Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#46401 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#46402 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bloo »

Spoiler
Show
zdruzdjo wrote: 15/03/2024 10:15
HD_2015 wrote: 15/03/2024 09:38
Nekako ne mogu vjerovati da bi neko namjerno blokirao. Ima smotanih vozača koji stvarno nemaju osjećaj za razmak.
:shock: :shock: :shock: :shock:


:lol: :lol: :lol: :lol:

Hajde mi molim te reci da si sarkastican

Vjeruj da nisi svjestan koliko je to cesto. Ne mogu dusu grijesiti pa reci da je vise onih koji te izblokiraju, ali je veliki broj.
Prednjace isfrustrirani komercijalisti u malim autima/nekim kombijima/keddy, stariji likovi u grob-autima, i naravno hamše u nekim suv-ovima.

A vjerovao ili ne, najvise ce ti napraviti mjesta neki "bruda" u nekom ultra bijesnom vozilu. I kad mu se zahvalis(mahnes, svirnes, kazes hvala ako mu je otvoren prozor..), ili svirne nazad ili ti kaze kroz prozor "nema na cemu brateeee". Nekako kontra od onog stereotipa o takvim likovima.
Ja bih vas vako
https://gifbin.com/bin/072016/man-opens ... rider.webm

cockblocking vratima :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13306
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46403 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

alergican sam na provlacenje motorista izmedju auta jer su postali pre pre bezobrazni, necu i ne zelim da gledam u retrovizor kad stojim u koloni, boli me briga hocel se srokat ili nece, stani i cekaj ko i svi ostali i kako ti nalazu pravila...

vise se i ne pomjeram u kraj, nego u sredinu uvijek....dovidjenja i prijatno
zigson
Posts: 3038
Joined: 04/04/2015 22:17

#46404 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Evolution_IV wrote: 16/03/2024 14:03 alergican sam na provlacenje motorista izmedju auta jer su postali pre pre bezobrazni, necu i ne zelim da gledam u retrovizor kad stojim u koloni, boli me briga hocel se srokat ili nece, stani i cekaj ko i svi ostali i kako ti nalazu pravila...

vise se i ne pomjeram u kraj, nego u sredinu uvijek....dovidjenja i prijatno
Sta drugo ocekivati od tebe
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#46405 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nadžak »

Evolution_IV wrote: 16/03/2024 14:03 alergican sam na provlacenje motorista izmedju auta jer su postali pre pre bezobrazni, necu i ne zelim da gledam u retrovizor kad stojim u koloni, boli me briga hocel se srokat ili nece, stani i cekaj ko i svi ostali i kako ti nalazu pravila...

vise se i ne pomjeram u kraj, nego u sredinu uvijek....dovidjenja i prijatno
S obzirom na stanje u društvu pa tako i u saobračaju, nikakvo čudo nije ni ponašanje nekih vozača motora pa tako nije čudo ni ovaj tvoj komentar. Klasična sebičnost. Ako ti mogu otežat, otežaču ti!

Čestitam.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13306
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46406 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

nista, pokusao sam bit normalan, ne ide, sad sam pakas :run:
zigson
Posts: 3038
Joined: 04/04/2015 22:17

#46407 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Evolution_IV wrote: 16/03/2024 17:42 nista, pokusao sam bit normalan, ne ide, sad sam pakas :run:
Dok ne naidje pravi :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13306
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46408 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

zigson wrote: 16/03/2024 17:44
Evolution_IV wrote: 16/03/2024 17:42 nista, pokusao sam bit normalan, ne ide, sad sam pakas :run:
Dok ne naidje pravi :D
nema razloga nizasta, ne ubacujem se namjerno i ne guram nikog s ceste :wink:

kad nisam u 3 reda, pomjeram se udesno da prodju..
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#46409 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nadžak »

Nisam iz Sa ali vrlo često sam gore službeno pa tako često proalzim ulicom Alipašina, ispod naselja CIglane pa gore prema skretanju za stadion AF, koševo jelte!
Kad idem na autoput preko Vogošče, često zapnem u koloni uzbrdo, dole od onog semafora kod skretanja za Koševsko brdo pa do ovog skretanja za stadion, na dijelu puta gdje idu dvije trake u istom smjeru uzbrdo i tu se baš može dobro vidjeti kolika je bahatost i bezobrazluk u nama.
Masa vozača preskače raju u koloni i bezobrazno se uvaljuje gore na sami vrh. Hajde, sad tu ima i priče da bi tu moglo lijepo da se formiraju dvije kolone i da ide auto pa auto na onom mjestu spajanja ali nismo mi toliko precizni ni odgovorni ko japanci, tako da ta priča ovdje ne prolazi.
Baš je ono žalosno gledat... :(
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#46410 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Evolution_IV wrote: 16/03/2024 14:03 alergican sam na provlacenje motorista izmedju auta jer su postali pre pre bezobrazni, necu i ne zelim da gledam u retrovizor kad stojim u koloni, boli me briga hocel se srokat ili nece, stani i cekaj ko i svi ostali i kako ti nalazu pravila...

vise se i ne pomjeram u kraj, nego u sredinu uvijek....dovidjenja i prijatno
Nisam motorista ali ovo tvoje je cista saobracajna nekultura jer ovo tvoje je umjesto olaksaj ti bi da otezas drugima.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13306
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46411 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

kakaljin wrote: 16/03/2024 17:55
Evolution_IV wrote: 16/03/2024 14:03 alergican sam na provlacenje motorista izmedju auta jer su postali pre pre bezobrazni, necu i ne zelim da gledam u retrovizor kad stojim u koloni, boli me briga hocel se srokat ili nece, stani i cekaj ko i svi ostali i kako ti nalazu pravila...

vise se i ne pomjeram u kraj, nego u sredinu uvijek....dovidjenja i prijatno
Nisam motorista ali ovo tvoje je cista saobracajna nekultura jer ovo tvoje je umjesto olaksaj ti bi da otezas drugima.
Ma kako nije, zato je provlacenje i lupanje po retrovizorima normalno :lol:

ako sam u 3 kolone, ne pada mi napamet da gledam gdje su, kad idemo po magistrali u koloni, naravno da im se pomjerim :thumbup:
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#46412 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

nadžak wrote: 16/03/2024 17:49 Nisam iz Sa ali vrlo često sam gore službeno pa tako često proalzim ulicom Alipašina, ispod naselja CIglane pa gore prema skretanju za stadion AF, koševo jelte!
Kad idem na autoput preko Vogošče, često zapnem u koloni uzbrdo, dole od onog semafora kod skretanja za Koševsko brdo pa do ovog skretanja za stadion, na dijelu puta gdje idu dvije trake u istom smjeru uzbrdo i tu se baš može dobro vidjeti kolika je bahatost i bezobrazluk u nama.
Masa vozača preskače raju u koloni i bezobrazno se uvaljuje gore na sami vrh. Hajde, sad tu ima i priče da bi tu moglo lijepo da se formiraju dvije kolone i da ide auto pa auto na onom mjestu spajanja ali nismo mi toliko precizni ni odgovorni ko japanci, tako da ta priča ovdje ne prolazi.
Baš je ono žalosno gledat... :(
PA i postoje dvije trake prema gore i obadvije se koriste i kada bi saobracajna kultura bila da nastavak prave po jedno auto iz svake trake TZV rajfersluz sve bi bilo uredu.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#46413 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Evolution_IV wrote: 16/03/2024 17:57
kakaljin wrote: 16/03/2024 17:55
Evolution_IV wrote: 16/03/2024 14:03 alergican sam na provlacenje motorista izmedju auta jer su postali pre pre bezobrazni, necu i ne zelim da gledam u retrovizor kad stojim u koloni, boli me briga hocel se srokat ili nece, stani i cekaj ko i svi ostali i kako ti nalazu pravila...

vise se i ne pomjeram u kraj, nego u sredinu uvijek....dovidjenja i prijatno
Nisam motorista ali ovo tvoje je cista saobracajna nekultura jer ovo tvoje je umjesto olaksaj ti bi da otezas drugima.
Ma kako nije, zato je provlacenje i lupanje po retrovizorima normalno :lol:

ako sam u 3 kolone, ne pada mi napamet da gledam gdje su, kad idemo po magistrali u koloni, naravno da im se pomjerim :thumbup:
Obaveza sviju je da se prati saobracaj okolo da se moze reagovati na vrijeme, jer ako ne pratis okolo lako se moze desiti saobrcajna nesreca, a kada su motoristi u pitanju i sa fatalnim posljedicama.
TLOP
Posts: 296
Joined: 23/01/2020 11:12

#46414 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by TLOP »

Mene neki dan neki obilazio s desne strane
Da sam kojim slucajem rupu neku pokusavao izbjec, belaj bi bio
Nisu ni oni svi po psu, ima svakakve mrake medju motoristima
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#46415 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Odvadite malo...

Hajd uredu u koloni za semafor u gradu, nikog neće dodatno usporiti ako se ispale na zeleno, ali ja sam pisao ljetos kako se pojedini motoristi uvaljuju i na naplatnim i to dođu s desne strane i još se na mene pojedini forumaši okomili kako sam samoživ. Ono, čekam u redu pa neko dođe preko reda i ja po nekoj logici samoživ :lol:

Kažu gdje ti je saobraćajna kultura, kupi ACC, itd. itd. Pa ako toliko žuri da bude ispred ostalih i preko reda, valjda bi on trebao kupiti ACC :-)

I opet saobraćajna kultura iznada saobraćajnih propisa... Lane splitting je ilegalan kod nas u svakoj formi, ako te neko pusti, njegova dobra volja i jest i to je to.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13306
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46416 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

ma stipu suplju ba, 5% ih normalno vozi :run:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#46417 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bloo »

nadžak wrote: 16/03/2024 17:42 S obzirom na stanje u društvu pa tako i u saobračaju, nikakvo čudo nije ni ponašanje nekih vozača motora pa tako nije čudo ni ovaj tvoj komentar. Klasična sebičnost. Ako ti mogu otežat, otežaču ti!

Čestitam.
Top
Nije nego ako se svi patimo i milimo jedni iza drugih, ima i on da se pati. :D
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#46418 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

canvra888 wrote: 16/03/2024 18:31 Odvadite malo...

Hajd uredu u koloni za semafor u gradu, nikog neće dodatno usporiti ako se ispale na zeleno, ali ja sam pisao ljetos kako se pojedini motoristi uvaljuju i na naplatnim i to dođu s desne strane i još se na mene pojedini forumaši okomili kako sam samoživ. Ono, čekam u redu pa neko dođe preko reda i ja po nekoj logici samoživ :lol:

Kažu gdje ti je saobraćajna kultura, kupi ACC, itd. itd. Pa ako toliko žuri da bude ispred ostalih i preko reda, valjda bi on trebao kupiti ACC :-)

I opet saobraćajna kultura iznada saobraćajnih propisa... Lane splitting je ilegalan kod nas u svakoj formi, ako te neko pusti, njegova dobra volja i jest i to je to.
pa koliko znam obično motoristi ne plaćaju autoput
više puta sam to viđao, samo prođu zajedno s autom kada se digne rampa
jbg nije ni to fer, što on da ne plaća a ja moram

a amar što kaže tačno je da ih je 5 posto da koliko toliko normalno voze (od toga je lejn spliting najmanji problem i meni ne smeta)
obilasi vozila u raskrcinii, što s desna i s lijeva
prolasci kropz crveno vrlo često
lista je duga
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#46419 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

hopi wrote: 16/03/2024 19:12
canvra888 wrote: 16/03/2024 18:31 Odvadite malo...

Hajd uredu u koloni za semafor u gradu, nikog neće dodatno usporiti ako se ispale na zeleno, ali ja sam pisao ljetos kako se pojedini motoristi uvaljuju i na naplatnim i to dođu s desne strane i još se na mene pojedini forumaši okomili kako sam samoživ. Ono, čekam u redu pa neko dođe preko reda i ja po nekoj logici samoživ :lol:

Kažu gdje ti je saobraćajna kultura, kupi ACC, itd. itd. Pa ako toliko žuri da bude ispred ostalih i preko reda, valjda bi on trebao kupiti ACC :-)

I opet saobraćajna kultura iznada saobraćajnih propisa... Lane splitting je ilegalan kod nas u svakoj formi, ako te neko pusti, njegova dobra volja i jest i to je to.
pa koliko znam obično motoristi ne plaćaju autoput
više puta sam to viđao, samo prođu zajedno s autom kada se digne rampa
jbg nije ni to fer, što on da ne plaća a ja moram
Ne znam, ovaj što je bio ispred nas tada je platio, ali je hladno otišao preko kolone od 10-15 auta, samo pitajući prvog na vrhu kolone je l' može ispred njeg.

Ako se još i ne plati, to je još gore... Klasična pljačka, koriste autoput isto kao i putnička auta.
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#46420 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Ma često sam na autoputu, pogotovo ljeti kada je više motorista, i češće vidim da ne plate (ovo govorim za naše motoriste)
Ali sam primjetio da kada naiđe grupa motorista izleti sekjuriti pa valjda onda plate
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#46421 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by avijon »

a i kad placaju do guzice se skinu da nadju 2 marke, prodji jebi mater samo maltretiranje kad god imas neku interakciju sa njima, ucviljeni, ugrozeni, najvise volim da ih ne vidim
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#46422 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by corolla02 »

ah motociklicti... opstepoznato je da svuda glume da su nevidljivi :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19542
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46423 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

https://www.klix.ba/vijesti/regija/poli ... /240316077

Ovako i kod nas samo kod nas nema policije na putu
Samo radar jbni :bih:
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#46424 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Ljubomora naprosto "FRŠTI" iz ponekih forumaša.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Evo ja nikad ne platim auto put. Razapnite me. Nek puknnu dušmani.
Spoiler
Show
ne placam ni kad sam autom jer imam jednu od privilegija kojom auto-put koristim besplatno :P :P :P
Sto se tice naplatnih kucica na AP, mnoge motoriste sam vidio da se ušlepaju uz neko od auta. Nekako mi to ciganluk. Ali sto se tice provlacenja na celo kolone, to mi je bezveze kad tersaju ljudi za to. Ne trazim neku samilost, suosjecanja, sazaljenje,....ali zamisli da stojis iza 10 auta u koznoj opremi(ili nekoj slicnoj) na plus 35. Cak i da motoristu niko ne pusti od tih 10 auta, opet ce ih svih 10 prestici unutar prvih 4-5 kilometara. I opet si iza.
Inace i izbjegavam voznju motorom na AP. Sterilno mi i dosadno. Da ne kazem i opasno zbog krembila kojima si okruzen.
Provlacenje izmedju auta na semaforu? Samo kad je moja guzica sigurna, i kad necu doci u situaciju gdje ce se u pola te moje radnje upaliti zeleno pa cu onda morati da vozim u sendvicu izmedju auta auta koja idu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13306
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46425 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

zdruzdjo wrote: 16/03/2024 20:53 zamisli da stojis iza 10 auta u koznoj opremi(ili nekoj slicnoj) na plus 35.
To je tvoj ceif :D
Post Reply