Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#32501 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by splinter »

tempuser wrote: 26/03/2021 07:55
nepass1 wrote: 26/03/2021 07:08 Jutros, 6:20, nikakve guzve. Vozi g7 negdje 70 od remize prema otoci. Golf 4 karavan, lijepi mu se na 2m od auta. Nesta ga ko ugrozava. U sedmici covjek nekih 50g. Ne trka se, vozi svoju voznju. G4 ga moze zaobici, nigdje auta. Do malte mu se lijepi. Onda gas i prestize.
Na kraju g4 parkira pred mup, policajac posao na posao.
I sta ocekivati od balavaca i drugog naroda.
I nije prvi put da se desava da se tako grana, ili dva auta se trkaju ujutro i onda skrenu pred mup kod saobracajnog.
Gdje ja zivim jebote....
Koristi zavjetrinu, štedi gorivo, kakav si ti amater za volanom?!... :D
:lol: :lol:
A možda mu je istekla registracija pa se šlepa na krtičnim dionicama da ga ne uslikaju :-D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#32502 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

kakaljin wrote: 26/03/2021 07:56
tempuser wrote: 26/03/2021 07:55
nepass1 wrote: 26/03/2021 07:08 Jutros, 6:20, nikakve guzve. Vozi g7 negdje 70 od remize prema otoci. Golf 4 karavan, lijepi mu se na 2m od auta. Nesta ga ko ugrozava. U sedmici covjek nekih 50g. Ne trka se, vozi svoju voznju. G4 ga moze zaobici, nigdje auta. Do malte mu se lijepi. Onda gas i prestize.
Na kraju g4 parkira pred mup, policajac posao na posao.
I sta ocekivati od balavaca i drugog naroda.
I nije prvi put da se desava da se tako grana, ili dva auta se trkaju ujutro i onda skrenu pred mup kod saobracajnog.
Gdje ja zivim jebote....
Koristi zavjetrinu, štedi gorivo, kakav si ti amater za volanom?!... :D
Pa ja ustedio je 0,01 dl goriva :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

To je ogromna usteda :D :D :D :D :D :D
Kako nije? Tako uštedi 6 KM godišnje! Alo, šes' maraka... kutija cigara, doručak na poslu, 3 dana kladionice! :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#32503 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

splinter wrote: 26/03/2021 07:59
tempuser wrote: 26/03/2021 07:55
nepass1 wrote: 26/03/2021 07:08 Jutros, 6:20, nikakve guzve. Vozi g7 negdje 70 od remize prema otoci. Golf 4 karavan, lijepi mu se na 2m od auta. Nesta ga ko ugrozava. U sedmici covjek nekih 50g. Ne trka se, vozi svoju voznju. G4 ga moze zaobici, nigdje auta. Do malte mu se lijepi. Onda gas i prestize.
Na kraju g4 parkira pred mup, policajac posao na posao.
I sta ocekivati od balavaca i drugog naroda.
I nije prvi put da se desava da se tako grana, ili dva auta se trkaju ujutro i onda skrenu pred mup kod saobracajnog.
Gdje ja zivim jebote....
Koristi zavjetrinu, štedi gorivo, kakav si ti amater za volanom?!... :D
:lol: :lol:
A možda mu je istekla registracija pa se šlepa na krtičnim dionicama da ga ne uslikaju :-D
Mislim da sparta na Otoci prema gradu hvata zadnju...
Kad smo kod Sparte, situacija kod jarana: ima neki egzotični auto koji ga je nešto handrio i dok je bio kod majstora istekne registracija. Kad ga je popravio, natovari auto na kamion i pravac tehnički pregled. Za par sedmica dolazi koverta, uhvatila Sparta neregistrovan auto na kamionu. Otišao u MUP da se raspita, kaže da, kad su mu objasnili proceduru, lakše mu bilo da plati kaznu!
User avatar
nepass1
Posts: 9704
Joined: 06/07/2017 07:35

#32504 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

noviclan wrote: 26/03/2021 07:59
nepass1 wrote: 26/03/2021 07:08 Jutros, 6:20, nikakve guzve. Vozi g7 negdje 70 od remize prema otoci. Golf 4 karavan, lijepi mu se na 2m od auta. Nesta ga ko ugrozava. U sedmici covjek nekih 50g. Ne trka se, vozi svoju voznju. G4 ga moze zaobici, nigdje auta. Do malte mu se lijepi. Onda gas i prestize.
Na kraju g4 parkira pred mup, policajac posao na posao.
I sta ocekivati od balavaca i drugog naroda.
I nije prvi put da se desava da se tako grana, ili dva auta se trkaju ujutro i onda skrenu pred mup kod saobracajnog.
Gdje ja zivim jebote....
Jbg i ovaj mk7 ne gleda retrovizor da malo spusti da zajeve tog stumpfica, ali fakat kad uhvatis zeleni od ilidze mislim da moras drzati sedam banki mozda i jaxe da mozes hladno pored sparte i preko senzora na otoci proci dalje na zeleno
Ma drzao sam i ja 70 ili 68 otprilike. Nije mi g4vpobjegao ni 100 metara. Ali naidjem na sporije i prestrojim se eventualno i da ne mogu napravim rastojanje. Ovaj mu se prislepao na 2m ko da f1 vozi
noviclan
Posts: 10970
Joined: 31/10/2013 06:48

#32505 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Onda je jednom rjecju debil, najjace mi je kad se isti tako lijepe kad je mokra cesta fakat ne kontam
User avatar
nepass1
Posts: 9704
Joined: 06/07/2017 07:35

#32506 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Pa debil, nema 15 auta na cesti ono se lijepi. Bukvalno grana, utripovo se da je trka. Jos kad skrenu pred stanicu na trotoar da parkira.
Ja od studentskog u nedjaricima do careve dzamije za 12 minuta stigao, normalna voznja 60-70.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#32507 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

a nemojte tako mozda je iz 1.9 SDI -a nedavno sjeo u 1.9 TDI 96kw pa se nafuro da je u formuli, drma ga adrenalin :lol: :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9704
Joined: 06/07/2017 07:35

#32508 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Valjda vidio g7 konta bruda neki pa da se zaganjaju
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32509 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Ja ne kontam ove debile koji po parkinzima lupaju svojim vratima u tudja i tako ih ostecuju.... Jel' to neka furka, ili sta...?

Radi ovkavih sam upravo montirao CCTV kameru s 10X zoomom, koja nadzire kompletan parking. Od sad ce svaka parnica biti uredno naplacena 300 KM za farbanje povrsine, + kazna za namjerno ostecenje tudje imovine.

Mrs se vise u 3 pi*ke materine i papanluk i krkanluk i seljakluk....
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#32510 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by splinter »

Dozer wrote: 26/03/2021 12:50 Ja ne kontam ove debile koji po parkinzima lupaju svojim vratima u tudja i tako ih ostecuju.... Jel' to neka furka, ili sta...?

Radi ovkavih sam upravo montirao CCTV kameru s 10X zoomom, koja nadzire kompletan parking. Od sad ce svaka parnica biti uredno naplacena 300 KM za farbanje povrsine, + kazna za namjerno ostecenje tudje imovine.

Mrs se vise u 3 pi*ke materine i papanluk i krkanluk i seljakluk....
To mi se desilo prije nekoliko dana. Bukvalno parking prostora koliko hoćeš. Tržni je centar u pitanju. Ja sjedim u autu, tek parkirao i hoću da izađem a prije toga ide brzinski ritual, provjera mobiltela, provjera da mi šta od potrebnih stvari ne ostane u autu itd. Kad vidim parkira se auto paralelno s moje lijeve strane, dakle do tik vozačevih vrata. Općenito bilo je dosta slobonih mjesta okolo sa po par auta razmaka između. Sjedi neka žena u tom autu. Prije svega parkira preblizu meni, potom otvara vrata širom i ne gleda uopće koliko im prostora i bum udari u moja zadnja lijeva vrata. Znači gledam je i kontam da će budala udariti jer zvjera okolo, radi milion drugih stvari dok vozi ili parkira, generalno koncentracija 0%.
Nekako to riješim al mi sjeba cijelo popodne. Nevjerovatno je koliko su ljudi odsutni kad voze ili parkiraju, ne znam koji k. onda ne idu pješke.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32511 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Nije to samo do odsutnosti... Ljude neprosto boli qrac. Voze auta stara 10+ godina, i zivo im se jebe da li ce ostetiti necije mozda novo.

U auto svi odjednom moraju uci, bez obzira da li za to ima prostora. Ograniceni mentalni sklopovi ne mogu da skontaju da ce sve to uraditi lakse ako samo vozac udje i izvuce auto izmedju ostalih parkiranih vozila...

Nazalost, rijetko vidim kada mi debili naprave parnice i udubljenja na vratima, ali sad se to mijenja. Sad cu vidjeti svaki auto i vozaca koji su parkirani pored mog, kao i tablice, bar na parkingu ispred zgrade, i hladno cu svaki put zvati muriju i prijavljivati, sve s dokazom.

Jednom sam lika upratio da je to uradio, i to uredno debil otvorio svoja vrata, naslonio na moja, i nesto trkelja ispod volana. Naravno, guzicom stalno gura svoja vrata koja su na mojim, pored parnice, napravila cak i udubljenje. Reko', prijatelju sta cemo sad s ovim? Kaze lik - a sta cemo, jbg, desilo se.
Odlicno jarane, desava se upravo i 300 KM za farbanje povrsine u ovlastenom servisu (ne pada mi na pamet auto pod garancijom voziti bilo gdje drugo).
Kaze lik - jasta radi, i ceri se.
Reko' - izbor je lagan haveru, ili 3 glave odmah, ili murija. On se nesto fol ceri i upalio ignore, i otvara vrata da sjedne u auto, kao - ide on, ti pricaj sta hoces.
Nabijem mu nogom vrata, umalo mu prsti nisu ostali unutra, i fino repetiram jarana. I sutim. Suti i on, pobijelio, pa muca - pa dobro druze, nije valjda dotle doslo... Reko' - nije, ali moze doci. 300 KM.
Nema kod sebe, kaze mora na bankomat. Nikakav problem - daj kljuceve od auta, eno bankomata 200m nize, i imas 10 min. da doneses pare. I tako je i bilo.
Last edited by Dozer on 26/03/2021 15:23, edited 1 time in total.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#32512 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Concord »

Dozer wrote: 26/03/2021 13:51 Jednom sam lika upratio da je to uradio, i to uredno debil otvorio svoja vrata, naslonio na moja, i nesto trkelja ispod volana. Naravno, guzicom stalno gura svoja vrata koja su na mojim, pored parnice, napravila cak i udubljenje. Reko', prijatelju sta cemo sad s ovim? Kaze lik - a sta cemo, jbg, desilo se.
Odlicno jarane, desava se upravo i 300 KM za farbanje povrsine u ovlastenom servisu (ne pada mi na pamet auto pod garancijom voziti bilo gdje drugo).
Kaze lik - jasta radi, i ceri se.
Reko' - izbor je lagan haveru, ili 300 glave odmah, ili murija. On se nesto fol ceri i upalio ignore, i otvara vrata da sjedne u auto, kao - ide on, ti pricaj sta hoces.
Nabijem mu nogom vrata, umalo mu prsti nisu ostali unutra, i fino repetiram jarana. I sutim. Suti i on, pobijelio, pa muca - pa dobro druze, nije valjda dotle doslo... Reko' - nije, ali moze doci. 300 KM.
Nema kod sebe, kaze mora na bankomat. Nikakav problem - daj kljuceve od auta, eno bankomata 200m nize, i imas 10 min. da doneses pare. I tako je i bilo.
Tako i treba zivota mi. Stoka razumije samo jezik sile, nista drugo.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#32513 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

Dozer wrote: 26/03/2021 12:50 Ja ne kontam ove debile koji po parkinzima lupaju svojim vratima u tudja i tako ih ostecuju.... Jel' to neka furka, ili sta...?

Radi ovkavih sam upravo montirao CCTV kameru s 10X zoomom, koja nadzire kompletan parking. Od sad ce svaka parnica biti uredno naplacena 300 KM za farbanje povrsine, + kazna za namjerno ostecenje tudje imovine.

Mrs se vise u 3 pi*ke materine i papanluk i krkanluk i seljakluk....
Ljudi ne razmišljaju uopšte, zaboli ih neka stvar što će ti lupit' u vrata i kad lupe, prave se ludi, samo produže dalje.

Upravo zbog ovakvih sranja, na parkinzima, a naročito po tržnim centrima, gledam da auto ostavim tamo gdje nije velika gužva, jer svi se polomiše da parkiraju na sami ulaz, opšti krkljanac, ne d'o Bog prohodat' 30 metara.

Kad parkiram auto pored nekog ko očigledno pojma nema o parkiranju (a to se odmah vidi po položaju auta), obavezno uslikam auto i tablice, ako nađem parnicu, da znam koga ću tražit'.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#32514 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

S4mpion wrote: 26/03/2021 14:20
Dozer wrote: 26/03/2021 12:50 Ja ne kontam ove debile koji po parkinzima lupaju svojim vratima u tudja i tako ih ostecuju.... Jel' to neka furka, ili sta...?

Radi ovkavih sam upravo montirao CCTV kameru s 10X zoomom, koja nadzire kompletan parking. Od sad ce svaka parnica biti uredno naplacena 300 KM za farbanje povrsine, + kazna za namjerno ostecenje tudje imovine.

Mrs se vise u 3 pi*ke materine i papanluk i krkanluk i seljakluk....
Ljudi ne razmišljaju uopšte, zaboli ih neka stvar što će ti lupit' u vrata i kad lupe, prave se ludi, samo produže dalje.

Upravo zbog ovakvih sranja, na parkinzima, a naročito po tržnim centrima, gledam da auto ostavim tamo gdje nije velika gužva, jer svi se polomiše da parkiraju na sami ulaz, opšti krkljanac, ne d'o Bog prohodat' 30 metara.

Kad parkiram auto pored nekog ko očigledno pojma nema o parkiranju (a to se odmah vidi po položaju auta), obavezno uslikam auto i tablice, ako nađem parnicu, da znam koga ću tražit'.
I ja to radim. Ili ako vidim da se neko okreće ispred mene a teško mu ide, u slučaju da me zakači i da gas, ima zabilježeno ko je i šta je.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32515 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

NIje problem uslikati u tom momentu, ali promijeni se X auta s obe strane, pogotovo na parkingu ispred zgrade.
Kako onda znati koji je, a vecinu nisi ni vidio...?

Ovako ,s kamerom, nema zajeba. Tacno cu znati ko je.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32516 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Problem je sto nismo nauceni da parkuramo cik cak vozaceva vrata do vozacevih suvozaceva do suvizacevih
I tako bi uvijek bilo malo vise prostora za otvoriti
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#32517 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

Glavni problem kod nas je to što ljudi jako loše voze, ne znaju se parkirat', a parkinzi su takvi da su parking mjesta pod ravnim uglom, umjesto da su ukošena, jer sa ukošenim parking mjestima, povećava se kapacitet parkinga i svaki ulazak i izlazak je puno lakši i zahtijeva mnogo manje prostora.
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#32518 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

I stvarno slikate automobile oko sebe na parkinzima?!
Snimate sa CCTV?!
:lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#32519 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

black_adrian wrote: 26/03/2021 14:24
S4mpion wrote: 26/03/2021 14:20
Dozer wrote: 26/03/2021 12:50 Ja ne kontam ove debile koji po parkinzima lupaju svojim vratima u tudja i tako ih ostecuju.... Jel' to neka furka, ili sta...?

Radi ovkavih sam upravo montirao CCTV kameru s 10X zoomom, koja nadzire kompletan parking. Od sad ce svaka parnica biti uredno naplacena 300 KM za farbanje povrsine, + kazna za namjerno ostecenje tudje imovine.

Mrs se vise u 3 pi*ke materine i papanluk i krkanluk i seljakluk....
Ljudi ne razmišljaju uopšte, zaboli ih neka stvar što će ti lupit' u vrata i kad lupe, prave se ludi, samo produže dalje.

Upravo zbog ovakvih sranja, na parkinzima, a naročito po tržnim centrima, gledam da auto ostavim tamo gdje nije velika gužva, jer svi se polomiše da parkiraju na sami ulaz, opšti krkljanac, ne d'o Bog prohodat' 30 metara.

Kad parkiram auto pored nekog ko očigledno pojma nema o parkiranju (a to se odmah vidi po položaju auta), obavezno uslikam auto i tablice, ako nađem parnicu, da znam koga ću tražit'.
I ja to radim. Ili ako vidim da se neko okreće ispred mene a teško mu ide, u slučaju da me zakači i da gas, ima zabilježeno ko je i šta je.
A šta ako se, u međuvremenu, na tom parking mjestu izmjenja više automobila?!
:-)
noviclan
Posts: 10970
Joined: 31/10/2013 06:48

#32520 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

I sta ako bude udubljenje na vratima, sta mu mozes na osnovu fotodokumentacije :?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32521 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Fotodokumentacija je dokaz o nanesnoj steti. Ako nece murija nista, nije ni to problem. Rijesim ja to na svoje nacine.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#32522 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Naslovnica wrote: 26/03/2021 15:39
A šta ako se, u međuvremenu, na tom parking mjestu izmjenja više automobila?!
:-)

To sam i ja pomislio kad sam poslao poruku, mislio sam na parking na kratko do 3-4 min. ili kad auto vidim iz daljine. Kad parkiram na par sati uglavnom nađem neko koliko-toliko sigurno mjesto, a ima i kasko tako da i ne brinem toliko :-D
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#32523 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

S4mpion wrote: 26/03/2021 15:36 Glavni problem kod nas je to što ljudi jako loše voze, ne znaju se parkirat', a parkinzi su takvi da su parking mjesta pod ravnim uglom, umjesto da su ukošena, jer sa ukošenim parking mjestima, povećava se kapacitet parkinga i svaki ulazak i izlazak je puno lakši i zahtijeva mnogo manje prostora.
:thumbup:
Nikad mi neće biti jasno zašto nemamo više parking sa ukošenim parking mjestima. Gomila lokacija gdje bi bilo bolje sa ukošenim parking mjestima.
silver_testelone
Posts: 116
Joined: 19/12/2013 15:24

#32524 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by silver_testelone »

Naslovnica wrote: 26/03/2021 15:37 I stvarno slikate automobile oko sebe na parkinzima?!
Snimate sa CCTV?!
:lol: :lol: :lol:
Neki ljudi se stvarno opterećuju glupostima. Poslije se ljudi čude kad neko umre mlađi, to briga oko gluposti pojede.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#32525 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by S4mpion »

Naslovnica wrote: 26/03/2021 15:39
black_adrian wrote: 26/03/2021 14:24
S4mpion wrote: 26/03/2021 14:20

Ljudi ne razmišljaju uopšte, zaboli ih neka stvar što će ti lupit' u vrata i kad lupe, prave se ludi, samo produže dalje.

Upravo zbog ovakvih sranja, na parkinzima, a naročito po tržnim centrima, gledam da auto ostavim tamo gdje nije velika gužva, jer svi se polomiše da parkiraju na sami ulaz, opšti krkljanac, ne d'o Bog prohodat' 30 metara.

Kad parkiram auto pored nekog ko očigledno pojma nema o parkiranju (a to se odmah vidi po položaju auta), obavezno uslikam auto i tablice, ako nađem parnicu, da znam koga ću tražit'.
I ja to radim. Ili ako vidim da se neko okreće ispred mene a teško mu ide, u slučaju da me zakači i da gas, ima zabilježeno ko je i šta je.
A šta ako se, u međuvremenu, na tom parking mjestu izmjenja više automobila?!
:-)
Okinuće alarm i meni će auto bit' u vidokrugu u roku od 10 sekundi, tačno ću vidjet' ko je zakačio auto ili ko bježi s parkinga.
Post Reply