Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#17926 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vješalica »

condy wrote:
Bakir1 wrote: Image
Volim uredna i cista auta :thumbup:
Haj sto je uredno i cisto nego je ocuvano nije skarabuseno
Svaka cast za odrzavanje
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#17927 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vješalica »

Travnički Noćni Šetač wrote:
Dope_Man wrote:Dobro, tu bas i ne govori o svakodnevnoj situaciji. Odnosno tu je to, samo ti je los citat. Sad se potrudih izguglati - clan 95, tacka 2 je kljucna za ovo pitanj:
(2) Svjetla za maglu mogu da se upotrebljavaju samo po magli ili u slučaju smanjene
vidljivosti
i ne mogu istovremeno da se koriste s dugim svjetlima.
Dakle mogu.. e sad sto prolaze likovi osvjetljeni k'o jelka dok policija gleda koga ce okinuti za rucak iskljucivno na brzinu, to je druga stvar.
Novim izmjenama ZOBS-a taj stav je brisan , čim je NAŽALOST prestala biti kažnjiva upotreba maglenki bez magle ... Sada stav 2 tog člana isključivo navodi dozvoljene boje maglenki i ništa više...
Inače kolega gore je spominjao zadnje maglenke koje kad se koriste bez magle ometaju mnogo više nego prednje...
Sto sam navela nije brisano a ovo je citat iz 2017 Zobsa
Dakle protivno je upaliti maglenke u sred bijela dana kad sljasti sunce jer magle nema
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#17928 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Meni kad se auto isprlja ja kupim novo, ha ja....
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#17929 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

vješalica wrote: Sto sam navela nije brisano a ovo je citat iz 2017 Zobsa
Dakle protivno je upaliti maglenke u sred bijela dana kad sljasti sunce jer magle nema

Da ne bude nesporazuma ja gore nisam komentarisao tvoju izjavu...
....
A što se tiče maglenki , NAŽALOST, više nije kažnjivo koristiti ih po danu i kad nema magle ... provjerio sam kod relevantnih osoba i tačno je da više u ZOBS-u ne postoji osnova za kažnjavanje upaljenih maglenki... kažnjava se samo ako se po magli ne upale kratka svjetla ili maglenke ,ili ako su maglenke druge boje osim bijele ili žute... ali više se ne kažnjava upotreba maglenki kad nema magle... ponoviću još jednom: NAŽALOST...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#17930 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vješalica »

Jeste kaznjivo i navedoh clan jer se koriste protivno odredbi
Izgleda da si se konsultovao kod pogreanih i nesposobnih
Policija dovoljno ovlascenja ima i da fotografise vozilo u sred bijela dana i samo da se pozove na clan koji sam citirala jer ako nema magle=nema ni svjetala
Osim toga i pravilnik ima sigurno ponesto reci na temu toga
Dakle poenta je u tome sto se zakonske odredbe (nazalost) tumace kako gdje i ovisno od toga kako gradjanima-vozacima kurcu ceif i kako su oni uspostavili pravila medju policijom i sudom
Npr lolicija nece da kazni bitange koje voze pod dugim ili pod rastelovanim seljonima iako je to zrelo da ga ofucas nalogom za vanredni tehnicki jer je u pitanju tehnicka neispravnost
Kako dohakati papcima sa dugim svjetlima? Jednostavno odsarafiti duga i drzati dok govno ne prodje,druge nema.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17931 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

mahalas505 wrote: Mozda je ipak ona izrecena mjera barem kratkorocno imala neki efekat.
Dnevni prosjek u ovom mjesecu je 150 km, i to sa danima vikenda, sto ce reci da je velika vjerovatnoca da ce opet radar opet opaliti neku sliku :mrgreen:
Samo sto se trudim da bude u okvirima novcane kazne da ne ide vozacka :mrgreen:
I da cijenim tvoj napor da me ilustriras kao trkaca ali ja to zaista nisam, legalista mrtvi koji kada popusi foru odgovorno i odraslo snosi sankciju ;-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17932 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Tomahawk11 »

Majmun jutros sa Ćetvorkom i Senonima što oči izbijaju, još ono nešto blica, vozim skoro 60 gdje je ograničenje 50, šta hoćeš koje materine :-)
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#17933 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

vješalica wrote:Jeste kaznjivo i navedoh clan jer se koriste protivno odredbi
Izgleda da si se konsultovao kod pogreanih i nesposobnih
Policija dovoljno ovlascenja ima i da fotografise vozilo u sred bijela dana i samo da se pozove na clan koji sam citirala jer ako nema magle=nema ni svjetala
Osim toga i pravilnik ima sigurno ponesto reci na temu toga
Dakle poenta je u tome sto se zakonske odredbe (nazalost) tumace kako gdje i ovisno od toga kako gradjanima-vozacima kurcu ceif i kako su oni uspostavili pravila medju policijom i sudom
Npr lolicija nece da kazni bitange koje voze pod dugim ili pod rastelovanim seljonima iako je to zrelo da ga ofucas nalogom za vanredni tehnicki jer je u pitanju tehnicka neispravnost
Kako dohakati papcima sa dugim svjetlima? Jednostavno odsarafiti duga i drzati dok govno ne prodje,druge nema.
I mene nerviraju maglenke bez magle naravno i najradije bi mu ih otkinuo i bacio u rijeku kada ih tako koristi, ali radio sam zvanične konsultacije i sa policijom i sa sudom i dobio sam takav službeni odgovor... tako da sam odustao od daljeg tumačenja te situacije...
...
O raštimanim svjetlima je tek posebna priča... hajd što kupi nekada razbijano auto pa dobije razroka svjetla jer ne zna kako pregledati auto prije kupovine,a ovi šverceri samo natakeli čitave farove bez podešavanja nakon popravke, ali kako mu ne padne na pamet da ode na regloskop i za 3 minute da ima svjetla pod kojima on bolje vidi a ne smeta drugima... Ali jok nego me onako tupavo pita šta je regloskop...
...
I da ... duga svjetla na duga svjetla je izgleda jedini lijek... sreća pa su fabrički bixenoni jači od kineskog smeća i uglavnom pobijede...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#17934 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dobar osjecaj »

Throttle wrote:Ma na ovom bmwu kolju u oci jos pogotovo po gradu gdje se vise covjek oslanja na rasvjetu i mora pazit na trotoare zbog pjesaka pa stalno gleda kraj njega. Da smo na magistrali il bih prikocio il pretekao a ovako vozis 10m iza njega i psujes mu sve. Stop svjetla mu rade uredno a zadnja pozicija nijedna. Valjda ima i sistem da prijavljuje crknute sijalice, kako mu to ne smeta u autu kad ga vec za ostalo boli patka
Nekim ljudima ne smeta ništa. Mislila sam da samo teškoj sirotinji, stoki i ljudima koji su u nekim ogromnim problemima ne smeta što ugrožavaju i sebe i druge, ali klinac. Gledam kolegu, obrazovan čovjek, uredan život, ima uslove i da sam promijeni sijalicu ili nekome plati zamjenu, mjesecima vozi s crknutom sijalicom, i čak i nakon što su ga u nekoj nedođiji zaustavili i napisali mu kaznu i dalje ne mijenja sijalicu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17935 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

dobar osjecaj wrote: napisali mu kaznu i dalje ne mijenja sijalicu.
klasicni boliqrac...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#17936 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vješalica »

Nije to vidjelo urednog zivota kad nije u stanju promijeniti sijalicu
To je totalbi nered u mozgu
User avatar
nepass1
Posts: 9704
Joined: 06/07/2017 07:35

#17937 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Ima prioritete u zivotu :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#17938 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Tomahawk11 wrote:Majmun jutros sa Ćetvorkom i Senonima što oči izbijaju, još ono nešto blica, vozim skoro 60 gdje je ograničenje 50, šta hoćeš koje materine :-)
redovna pojava, posebno gdje ima vise saobracajnih traka
valjda slete sa autoputa pa nastave

probaj lijevom 70 voziti recimo Kurta Schorka, ili A transverzalom
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#17939 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kokuz_sa »

Maloprije na obilaznici dole na Stupu
Vozim 100 na sat...lik me hladno pretece zaustavnom trakom dok se trkao sa likom koji me prosao preticajnom trakom..
Fiat bravo je bio u pitanju crni..idiot od nekih 20g je vozio
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#17940 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

ovo neka komparacija vozaca,
glup
gluplji
najgluplji
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#17941 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by el_bake007 »

Jučer u 9 ujutru od Dobrinje 2 do željezničke stanice 30 minuta ... svi peglaju 5-10 ispod ograničenja,tipkanja,kasno kretanje sa semafora,kočenje na prvom treptaju zelenog... ne isplati se vozit više
User avatar
Laplace
Posts: 10416
Joined: 19/11/2012 18:37

#17942 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

kabal1337 wrote:ima parking 2m udaljen. Parkira auto, i sjednu prekoputa popiju kafu i popricaju
I da potroše 2 KM za dvije kafe? Znaš li ti koliko je to 2 KM? Za taj novac može natočiti 0,86 litara goriva.
User avatar
Derdiyok
Posts: 565
Joined: 20/08/2018 23:06
Location: Σαράγεβο

#17943 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Derdiyok »

Maloprije vraćam se kući, ispred mene jedno auto, vozi čovjek po ograničenju ( a sinoć na istoj relaciji bile dvije patrole i marica ) normala sve kad neki majmun sa dvojkom nas preleti preko pune, začadi Boga oca. Kontam u sebi, e što neće biti patrole da te fino dočeka.
User avatar
Laplace
Posts: 10416
Joined: 19/11/2012 18:37

#17944 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

nepass1 wrote:
Romeo 80 wrote:Sporaci su se rasirili po BiH cestama poput karcinoma sa metastazama i uvjeren sam da su veci problem po sigurnost saobracaja, nego oni koji voze 20 km/h preko ogranicenja.

Vjerujem da su autoskole dobrim dijelom uzrocnici ove pojave, naravno pored jebenih mobitela u voznji.

I onda kao da to nije dovoljno, i vlast se zestoko trudi da "poveca sigurnost na cestama" postavljajuci nebulozna ogranicenja, zbog neke napustene bespravne stale i 2 koze pored puta, jer je to zbog toga naseljeno mjesto.
Ma nisu se prosirili nego vise zena vozi, gube se. Jucer polozila, ceteres sprcala u guzicu, danas vozi svoje curke sa posla na veceru u kulu. Misli ja sam zensko moze mi se tolerisati, a ne zna koje auto vozi, a kamo li koje gorivo sipa. Ne zna gdje je rucica za zmigavac a gdje za brisace. I dovoljna je ona da ti blokira od kobilje glave do semizovca saobracaj. A dovoljno pet sporaca na glavnoj da se dobro osjeti
Bogami, ja među sporaćima više muških vidim nego žena. Često i momke od dvadesetak godina. A znam dosta žena koje voze po ograničenju, pa i 10+ i sve poštujući pravila.

Za ovako debilnu vožnju su u najvećoj mjeri krive auto škole, zatim mobiteli i flat internet za Facebook.
User avatar
nepass1
Posts: 9704
Joined: 06/07/2017 07:35

#17945 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Ja ne znam ni jednu, zene i penzioneri
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17946 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Tomahawk11 »

Neki debil što drifta naveče krntiju i nešto mu puca ko da na nitroglicerin vozi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#17947 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Jutros ispred mene suvozac iz santa fe novog sa diplomatskim tablicama 20-A-044, onako lagano u voznji kesu sa smecem kroz prozor u jarak na Hotonju...
Ne znam šta kazati. Razbio bih mu auto najradije.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#17948 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

drug_profi wrote:Jutros ispred mene suvozac iz santa fe novog sa diplomatskim tablicama 20-A-044, onako lagano u voznji kesu sa smecem kroz prozor u jarak na Hotonju...
Ne znam šta kazati. Razbio bih mu auto najradije.
Prijavi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#17949 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Kome?
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17950 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

drug_profi wrote:Kome?
Eko policiji...
Post Reply