Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1 Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by karanana »

Obicno se po budjenju svako jutro fino pokakim i istresem i jednostavno osjetim da su crijeva poprilicno prazna. Zadnjih nekoliko dana obratno. Odem ujutro u wc da kakim i imam osjecaj kao da ce doci do finog praznjenja ali u sustini izadje bas mali klichak, zraka i to je to. Jednostavno se osjecam nadut i da se stvari gomilaju jos se najedoh zadnjih nekoliko dana. Ne sjecam se da mi se zacepljenje dogodilo dugo vremena i znam da ima dosta nekih preparata i medikamenata, tj i previse, pa da vidim sta mi preporucujete da uzmem da se posteno i s merakon istresem i ispraznim. Ne mora ni biti lijek i medikament. Ima li sta iz kuce? Mene obicno prolom voda protjera, evo ni ona ne pomaze.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by moonca »

Mozes cajem.. navecer popijesh -ujutru ludnica.. Image
ali, ako ti problem potraje .. naravno trebash dr..
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#3 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by problemnatravunu »

pij mineralnu vodu bogatu magnezijem, npr. tešanjski Princes
Image

uopće nije skupa, dobrog, blagog ukusa , a pomaže sigurno
Može i Mg Mivela,
a na kraju može i Donat Mg , s time da mi on dođe ko neki hardkor lijek, em skup , em gadan :lol:
User avatar
dulekrele
Posts: 3814
Joined: 10/04/2014 18:25

#4 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by dulekrele »

Image

Image
Majaxxx
Posts: 41
Joined: 26/05/2021 06:59

#5 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by Majaxxx »

Budi gay
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#6 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by stubrijez »

... ne moze sve bit bas kako treba posebno kad je govno u pitanju. Ne sikiraj se izace. :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by karanana »

da, uzeo sam neke cajeve i otcepilo je poprilicno.
iduca opcija bi bila gey sex da nije krenulo s cajevima.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40320
Joined: 29/06/2011 23:39

#8 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by dječak sa šibicama »

Donat MG a od narodnih lijekova, suhe sljive recimo, na kompot najbolje, to probija.
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#9 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by MMM1977 »

karanana wrote: 26/05/2021 16:16 da, uzeo sam neke cajeve i otcepilo je poprilicno.
iduca opcija bi bila gey sex da nije krenulo s cajevima.
Ne može tako, neke čajeve, nego fino napiši koje. Ima nas još sa problemima :D
ScoobyDooby
Posts: 76
Joined: 18/02/2021 16:14

#10 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by ScoobyDooby »

Svako jutro casu hladne sirutke i srat ces ko foka.
User avatar
konektovan
Posts: 40068
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by konektovan »

Ništa Donat mg, bacih jutros 2 KM bezeze... :mrgreen:
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#12 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by tap3ah75 »

Sirutka rješava sve te probleme.
Ja sam jednom do ručka popio 2 litra ZIM sirutke.

A da vidite derneka
:lol: :run:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#13 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by Guadalajara »

Hladno mlijeko, kafa... :lol:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by RagibUzoriti »

Kuhano jaje i kiselom vodom zalij :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8125
Joined: 25/05/2013 23:49

#15 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by apsidejzi »

Postoji blagi rizik da je metabolizam dodatno usporio i da sada tvoje tijelo uzima vise od unesene hrane i pretvara ih u rezerve. Stoga manje ostaje da se izbaci i jednostavno treba vise vremena da se nakupi... Ovo je normalna pojava kad se napuni 30 pa nadalje. Svakih par godina organizam pocne manje kalorija izbacivati a vise pretvarati u masno tkivo. Jbg, evolucijski gledano to je odbrambeni mehanizam jer kad se predje odredjena dob vise nisi sposoban da se penjes po tankim granama i lovis antilope kako bi dosao do hrane. Moras biti efikasniji sa onim sto uneses. Aktiviraju se geni koji bolje iskoriste unos. Ne zna evolucija da danas imamo frizider i da nam ne treba ta aktivacija gena...

Ako za mjesec dana nabacis koju kilu onda je to to :) Procepio bi ti al nema sta :D
User avatar
vazi
Posts: 8811
Joined: 07/04/2010 15:31

#16 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by vazi »

karanana wrote: 15/05/2021 01:35 Obicno se po budjenju svako jutro fino pokakim i istresem i jednostavno osjetim da su crijeva poprilicno prazna. Zadnjih nekoliko dana obratno. Odem ujutro u wc da kakim i imam osjecaj kao da ce doci do finog praznjenja ali u sustini izadje bas mali klichak, zraka i to je to. Jednostavno se osjecam nadut i da se stvari gomilaju jos se najedoh zadnjih nekoliko dana. Ne sjecam se da mi se zacepljenje dogodilo dugo vremena i znam da ima dosta nekih preparata i medikamenata, tj i previse, pa da vidim sta mi preporucujete da uzmem da se posteno i s merakon istresem i ispraznim. Ne mora ni biti lijek i medikament. Ima li sta iz kuce? Mene obicno prolom voda protjera, evo ni ona ne pomaze.
Suhe sljive, velika zdjela zelene salate, ishrana bogata vlaknima , jabuke i pij dosta tečnosti - to obično pomogne a može i tikvenjaca :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#17 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 27/05/2021 22:29 Hladno mlijeko, kafa... :lol:
Kasicica ricinusovog ulja... :zrikav: Image
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#18 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 28/05/2021 01:27
Guadalajara wrote: 27/05/2021 22:29 Hladno mlijeko, kafa... :lol:
Kasicica ricinusovog ulja... :zrikav: Image
:lol:
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#19 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by sedma_7 »

Jel ko radio klistir?


Moze li se to izvest u kucnim uslovima?

jel opasno, i sta treba od aparature i gdje to nabavit.


haj nemojte bit stidljivi.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by preselio na ahiret »

Ja teme :lol:

Reko zacepio mu se lavabo pa kontam pita kako da otcepi :-D
NoProgress6095
Posts: 9
Joined: 04/07/2021 17:13

#21 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by NoProgress6095 »

Klistir, laksativ, jedenje vlaknastije hrane zvuče kao dobra rješenja ali to nisu. Herbert Shelton je upravo ta tri rješenja nazvao uzrokom konstipacije.
Samo otkloni uzrok kao što je nezdrava hrana i umor, kad smo umorni tj nemamo dovoljno nervne energije crijeva nemaju snage.
Obični post, umanjenje hrane, san, odmor su dovoljni. U Orthotrophy by Shelton imaš upute šta je to zdrava hrana, npr izbjegavaj vještačku, previše, prerađenu, ustajalu, žderanje, miješanje, žurenje, jedenje kroz umor i sekiraciju. Dakle samo prestani unosit u sebe loše i radit loše navike.
Ja sam ranije stalno imao dijareju i konstipaciju, i često se to spoji, doljna strana crijeva pri izlazu iz guze je konstipacija, a gornja strana dijareja.
I kad krenem u auto to naglo izleti, ne stignem ni u wc već sve po meni, jer me auto prodrma, a inače sam čitav dan ukočen pred laptopom. Doduše čim zamijenim napolitanke, gazirane sokove, buhtle, eurokrem, čoko lips i ostala s*anja voćem i malo povrčem i nekom normalnijom hranom, govna ne mogu biti finija, izađu u jednom komadu, bez patnje, tegoba, čekanja, brže se iserem nego što se ispišam. Dakle ne radi se o otčepljivanju crijeva i jedenju vlakana, već o nejedenju bazvlakne hrane tj vještačke, sva prirodna i da nema vlakna neće ti zaje*at crijeva. I nikad me nije iznevjerila knjiga Handbook of Nature Cure. Tamo imaš sve bolesti uredno objašnjene uključujući CONSTIPATION. Imaju uzroci, liječenje, objašnjenje, ukratko.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#22 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by nineinchnails »

Ja sam imao gastroenteroloških problema i svašta sam probao dok nisam naletio na sirupe od aloje vere. Čovječe, to mi je riješilo mnogo stvari. Ali, ne svaki napitak. Ono što ima po apotekama to je blagi ekstrakt.
Ovo je proizvod Forevera. Pije se 1dcl ujutro. Najbolje uzeti 3 litra odjednom, imaš i popust od 5%. Evo, imam kontakt pošalji im sms ili viber ili whatsapp 061529193. Ne mogu sada da se sjetim koliko su ta tri litra koštala tačno, negdje oko 150KM. To sam zimus konzumirao i još uvijek mi je sve ok. :P
Redovna stolica, nema nadutosti. Ovo pomaže i onima koji se oporavljaju nakon hemoterapije. Odlična stvar. I sportisti to koriste.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#23 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by MorningStar »

Glasaj za SNSD





:mrgreen:
User avatar
eltroxin
Posts: 2023
Joined: 30/08/2009 23:35

#24 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by eltroxin »

nineinchnails wrote: 06/08/2021 10:15 Ja sam imao gastroenteroloških problema i svašta sam probao dok nisam naletio na sirupe od aloje vere. Čovječe, to mi je riješilo mnogo stvari. Ali, ne svaki napitak. Ono što ima po apotekama to je blagi ekstrakt.
Ovo je proizvod Forevera. Pije se 1dcl ujutro. Najbolje uzeti 3 litra odjednom, imaš i popust od 5%. Evo, imam kontakt pošalji im sms ili viber ili whatsapp 061529193. Ne mogu sada da se sjetim koliko su ta tri litra koštala tačno, negdje oko 150KM. To sam zimus konzumirao i još uvijek mi je sve ok. :P
Redovna stolica, nema nadutosti. Ovo pomaže i onima koji se oporavljaju nakon hemoterapije. Odlična stvar. I sportisti to koriste.
Imali sta da to tvoje ne ljeci?
Vidim rak, odlicno za mrsavljenje, evo i zatvor.. Sta je sa sidom recimo? Jeli dobro protiv uroka?

Jeli te imalo stid bude kada ovako pokusavas da prodas to smece, pogotovo na temi o raku?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#25 Re: Sta uzeti za prociscavanje/otcepljenje?

Post by moonca »

. google... nije smeche... :zoka:

...


is it good to drink aloe vera juice everyday?
If you're constipated or have problems with frequent constipation, try incorporating aloe vera juice into your daily routine. Aloe also helps normalize the healthy bacteria in your gut, keeping your healthy intestinal flora balanced.
Post Reply