Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#26 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by vozač »

drndalo wrote:Prije stupanja na snago novog (zadnjeg) ZOBS-a, kazne za udese na kojima je policija radila uvidjaj su bile mislim start od 300-400 KM, nakon novog ZOBSa, to je smanjeno na nesto relativno simbolicno, barem za one gdje je manja materijalna steta, nema alkohola, opasnih prekrsaja i tako to...

Prije je bilo znaci da kada rade i uvidjaj za razbijen zmigavac, ili ogrebotinu "cestitka" krivcu od 400 KM... Obaska isplata stete od osiguranja... Sada je to mislim za te male "zijane" to nesto tipa 50-ak KM...
ma bilo je i u novinama upravo to, čak su insistirali da se učesnici sami dogovore, naročito ako nije veća šteta, meni je jednom čovjek lupio forda i odmah nazvao osiguranje, nismo ni zvali muriju, dođoše ljudi iz osiguranja i onda smo zajedno otišli u osiguranje, popunjavali onaj obrazac, ono nešto auti nacrtani sa lijeve i desne strane itd., uglavnom murija nije ni došla, a sve riješeno preko osiguranja, sve čisto 100%, znači nije čovjek ni kaznu platio, a bila je šteta oko 250 KM, sve je do šupka koji te udari i onda ko kuja samo izvuče dupe, jadno da jadnije ne može biti :x
Last edited by vozač on 26/08/2011 10:35, edited 1 time in total.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#27 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by sokkia »

drndalo wrote:Prije stupanja na snago novog (zadnjeg) ZOBS-a, kazne za udese na kojima je policija radila uvidjaj su bile mislim start od 300-400 KM, nakon novog ZOBSa, to je smanjeno na nesto relativno simbolicno, barem za one gdje je manja materijalna steta, nema alkohola, opasnih prekrsaja i tako to...

Prije je bilo znaci da kada rade i uvidjaj za razbijen zmigavac, ili ogrebotinu "cestitka" krivcu od 400 KM... Obaska isplata stete od osiguranja... Sada je to mislim za te male "zijane" to nesto tipa 50-ak KM...
a alkohol ?
User avatar
xoklix
Posts: 2425
Joined: 16/01/2018 16:07

#28 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by xoklix »

Danas/večeras me neko na parkingu zakačio i pobjegao. Međutim svjedok je ostavio ceduljicu na mojoj šoferšajbi. Napisao model auta, registraciju i da je pobjegao.
Zvao policiju, dao im tu ceduljicu , poslikali i napravili zapisnik.
Obzirom da je auto kasko osigurano šta uraditi u ovom slučaju? Koliko je validna izjava svjedoka napisana na ceduljici? Da mi je barem znati ko je napisao ceduljicu pa onda imam barem svjedoka...
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#29 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by mali_balon »

xoklix wrote: 31/03/2023 23:23 Danas/večeras me neko na parkingu zakačio i pobjegao. Međutim svjedok je ostavio ceduljicu na mojoj šoferšajbi. Napisao model auta, registraciju i da je pobjegao.
Zvao policiju, dao im tu ceduljicu , poslikali i napravili zapisnik.
Obzirom da je auto kasko osigurano šta uraditi u ovom slučaju? Koliko je validna izjava svjedoka napisana na ceduljici? Da mi je barem znati ko je napisao ceduljicu pa onda imam barem svjedoka...
Mislim da ti za kasko me treba nista, ja sam imao kasko, i imao neke parnice od parkinga naravno i lik mi rece dodji pred istek polise i mi cemo to srediti i tako i bi....e sad ne znam jel se sta promjenilo...
A mislim kada sam uzimao kasko da su mi rekli da mi ne treba nikakav izvjestaj dokle god nisam bio pijan ili pod uticajem droge kada se desilo ostecenje
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#30 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by nikeze »

Čovjek me malo ogrebao i neće da plati.Zovnem policiju I oni mu każu da.će biti kažnjeni i da.će.mu biti umanjen popust na osiguranje pri registraciji i da.će.tad plaćati 800 km nekoliko godina.Izračuna on da je to i kazna duplo veće od dogovora na licu mjesta I odmah plati.Ekonomski izračun liječi sve. Policija je bila vrlo visprena i medijacijom riješila problem.I na kraju su rekli: Ljudi smo. Policajci su bili iz RS.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#31 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by Truba »

i mene su neki dan dobro ogrebali
to je 14. ogrebotina ukupno što mojom krivicom što tuđom na 2 auta
samo ja se ne nerviram oko toga skontao tek za 2 dana
milimetar falio da far razvali
moee
Posts: 1394
Joined: 07/06/2011 10:44

#32 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by moee »

xoklix wrote: 31/03/2023 23:23 Danas/večeras me neko na parkingu zakačio i pobjegao. Međutim svjedok je ostavio ceduljicu na mojoj šoferšajbi. Napisao model auta, registraciju i da je pobjegao.
Zvao policiju, dao im tu ceduljicu , poslikali i napravili zapisnik.
Obzirom da je auto kasko osigurano šta uraditi u ovom slučaju? Koliko je validna izjava svjedoka napisana na ceduljici? Da mi je barem znati ko je napisao ceduljicu pa onda imam barem svjedoka...
Za ogrebotine na parkingu sa kasko osiguranjem, odem 10 dana prije isteka u osiguranje, ukratko opišem situaciju na obrascu koji mi daju, oni uslikaju auto i isplate štetu kroz 10-15 dana.
Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#33 Re: šta uraditi u slićnoj situaciji?

Post by Dzinna »

sokkia wrote: 22/08/2011 08:25
SundanceKid wrote:Ma ja inace ne volim nikako ta dogovaranja....ono, uvijek ti bude zao, ako ti neko kaze mojne policiju zvat, bla bla, rijesicemo to, al UVIJEK sa tim bude neki problem..uvijek covjeku bude preskupo, a ti si prinudjen ici najjeftinijem majstoru, pa se zezat sa tim....jbg... Policija je najlakse rjesenje, osiguranje, naplatis i to je to....

p.s. de malo to "č" i "ć" poopravi :D prvo u samom nazivu teme, a onda i u tekstu ostalom :D hehe
pozz :D
ne zamjeri, :-) ja ih stvarno ne razlikujem da me ubiješ, :D
Samo naposi suprotno od onog kako si pomislio :thumbup:
John Cleese
Posts: 37295
Joined: 25/05/2010 18:30

#34 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by John Cleese »

:lol: Dobar fol. A moglo bi i upaliti :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#35 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by Edin H. »

moee wrote: 01/04/2023 17:57
xoklix wrote: 31/03/2023 23:23 Danas/večeras me neko na parkingu zakačio i pobjegao. Međutim svjedok je ostavio ceduljicu na mojoj šoferšajbi. Napisao model auta, registraciju i da je pobjegao.
Zvao policiju, dao im tu ceduljicu , poslikali i napravili zapisnik.
Obzirom da je auto kasko osigurano šta uraditi u ovom slučaju? Koliko je validna izjava svjedoka napisana na ceduljici? Da mi je barem znati ko je napisao ceduljicu pa onda imam barem svjedoka...
Za ogrebotine na parkingu sa kasko osiguranjem, odem 10 dana prije isteka u osiguranje, ukratko opišem situaciju na obrascu koji mi daju, oni uslikaju auto i isplate štetu kroz 10-15 dana.

Lijepi Zapad :D

Tako bi te poderali prvo što bi morao platiti obavezni dio, a potom kada kupuješ novo osiguranje da ti ne bi više palo napamet
Post Reply