Sta vam najvise smeta u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#101

Post by winetou »

Ja vas vec u 2,3 posta pitam ko je tu koga otjerao......halo, hoce li iko odgovoriti ? :D

Otjerali divlji pitome :oops:
_BaykoNoor_
Posts: 738
Joined: 17/06/2004 03:21

#102

Post by _BaykoNoor_ »

...
Last edited by _BaykoNoor_ on 25/08/2004 01:56, edited 1 time in total.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#103

Post by manijak1 »

Neko spušta a neko voli podizati loptu.
Dobra ova zajebancija sa Željom da nema Grbavice u pozadini i njene okupacije 92 - 95.Dobra pravo .
Samo da kažem niko ne spomenu u promenadi osobina Sarajeva koje se u isti čas mrzi i voli a svi se lijepe oko njega kao muhe na :D :D paukovu mrežu ; tipičnu indolentnost Sarajlija spram ljudi koji su sticajem okolnosti upućeni ili uputili sebe u ovaj grad.
Taj otpor prema novopridošlim nekada je opravdan ali u više slučajeva nije.Baš ono što kaže Nova ako je tako mislila od papka nekada janje nekada stoka - podvlačeći nekim samo njoj poznatim poređenjem :D :D da su svi pridošli u ovaj grad u startu papci što nije tačno.Uostalom već joj je i to rekao Konyan da ne miješa kolačiće sa kolačima.I da bolje sagleda jednu fakat dugo nisam čuo bolji termin za trenutno stanje - društvenu perverziju :D :D .
Šoba :D umjetniče :D kome ćemo dati FCS ? Neće ga niko , možda da formiraju New York Metrostars petnaesti tim u MLS ako si čuo da se i u SAD -u sem štafelaja i kistova :D igra ovaj fudbal pored onoga ragbi pa opet fudbala američkog.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#104

Post by novalic »

bas tako..

dozivljeno - uporedjeno ?

i mojne grbavice i zelje, u tigricu se pretvaram :x :x :x
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#105

Post by konyan »

novalic wrote:bas tako..

dozivljeno - uporedjeno ?

i mojne grbavice i zelje, u tigricu se pretvaram :x :x :x
Nemoj bolje. Ja kad vidim tigricu i sam postajem a bit of a beast.

Dobro jutro.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#106

Post by novalic »

oho, ko je to nama uranio 8-)


dobrojutro, lijep i suncan dan 8-)
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#107

Post by Shoba »

dajte ljudi nemojte pretjerivati. Zeljo je prevazidjen. Koji bolan zeljeznicari....pa ta bransa je zaista prevazidjena. Pa bi li iko od vas pristao da u zivotu bude zeljeznicar???
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#108

Post by konyan »

novalic wrote:oho, ko je to nama uranio 8-)


dobrojutro, lijep i suncan dan 8-)
Heee, valja raditi, valja crkavicu zaraditi.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#109

Post by novalic »

i sama sam ti tak'a...

nema tu sramote, nismo sarajlije da se stidimo raditi :P
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#110

Post by konyan »

novalic wrote:i sama sam ti tak'a...

nema tu sramote, nismo sarajlije da se stidimo raditi :P
Bogami, govori u svoje ime :P :P
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#111

Post by manijak1 »

Eto pričaj nam o umjetnosti bureka.Kao skretničar na kolosijeku tepsija = gotov proizvod.
Ta je branša neprevaziđena.
horoz
Posts: 358
Joined: 19/05/2003 00:00

#112

Post by horoz »

manijak1 wrote:Samo da kažem niko ne spomenu u promenadi osobina Sarajeva koje se u isti čas mrzi i voli a svi se lijepe oko njega kao muhe na :D :D paukovu mrežu ; tipičnu indolentnost Sarajlija spram ljudi koji su sticajem okolnosti upućeni ili uputili sebe u ovaj grad.
Ovo je lijepo receno! Tacno je i ovo o ljepljenju a i ovo o indolentnosti...
Treba biti realan, Sarajevo je glavni grad, najveci, s najvise desavanja, pozitivnih-negativnih. Pojam "rodjeni sarajlija" je toliko otrcan, pogotovo sto nema nikakvo konkretno znacenje.
Dosljaci u Sarajevu su ono najbolje sto je neka provincija dala, ljudi su prerasli svoju okolinu i potrazili Sarajevo. E sad, mislim da su cak i bolji od vecine "rodjenih sarajlija" koji su sarajlije samo po rodjenju, jer su i nacitaniji, skolovaniji, kulturniji, ponavljam - najbolji izdanci provincije.
U Sarajevu oni smetaju "rodjenim sarajlijama" jer svojim kvalitetima dobijaju vece plate, bolje poslove, vece stanove... Izlaze u bolje restorane, voze bolja auta itd.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#113

Post by novalic »

manijace, nemoj mi se samo ti uzbudjivati...

nego, mogli bismo, radi promjene skretnice 8-) , napisati malo o mojim lijepim sarajevskim dogadjajima...

(ima i takvih, ima :P )
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#114

Post by konyan »

novalic wrote:manijace, nemoj mi se samo ti uzbudjivati...

nego, mogli bismo, radi promjene skretnice 8-) , napisati malo o mojim lijepim sarajevskim dogadjajima...

(ima i takvih, ima :P )
Znas sta novalic. Bez obzira na tvoje jucerasnje ispade, cak si i simpaticna na svoj nacin :P :) :) .
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#115

Post by novalic »

ispade, gluho bilo...

nisam nista niti dodala, niti oduzela... samo opisla sta sam dozivjela...

sta ces, nisam imala srecu na tebe nabasati (odje ti namigujem)
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#116

Post by manijak1 »

Ipak se najviše stidimo raditi :D od onih koji misle da nas mogu raditi kako im je Severiniću ćeif ja kažem ćejf ali pišem ćeif ne znam ni ja zašto - nek' mi pojasni nadobudni lingvista neki po mogućnosti da nije skrenuo sa plavog kolosijeka i upao u bordo jazbinu .
A pojam rođeni Sarajlija - je najviše izraz nemoći kada ti smeta što je neko u bilo kojem segmentu života uspješniji ili barem djeluje uspješnije od tebe koji si slučajem rasporeda zvijezda oko lopte iznikao podno Trebevića :D nadomak Ilidže :D nekih 35 minuta od Igmana uz svu saobraćajno prometnu gužvu izdrkanih automobila ali najčešće je to i odgovor kada ti agresivci iz drugih sredina žele nametnuti ono što su pored stečenog znanja u klupama ponijeli iz kuće - to već nije uvijek prihvatljivo i tako ti dođe taj trenutak potezanja mjesta oklen si doklen si poočemu si zaošto si sade ti je to tako.
Inače sprema se nevrijeme ovdje.Garant opet je neki uvoz iz drage nam Europe.
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#117

Post by konyan »

novalic wrote:ispade, gluho bilo...

nisam nista niti dodala, niti oduzela... samo opisla sta sam dozivjela...

sta ces, nisam imala srecu na tebe nabasati (odje ti namigujem)
Neka, polako, doci ces ti nama opet.


Manijace, kako se smrklo nevjerovatno.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#118

Post by manijak1 »

Uzbuđen sam naturale , ne moram valjda i razlog iznijeti da ne kažem , podastrti na tepsiju .
A ružno će biti da potiskuje lijepo.Pa i ne moraš :D možda ih ponovo proživiš :D :D ako naiđeš . :D
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#119

Post by novalic »

ako Bog da... uskoro...

jel' ti se brazzo ozenio, nesto ga nema :sad:
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#120

Post by manijak1 »

Brazzo je :D :D umjetnik pa sad moguće je da je skokn'o do Las Vegasa a nije prijavio. :D
inat
Posts: 65
Joined: 16/04/2003 00:00

#121

Post by inat »

Postoji milion stvarčica koje mi zasmetaju u datom trenutku, a onda mi opet postanu drage ili svakodnevne, jer na neki lud način pripadaju ovom gradu. Uvijek smo se vodili parolom, "što jednostavno , kad može i komplikovano" bez obzira radi li se o popravku ulica, odvoženju smeća ili desetim stvarima u gradu.

mada, jedna stvar me izbacuje iz cipela, a to su one fine starije dame ili gospoda koja uvijek prigovaraju mladima za njihovo ponašanje i javašluk i onda lagano bace papirić, kesu ili bilo koji drugi otpadak na sred ulice. Mlade mame koje ne uče djecu šta znači kanta za otpatke i bacanje opušaka i limenki iz auta.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#122

Post by privremeni »

Sta vam najvise smeta u Sarajevu? je bila tema, a ona,barem direktno,nema veze (osim ako netko ne trazi opravdanje u tome za svoje postupke) sa pricom o dosljacima i domicilnim.

Evo , puce grom, ali ne znam da li u zgradu Poste ili Veterine,kazu da frcaju automobilska stakla.
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#123

Post by konyan »

privremeni wrote:Sta vam najvise smeta u Sarajevu? je bila tema, a ona,barem direktno,nema veze (osim ako netko ne trazi opravdanje u tome za svoje postupke) sa pricom o dosljacima i domicilnim.

Evo , puce grom, ali ne znam da li u zgradu Poste ili Veterine,kazu da frcaju automobilska stakla.
De slikaj pa salji covjece.

Sto se tice dosljaka, imaju veze sa temom ako nekome smetaju.
THC
Posts: 3
Joined: 24/06/2004 15:55

#124

Post by THC »

bilo bi dobro da je grad veci za jedno milion stanovnika.
claustrophobic
Posts: 1
Joined: 29/06/2004 12:20
Location: Travnik

#125 smeta mi sve

Post by claustrophobic »

vjerovali ili ne smeta mi sve u tom prokletom sarajevu,sve nekako previse nafurano,a tako i sve isfurano.Posjetite druge metropole pa cete vidjeti sta je zivot
Post Reply