Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

BiGBraAder
Posts: 13
Joined: 23/05/2010 16:52

#33776 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BiGBraAder »

mega_mashcine wrote: 26/07/2021 09:38
foxlife wrote: 26/07/2021 09:32

isao si zaustavnom trakom
ugorzio si moguci prolazak hitne pomoci vatrogasaca ili policije
sad ces reci pa nisu bili
pa ne prolaze oni autoputem po par dana pa se opet ne vozi istom

jesi ti ikad vozio van bih?
zaustavna traka je bila 100% prohodna, iskoristio sam je samo da zaobiđem kolonu i uključim se u traku za ACC tag, nisam se zaustavljao u njoj, tako da mi opet nisi rekao koga sam ugrozio ovim činom?
Mašina(c) ti baš imaš živaca...šta se bolan ubjeđuješ sa njima bez potrebe kad nisi ništa fulio - nisi nikoga ugrozio, reagovao si na tuđe nepoštovanje zakona i tuđi papanluk da bi ostvario svoje pravo da ne čekaš na rampi tj. da dođeš do rampe za ACC i to je to. Ovdje ispade k'o da si kroz crveno proš'o i zgazio pet ljudi. Bože sačuvaj
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33777 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Takoe. Neće njemu niko nametati zakone. On je kupio acc tag I može ga koristiti kako želi.

Država neka povuće nametnuti zakon.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33778 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

ja ne mogu da vjerujem da ima toliko buzdovana koji ovo opravdavaju
posebno na ovom forumu koji glasi kao neki liberalno napredni i sl

prije sam mislio da su na forumu vecinom legalisti ok ljudi koji postuju i zele da drzava stoji jaka
al sam se izgleda prevario od 95% sto sam mislio da je takvo jedva da je i 50% a ostali su tu samo zbog sebe prelivode pa kako njima odgovara
ja sam za zapad al nemoj mi pedera
ja sam za zapad al sta fali ako vozis malo zaustavnom jer nisam nikoga ugrozio
ja sam za zapad al nemoj meni da se naplacuje porez za x stvar i sl
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#33779 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by __Phoenix__ »

Vani u nekim državama je velika kazna ako staneš u zaustavnoj a ne skloniš se iza bankine jer se često dešava da ljudi pretiču preko zaustavne
User avatar
hopi
Posts: 5654
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33780 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

De ba odvadite malo ko prave ste babe
Je li to dozvoljeno? Nije.
Je li li prekršaj preći tih 50m zasutavnom nekoliko vozila pri brzini 40kmh? Jeste
Je li baš strašan potez I ugrožavanje ostalih, pa i ne baš.
Bi li ja to uradio, da.
Je li u rangu ponašanja dodika i nekog ko je ukrao milione? Ne. Te izjave su smiješne.
User avatar
kabal1337
Posts: 7948
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#33781 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

__Phoenix__ wrote: 26/07/2021 12:32 Vani u nekim državama je velika kazna ako staneš u zaustavnoj a ne skloniš se iza bankine jer se često dešava da ljudi pretiču preko zaustavne
Kako ces se skloniti iza bankine?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33782 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Pa i dodick I co uzmu od milijarde par miliona. Kako nije isto?
izvrsni direktor
Posts: 9268
Joined: 20/12/2018 16:11

#33783 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by izvrsni direktor »

mega_mashcine wrote: 25/07/2021 20:47 Ima li koga na izlazu sa autoputa u Sarajevu, kakve su ono guzve? Svi se izgleda vracaju sa mora. Kilometarska kolona, od znaka 100 vec se formirala kolona. Sad se vidi koliko znaci ACC.. samo profuras zaustavnom trakom, naravno masa debila ide zaustavnom i onda se dole uvaljuju ispred naplatnih, samo treba da zakrce i zaustavnu.
Isti ko oni debili stosu skontali da mogu parkirati gdje hoce, ili proci kroz crveno jer jbg imaju propusnicu u stranci, ili ko masa debila stp misle da za njih ogranicenje ne vazi jer imaju sda acc tag...al je svima zajednicko to da su debili.

Pojedine treba prvo slati na casove odgoja pa onda na caspve za saobracajne propise
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33784 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

hopi wrote: 26/07/2021 12:37 De ba odvadite malo ko prave ste babe
Je li to dozvoljeno? Nije.
Je li li prekršaj preći tih 50m zasutavnom nekoliko vozila pri brzini 40kmh? Jeste
Je li baš strašan potez I ugrožavanje ostalih, pa i ne baš.
Bi li ja to uradio, da.
Je li u rangu ponašanja dodika i nekog ko je ukrao milione? Ne. Te izjave su smiješne.
je li u rangu dodika bakira i covica koji su ukrali milione da jer su se i oni samo snasli kao ovaj nas loeb
cifra niti nacin na koji se se snasli nije bitan nego samo da su se snasli
da li je ugrozavanje ostalih da
jer je dobro laplace primjetio ti koji se odvajas regularno za tu traku ne ocekujes buzdovana da dodje zaustavnom trakom tako da je itekako ugrozio
to sto bi ti uradio govori o tebi
zigson
Posts: 2950
Joined: 04/04/2015 22:17

#33785 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

foxlife wrote: 26/07/2021 12:06
madner wrote: 26/07/2021 12:02 Pa i sada je poslje 8 dana dupla kazna.

Samo drugacije upakovano.

Krse se propisi i vani, pa mi smo prepisali ove nase odredbe od njih sa visinama kazni. Ne znam ko misli da je mala kazna 30% prosjecne plate, vani ne bude ni 5%.
pa nije dupla ako u zakonu pise da je kazna 40 a nakon 8 dana platis 40
to sto je dupla u odnosu na iznos u prvih 8 dana nije isto sto i dupla na propisanu kaznu
i da ja mislim da je mala i zasto poredis primanja vani i primanja ovdje
zasto ne poredis koliko prekrsaja ima vani a koliko ovdje?
to je relevantnije po pricu a ne visina primanja
logika kaze da bi trebalo vise biti prekrsaja u prosjeku tamo gdje je kazna 5% primanja nego tamo gdje je 30%
cisto sumnjam da je tako
Haman je dupla jer ima zatezna kamata na punu kaznu
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#33786 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by TheHound »

Naslovnica wrote: 26/07/2021 11:55
JavierBosnia wrote: 26/07/2021 11:47 Ova priča sa ACC tagom me podsjeti na priču o motorima. Kao kupio sam tag da mogu brze proci, kupio sam motor da se mogu provlaciti izmedju auta i gurati do semafora.
Pa cek kupio sam i ja auto od 250 KS pa jel mogu voziti iznad ogranicenja?
Jedan stari motorista (na motoru od 12 godine, Harley, koža, sijeda kosa, rep, tetovaže) priča meni kako je nedavno imao situaciju da se čovjek htio potući sa njima (bilo ih nekoliko na motorima), jer su na granici prešli cijelu kolonu i stali prvi. Nakon što je izbila kavga, granična je odvojila ovog u automobilu i počela trkeljati, a njima poželjeli sretan put. Kao, oni nemaju klimu, kacige, koža, sve se to ugrije, šta ja znam, neka priča, uglavnom ispade da je to nešto najnormalnije za uuraditi (obići cijelu kolonu i stati pred kućice).
Ja ga slušam i samo klimam glavom, jbga. Sa isključivo njegove tačke gledišta ima smisla, ali sa moje tačke gledišta, sa tačke gledišta onog u koloni i zakonski, nema nikakvog smisla. :roll:
Normalno da nije problem kad motorista prodje. Ovi "pametnjakovici" tipa seJoBiH i slicni kad vide kolonu kamiona na granici koja mora na carinu oni fino stoje iza njih po 12 sati jer ne zele da kamiondzije cekaju a oni da prodju bez cekanja.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33787 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Motorista na semaforu nije problem. Motorista na grancii jeste problem, jer radi njega ja moram cekati duze na kontrolu.

Sejo i slični imaju nešto što se zove empatija. To znači da ne mislim samo o sebi, već i o drugima.
User avatar
hopi
Posts: 5654
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33788 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

foxlife wrote: 26/07/2021 12:44
hopi wrote: 26/07/2021 12:37 De ba odvadite malo ko prave ste babe
Je li to dozvoljeno? Nije.
Je li li prekršaj preći tih 50m zasutavnom nekoliko vozila pri brzini 40kmh? Jeste
Je li baš strašan potez I ugrožavanje ostalih, pa i ne baš.
Bi li ja to uradio, da.
Je li u rangu ponašanja dodika i nekog ko je ukrao milione? Ne. Te izjave su smiješne.
je li u rangu dodika bakira i covica koji su ukrali milione da jer su se i oni samo snasli kao ovaj nas loeb
cifra niti nacin na koji se se snasli nije bitan nego samo da su se snasli
da li je ugrozavanje ostalih da
jer je dobro laplace primjetio ti koji se odvajas regularno za tu traku ne ocekujes buzdovana da dodje zaustavnom trakom tako da je itekako ugrozio
to sto bi ti uradio govori o tebi
Molim te odvadi malo i realno posmatraj.
Ovi što su u traci voze lupam 20kmh, ja nekoliko auta zaobiđem pri brzini od 40kmh. I kolike su tu šanse da se nešto desi? Mimalne doslovno. A ovdje priča ko da se 200 kmh vozi.
Ali dobro eto, ako ćemo biti bukvalisti i tjerati mak na konac da onda si u pravu, ugrožavam, priznajem.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13066
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#33789 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

JavierBosnia wrote: 26/07/2021 11:47
Pa cek kupio sam i ja auto od 250 KS pa jel mogu voziti iznad ogranicenja?
mozes naravno,kao i svugdje dok te ne uhvate :D ,ja vozim 140 i povecam kad ima kolona auta u desnoj :?

ja se sklanjam svima koji idu brze,boli me q,nisam ja taj koji odlucuje o kaznama...ono sto sam primjetio zadnjih dana je gasanje kroz tunele,gdje vecina kao i ja ide 100-110,a dijabolici 140+ :-)

al najjace mi je ubrzavanje pred naplatne juce bilo,svi me prosli,a ja ih lagano prodjem sa ACC dok se kuhaju u koloni,jer su informaticki nepismeni :lol:
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#33790 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by TheHound »

seoBIH wrote: 26/07/2021 12:55 Motorista na semaforu nije problem. Motorista na grancii jeste problem, jer radi njega ja moram cekati duze na kontrolu.

Sejo i slični imaju nešto što se zove empatija. To znači da ne mislim samo o sebi, već i o drugima.
Pretpostavljam da nikad nisi vozio 141km/h po nasem autoputu jer tako krsis zakon? Ili ako ti se koji put omakelo otisao si u policiju i sam se prijavio i platio kaznu?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33791 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

zigson wrote: 26/07/2021 12:50
foxlife wrote: 26/07/2021 12:06

pa nije dupla ako u zakonu pise da je kazna 40 a nakon 8 dana platis 40
to sto je dupla u odnosu na iznos u prvih 8 dana nije isto sto i dupla na propisanu kaznu
i da ja mislim da je mala i zasto poredis primanja vani i primanja ovdje
zasto ne poredis koliko prekrsaja ima vani a koliko ovdje?
to je relevantnije po pricu a ne visina primanja
logika kaze da bi trebalo vise biti prekrsaja u prosjeku tamo gdje je kazna 5% primanja nego tamo gdje je 30%
cisto sumnjam da je tako
Haman je dupla jer ima zatezna kamata na punu kaznu
zatezna kamata je kod svih kazni 20 maraka ako se ne varam tako da nije dupla
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33792 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

drug_profi wrote: 26/07/2021 11:54 Vise suplje price ni na jednom pdf nisam vidio.
nije suplja prica nego je tako
to sto bi ti krsio zakon na ovaj nacin je mozda za tebe suplja za normalne nije
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33793 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

TheHound wrote: 26/07/2021 12:53
Naslovnica wrote: 26/07/2021 11:55
Jedan stari motorista (na motoru od 12 godine, Harley, koža, sijeda kosa, rep, tetovaže) priča meni kako je nedavno imao situaciju da se čovjek htio potući sa njima (bilo ih nekoliko na motorima), jer su na granici prešli cijelu kolonu i stali prvi. Nakon što je izbila kavga, granična je odvojila ovog u automobilu i počela trkeljati, a njima poželjeli sretan put. Kao, oni nemaju klimu, kacige, koža, sve se to ugrije, šta ja znam, neka priča, uglavnom ispade da je to nešto najnormalnije za uuraditi (obići cijelu kolonu i stati pred kućice).
Ja ga slušam i samo klimam glavom, jbga. Sa isključivo njegove tačke gledišta ima smisla, ali sa moje tačke gledišta, sa tačke gledišta onog u koloni i zakonski, nema nikakvog smisla. :roll:
Normalno da nije problem kad motorista prodje. Ovi "pametnjakovici" tipa seJoBiH i slicni kad vide kolonu kamiona na granici koja mora na carinu oni fino stoje iza njih po 12 sati jer ne zele da kamiondzije cekaju a oni da prodju bez cekanja.
a jesi li ti razmisljao da na granici posebna traka ima za kamione i autobuse a posebno za mala auta?
User avatar
drug_profi
Posts: 50371
Joined: 16/07/2012 16:00

#33794 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

foxlife wrote: 26/07/2021 13:15
drug_profi wrote: 26/07/2021 11:54 Vise suplje price ni na jednom pdf nisam vidio.
nije suplja prica nego je tako
to sto bi ti krsio zakon na ovaj nacin je mozda za tebe suplja za normalne nije
Nisam normaln jer ne zivim u normalnoj zemlji.
Naravno da bih prosao do ACC rampe ako je put otvoren.
Naravno da sam svjestan da je prekrsaj i da cu to ciniti na nacin da se izbjegne udes ili bilo sta slicno.
I da je bas sve po zakonu i redu, da je normalna zemlja, ja ne bih uopste morao sam o tome odlucivati, vec bi postojal sluzba na NP koja bi to regulisala.
A suplja prica je itekako.
Onaj poredi Dodika i milione sa prekrsajem od 50 maraka.
Wtf.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33795 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Normalnu drzavu pravimo iz svoje kuce, pa onda mozemo preci na ostale "instutucije".
drug_profi wrote: 26/07/2021 13:57 Onaj poredi Dodika i milione sa prekrsajem od 50 maraka.
Normalno da poredim. Ti imas mogucnost za "50KM", on za par miliona. Isto bi bilo da imaš i ti mogućnost za par miliona.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#33796 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by TheHound »

foxlife wrote: 26/07/2021 13:26
TheHound wrote: 26/07/2021 12:53

Normalno da nije problem kad motorista prodje. Ovi "pametnjakovici" tipa seJoBiH i slicni kad vide kolonu kamiona na granici koja mora na carinu oni fino stoje iza njih po 12 sati jer ne zele da kamiondzije cekaju a oni da prodju bez cekanja.
a jesi li ti razmisljao da na granici posebna traka ima za kamione i autobuse a posebno za mala auta?
Moj respo naravno da postoji, kao sto i na autoputu postoji odvajanje za ACC tag samo zbog guzve bude zakrceno pa se posten covjek mora snalaziti. SeJo ne zeli da se snalazi, on zeli piti pilot, ovaj posten, pa ce cekati i iza kamiona na carini zbog toga sto je filantrop i dobrica.
User avatar
drug_profi
Posts: 50371
Joined: 16/07/2012 16:00

#33797 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ti ne znas to, ali si tvrdoglav magarac.
Spreman da optuzuje za sve i svasta, cak i za ono sto se nije desilo, da dokazes da si u pravu.
Jesi u pravu, samo ne kontas da mi ne tvrdimo suprotno, ali nismo glupe ovce da blejimo u praznu traku.
Last edited by drug_profi on 26/07/2021 14:03, edited 1 time in total.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33798 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

drug_profi wrote: 26/07/2021 13:57
foxlife wrote: 26/07/2021 13:15

nije suplja prica nego je tako
to sto bi ti krsio zakon na ovaj nacin je mozda za tebe suplja za normalne nije
Nisam normaln jer ne zivim u normalnoj zemlji.
Naravno da bih prosao do ACC rampe ako je put otvoren.
Naravno da sam svjestan da je prekrsaj i da cu to ciniti na nacin da se izbjegne udes ili bilo sta slicno.
I da je bas sve po zakonu i redu, da je normalna zemlja, ja ne bih uopste morao sam o tome odlucivati, vec bi postojal sluzba na NP koja bi to regulisala.
A suplja prica je itekako.
Onaj poredi Dodika i milione sa prekrsajem od 50 maraka.
Wtf.
Ako drzava nije normalna ne znaci da i ti trebas biti isti
Jedina tvoja razlika od onoga masina ili kako se vec zove je da si svjestan da je prekrsaj
Da je po redu i zakonu policija bi stajala kod naplatnih i udarala po usima ove sto voze po zaustavnoj
I to imali bi gratis kaznu po zelji
Ne mozes ti regulisati nesto ako je guzva
I u hr su na onoj naplatnoj kucici od mora kod zagreba guzve pa ni jednoj sluzbi ne pada na panet da pusta saobracaj zaustavnom
Naravno da cu i ja porediti dodika i ovo
Jer ovaj da moze napravio bi i prekrsaj od milion samo nema poziciju ni sansu za to dok ovaj ima i to radi
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33799 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

TheHound wrote: 26/07/2021 14:01 filantrop i dobrica.
Ma kakvi, ni jedno ni drugo. Samo zivim i protezem se koliko mogu, bez da nekoga ugrozim i ne živim lažni život, gdje opravdavam svoju nemoć i primitivizam. Nazovimo to pravim imenom i stavimo znak jednakosti. Ako mozes ti preko zaustavne, moze i onaj suprotnim smijerom, to su vas izakljuĆci.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33800 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

TheHound wrote: 26/07/2021 14:01
foxlife wrote: 26/07/2021 13:26

a jesi li ti razmisljao da na granici posebna traka ima za kamione i autobuse a posebno za mala auta?
Moj respo naravno da postoji, kao sto i na autoputu postoji odvajanje za ACC tag samo zbog guzve bude zakrceno pa se posten covjek mora snalaziti. SeJo ne zeli da se snalazi, on zeli piti pilot, ovaj posten, pa ce cekati i iza kamiona na carini zbog toga sto je filantrop i dobrica.
Pogresno
Snaci se ne znaci krsiti zakon
Snasao je se onaj ko je izasao na naplatnim podlugovi ili kako se vec zove i otisao starom cestom do sarajeva a ne onaj koji je vozio zaustavnom
Sejo postuje zakon a ne da se ne zeli snalaziti
Nece cekati iza kamiona jer nece biti uopste u toj traci izbacit ce ga policajac granicar carinik
A ja sam istog misljenja kao sejo i isto postupiti kao on

ps. koja je onda razlika izmedju voznjom zaustavnom i sebije koja je parkirala na trotoar u titovoj
i ona se snasla jbg
daj da ti zagradim ulaz u zgradu kucu
nisam te ugrozio al sam se snasao jbg
Last edited by foxlife on 26/07/2021 14:08, edited 1 time in total.
Post Reply