Sta uraditi nakon bespomocne pomoci doktora?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Dany97
Posts: 238
Joined: 25/06/2017 15:50

#1 Sta uraditi nakon bespomocne pomoci doktora?

Post by Dany97 »

Mozda je naslov malo...hah ali dobro ugl...

Osmog aprila sa imao pad sa bicikla i nesto sam zeznuo sa obe sake.U desne mi se odma javio bol kad uvrnem/okrenem dlan i pocelo boliti izmedju zgloba sake i orvog zgloba malog prsta,kao da sam istegnuo/ostetio ligament/tetivu sta vec,a u desne boli zglob,sad u obe ruke je malo bolje ali kada vozim bajs ili radim nesto fizicki opet boli i smeta.
Isao kod porodicnig covjek dao gel i tablete protiv bola,sam otidjem kod fizijatra ona kaze nije joj jasno sto me porodicni nije odma poslao kod ortopeda,da sam znao da de za ovakve stvari prvo ide ortopedu na pregled trazio bi uputnicu odma...
Ali kod ortopeda malte ne nista...pregledala rtg snimak,pitala u cemu je problem,ja objasnio niti je pitala koliko boli kako i gdje....
Zar se za takve stvari ne bi trebala pregledati ruka licno i uraditi nekakav fizicki test da se vidi gdje i kakav bol i kakva je funkcija ruke,kakvo ostecenje i cega??
Ali i ona propisa samo gel i kaze kod fizijatra idi,otiso kod fizijatra ono jos gore....Nikakve terapije dobio nisam nikakve vjezbe,kaze radi vjezbe snage stisci saku,a bukvalno kao da je rekla uzmi tvrdje gov*o i stisci ga niti je objasnila kako sta vec budi sa tim zadovoljan i brisi...Ja u tom momentu kazem da imam onu spravu sa stiskanjem sa podesavanjem otpora sa oprugom,kaze e moze,moze slobodno sa tim vjezbaj,a prije toga pitao ortopeda kaze nemoj jos tu spravu rano je za to.....
I iskreno imam osjecaj da sam i pare potrosio bezveze i vrijeme.....
Realno da fizijatru nisam pomenuo ovu spravu ostalo bi na tome "stisci saku i ocekuj nista".
Vjerujem da vas ima sa ovakvim ili slicnim iskustvima,i treba mi savjet sta da radim.I sada,i ubuduce...
Da li prilikom neke ne daj boze sl povrede da se obratim ovim doktorima,ortopedima fizijatrima u drzavnoj ili da idem kod nekog privatnog specijaliste koji se bavi da li sportskim povredama i lijeci ih i nekog tako slicnog....koji ne odjebuju pacijente i koji zapravo daju terapije,cak i ako ne dadnu odgovarajuce onda da bar uloze truda da skontaju kakve trebaju...
Jer brate iskreno da potrosim i pare i vrijeme,a od "specijalista" da dobijem odgovor samo "nista nije polomljeno,ugl sada miruj dok ne prodje",mi ubrza sijede na kosi za 3 godine brze....
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2 Re: Sta uraditi nakon bespomocne pomoci doktora?

Post by Sanjarko »

Kako na koje doktore se naleti pa tako vecinom bude, ja bi otisao nekom privatniku ako imas da platis. Ja sam zeznuo davno malo zglob desne sake, ruzno se oslonio pri ustajanju, a nedavno slicno zeznem zglob lijeve.

Sreca lijevi ne boli, desni zna ponekad. Jb-no je uvijek bilo ic po doktorima.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#3 Re: Sta uraditi nakon bespomocne pomoci doktora?

Post by Altsa »

Ako nisi zadovoljan dijagnozom svakako potrazi ako imas mogucnosti kod privatnika drugo misljenje.
Dany97
Posts: 238
Joined: 25/06/2017 15:50

#4 Re: Sta uraditi nakon bespomocne pomoci doktora?

Post by Dany97 »

Mislim da je najbolje tako,ali se moram raspitati da ne bude dajem duplo vise opet za nista.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12434
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5 Re: Sta uraditi nakon bespomocne pomoci doktora?

Post by dr_Evil »

Dany97 wrote: 26/04/2022 11:12 Mozda je naslov malo...hah ali dobro ugl...
Kako god okrenes neces dobiti zeljeni rezultat.

Devrio sam oko ruka noga koliko ti bog hoce. Otkad je umro pokojni Joca, legendarni fiziotarapeut Veleza(od prije rata), niko mi vise ne zna nista napravit.

Jedino sta mozes je naci nekoga da ti iscupa zivce da te manje boli, i cekaj da vrijeme uradi svoje. Od nasih jebivjetrova ne ocekuj nikakvu pomoc sto se toga tice. Tolike godine medicinskog studija i nisu u stanju da iskoluju postenog fiziotarapeuta.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6 Re: Sta uraditi nakon bespomocne pomoci doktora?

Post by moonca »

I kod male ozljede.. neki bi da im dr preporuchi hirurga. pa da on to lijepo nashtima i 'naplati'... :wink: josh ako je 'privana klinika' :oops:
Normalna preporuka je.. obloge .gelovi dok se ne smiri, kao i mirovanje .. nakon izvjesnog vremena.. ako nema pobiljshanja.. dalje pretrage..
Imala sam napuknut zglob shake... nosila gips. ali u mom sluchaju . nakon gipsa nije trebala terapija/ vjezbe..... dakle.. zavisi od povrede.. :-)
Dany97
Posts: 238
Joined: 25/06/2017 15:50

#7 Re: Sta uraditi nakon bespomocne pomoci doktora?

Post by Dany97 »

Da ja polomim sebi zglob sake pa da odem da mi fiksiraju opet,mozda je ovako bas mala ozljeda pa ni sami ne znaju kako sta,a ovako ako polomim mozda ce znati i usput mi se tako i popravi stanje,a? 🤣🤣😁.
Ma nista otici cu kod drugog fizijatra,pa mozda i kod drugog ortopeda ako treba.Ali realno zar ortoped ne bi trebao licni fizicki uraditi neki test,da mi pregleda ruku i sta znam,neki test pokreta ruke i sl....Nemoguce da je tamo samo kako bi pogledao rtg snimak i rekao nemas iscasenje/lom ruke....
Lako je reci evo ti gel tablete i cekaj vrijeme da prodje,a to vrijeme kad prodje onda se mozes jbat sa tom povredom kad ti ostane tako cijeli zivot.
Post Reply