Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#1501 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mv960 »

Klitemnestraaa wrote:
Meni nema nista ljepse recimo hodati ulicama Berlina gdje je svakog briga sta ko nosi i kako ko izgleda, totalni boliklinac i totalna otvorenost uma. Eh isto su mi prigovarali sto ne znam kuhati, rekoh meni momak kuha kuci kao sto i je, ono sastavili se svi, bulje li ga bulje, nije im jasno da musko kuha kuci. :-) Eh onda sto se ne uzmete, jel mislis imat djecu blabla. Rekoh nikad ni jedno ni drugo, sastave se jos vise, bulje pa im nista nije jasno. :run:
Do skoro sam stvarno uživao u toj slobodi u Berlinu a onda mi se zgadilo kada sam vidio dvojicu muškaraca s bebom... :-)

Ili one spodobe što hodaju ulicama pa lijepo da ograjšeš na ulici.. ne znaš šta je, je li muško ili žensko...
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#1502 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by animals »

mv960 wrote:
Klitemnestraaa wrote:
Meni nema nista ljepse recimo hodati ulicama Berlina gdje je svakog briga sta ko nosi i kako ko izgleda, totalni boliklinac i totalna otvorenost uma. Eh isto su mi prigovarali sto ne znam kuhati, rekoh meni momak kuha kuci kao sto i je, ono sastavili se svi, bulje li ga bulje, nije im jasno da musko kuha kuci. :-) Eh onda sto se ne uzmete, jel mislis imat djecu blabla. Rekoh nikad ni jedno ni drugo, sastave se jos vise, bulje pa im nista nije jasno. :run:
Do skoro sam stvarno uživao u toj slobodi u Berlinu a onda mi se zgadilo kada sam vidio dvojicu muškaraca s bebom... :-)

Ili one spodobe što hodaju ulicama pa lijepo da ograjšeš na ulici.. ne znaš šta je, je li muško ili žensko...
Za tebe se Saudijska Arabija ubila..
User avatar
kloniran
Posts: 12184
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1503 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by kloniran »

DearJohn wrote:
Hendrix wrote:Pa to i jest fol, ja govorim o direktnim ciframa, usporedi 2500EUR sa 2500KM, ja kad gledam neke plate tamo vidim da su cifre ili tu negdje brojcano ili su vise na Zapadu. O tome govorim, inzinjer u Njemackoj ima 2500 netto a u bosni se sa 1500 udara nogom u guzicu a 2500 je ono ludnica posao, 5000KM su direktorske plate u BiH dok su u Evropi to bezveze cifre.

Ovakvo poredjenje onda ima smisla i da kazemo da je Kuba raj za zivot sa Bosanskom platom...ali hajd dobij tamo Bosansku platu itd itd...
Ako uzmes u obzir da su cijene na zapadu i do tri puta vece nego u Bosni i direktorska plata ispada 15 000 KM ili 7 500 EUR onda je to isto.
cijene čega ako izuzmemo stanove? i možda osiguranja za auto,kuću...
hrana jeftinija nego kod nas, bar tako svi moji koji su otisli kazu
sta je to tri puta vece cijene nego ovdje?
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#1504 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mv960 »

HAVANA wrote:Trgovina bas i nije mjerilo.Zato ti je masu drugih stvari neuporedivo jeftinije.Pa cak i u trgovini, eto auto konkretno.To iz uvoza je ovde skuplje zbog nameta drzave ali ga dosta jeftinije popravaljas,odrzavas,sipas,parkiras...Trgovina je cudna i nije mjerilo.U trgovini se trazi put i proizvod,bilo gdje,samo cijena i kalkulacija igra ulogu. Znas koliko je porschea otislo iz bih za njemacku,i ide? Ubi frajer pare u njemackoj.Znas koliko je ix35 otislo odavde vani? Koliko je nova skoda fabia jeftinija ovde u osnovnoj izvedbi nego vani,renault fluence? Da ne govorim o uslugama,majstorlucima,drvo,zeljezo,gradjevinski radovi...Nije 1000km kao 2000 eura ali za osnovni zivot jeste kao 1000 eura.U nekim stvarima i vise.Sve je ovo ok i normala prica,razmjenjujemo iskustva i fino je pricati dok ne pocnu svadje i glupa prepucavanja i iskljucivosti.Svega ima i svi su pomalo u pravu.Kako ko nadje put i snadje se.Meni je trebalo 2500 eura mjesecno vani za osnovne zivotne potrebe mene ,zene i dvoje djece.Osnovne,bez da izadjem u restorane,pojedem,popijem...A volim.I pojest,i popit,i zovnut turu...Ovde sa 2500 eura cetveroclana porodica zivi super.Kako ih zaraditi,to je problem.I kako se otrgnuti navici nasih ljudi da broje tudje pare umjesto da razmisljaju kako oni da ih zarade.Ja sam uvijek radio po 2 posla.Osnovni u kojem sam 20 godina,za zivota...i drugi, uvijek nesto oko nekretnine,kredita,zaduzenja...I vani je to funkcionisalo dobro ali nisam mogao.Hocu kuci.Problem je sto vani za jednu nekretninu dodatni troskovi prepisa,renoviranja dodju na toliku cifru za koju u sarajevu kupim i nekretninu i renoviram je.Znaci za cijenu renoviranja i prepisa vani, ovde kupim nekretninu i renoviram je...Ako slozis kockice i pametno odigras povrat je isti kao vani, a zaduzenje mnogo manje.Svi smo mi drugaciji.Mnogo je teze ovde od nule poceti ili za one ljude koji rade za platu u posluzi,butiku...Ja gledam ocima covjeka koji zeli da radi sam za sebe,rizikuje,bori se kako zna i umije.Nekom je to ok,neko voli drugacije...Svakom njegov izbor.I svi su u pravu.Bilo bi vise para da se ostalo vani ali to mi nije bio cilj.Cilj mi je ovde napraviti onoliko koliko mi treba,ni vise ,ni manje.Mogu to zaraditi ovde,zasto da idem? Onaj ko ne moze,neka ide,radi,bori se,uci...Sretno bilo svima... :kakoste:

Svaka ti je na mjestu. :thumbup:
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#1505 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mv960 »

animals wrote:
mv960 wrote:
Klitemnestraaa wrote:
Meni nema nista ljepse recimo hodati ulicama Berlina gdje je svakog briga sta ko nosi i kako ko izgleda, totalni boliklinac i totalna otvorenost uma. Eh isto su mi prigovarali sto ne znam kuhati, rekoh meni momak kuha kuci kao sto i je, ono sastavili se svi, bulje li ga bulje, nije im jasno da musko kuha kuci. :-) Eh onda sto se ne uzmete, jel mislis imat djecu blabla. Rekoh nikad ni jedno ni drugo, sastave se jos vise, bulje pa im nista nije jasno. :run:
Do skoro sam stvarno uživao u toj slobodi u Berlinu a onda mi se zgadilo kada sam vidio dvojicu muškaraca s bebom... :-)

Ili one spodobe što hodaju ulicama pa lijepo da ograjšeš na ulici.. ne znaš šta je, je li muško ili žensko...
Za tebe se Saudijska Arabija ubila..
Kakva ba Saudija.. da je dobro tamo ne bi arapi bježali otuda.

Pitaću te kad ti dijete u školu krene...
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#1506 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Klitemnestraaa »

Do skoro sam stvarno uživao u toj slobodi u Berlinu a onda mi se zgadilo kada sam vidio dvojicu muškaraca s bebom... :-)

Ili one spodobe što hodaju ulicama pa lijepo da ograjšeš na ulici.. ne znaš šta je, je li muško ili žensko...[/quote]

Za tebe se Saudijska Arabija ubila..[/quote]

Kakva ba Saudija.. da je dobro tamo ne bi arapi bježali otuda.

Pitaću te kad ti dijete u školu krene...[/quote]

Razumjeti stvari znaci rastaviti ih na proste faktore. Pa ajmo.

Dva muskarca koja imaju bebu se vole, sto je jel, pozitivna emocija. Love is in the air. Ali to nama smeta. Jer dje ce on koji ima kurac, pored picke voljeti kurac. To je najveci problem. I ucimo djecu da to ne valja.

Jedan Ante i jedan Muhamed hodaju kroz grad haman s puskama, sto je, jel, negativna emocija. Hate is in the air. Ali to je normala jer je onaj tamo prvi poceo pa mora ovaj nas da brani svoje. I ucimo djecu da je to okej. Nacionalizam, rasizam, fasizam, svaki -izam. Ta ce on vakav ta ce on nakav.

Samo mogu reci da sreca pa ce moja djeca biti odgajana na zapadu i ucena da postuju sve sto nosi pozitivnu energiju, a da se klone onog sto nosi negativnu. 8) 8) 8-)
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#1507 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by animals »

mv960 wrote:
Pitaću te kad ti dijete u školu krene...
Sreo sam nedavno na moru u Hrvatskoj Nijemca iz Berlina..
Kaze razmislja da se iseli iz Berlina, i iz Njemacke..
ne zbog ti sto ih ti nabroja, vec zbog
svi oni sto se doseljavaju u Berlin zadnji godina..
pa ne mozes vise hodati njegovim ulicama od kriminala i kriminalaca..
od razni plemena, kojima je religija i plemenski obicaji, na prvome mjestu..
do ovi zadnji imigranata, kojima je noz umjesto olovke, obavezni pribor..
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#1508 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mv960 »

Klitemnestraaa wrote:Do skoro sam stvarno uživao u toj slobodi u Berlinu a onda mi se zgadilo kada sam vidio dvojicu muškaraca s bebom... :-)

Ili one spodobe što hodaju ulicama pa lijepo da ograjšeš na ulici.. ne znaš šta je, je li muško ili žensko...
Za tebe se Saudijska Arabija ubila..[/quote]

Kakva ba Saudija.. da je dobro tamo ne bi arapi bježali otuda.

Pitaću te kad ti dijete u školu krene...[/quote]

Razumjeti stvari znaci rastaviti ih na proste faktore. Pa ajmo.

Dva muskarca koja imaju bebu se vole, sto je jel, pozitivna emocija. Love is in the air. Ali to nama smeta. Jer dje ce on koji ima kurac, pored picke voljeti kurac. To je najveci problem. I ucimo djecu da to ne valja.

Jedan Ante i jedan Muhamed hodaju kroz grad haman s puskama, sto je, jel, negativna emocija. Hate is in the air. Ali to je normala jer je onaj tamo prvi poceo pa mora ovaj nas da brani svoje. I ucimo djecu da je to okej. Nacionalizam, rasizam, fasizam, svaki -izam. Ta ce on vakav ta ce on nakav.

Samo mogu reci da sreca pa ce moja djeca biti odgajana na zapadu i ucena da postuju sve sto nosi pozitivnu energiju, a da se klone onog sto nosi negativnu. 8) 8) 8-)[/quote]

Ako igdje ima rasizma i sve to što ga ti pobroja to je onda u Berlinu u Njemačkoj. Švaba i nema po centrima ostao je samo onaj ko mora zbog posla i sl.

Mlada si izgleda pa ne razmišljaš o posljedicama takve ljubavi in the air, posebno ta beba koja će rasti u takvom ambijentu.

Meni je samo žao što se Njemačka spustila na tako niske grane da ništa nije imala novo da ponudi turistima nego ta LGBT sloboda i gluposti.
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#1509 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mv960 »

animals wrote:
mv960 wrote:
Pitaću te kad ti dijete u školu krene...
Sreo sam nedavno na moru u Hrvatskoj Nijemca iz Berlina..
Kaze razmislja da se iseli iz Berlina, i iz Njemacke..
ne zbog ti sto ih ti nabroja, vec zbog
svi oni sto se doseljavaju u Berlin zadnji godina..
pa ne mozes vise hodati njegovim ulicama od kriminala i kriminalaca..
od razni plemena, kojima je religija i plemenski obicaji, na prvome mjestu..
do ovi zadnji imigranata, kojima je noz umjesto olovke, obavezni pribor..
Slažem se. Svega je udrobilo i to se primjeti. Za koju godinu neće se znati ko pije a ko plaća. Policija se bori ali je pitanje dokle. Postoje kvartovi gdje moraš da paziš ili zapravo bolje ti je da ne ideš tamo što od tih arapa i turaka što od neonacista.

Nego, on the second thought nije loše ni istoku se okrenuti. Mi ova sitna buranija razmišljamo o zapadu gdje su uslovi malo bolji nego u BiH dok ovi naši sposobniji i školovaniji odoše ka istoku.

Neki dan gledam ugovor jednog našeg ljekara.. plata mu blizu 40 hiljada KM-ova. Toliko Merkel prima ako se ne varam. 8)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1510 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by stakasa »

animals wrote:
mv960 wrote:
Pitaću te kad ti dijete u školu krene...
Sreo sam nedavno na moru u Hrvatskoj Nijemca iz Berlina..
Kaze razmislja da se iseli iz Berlina, i iz Njemacke..
ne zbog ti sto ih ti nabroja, vec zbog
svi oni sto se doseljavaju u Berlin zadnji godina..
pa ne mozes vise hodati njegovim ulicama od kriminala i kriminalaca..
od razni plemena, kojima je religija i plemenski obicaji, na prvome mjestu..
do ovi zadnji imigranata, kojima je noz umjesto olovke, obavezni pribor..
Ti sto prijete da ce se iselit se u 99 posto nikad ne isele. A i da se isele, na tom novom mjestu bi kukali kao na starom. Kao sto su kukali i dok se ti imigranti nisu doselili. To je vise do mentalnog sklopa nego do okolnosti. Klasicna suplja prica
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#1511 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by duminjo »

Eno ubijedise covjeka da je pravo dobro kad dijete ima tatu i tatu :mrgreen:
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#1512 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by DearJohn »

kloniran wrote:
DearJohn wrote:
Hendrix wrote:Pa to i jest fol, ja govorim o direktnim ciframa, usporedi 2500EUR sa 2500KM, ja kad gledam neke plate tamo vidim da su cifre ili tu negdje brojcano ili su vise na Zapadu. O tome govorim, inzinjer u Njemackoj ima 2500 netto a u bosni se sa 1500 udara nogom u guzicu a 2500 je ono ludnica posao, 5000KM su direktorske plate u BiH dok su u Evropi to bezveze cifre.

Ovakvo poredjenje onda ima smisla i da kazemo da je Kuba raj za zivot sa Bosanskom platom...ali hajd dobij tamo Bosansku platu itd itd...
Ako uzmes u obzir da su cijene na zapadu i do tri puta vece nego u Bosni i direktorska plata ispada 15 000 KM ili 7 500 EUR onda je to isto.
cijene čega ako izuzmemo stanove? i možda osiguranja za auto,kuću...
hrana jeftinija nego kod nas, bar tako svi moji koji su otisli kazu
sta je to tri puta vece cijene nego ovdje?
Slusaj, ja ne znam u kom svijetu ti "svi tvoji sto su otisli zive" osim ako ne sjede kuci po cjeli dan ali dupli espresso 6 KM, pristojna vecera za dvoje 200 KM, piva 12 KM ako neces onu najgoru tocenu sto djele ne "happy hour" itd.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1513 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mousstapha »

Boktemazo sta ti veceras?
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#1514 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by animals »

stakasa wrote:
animals wrote:
mv960 wrote:
Pitaću te kad ti dijete u školu krene...
Sreo sam nedavno na moru u Hrvatskoj Nijemca iz Berlina..
Kaze razmislja da se iseli iz Berlina, i iz Njemacke..
ne zbog ti sto ih ti nabroja, vec zbog
svi oni sto se doseljavaju u Berlin zadnji godina..
pa ne mozes vise hodati njegovim ulicama od kriminala i kriminalaca..
od razni plemena, kojima je religija i plemenski obicaji, na prvome mjestu..
do ovi zadnji imigranata, kojima je noz umjesto olovke, obavezni pribor..
Ti sto prijete da ce se iselit se u 99 posto nikad ne isele. A i da se isele, na tom novom mjestu bi kukali kao na starom. Kao sto su kukali i dok se ti imigranti nisu doselili. To je vise do mentalnog sklopa nego do okolnosti. Klasicna suplja prica
Nije poenta u tome..
poenta je da je kriminal toliko u porastu, da se ljudi ne osjecaju vise sigurno...
znaci, politika je takva, dovedi ljude u drzavu i prepusti ih ulici..
nema, integracije, ni uslova da svi zive u sjaju, koji ocekuju..
i kad se sudare sa stvarnoscu, ostaje ulica i kriminal, kojem su ionako skloni..
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1515 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA »

kloniran wrote:
DearJohn wrote:
Hendrix wrote:Pa to i jest fol, ja govorim o direktnim ciframa, usporedi 2500EUR sa 2500KM, ja kad gledam neke plate tamo vidim da su cifre ili tu negdje brojcano ili su vise na Zapadu. O tome govorim, inzinjer u Njemackoj ima 2500 netto a u bosni se sa 1500 udara nogom u guzicu a 2500 je ono ludnica posao, 5000KM su direktorske plate u BiH dok su u Evropi to bezveze cifre.

Ovakvo poredjenje onda ima smisla i da kazemo da je Kuba raj za zivot sa Bosanskom platom...ali hajd dobij tamo Bosansku platu itd itd...
Ako uzmes u obzir da su cijene na zapadu i do tri puta vece nego u Bosni i direktorska plata ispada 15 000 KM ili 7 500 EUR onda je to isto.
cijene čega ako izuzmemo stanove? i možda osiguranja za auto,kuću...
hrana jeftinija nego kod nas, bar tako svi moji koji su otisli kazu
sta je to tri puta vece cijene nego ovdje?
Nije hrana samo posluga, nit je zivot samo lidl pa kuci tv gledati.Haj vako.Nadjemo se nas cetvorica u 18h na socijalnom i sjedemo na taksi i odemo do grada.Obicemo eto ko malo skuplje i sredjenije lokale koji bi jel trebali i morali biti skuplji.Necemo ni uzimati jeftinije u obzir.Eto haj malo ozbiljna kafana za kafice i kisele,becka kafana.Pa onda odemo na veceru u 4 sobe gospodje safije,veceramo,popijemo dvije flase vina,sjedemo na taksi da nas murija ne ganja i odemo u aquarius vils na svirku...Popijemo jos nas cetvorica po 5 klipaca staropramena.Sretni i veseli sjedemo u 4 taksija i odemo kuci.Znaci 4 kafe,4 kisele,4 vecere,2 flase vina,20 piva i taksi par puta...Koliko smo potrosili? Jesmo li prebacili 80km po osobi,a ko skuplja opcija izlaska?

Sutrasnji dan suncan i lijep a zena te pegla da uradis sobu od djeteta.Dodje majstor i uzme ti za krecenje stana,uradi i 50m2 pregradnih zidova rigipsa i postavi 12m2 plocica...Platis ruke za sve to 1540km

Onda odes do mame i platis joj sve rezije za stan od 55m2 sa telefonom i kablovskom,strujom,vodom,grijanjem,smecem,odrzavanjem...250km
Zove te majstor da je gotovo auto i zamijenjen zupcasti,ulje i filteri te mu odneses 560km i usput naspes goriva po 1,75km,kupis i steku cigara za 48km...I tako mogo bi do sutra nabrajati.Jedan je problem ovde.Kako ih zaraditi i o tome treba razmisljati ali reci da je ovde hrana...skupo,je ludost.Nije skupo nego su vecini primanja mala.Tako se vec moze reci.Smijesno je porediti cijene sa njemackom jer je mnogo skuplji zivot vani.Da ne govorim o onim stavkama iz prvog dijela posta.Te stvari cesce upraznjavati vani moras bas hadzo bit.Neko ce reci serem i proseravam se.Ne.Meni su ove gore stavke bitne,hocu da sam tu,hocu i volim da izadjem,popijem,da sam blizu majke i porodice,da mogu pomoci...zato sam se i vratio.Mogu zaraditi za ono sto mi treba i volim a i sve mi je jeftnije ovde.2500 eura vani je osnovni zivot za cetveroclanu porodicu a 2500 eura ovde je bas milina sto se tice troskova i potrosnje.Znaci jeftinije je itekako ako mozes zaraditi koliko ti treba.U ostale ovdasnje nebuloze necu ulaziti.Kvalitet zivota je u mnogim stvarima bolji i sigurniji vani.To ne sporim.Ali opet ovo vise volim.Mogu plivat,sto ne bi...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1516 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by insomnia78 »

Ne mozes ti to narodu objasniti. To se naslusalo prica tipa "pokazase sliku svoje KIA-e u BiH i dobise novu skoro dzaba"
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#1517 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by madner »

kloniran wrote:
DearJohn wrote:
Hendrix wrote:Pa to i jest fol, ja govorim o direktnim ciframa, usporedi 2500EUR sa 2500KM, ja kad gledam neke plate tamo vidim da su cifre ili tu negdje brojcano ili su vise na Zapadu. O tome govorim, inzinjer u Njemackoj ima 2500 netto a u bosni se sa 1500 udara nogom u guzicu a 2500 je ono ludnica posao, 5000KM su direktorske plate u BiH dok su u Evropi to bezveze cifre.

Ovakvo poredjenje onda ima smisla i da kazemo da je Kuba raj za zivot sa Bosanskom platom...ali hajd dobij tamo Bosansku platu itd itd...
Ako uzmes u obzir da su cijene na zapadu i do tri puta vece nego u Bosni i direktorska plata ispada 15 000 KM ili 7 500 EUR onda je to isto.
cijene čega ako izuzmemo stanove? i možda osiguranja za auto,kuću...
hrana jeftinija nego kod nas, bar tako svi moji koji su otisli kazu
sta je to tri puta vece cijene nego ovdje?
Sisanje, pranje auta, taksi, majstori, izlasci, kultura :D
Svaka usluzna djelatnost u biti.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#1518 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by madner »

Najsmjesnije je sto ode gore, ne izlazi vise nikako. Radi prekovremeno da nabije platu i onda to poredi sa lezanjem po Bosni. Bolje se prodje kada se radi 60 sati gore nego 0 ovdje, ko bi se nadao. :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1520 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA »

insomnia78 wrote:Ne mozes ti to narodu objasniti. To se naslusalo prica tipa "pokazase sliku svoje KIA-e u BiH i dobise novu skoro dzaba"
Ma razumijem ja kad neko poredi neke druge stvari,mogucnost za zaradu,sigurnost...To je ok.Ali cijene! Pa ovo nema u tri picke materine.Meni strani gosti umiru od sege kad dodju,zaglave,jedu...Amerikanka dosla na par dana ostala 5 mjeseci,mogu ja kaze gdje god,samo da sam online...Slovenci cetvrtu godinu zaredom slave ovde.Reko sto majke ti,cuj sto.Sto ne bi? Dobro mi pravo,dobri izlasci,dobra im zajebancija,klopa...a kaze nas cetvorica oderemo se za 1000 eura sve...
Ljudi hoce da izlaze,cugaju,jedu,zajebaju se...Sta trebam kaze,u bec otici ? Ovim nacinom za tih par dana morao bi kredit uzeti...Meni licno i smeta jeftinoca na nekim mjestima.Jednostavno treba i mora da kosta vise.Pa jebo te frajer pored starog mosta,metar od starog mosta u gomili turista naplacuje kuglu sladoleda 1km.Nek se jos naguzi. :-)
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1521 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by realna do boli »

HAVANA wrote: ..Meni licno i smeta jeftinoca na nekim mjestima.Jednostavno treba i mora da kosta vise.Pa jebo te frajer pored starog mosta,metar od starog mosta u gomili turista naplacuje kuglu sladoleda 1km.Nek se jos naguzi. :-)
Trebala bi da postoje mjesta,kao recim, u Dubrovniku, hoces se klincit, piti kaficu na stradunu, plati je 65kn, a ako si domaci znas da jednu ulicicu desno tu istu kaficu platis 15kn..
Ne slazem se s tim da domacem stanovnistvu sve treba biti nedostizno i preskupo, ali se slazem s tim da strancima treba znati uzeti pare, jer je njima, realno sve kod nas smijesno jeftinio.
Ali kako odvojiti to...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1522 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA »

U normalnom svijetu to je tako.Kod nas nije,ko i sve drugo.Treba im uzeti ali i pruziti vrhunsku uslugu.Da su zadovoljni.I ne previse uzeti,neka je njima jeftino,ali ovo je prejeftino. :roll:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1523 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by realna do boli »

ALI....
U sjecanju mi ostala....hoteli samo za strance, restorani samo za strance...domacim ulaz zabranjen...davno... Moskva..nedavno Tunis.
Hebat ga..nije lijepo..ali..kapitalizam je to
A, opet, s drugre strane, nisu stranci glupi...skontaju u tren gdje je jeftinije.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1524 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mousstapha »

Jbg ako nekome treba objasnjavati da je luksuz skuplji tamo gdje je i standard veci, taj se nece bas proslaviti gdje god da ode. Zato se mozes zgotivit kad dodjes na odmor. Znas ljude, znas cijene, znas fazone. :bih:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#1525 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Amazonka27 »

Lahko je sinu dezertera koji se vratio iz De poslije rata punih džepova i otvorio export import svašta da glumi patriotu i da mu je super ovdje. Jeste, bolje ti je jer si se kurčio i dan danas to radiš, bjesne auta, koke iz grada, parali elita sa kojom ste se odmah poslije rata uvezali, kupljeni poslovi i snobovsko ponašanje...kako 1996-te tako i 2017-te. Misliš da si pokupio pamet svijeta a samo si jedan snobovski šonjo koji je bio još u srednjoj kad se vratio u BiH i sve ga servirano čekalo jer babo ima para. Pitala bih te da li bi imao da je taj isti babo bio po zemunicama i po nekoliko mjeseci na ratištima oko Sarajeva, da si zapaljenu kuću opremao parama zarađenim u BiH a ne od donacija koje su dobijali borci III Minhenske. Smaraš snobizmom i kurčevitosti na svakoj temi. Ja-ja-ja, šta vi znate, ja sam najpametniji pršti iz svakog posta bez da ikad sagleda neke argumente i prihvati činjenice koje su realnije od njegovog prividnog elitnog društva. Pa sve kontam prestat će nekada, prestat će da glumi ono što nije, niti je pametan a ni elita...klasični snob.

zato PRESTANI da sereš kako tamo ne valja jer da nije valjalo ne bi ništa od toga imao što sada imaš

prepoznat ćeš se i nemoj tita ti da mi pišeš u pp jer neću čitati
Post Reply