vise.
Vise sam mislila na cijelo područje kantona, nego na strogi centar grada. Jbg tu je najlakše i najbliže izaći.
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#30423 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

corsa wrote: 27/10/2020 13:23
di_natale wrote: 27/10/2020 13:01 Ne paljenje žmigavaca prilikom izlaska iz kružnog toka, a dodavanje prije ulaska ili čak dok kruži prema izlazu na kojem želi izaći. Hint: Velešići, ako uđe iz pravca željezničke stanice, a neće da izađe prema tunelu, daje žmigavac lijevo da hoće prema Velešićima. Zašto? :mrgreen:
To je svakako greška, ali izlaz prema Velešićima je pravo nezgodan. Kad uključiš žmigavac da izlaziš iz kružnog prema Velešićima dolazi do nesporazuma jer raja misli da skrećeš za El Tarik ili Penny pa krenu da se uključe od Penny-ja, a ti hoćeš pravo prema Velešićima. Zato najčešće uopšte ne dajem žmigavac kada idem u tom pravcu.
Ja upravo zato na tom kružnom upalim kratki žmigavac (tri puta zasvijetli i ugasi se), jer je kružni sa malim poluprečnikom krivine a taman signal traje koliko treba da ne bude zabune.
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#30424 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

azurna_obala wrote: 27/10/2020 16:54 Danas uz Nisice iz pravca Cevljanovica, vozim 60 km/h, ograničenje je na najvećem dijelu ondje 40, mislim na one krivine, prije prve isprekidane linije na onom pravcu, iza mene nije bilo nikoga, odjednom se stvorio crni golf, zatamnjena stakla, toliko mi se primakao da mu ne vidim prednju stranu, da bi me u toj jednoj krivini na punoj liniji pretekao. Lik je sam u autu.
Stvarno mi nije jasno kud ti ljudi toliko žure, to je toliko naviklo da je glavni baja na cesti, nit ima strpljenja ni razuma, a kamoli osjecaja da bi neko mogao nastradati zbog njihovog ćejfa na cesti. Vazno je da taj ne vozi iza, bitno je ici ispred, pa makar skrenuo u prvi granap na koji naiđe.

Imam dijete pozadi, vozim oprezno i uvijek gledam da ne smetam, uvijek se sklonim kad ima vise auta iza mene, stvarno ne peglam nikoga i molim Boga da stignemo živi tamo gdje smo krenuli.
Na tom dijelu (ako sam dobro shvatio gdje je to) je nekoliko opasnih krivina, koje te lako znaju prevariti, a bar kod jedne se lako sleti u provaliju. Kakav god da ti je auto, 60 km/h je plafon. Ali, kad proradi kompleks golf drajvera...
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#30425 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

kakaljin wrote: 27/10/2020 21:15
Juka Jebach wrote: 27/10/2020 20:57
azurna_obala wrote: 27/10/2020 19:08

Definitvno.

Policiju na podrucju KS ne vidjam nigdje ili jako rijetko.
otidji od scc do vijecnice i nazad do scc. Prosao prije neki dan od scc do skenderije 3 patrole, parkiram auto na skenderiji odem pjeske do bbi i ferhadijom malo setao vidio opet 3 patrole razmak 1 semafor manje vise.
I ja znam patrolu vidjeti, i vidim isto da pjesak pretrcava ispred njih a oni samo pogledom isprate, isto tako bude raznih prekrsaja sa autima, a oni isto samo pogledom isprate.

Na zalost mnogo toga ima i postoje sankcije u zakonu ali se ne primjenjuju
Kako rekoh (dobro, napisah), naši policajci su (izgleda) naučili samo tri člana zakona i ništa mimo toga niti kažnjavaju niti bi znali ispuniti prekršajni nalog.
Post Reply