Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11233
Joined: 10/03/2022 22:16

#47001 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Driving without due care and attention.

Pa kod nas je 90% populacije za ovu kaznu, barem pet puta dnevno svakom.
User avatar
Laplace
Posts: 10647
Joined: 19/11/2012 18:37

#47002 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Evolution_IV wrote: 08/05/2024 18:40 kako u normalnim drzavama rjesavaju majmune samozive :izet:


Image
Odavno ja govorim da naša policija treba u neoznačenim vozilima kružiti i snimati pa za uočene (i snimljene) prekršaje pisati kazne.
User avatar
Laplace
Posts: 10647
Joined: 19/11/2012 18:37

#47003 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

ZoomZoomKiwi wrote: 08/05/2024 18:51 Driving without due care and attention.

Pa kod nas je 90% populacije za ovu kaznu, barem pet puta dnevno svakom.
I ne samo vozača nego i pješaka, biciklista, romobilista,...

I nikako da drže pravac, ni vozači ni ostali. Meni je misterija kako na ovakvom trotoaru, gdje su kocke složene tako da se jasno po linijama može uhvatiti pravac, skoro svi nešto šveraju i prave sinusoide i kosinusoide pa mora čovjek bježati na cestu ili na travu da ga pješak ne pšregazi (ali bukvalno bi prekoračili preko tebe a da to i ne registruju).

Image
User avatar
nepass1
Posts: 10026
Joined: 06/07/2017 07:35

#47004 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Laplace wrote: 08/05/2024 19:04
Evolution_IV wrote: 08/05/2024 18:40 kako u normalnim drzavama rjesavaju majmune samozive :izet:


Image
Odavno ja govorim da naša policija treba u neoznačenim vozilima kružiti i snimati pa za uočene (i snimljene) prekršaje pisati kazne.
De ba, danas parkira zenska auto 1/3 trotoar, 2/3 cesta, policija iza nje lagano kruza u toyoti i samo je zaobidjose. Kruzni kod pekare as, ja iz azize sacirbegovic kad uleti policija od grbavice u kruzni, vanjskom trakom citav krug i nazad prema grbavici.
Mi nemamo policije, to su random likovi koji nosaju uniformu i voze sluzbena auta i dobiju pare na pocetku mjeseca
BadBoy
Posts: 8173
Joined: 01/11/2005 21:55

#47005 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Jutros nakon dugo vremena moradoh upaliti auto i dobro nisam završio propucan koliko sam se iznervirao. Jebo mater tipkača i kruzera šta je ovo ljudi dragi? Vozi alipašinom 27 km/h neka ćelava spodoba, lagano jebe sve oko sebe jer se poravno sa trolom. Osijedio sam.
zigson
Posts: 3199
Joined: 04/04/2015 22:17

#47006 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

BadBoy wrote: 08/05/2024 22:43 Jutros nakon dugo vremena moradoh upaliti auto i dobro nisam završio propucan koliko sam se iznervirao. Jebo mater tipkača i kruzera šta je ovo ljudi dragi? Vozi alipašinom 27 km/h neka ćelava spodoba, lagano jebe sve oko sebe jer se poravno sa trolom. Osijedio sam.
A ti si mi ono grano i sviro danas :lol:
User avatar
topcam
Posts: 5114
Joined: 08/07/2007 12:49

#47007 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by topcam »

Mene nista vise ne nervira. Pratim normalne, vozim normalo. Sto da se nerviram s´tih 1% vozaca.
Milion stranica na ovoj temi nece nista promjeniti.
User avatar
Optimist
Posts: 13767
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#47008 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Jucer na Kosevu, lik na skuteru sa dvoje djece, jedno ispred njega a drugo iza njega, sve troje bez kacige, prolaze pored patrole.
Ovi okrenuli glavu da ne vide.
Cista situacija za oduzimanja i motora i svega, ali jok, ne diraj ga.
User avatar
Ateista
Posts: 46897
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#47009 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

NediM17 wrote: 08/05/2024 16:45 Pa vidis da sam te izbjegavao a ti navalio da skrenes. :lol:
E bas bi se to tako protumacilo. :D
User avatar
xamp
Posts: 1551
Joined: 31/03/2010 18:43

#47010 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

nepass1 wrote: 08/05/2024 22:15
De ba, danas parkira zenska auto 1/3 trotoar, 2/3 cesta, policija iza nje lagano kruza u toyoti i samo je zaobidjose. Kruzni kod pekare as, ja iz azize sacirbegovic kad uleti policija od grbavice u kruzni, vanjskom trakom citav krug i nazad prema grbavici.
Mi nemamo policije, to su random likovi koji nosaju uniformu i voze sluzbena auta i dobiju pare na pocetku mjeseca
Tacno si to rekao!!! Znaju i 2 clana zakona pa sve kazne na to pisu. Neki dan sam vozio BBI -> Ilidza -> BBI. Ukupno sam vidio JEDAN (1) zmigavac da su upalili, i to je bio vozac autobusa koji je izlazio sa svoje stanice. Policiju sam vidio cak DVA (2) puta (sto je rekord) ali se oni ne obziru na ove 'male' prekrsaje... vjerovatno bi morali otvorit knjigu i procitat gdje zakon za zmigavce. A mozda i ne znaju da postoje, jer su to likovi koji isto tako voze kad nemaju uniformu.
User avatar
xamp
Posts: 1551
Joined: 31/03/2010 18:43

#47011 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

Optimist wrote: 09/05/2024 08:41 Jucer na Kosevu, lik na skuteru sa dvoje djece, jedno ispred njega a drugo iza njega, sve troje bez kacige, prolaze pored patrole.
Ovi okrenuli glavu da ne vide.
Cista situacija za oduzimanja i motora i svega, ali jok, ne diraj ga.
Jos svirne policiji ko ono 'djes jarane, znamo se, uredu je, smijem ja zaginut samo nemoj kaznu pisat'
User avatar
nepass1
Posts: 10026
Joined: 06/07/2017 07:35

#47012 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Optimist wrote: 09/05/2024 08:41 Jucer na Kosevu, lik na skuteru sa dvoje djece, jedno ispred njega a drugo iza njega, sve troje bez kacige, prolaze pored patrole.
Ovi okrenuli glavu da ne vide.
Cista situacija za oduzimanja i motora i svega, ali jok, ne diraj ga.
U starom gradu sam vidjao dvoje djece on u sredini. Ko cigan nakav da je
Ma nece policija kurcem da mrdne, to je vise svima jasno.
Ulica trg grada prato i s.filipovica. rijetko kad je sa strane bilo parkirano auto prije par godina. Sad se ne moze proci da nisu auta parkirana po ulici. Tacno ljudi vide nema sankcija sto ne bih tu poturio i izletio do radnje.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12704
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#47013 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dr_Evil »

nepass1 wrote: 08/05/2024 22:15

De ba, danas parkira zenska auto 1/3 trotoar, 2/3 cesta, policija iza nje lagano kruza u toyoti i samo je zaobidjose. Kruzni kod pekare as, ja iz azize sacirbegovic kad uleti policija od grbavice u kruzni, vanjskom trakom citav krug i nazad prema grbavici.
Mi nemamo policije, to su random likovi koji nosaju uniformu i voze sluzbena auta i dobiju pare na pocetku mjeseca
Nisu to random likovi, oni su pazljivo probrani.

Polovina su oni momci koji su u tinejdzerskim godinama pravili probleme, e ti se vrbuju da budu batina rezima i pusta ih se da krse zakon i dok su u uniformi, ruka ruku mije. Druga pola su djeca ciji su roditelji poznavali nekoga, ali djeca nisu volila skolu pa gdje je lakse nego u murju.

Sto ne znaci da u ovoj drugoj polovini nema postenih, ali i da zele ne mogu nista uraditi jer su robovi sistema.

Ali braca, moram ti reci, nemoj se ljutit, vakat tebi da se selis odozdo! Pocinjes da me podsjecas na mene prije 7 godina ili na edf_22 dok nije opalio za N. Zeland(ako jest, nema ga odavno).
User avatar
nepass1
Posts: 10026
Joined: 06/07/2017 07:35

#47014 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

dr_Evil wrote: 09/05/2024 10:20
nepass1 wrote: 08/05/2024 22:15

De ba, danas parkira zenska auto 1/3 trotoar, 2/3 cesta, policija iza nje lagano kruza u toyoti i samo je zaobidjose. Kruzni kod pekare as, ja iz azize sacirbegovic kad uleti policija od grbavice u kruzni, vanjskom trakom citav krug i nazad prema grbavici.
Mi nemamo policije, to su random likovi koji nosaju uniformu i voze sluzbena auta i dobiju pare na pocetku mjeseca
Nisu to random likovi, oni su pazljivo probrani.

Polovina su oni momci koji su u tinejdzerskim godinama pravili probleme, e ti se vrbuju da budu batina rezima i pusta ih se da krse zakon i dok su u uniformi, ruka ruku mije. Druga pola su djeca ciji su roditelji poznavali nekoga, ali djeca nisu volila skolu pa gdje je lakse nego u murju.

Sto ne znaci da u ovoj drugoj polovini nema postenih, ali i da zele ne mogu nista uraditi jer su robovi sistema.

Ali braca, moram ti reci, nemoj se ljutit, vakat tebi da se selis odozdo! Pocinjes da me podsjecas na mene prije 7 godina ili na edf_22 dok nije opalio za N. Zeland(ako jest, nema ga odavno).
Davno je meni vrijeme bilo ali zajebah se
Throttle
Posts: 13157
Joined: 10/06/2016 12:35

#47015 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

dr_Evil wrote: 09/05/2024 10:20 na edf_22 dok nije opalio za N. Zeland(ako jest, nema ga odavno).
Prije koji dan prodje Zenicom a i na forumu je, samo anderkaver :D doduse, razotkriven odmah :lol:
zdruzdjo
Posts: 5233
Joined: 16/08/2009 00:27

#47016 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Optimist wrote: 09/05/2024 08:41 Jucer na Kosevu, lik na skuteru sa dvoje djece, jedno ispred njega a drugo iza njega, sve troje bez kacige, prolaze pored patrole.
Ovi okrenuli glavu da ne vide.
Cista situacija za oduzimanja i motora i svega, ali jok, ne diraj ga.
Znas kad sam ja o tome pisao. Moj je bio kod tunela na ciglani i prosao pored policajca bez da se isti i okrenuo za njim.
Samo je lik u mom slucaju imao djete u baby-nosiljki ispred sebe sa onom kacigicom velicine malo manje zdjele sto ih dobijes uz neke kineske djecije igracke, a mala je sjedila iza lika sa biciklistickom kacigom na glavi. On je bio do duse u full-u.

Ma super
noviclan
Posts: 11290
Joined: 31/10/2013 06:48

#47017 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

zdruzdjo wrote: 09/05/2024 21:42
Optimist wrote: 09/05/2024 08:41 Jucer na Kosevu, lik na skuteru sa dvoje djece, jedno ispred njega a drugo iza njega, sve troje bez kacige, prolaze pored patrole.
Ovi okrenuli glavu da ne vide.
Cista situacija za oduzimanja i motora i svega, ali jok, ne diraj ga.
Znas kad sam ja o tome pisao. Moj je bio kod tunela na ciglani i prosao pored policajca bez da se isti i okrenuo za njim.
Samo je lik u mom slucaju imao djete u baby-nosiljki ispred sebe sa onom kacigicom velicine malo manje zdjele sto ih dobijes uz neke kineske djecije igracke, a mala je sjedila iza lika sa biciklistickom kacigom na glavi. On je bio do duse u full-u.

Ma super
Sto da se zamara vjezbajuci rukopis, cast izuzecima, na prekrsajnom nalogu kada su mu ista mjesecna primanja
User avatar
dr_Evil
Posts: 12704
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#47018 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dr_Evil »

Throttle wrote: 09/05/2024 20:18
dr_Evil wrote: 09/05/2024 10:20 na edf_22 dok nije opalio za N. Zeland(ako jest, nema ga odavno).
Prije koji dan prodje Zenicom a i na forumu je, samo anderkaver :D doduse, razotkriven odmah :lol:
:D aman, mora da se nabacivao nekoj forumasici, pa sad mora inkognito :D


Da nije globalnoj sefici :D tu mu ni anderkaver ne pomaze :D
User avatar
hopi
Posts: 5746
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#47019 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Ma efd je postao kiwi
Mislim nik
Elem ova kišica lagana pala, i uz kosevsko ne može kombi da krene (dostavni, onaj veći)
Valjda stali, i da krene iz mjesta jok, šlajdra li šlajdra
Prednji pogon
User avatar
Ateista
Posts: 46897
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#47020 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Juce taksista ispred mene staje na trepcuce zeleno, i to na skretanju lijevo gdje svakako malo auta prodje i dugo se ceka, mogli smo bez problema i on i ja proci, mozda i jos jedan auto iza mene.
User avatar
nepass1
Posts: 10026
Joined: 06/07/2017 07:35

#47021 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Privatizovanje sokaka! Jucer sa hrasnog brda da se spustim niz kraticu frajer parkirao kamion istovara pelet. Ne moze ni biciklo proci. I konstantno tako neki sokaci koje koriste pretezno stanovnici istih, 0arkira na ulicu i pere auto, dodju gosti ostave u sokaku auto
Jucer jos da izadjem iz tako jednog sokaka frajer ispred mene spuca auto u prolazu. Nevjerovatno. Komplet put u rikverc se vracao, kasnije niz drugi sokak, to je strmo ne vidis asfalt ispred, lola pelet istovara, ponovo sve rikverc nazad
User avatar
nepass1
Posts: 10026
Joined: 06/07/2017 07:35

#47022 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Ateista wrote: 10/05/2024 09:01 Juce taksista ispred mene staje na trepcuce zeleno, i to na skretanju lijevo gdje svakako malo auta prodje i dugo se ceka, mogli smo bez problema i on i ja proci, mozda i jos jedan auto iza mene.
Sigurno imao musteriju pa da zaradi pola marke vise
zdruzdjo
Posts: 5233
Joined: 16/08/2009 00:27

#47023 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

noviclan wrote: 10/05/2024 06:22
Sto da se zamara vjezbajuci rukopis, cast izuzecima, na prekrsajnom nalogu kada su mu ista mjesecna primanja

Ma buraz, nije uopste pitanje policije, kazne, sankcionisanja bilo koje vrste....
Nego to opste stanje svijesti. Lobotomija cista.
Pa jeee te ima li mozga u gloooovi koliko zrno rize. Znaci beba na motoru ispred tebe. Da se samo svalis sa motora, padas nekontrolisano na stomak sa svojih 70 + kila preko tog djeteta. Da ne pricam o nekom kotrljanju, struganju o asfalt,...... Da maksimalno pazis i neko ti oduzme prednost(sto je sigurno uzrok 70% nesreca na motoru ako izuzmemo brzinu), ti ces preletjeti preko motora i fiknuti tjelom na kojem je tvoje djete u neko auto/kombi/autobus/kamion. Eto mozda i ne preletis ali ces tjelom, na kojem je svezano tvoje djete, fiknuti u guvernalu.
Da li je moguce da si toliko glup da jednostavno nemas svijest u glavi o tome. A majci tog djetata bih bih izvadio jajnike na zivo i pred njom joj ih stukao cekicem. Da se slucajno ne bi razmnozavala dalje.
zigson
Posts: 3199
Joined: 04/04/2015 22:17

#47024 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

nepass1 wrote: 10/05/2024 09:03 Privatizovanje sokaka! Jucer sa hrasnog brda da se spustim niz kraticu frajer parkirao kamion istovara pelet. Ne moze ni biciklo proci. I konstantno tako neki sokaci koje koriste pretezno stanovnici istih, 0arkira na ulicu i pere auto, dodju gosti ostave u sokaku auto
Jucer jos da izadjem iz tako jednog sokaka frajer ispred mene spuca auto u prolazu. Nevjerovatno. Komplet put u rikverc se vracao, kasnije niz drugi sokak, to je strmo ne vidis asfalt ispred, lola pelet istovara, ponovo sve rikverc nazad
Parkiranje itd ne podrzavam, al kako ce pelet istovariti?
User avatar
Dozer
Posts: 28529
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#47025 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Neka uvede plin. Ja bih sutra potpuno zabranio sva cvrsta goriva za individualna lozista.
Post Reply