sta uraditi - bioloski sat

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#851 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by Zelena Carapa »

.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#852 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by JBL »

PalaSa Marsa wrote:
Marilyn wrote:
a da sam na njenom mjestu ne bih pobacila iz inata..
baš zrelo, nema šta :roll:
Odgojila bih dijete, a njega ko sisa..Ako hoce da dijete vidi, bujrum, ako nece, ne mora..
kada kažeš "njega ko šiša", to je isto kao i "ko šiša dijete, kojem sam uskratila tatu"
Ne znam dokle ste s' ovom pricom, al' meni konkretno ovdje ne djeluje da djetetu neko uskracuje tatu, nego da se tata sam uskratio u svemu ovome. (Ovo se odnosi na temu konkretno) :-) :D
Mati je izabrala "tatu" koji vec ima obitelj... Znaci bice da je mati ovome drugom uskratiti oca (bar u pravom smislu rijeci).
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#853 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by 1906 »

Zelena Carapa wrote:Hajde odlucite se vas dvoje - jel mi dijete gladno ili nikad nisam iskusila neimastinu :)

izaberi koje hoces :D

nego - evo recimo moj primjer
- oba moja roditelja su mogla biti "puno bolja" :D


i sad cu malo u mozda extrem :)
- recimo da je mama uklonila oca iz mog zivota, i odgajala me sama - vrlo lako da bi radi sve njene nesretnosti zivotom :D - ja krivila oca i sve muskarce itd itd - smatrala da ona ne bi bila takva da je oni nisu povrijeli itd
od starta bi bila u uslovima gdje lako postajem pristrasna
i onako okrecem se nekom feminizmu itd itd - lijecim neke komplexe koje je uzrokovao nedostatak ocinske figure
i naravo lijecim se od "mrznje prema muskarcima", duboko ukorjenjene i nastale iz nekih djecijih dumanja kakav je to moj tata itd

elem - poenta je - da poznavajuci ih ovako oboje - vidim da nijedno nije cvjecka :D

i ne osudjujem za to pol recimo - nego osobe

zenska a i muska figura - ne bi trebale da fale u zivotu djeteta
cesto nedostatk iste - stvara poteskoce u kasnijem sexualnom zivotu
jednostavno - previse dumanja i previse trazenja kompenzacija


kad si dijete - tezis da se uklopis - ne da budes razlicit
samosvjesnost i samopouzdanje dolazi tek kasnije
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#854 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by PalaSa Marsa »

Mati je izabrala "tatu" koji vec ima obitelj... Znaci bice da je mati ovome drugom uskratiti oca (bar u pravom smislu rijeci).
Dobro, davno smo ustvrdili da je tako kako je. Svejedno ne mozemo rec' da je potencijalna mama na svu ovu situaciju uskratila bebi tatu. Ona snosi posljedice, i nema bas nekog izbora. Na ovo se to odnosilo. A znamo sta se sve prije pisalo i kakve smo zakljucke iznijeli svi ponaosob. Mislim ne moze se rec' da je ona uskratila bebi tatu, pricam o zeni iz teme.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#855 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by JBL »

PalaSa Marsa wrote:Dobro, davno smo ustvrdili da je tako kako je. Svejedno ne mozemo rec' da je potencijalna mama na svu ovu situaciju uskratila bebi tatu. Ona snosi posljedice, i nema bas nekog izbora. Na ovo se to odnosilo. A znamo sta se sve prije pisalo i kakve smo zakljucke iznijeli svi ponaosob. Mislim ne moze se rec' da je ona uskratila bebi tatu, pricam o zeni iz teme.
Naravno da mozemo. Da je izbarala drugog tatu ili da nije uradila nista nebi nikome nista uskratila. Ovako nekome jeste svojim odabirom oca. Posljedice snosi prije svega dijete jer ce dijete zivjeti 70 godina, a ona ce ga hraniti cca 20.
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#856 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by PalaSa Marsa »

JBL wrote:
PalaSa Marsa wrote:Dobro, davno smo ustvrdili da je tako kako je. Svejedno ne mozemo rec' da je potencijalna mama na svu ovu situaciju uskratila bebi tatu. Ona snosi posljedice, i nema bas nekog izbora. Na ovo se to odnosilo. A znamo sta se sve prije pisalo i kakve smo zakljucke iznijeli svi ponaosob. Mislim ne moze se rec' da je ona uskratila bebi tatu, pricam o zeni iz teme.
Naravno da mozemo. Da je izbarala drugog tatu ili da nije uradila nista nebi nikome nista uskratila. Ovako nekome jeste svojim odabirom oca. Posljedice snosi prije svega dijete jer ce dijete zivjeti 70 godina, a ona ce ga hraniti cca 20.
Jbga sad, evo prica se tako u tom kontekstu kako je tema postala. Ma jasta, da je babi mudo, bila bi dedo.
Sve to pise i opsirnije prije koju stranicu, ako ne i stranicu prije.
Stvar je servirana i to je to. Gotov i svrsen cin. Nemam ja sta pricat' da je ovo da je ono.. Nemam koga osudjivat', samo molim Boga da ne dodjem u takvu situaciju i to je to.
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#857 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by detroit-mercy »

1906 wrote:
JBL wrote:
BJB wrote:Eee a on je bio zreo kad joj je dosao na vrata..
Otac k'o i kolac, mati je bitna. :D
:zoka:

nije mati bitna - bitan je normalan roditelj, pa makar to bio otac - ako cemo vec tako :D

porodica je kao tijelo
strada ti noga - moras svu tezinu prebaciti na drugu - druga vremenom jaca, pod vecim opterecenjem - ali fali onaj balans
fali ono da mozes lagano potrcat prosetat - ono jednosatvno sto svi oko tebe rade - ne razmisljajuci - i nemajuci potrebu da filozofiraju od ranog djetinjstva - "zasto nemam ovo zasto onaj ima ono itd itd"

prevelik je to teret za dijete, stavit ga u razmisljanje o temama odraslih u startu
uvijek ostane ta praznina
a vrlo sebicno je "tu nogu tek tako otkinuti" jer je neko inatan i ljut
ako ce radjat - nek makar taj dio proba ispostavat i ukljuciti oca
Bogami ukljuciti oca u ovoj prici je pravo hebeno, ako ga ukljucis na jednoj strani :mrgreen: iskljuci ga na drgoj. Neko je donji kako god uzmes.
Ne bih da se ponavljam, onoga momenta kada ga je pustila ne samo u krevet nego na vrata znala je kakve posljedice to moze nositi :mrgreen: .
Sada ubiti zivot u sebi zbog toga sto dijete nece imati tatu, tu se nikako ne mogu sloziti.
A i cudni su putevi gospodnji, mozda se za dvije tri godine pojavi neko drugi ko ce biti tata :mrgreen: .
Incub
Posts: 705
Joined: 16/04/2007 15:44

#858 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by Incub »

Da ne citam ponovo, nesto on ozenjen..... nesto sam izgleda promasio.
Jao koja sapunica oko nas :lol:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#859 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by ljubav_aha »

luciferino wrote:
Zelena Carapa wrote:sto je u bosni muz - to su u americi pare..otprilike tako :D
Sto su u Bosni muz i familija i mama i tata i brat i sestra i amidjinica i komsinica i raja - to su u Americi pare. Ziva istina. Imas para, bice i pticijeg mlijeka za tebe. Nemas para, a imas eto cak i muza, mozes se lagano, znash vec sta.
:lol:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#860 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by ljubav_aha »

Zelena Carapa wrote:Svi selimo u ameriku.

Biramo zivot bez prijaltelja i familije, trcimo za novcem do 40-te a onda na brzinu fatamo muza koji ce biti super otac (a ima i dobar bankovni racun), nastancamo par komada djece ( u americi ni u cetrdesetim to nije nikakav problem kazu - posebno ako imas dobro zdravstveno osiguranje i zivis u finom dijelu grada) i onda koristimo dobro auto da predjemo sve velike razdaljine vozajuci djecu tamo amo uz pomoc dadilja...mislim da ide tako nekako. I zivimo happily ever after - idilicno.
to pravilo vrijedi za osobe bez necije pomoci,znaci za zene,narodne heroje,ali koje imaju dovljnonovca za lusksuz,tacnije za dijete :D u gornjem postu si napsiala realnost,nema veze sa bajkom dnevnog zivljenja

u SAD je vecinom ovako:

bosanci/ke imaju mame koje dodju na 6 meseci,cuvaju dijecu,ili njihovi rodtitelji zive na socijali/tzv.penzija/,naravno ,zive u jendoj kuci,jer rodtileji su penzijom dokazali da ne mogu zivijeti sami ,jer imaju traume od rata :D cuvaju unucad,nemoju vozacku dozvolu,nemaju ni komsiluk,ne znaju ni jezik

vlro je mlao slucajeva nasih ,koji sami odgajaju dijete,bez necije pomoci,ali imaju novac,i to im je naravno,najbolja olaksica zivlejnja i odgajanja dijece
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#861 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by ljubav_aha »

ULOGA SAMOHRANE MAJKE U DRUŠTVU

" Ukratko, samohrani roditelji imaju manje novca, neriješeni stambeni status, većina ih jedva spaja kraj s krajem, a radno vrijeme im zagorčava život. Kako bi osigurali svojoj djeci egzistenciju ili malo bolji životni standard često moraju raditi i dodatne poslove, a onda imaju manje vremena za brigu o djeci i odgoj. Nezaposleni samohrani roditelji procjenjuju kako imaju manje šanse za zaposlenje u odnosu na ostale roditelje.

ŽIVOTNI STANDARD I KVALITETA ŽIVOTA

Hrvatska iskustva svjedoče o teškoj financijskoj situaciji samohranih majki što je dio trenda koji europski znanstvenici nazivaju feminizacija siromaštva – majke vode kućanstvo, jer veći dio vremena ulažu u odgoj djece i neplaćeni rad kod kuće, a u mnogim državama su slabije plaćene od muškaraca.

Pećnik napominje da je ono što najviše razlikuje jednoroditeljske od dvoroditeljskih obitelji to što se prve bore za golo preživljavanje, dok su drugi u potrazi za kvalitetnijim životom."

"TEŠKOĆE SAMOHRANOG RODITELJSTVA

- financijske teškoće

- umor i prezaposlenost

- to što moraju sami preuzeti odgovornost za odgoj djece

- stalna zabrinutost o tome hoće li dobro odgojiti djecu i kakva će biti budućnost njihove djece

- odsustvo kontakta ili loš kontakt djeteta s drugim roditeljem

- nezaposlenost ili nestabilnost zaposlenja

- samoća i usamljenost

- neusklađenost radnog vremena i mogućnosti čuvanja djece

- nemogućnost da djeci priušte ono što djeca žele ili trebaju

- objasniti gdje je drugi roditelj

- nerazumijevanje okoline

- problemi u realizaciji prava na alimentaciju

- neriješeno stambeno pitanje …… "


KAKO SAMOHRANI RODITELJI MOGU SEBI OLAKŠATI SVAKODNEVNI ŽIVOT?

Pokušajte se dogovoriti s ostalim roditeljima iz susjedstva oko prijevoza i čuvanja djece.
Ukoliko je moguće, pokušajte se dogovoriti s poslodavcem oko ostanka kod kuće kad su djeca bolesna, a da to vrijeme odradite (subotom, npr.).
Strukturirajte dan: od doručka do odlaska u krevet. Redoviti obroci i odlazak na spavanje u određeno vrijeme će vam pomoći ne samo da budete zdraviji i vi i vaša djeca, nego i da se bolje organizirate u odnosu na sve svoje obaveze.
Planirajte unaprijed što ćete učiniti ako djeca dođu ranije iz škole ili se razbole (a Vi morate raditi)


http://www.obiteljskicentar-kzz.hr/teme ... rustvu.htm
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#862 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by HAVANA »

Nikad ali bas nikad ne znas i ne mozes predvidjeti sta zivot nosi...
Sta bi ucinili onda vi, koji sve tako brizljivo planirate i pregledate... pa cak i genetski materijal...Sta bi ucinili recimo na mjestu jedne od mojih prijateljica koja je imala super zivot do rata a tada pocinje...otac je umro,zivi sa sestrom i majkom...sestra odlazi sa momkom-muzem,zatrudni...mudonja je napusta jer on je kao veliki slinaMu a ona druge vjere...radja se prelijepa curica koju on nikada ne dolazi ni vidjeti,mada zivi i dalje u ovom gradu(jebo on mater svoju)...poslije nekog vremena sestra umire od raka...poslije nekog vremena umire i majka...ona ostaje sama sa curicom i jednom platom...Svi njeni planovi...sve ono sto je mislila i zelila...su pali u vodu...
Ona radi i zivi...mala je sada upisala srednju...divno dijete...
Kako bi postupili ovi sto broje i mjerkaju?
Lako je tudjim qrcem gloginje mlatit...treba vako,treba nako...nemas pojma dok ti se ne desi...
A i ova hadzinicina...treba roditi ako joj se radja...mudonja je svakako pakshu...obicni...
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#863 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by 1906 »

HAVANA wrote:Nikad ali bas nikad ne znas i ne mozes predvidjeti sta zivot nosi...
...

upravo

i zato je glupo planski ulazit u govna
jer ce ih zivot i tako i tako dati jos (neplanski :D
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#864 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by 1906 »

HAVANA wrote:Nikad ali bas nikad ne znas i ne mozes predvidjeti sta zivot nosi...
Sta bi ucinili onda vi, koji sve tako brizljivo planirate i pregledate... pa cak i genetski materijal...Sta bi ucinili recimo na mjestu jedne od mojih prijateljica koja je imala super zivot do rata a tada pocinje...otac je umro,zivi sa sestrom i majkom...sestra odlazi sa momkom-muzem,zatrudni...mudonja je napusta jer on je kao veliki slinaMu a ona druge vjere...radja se prelijepa curica koju on nikada ne dolazi ni vidjeti,mada zivi i dalje u ovom gradu(jebo on mater svoju)...poslije nekog vremena sestra umire od raka...poslije nekog vremena umire i majka...ona ostaje sama sa curicom i jednom platom...Svi njeni planovi...sve ono sto je mislila i zelila...su pali u vodu...
Ona radi i zivi...mala je sada upisala srednju...divno dijete...
Kako bi postupili ovi sto broje i mjerkaju?
Lako je tudjim qrcem gloginje mlatit...treba vako,treba nako...nemas pojma dok ti se ne desi...
A i ova hadzinicina...treba roditi ako joj se radja...mudonja je svakako pakshu...obicni...


ajmo stavit sestru u prvi plan - ok kod nje se desilo da je vjerovala da ce sve biti ok s tim njenim - valjda, ne znamo detalje - pa je taj ispao los

elem -sta bi to dijete da nije bilo ove tvoje poznanice
- tata je napustio - mama dobila rak
al srecom ima tetku

sta sa djece koja nemaju tetke koje bi ostale uz njih - a u startu nemaju oba roditelja



a sto se tice poznanice, to po meni nije ni blizu ista situacija kao kad radjas sebi dijete
nego je to zrtva zarad humansti, (zarad porodice, zarad osobe koju vec poznaje i koju voli s kojom ima odnos, tj te djevojcice) i ta zrtva je nastala nizom nekih nepredvidivih dogadjaja
i nije je ona birala slobodno - nego je zivot nametnuo
(recimo - zivot je igrao na kartu emotivnosti i vezanosti i obaveze prema sestri i prema jedinom preostalom clanu familije)
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#865 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by HomeSweetHome »

Obzirom da ces neminovno upasti u neka go.na u zivotu, samo nije poznato kada i kako, bolje je da ne planiras da zivis u svili i kadifi jeduci med i orahe ( :D ) jer ce ti taj let u balegu mnogo teze pasti...

Vis-a-vis teme, ja vjerujem da i otac i majka mogu biti podjednako dobri roditelji i da su za dijete podjednako vazni i jedno i drugo, ali uvijek cu stati na stranu samohranog roditelja ako druga opcija podrazumijeva zivot u nezdravoj porodici, braku koji to nije, ljubavi na silu...

Hajd' da zakljucimo da se romanticari, realisti i kalkulanti nikad nece slozit...
Last edited by HomeSweetHome on 22/07/2011 09:49, edited 1 time in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#866 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by hadzinicasa »

ma ovi što kukaju teško je, pa nije dobro za dijete, pa sebično je...... po mom mišljenju to su samo izgovori za vlastite nesigurnosti, strahove od neuspjeha i osjećaj manje vrijednosti zbog usađenih stereotipa.

vi ste svi doooooobro razmaženi.....
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#867 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by 1906 »

sanabe wrote:Boga mi 1906, de ti još jednom pročitaj čika HAVANINU priču, nešta si pobrkala :skoljka:

hm :D

on prica o toj 1 poznanici - koja je imala 2 sestru, koja je zatrudnila s nekim s***** druge nacionalnosti, i ostavljena, a taj dijete nikad nije vidjao,

a onda je sestra umrla od raka i dijete je ostavila havaninoj poznanici?


pa da :)

s tim da sam obratila paznju i na sestru i na poznanicu (koja ostaje sa sa sestrinim djetetom)

joj majke mi ko da crtam :lol:
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#868 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by 1906 »

hadzinicasa wrote:ma ovi što kukaju teško je, pa nije dobro za dijete, pa sebično je...... po mom mišljenju to su samo izgovori za vlastite nesigurnosti, strahove od neuspjeha i osjećaj manje vrijednosti zbog usađenih stereotipa.

vi ste svi doooooobro razmaženi.....


aha - odricem se djeteta (onog sto mi je prirodom dato da mogu imat, samo ako dignem noge :) )
ako ne mislim da ce mu biti dobro, nakon sto dodje na svijet :)

vrlo sebicno :P
*mima*

#869 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by *mima* »

HAVANA wrote:Nikad ali bas nikad ne znas i ne mozes predvidjeti sta zivot nosi...
Sta bi ucinili onda vi, koji sve tako brizljivo planirate i pregledate... pa cak i genetski materijal...Sta bi ucinili recimo na mjestu jedne od mojih prijateljica koja je imala super zivot do rata a tada pocinje...otac je umro,zivi sa sestrom i majkom...sestra odlazi sa momkom-muzem,zatrudni...mudonja je napusta jer on je kao veliki slinaMu a ona druge vjere...radja se prelijepa curica koju on nikada ne dolazi ni vidjeti,mada zivi i dalje u ovom gradu(jebo on mater svoju)...poslije nekog vremena sestra umire od raka...poslije nekog vremena umire i majka...ona ostaje sama sa curicom i jednom platom...Svi njeni planovi...sve ono sto je mislila i zelila...su pali u vodu...
Ona radi i zivi...mala je sada upisala srednju...divno dijete...
Kako bi postupili ovi sto broje i mjerkaju?
Lako je tudjim qrcem gloginje mlatit...treba vako,treba nako...nemas pojma dok ti se ne desi...
A i ova hadzinicina...treba roditi ako joj se radja...mudonja je svakako pakshu...obicni...


volim ja tebe
User avatar
Eleonora
Posts: 1315
Joined: 06/04/2008 14:05

#870 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by Eleonora »

1906 wrote:
hadzinicasa wrote:ma ovi što kukaju teško je, pa nije dobro za dijete, pa sebično je...... po mom mišljenju to su samo izgovori za vlastite nesigurnosti, strahove od neuspjeha i osjećaj manje vrijednosti zbog usađenih stereotipa.

vi ste svi doooooobro razmaženi.....


aha - odricem se djeteta (onog sto mi je prirodom dato da mogu imat, samo ako dignem noge :) )
ako ne mislim da ce mu biti dobro, nakon sto dodje na svijet :)

vrlo sebicno :P
Kako si sirokogruda...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#871 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by hadzinicasa »

1906 wrote:
hadzinicasa wrote:ma ovi što kukaju teško je, pa nije dobro za dijete, pa sebično je...... po mom mišljenju to su samo izgovori za vlastite nesigurnosti, strahove od neuspjeha i osjećaj manje vrijednosti zbog usađenih stereotipa.

vi ste svi doooooobro razmaženi.....


aha - odricem se djeteta (onog sto mi je prirodom dato da mogu imat, samo ako dignem noge :) )
ako ne mislim da ce mu biti dobro, nakon sto dodje na svijet :)

vrlo sebicno :P

pa stvori mu da mu bude dobro. ne vidim u čemu je problem?
osim ako nisi u stanju. a to je već drugi par rukavica.

(hajmo se ne vadit' na uređenje, familiju, bla bla bla) ili jesi ili nisi.
ako jesi, bićeš bilo gdje i u bilo kojim uslovima. ako nisi. tough luck baby - dobro se udaj i završi svoju misiju na ovom planetu.
*mima*

#872 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by *mima* »

Znaci......sta smo zakljucili.....ako nisi dobro udata...ono na papiru.....da si bezze....
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#873 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by 1906 »

hadzinicasa wrote:
1906 wrote:
hadzinicasa wrote:ma ovi što kukaju teško je, pa nije dobro za dijete, pa sebično je...... po mom mišljenju to su samo izgovori za vlastite nesigurnosti, strahove od neuspjeha i osjećaj manje vrijednosti zbog usađenih stereotipa.

vi ste svi doooooobro razmaženi.....


aha - odricem se djeteta (onog sto mi je prirodom dato da mogu imat, samo ako dignem noge :) )
ako ne mislim da ce mu biti dobro, nakon sto dodje na svijet :)

vrlo sebicno :P

pa stvori mu da mu bude dobro. ne vidim u čemu je problem?
osim ako nisi u stanju. a to je već drugi par rukavica.

(hajmo se ne vadit' na uređenje, familiju, bla bla bla) ili jesi ili nisi.
ako jesi, bićeš bilo gdje i u bilo kojim uslovima. ako nisi. tough luck baby - dobro se udaj i završi svoju misiju na ovom planetu.

pa mozda neki gledaju dalje od snalazenja za bebe do godinu dvije tri :)
i kontanja lako ce to
dijete je tu jos godinama cisto na tvojoj brizi - a kasnije manje vise :)

da naravno - sreca je samo ako ga rodis po svaku cijenu :P
hm - doduse - vise mi se svidja - dobro se udaj (u svakom smislu) i imaj dijete :D
nego - uskracuj djetetu ili sebi - radi svog izbora
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#874 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by 1906 »

Eleonora wrote: Kako si sirokogruda...

ne mogu si pomoc :P
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#875 Re: sta uraditi - bioloski sat

Post by radiostar »

tik-tak, tik-tak :D 8-)
Locked