šta vam smeta

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#26

Post by PipiDugaDevetka »

Dirlija wrote:Optuženi bacili Mršu u Miljacku
....
Evo sta mi smeta, idioti zbog kojih sam prinudjen nositi pistolj uz sebe kada izlazim. :x
Sinoć, oko 23:00 pod mojim prozorom desila
se frka neopisiva, pucnjava,...škripa guma bježećeg automobila...
Ne znam o čemu se radilo, policija je blokirala ulicu.
Strah, nesigurnost,....Nicka mi moga, braniću se!
_______

Pitam se zašto u Grad ne dolaze više cirkusi sa velikim šatrama? Uvijek su, nekako s proljeća ili s jeseni, bili locirani negdje u gradu. Evo ih nema već drugu godinu. Moira Orfei, Embel Riva,... :( Da ih nisu reketirali? :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#27

Post by mIRCerka »

PipiDugaDevetka wrote:
Pitam se zašto u Grad ne dolaze više cirkusi sa velikim šatrama? Uvijek su, nekako s proljeća ili s jeseni, bili locirani negdje u gradu. Evo ih nema već drugu godinu. Moira Orfei, Embel Riva,... :( Da ih nisu reketirali? :x
valjda su skontali da mi imamo egzoticnije zvijeri na nasim ulicama....
meni smeta upravo to sto nam grad lici na cirkus...
piski gdje ko stigne, smeca i goFana na sve strane...ljudi se ponasaju ko zvijeri....
kad god me neko pita GDJE IZLAZIM ja nemam sta da kazem jer se trudim da ne izlazim....
nesto mi se ne gine poslije rata....
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#28

Post by edu »

samo nek' se rokaju..uvijek mi je zao kad ne bude poginulih...


ali mi zao i normalnog svijeta koji se zatekne na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme...
User avatar
TareSA
Posts: 209
Joined: 02/11/2005 12:56
Location: Sarajevo

#29

Post by TareSA »

Meni najvise smetaju ovi seljaci sto su dosli u grad,ne bi bio problem da se oni hoce uklopiti u "normalne" tokove zivota grada nego oni bi da zive onako kako su navikli u svojim mjestima (da ne uvrijedim seljake). Zato ko hoce nek dodje ali morao bi se makar vremenom emancipovati i poceti prati zube za pocetak recimo a ostalo dodje valjda vremenom. :lol:
User avatar
_ja_
Posts: 424
Joined: 08/11/2005 16:58

#30

Post by _ja_ »

nepristojnost u tramvaju....ne postovanje prema starijim osobama.... trebe koje se drze za ruku ili ispod ruke i setaju gradom.....prepune bashte , niko ne prica svi zvjeraju okolo , sta je ko obukao i kako , skim je ko i tako to......


ma joooj.... sto neko gore rece.......... trebao bi citav dan da se nabroji...... :oops:
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#31

Post by vesela »

A meni smeta nagla promjena klime, Nestadose ona fina 4 god. doba. Kazu da klima utice na covjeka.
:-?
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#32

Post by FortunaBela »

vesela wrote:Kazu da klima utice na covjeka.
:-?
Sad je meni jasno što trzam na lijevu stranu malo počesto.... :roll:
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#33

Post by pape »

FortunaBela wrote:
vesela wrote:Kazu da klima utice na covjeka.
:-?
Sad je meni jasno što trzam na lijevu stranu malo počesto.... :roll:
:lol: :kiss:
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#34

Post by FortunaBela »

Nek si ti mene cokio, sad mi odmah lakše.... :) :kiss:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#35

Post by uvjek dobar gost »

Lakse je pitanje sta mi ne smeta u ovoj nasoj najvecoj provinciji u Europi. Smetaju mi licemjerni schminkeri koji se odvajaju od ostale raje, smeta mi sto sebi cipele ves 10. godina ne mogu ko covjek da kupim, smeta mi sto sve manje i manje ima normala mjesta da izadjem, guzva u saobracaju, silni seljaci koje vidjam svaki dan, nervira me sto smo se prepustili samo kukanju, smece me nervira, nekultura isto tako, nervira me sto se slabo prica o Trebevicu, nervira me sto Vrelo Bosne izgleda razoreno kao i Stojcevac, nervira me divlja gradnja svuda po Sarajevu, nervira me sto takse sipaju loz ulje u auta pa citav grad smrdi, nervira me sto su Sabac od Sarajeva napravili ovi neki sto u gradu zivili nikad nisu, a nekad me nervira i to sto vise ne izlazim, samo nekad...
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#36

Post by photo »

majmuni koji ne znaju da voze, nabildani impotenti pederi koji parkiraju na sred strosmajerove ili ispred katedrale, da ne govoril o drugim ulicama, nedostatak parking prostora, bezubi kontrolori grasa koji ne zna reci hvala i molim, svaka druga cvaka koja se javlja na telefon pa kaze dacete mi ili uradicete umjeste mozete li mi dati ili treba da uradite to i to, kao da smo vojna drzava, seljaci koji pricaju mobitelom u vozilima grasa pa se dere na sav glas, da bi ga tata u dejcicima cuo i bez mobitela,. vozaci grasa koji zapale cigaru u autobusu cim udje na dobrinju, idioti koji te gledaju preko oka i samo ceka razlog da se poruce, policija koja nema muda da radi svoj posao, nezainteresovani gradski politicari koji ne znaju zasto sjede tu gdje sjede, vlasnici prodavnica koji te zeli zajebati na svakom koraku, podogne cijene pa ga bas briga hoces li sta kupiti, taksisti koji zaustave kola ispred tebe pa ti zakocis da ga ne udaris a on se na tebe dere kao da si ti kriv, pa majmuni koji na svadbama prolaze kroz crvbeno kroz semafor, pa jadnici koji stanu na semafor ispred zaustavne trake da bi negdje skrenuo, pa idioti koji stane u zaustavnu traku pa cim se pojavi zuto nabere gas da se ubaci ispred tebe jer ima jebmv-a, pa supaka koji postavio kantu na mjesto gdje je parkirao da se zna da je njegovo, pa majmuna koji rostiljaju na vrelu bosne, voze pedoline i rostiljaju labuda...... ma ima toga puuuuuuuuuuuuuuuuuunnnoooo ali je najgori seljacki mentalitet ljudi koji zive u gradu, i onih koji sui dosli i onih koji su rodjeni ovdje.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#37

Post by uvjek dobar gost »

Smeta mi provincijski mentalitet koji uzima maha u mom gradu, seoska politika je svuda oko mene. Mentalitet sela nas nadvladava, e to mi smeta vise od svega.
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#38

Post by flora.sa »

SMECE, SMECE, SMECE

da, i meni smetaju razbijena stakla na stanicama...saranje po tramvajima, posebno kada vidim one nove, ili tek sredjene tramvaje, pa neko jedva doceka da nasara nesto...noge ljudi koji sjede iza mene, okacene na moje sjediste u tramvaju...

SMECE, SMECE, SMECE...na ovo se jezim...bacanje zvaka na svakom koraku, ljepljenje po sjedistima javnog prevoza...

bahatost ljudi koji kao da hodaju po oblacima, i posmatraju te sa visine, i jedva cekaJU da ti podmetnU nogu, da te uniste maskimalno...ponasanje takvih ljudi i tretiranje drugih kao da su stoka...vodeci se parOlom samo nek je meni dobro, ostali mogu komotno da crknu...

SMECE, SMECE, SMECE...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#39

Post by uvjek dobar gost »

Smece smece...

Rekoh da nastavim... licemjerstvo je danas glavna nasa odlika, nista nas ne interesuje, a sve znamo o svima. Sa svima ispiramo usta, u sve zabadamo nos. A sve moze mimo nas, ako vidimo kako neku staricu tuku na cesti i otimaju joj torbicu...... mi jednostavno okrenemo glavu... danas nam je parola... nek komsiji krava umre.. ja svoje i nemam...

SMECE, SMECE, PVC smece...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#40

Post by uvjek dobar gost »

Novonastale rupe na cesti i mnogobrojne nedovršene saobraćajnice po gradu ( Wilsonovo-Ilidžanska cesta...) Cakic & CO....
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#41

Post by horns&drums »

Jutros je u mom liftu osvanulo prekrasno smedje ljudsko govno. Dizajn za deset, ima onu kupicu na vrhu...

E daBogda mu (ili njoj) po grobu tako isto bilo. Pleme im jebem seljacko
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#42

Post by uvjek dobar gost »

U duhu olimpizma.................. ne mogu vjerovati.......da nije žalosno bilo bi smješno........
User avatar
Saian
Posts: 15346
Joined: 08/04/2004 21:50

#43

Post by Saian »

horns&drums wrote:Jutros je u mom liftu osvanulo prekrasno smedje ljudsko govno. Dizajn za deset, ima onu kupicu na vrhu...

E daBogda mu (ili njoj) po grobu tako isto bilo. Pleme im jebem seljacko
Horns pa sinoc mora da se pretjeralo kad se takvog necheg ne sjecas :D :D :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#44

Post by horns&drums »

Ma jok Sajo, od silnog alkohola vec danima imam sracku tako da sebe iskljucujem :D:D:D:D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#45

Post by Eshek »

Smeta mi kad stolovi ljetnih bašti zauzimaju više od pola širine neke ulice...Štrosa je najbolji primjer... :roll:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#46

Post by uvjek dobar gost »

Smeće, smeće i još smeća. Gdje okrenem se ja smeće me dočeka....
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#47

Post by black »

uvjek dobar gost wrote:Smeće, smeće i još smeća. Gdje okrenem se ja smeće me dočeka....
...zato sto je pun grad "smeca" .......ali hodajuceg...
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#48

Post by papak_eliminator »

smetaju mi roditelji koji djecu vikendom u shoping centrima puste kao na igralistu...dodju mama i tata i 3 djece...njih 3 uzmu troja mala kolica...i onda se igraju formule...jos me boli nagnjeceni skocni zglob...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#49

Post by uvjek dobar gost »

black wrote:
uvjek dobar gost wrote:Smeće, smeće i još smeća. Gdje okrenem se ja smeće me dočeka....
...zato sto je pun grad "smeca" .......ali hodajuceg...
Baš svakakvog, ležećeg, hodajučeg, vozećeg, letećeg, plivajućeg, ronećeg.... spavajućeg.... fuj, još sad će ljeto kad sve se to ušćujeee....
sarajevac
Posts: 99
Joined: 14/11/2003 00:00

#50

Post by sarajevac »

papak_eliminator wrote:smetaju mi roditelji koji djecu vikendom u shoping centrima puste kao na igralistu...dodju mama i tata i 3 djece...njih 3 uzmu troja mala kolica...i onda se igraju formule...jos me boli nagnjeceni skocni zglob...
Nadoći će ti vremenom. Kad budeš imao dijete vidjećeš da nemaš druge opcije nego šoping centar. Zimi naravno.

Nemoj biti tako ljut, vratiće ti se u životu pa ćeš biti manje ljut a više izneneadjen.
Post Reply