Šta Tuzli smeta??

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
Kurent
Posts: 86
Joined: 04/06/2008 21:20
Location: Far away...

#51 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by Kurent »

:mrgreen:
Last edited by Kurent on 12/11/2012 03:38, edited 1 time in total.
dragonz
Posts: 1791
Joined: 20/09/2008 13:12

#52 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by dragonz »

Image

LAŽ !

Ja u Sarajevu za stan od 65 kvadrata plaćam 90,53 KM , dok je kod vas u Tuzli 93,60 KM.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#53 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by sumirprimus »

dragonz wrote:Image

LAŽ !

Ja u Sarajevu za stan od 65 kvadrata plaćam 90,53 KM , dok je kod vas u Tuzli 93,60 KM.
provjeri ti to drug moj jos jednom...ja bi prije reko da je razlika uduplo :D
User avatar
sheiitan 666
Posts: 321
Joined: 28/08/2012 10:55

#54 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by sheiitan 666 »

Na stranu socijalni aspekt i bacanje para. Ne placam poreze u Tuzli ali bi mi itekako smetala izgradnja spomenika u vrijeme kad jedan dio ljudi bukvalno nema sta da zvace.

Ali da li iko od Hrvata ovdje na temi, a ima ih, i to i s foruma hercegbosna, moze odgovoriti na ovo sto sam napisao na prvoj stranici ove teme:
A sto se ovog spomenika tice, nije vrijedno komentara - matriksovska glupost, maltene naivno glupava, ali ni pedalj nisu dalje isli od Hrvata koji Katarinu Kosacu slave uz sahovnice i cjelokupnom bosanskom srednjovjekovlju prikacivaju hrvatski predznak. To ih ne smeta, naravno, tja `rvatsko je sve to od stoljeca sestog..

Nesto dodati ili izostaviti - gdje je tu razlika? Sva tri matriksa se naprosto takmice u prisvajanju necega sto sa sva tri kolektiva ima isto toliko veze koliko i nema.

Ali bitno je da se HDZ Jugend razigrao po svakoraznim portalima i forumima pa torpedirao ovaj sramni akt zlih tuzlanskih islamista i potencijalnih terorista. A na forumu hercegbosna svaka treca ko ukradena iz Stürmera. Neki od njih ovdje izigravaju fine decke, zabrinute za povijesnu zbilju i glede, dok na forumu hercegbosna jebu balijama mater. A u biti su samo tako jadni, ni sekund bolji, ni gori od drugih.

Da li stvarno mislite da ima neke razlike izmedju ovog izostavljanja invokacije i i intitulacije Kulin Banove Povelje koju su isfurali ovi tuzlanski gurbeti na vlasti, i onog sto fura "nacionalno svjesna" frakcija kod Hrvata, a to je prikacivanje sahovnica uz simbole srednjovjekovne bosanske feudalne drzave? Tj. stavljanje u kontekst nekog nacionalnog hrvatstva, ili narodnog, svejedno, s ziteljima srednjovjekovne Bosne i tadasnjim vladarima?
User avatar
sheiitan 666
Posts: 321
Joined: 28/08/2012 10:55

#55 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by sheiitan 666 »

Halcyon wrote:
Shacii wrote:Sve što si rekao je istina i slažem se sa svim...ali to što je nešto napisano na spomeniku ili nije napisano mi je manje važno od cijene koja je plaćena za taj isti spomenik i za druge bespotrebne skalamerije. Hoćel Jasmin dobiti još jedan mandat il neće i to mi je svejedno jer mislim da ni jedan neće biti bolji od njega,ne zato što je on najbolji,nego zato što su svi isti i kako stvari stoje još dugo će biti.

Povelja na spomeniku,ok, jel mogla biti cijela napisana JEST i ne bi mi smetalo da jest, jel može ostati ovako kao što je sad,samo dijelovi, MOŽE i opet mi ne smeta. Nit sam uvrijeđena ovako nit onako.
Više me vrijeđa što svaka dva mjeseca moram da idem da se javljam "ljubaznim"tetama na biro za zapošljavanje, vrijeđa me što moram da se javljam na konkurse gdje su ljudi već zaposleni il gdje je prvo pitanje direktora "da li planiram da se udam i da imam djecu", vrijeđa me što čim neki mangup koji nije rođen u Tuzli napravi neko sranje odmah krenu hiljade izjave po ovim i onim forumima kako je to "seljak jedan izbjeglički koji asfalta vidio nije" itd itd a da pojma nemaju ni kako se dotični zove ( prošle sedmice momak izgubio život u Tuzli pa rekoše da je iz Zvornika il Kalesije ne znam tačno,a ono ispod komentari,ma tako mu i treba) eto to me vrijeđa.
Vrijeđa me što po Univerzitetu vlada mišljenje da trebaš dobiti posao eto samo zato što si tu rođen,a nije uopšte važno što od 20 zlatnih studenata nema ni jednog koji je rođen tu...i vrijeđa me još hiljadu stvari koje srećem svaki dan,a spomenik što stoji u parku i šuti,on me ni najmanje ne vrijeđa.
Velikohrvatski nacionalisti pronašli razlog za kuknjavu. Jer su vječito ugroženi, odnosno majorizirani. A meni je pun ..... njihove ugroženosti, gdje god kreneš oko Tuzle križevi su od po par metara, načelnik se javno hvali činjenicom da u Tuzli preko pola ljudi u vlasti čine neBošnjaci, u svakoj javnoj instituciji je velik broj zaposlenih Hrvata i onda dođe tamo neki š**** sa Škutor-Bosna foruma baljezgat o "tisućljetnoj ugroženosti hrvatskog puka u Soli".

Greška je što su pare bačene u ovaj spomenik, a kad su već bačene druga greška je što nije postavljena cijela Povelja.

Znas kad se Hrvat, takav Hrvat, nece osjecati ugrozenim? Kad sve bude onako izgledalo kao od Neuma do zapadnog Mostara - da se zna ko je glavni, sahovnica na svakom mjestu, krscine od trideset i kusur metara. I to je to. Nije naviko i nece da "zivi pod drugim", pod "tudjom zastavom". To je gro tih nacionalno nafuranih Hrvata.

Evo vecina komentara ovdje na temi su negativni u odnosu na izostavljanje na Povelji Kulina Bana. I sam kazem da je to sramota. Dakle ovdje barem Bosnjaci, onako vecinski, se ne slazu, il` uopste sa izgradnjom ovih spomenika, il` s nacinom na koji se prave, ali opet ce za te nacionalno nafurane "patriote" `rvatske balija biti balija i Sax- islamisticko balijski, zadojeni forum.
Tako da je zaista upitno ima li uopste smisla traziti dijalog s njima...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#56 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by plain vanilla »

dragonz wrote:Image

LAŽ !

Ja u Sarajevu za stan od 65 kvadrata plaćam 90,53 KM , dok je kod vas u Tuzli 93,60 KM.
placas, placas

ali cijelu godinu

u TZ se toliko placa samo koliko traje grejna sezona, dakle 6 mjeseci
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#57 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by L.e.g »

morti wrote:Ma boli me briga za Hrvate, ko je njih proglasio ekskluzivnim nosiocima kršćanstva? Izostavljen je dio MOJE povelje, MOGA bana i MOJE historije.

Izostavljen je iz niskih pobuda, a nikako zbog nekog strijemenja neutralnosti. Čuj neutralnosti...

Počeli smo silovati historiju kao i susjedi nam. Odlično!
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#58 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by Josip321 »

Vidim, otrgašte se od osuđivanja ovoga djela.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#59 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by Halcyon »

Josip321 wrote:Vidim, otrgašte se od osuđivanja ovoga djela.
Šta želiš, da pored spomenika podignemo zastavu Škutor-Bosne i križ visine 40 metara? Da li bi tad vječito majorizirani bili zadovoljni?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#60 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by plain vanilla »

Halcyon wrote:
Josip321 wrote:Vidim, otrgašte se od osuđivanja ovoga djela.
Šta želiš, da pored spomenika podignemo zastavu Škutor-Bosne i križ visine 40 metara? Da li bi tad vječito majorizirani bili zadovoljni?
to bi bio veliki plus za tuzlu :mrgreen:
User avatar
Joker88
Posts: 4398
Joined: 05/08/2012 17:07

#61 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by Joker88 »

8-)
Last edited by Joker88 on 10/05/2013 14:28, edited 1 time in total.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#62 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by Halcyon »

plain vanilla wrote:
Halcyon wrote:
Josip321 wrote:Vidim, otrgašte se od osuđivanja ovoga djela.
Šta želiš, da pored spomenika podignemo zastavu Škutor-Bosne i križ visine 40 metara? Da li bi tad vječito majorizirani bili zadovoljni?
to bi bio veliki plus za tuzlu :mrgreen:
Imamo pluseve na svakom brdu oko Tuzle ali nije u tome poenta. Poenta je da velikohrvatski nacionalisti iskoriste ovu priliku da opet kukaju o ugroženosti od strane mrskih tuzlanskih islamista. Kad vidiš da Imamovića nazivaju islamistom, nema dalje, skontaš o kakvim zamućenim umovima je tu riječ.
User avatar
crusader
Posts: 266
Joined: 30/03/2010 19:37
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#63 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by crusader »

O kakvoj ugrozenosti hrvata se ovde prica ? Kakve oni uopste veze imaju sa poveljom BOSANSKOG bana kulina ? nidje veze
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#64 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by kmirsad »

Pobogu ljudi... kako ne kontate... Jaso se uvalio u tal s Udruženjem samostalnih vlasnika portala i foruma... vidite da je nestalo tema... trebalo je hitno doliti kakvog benzina na ugasli žar... :-D
User avatar
sheiitan 666
Posts: 321
Joined: 28/08/2012 10:55

#65 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by sheiitan 666 »

Josip321 wrote:Vidim, otrgašte se od osuđivanja ovoga djela.
Nemoj sad da nabrajamo ko je protiv a ko za. Procitaj temu jos jednom i kad na `erceg bosni i 10% forumasa bude protiv ovakvih izostavljanja ili dodavanja (vidi sta sam napisao gore - ignorises) onda se dodji pa stavi link pa me ubjedi da nisam u pravu.

Znas, sahovnica je tebi super, ona pase i na Tvrtkovu glavu, a i na Fraceticevu, Praljkovu, Gotovininu, samo ja, eto, mislim da s Tvrtkom, Katarinom Kosacom, Kulinom Banom, i slicno, veze nema. Uostalom, procitaj sta je napisao @Bobovac, forumas, Hrvat - neka vrsta umjerenog nacionaliste, patriote, i vidjeces da tu nekih razlika nema. Svi se u BiH na tako neodgovoran nacin ophode s historijom, ili povijesti - ako ti je tako draze.
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#66 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by brzica »

Naravno da nema veze šahovnica sa
Tvrtkom, Katarinom, Kulinom i sl.
Volio bih da nema veze i sa nekim
od ovih novijih "faca" koje si nabrojao.

Ali, nisu trebali ovako postaviti. U
BiH je još uvijek rovito okružje.
Neku malu javnu raspravu održiš,
par stručnjaka dovedeš da malo to
pojasni i onda ljudi shvate da nije
namjera nikome poništavati ulogu
u BiH. Tako se radi ako ti je stalo
do mišljenja ostalih.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#67 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by sumirprimus »

eh moja onaj ti brzice,sta se sve nije smjelo u bosni postavit,pa se postavlo... :)

a u vezi s poveljom,kakva je takva je,mi druge nemamo :mrgreen: :bih:
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#68 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by brzica »

sumirprimus wrote:eh moja onaj ti brzice,sta se sve nije smjelo u bosni postavit,pa se postavlo... :)

a u vezi s poveljom,kakva je takva je,mi druge nemamo :mrgreen: :bih:
Naravno, ali nešto mi se ne sviđa logika
"ako je netko kreten moram i ja biti".

A nije ovakva kakva stoji na spomeniku.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#69 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by sumirprimus »

samo sto to smeta sad pred izbore,da se dodatno zakuha,kad prodju izbori,kladim se da niko vise nece ni pomenut ni obelisk ni povelju,ni kulin bana ni nista...
pogotov,kad opet ne dobiju opcinu soli al ni pod razno :evil:


p.s i da dodam,moje misljenje je da je trebalo stavit ono u ime oca,sina... pogotov sto to svakako u tz ne b i uticalo ni na sta...pogotov ne na broj glaosva sdp-a....
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#70 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by brzica »

Meni ne smeta pred izbore, svakako je
rijetkost da glasujem. Sad neću sigurno.
Bila povelja čitava ili ne.

A tko dobija/ne dobija opcinu Soli?
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#71 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by sumirprimus »

i ja se pitam,al tko sam ja da sudim,tko dobija a tko ne dobija,valjda zato i postoje izbori i glasovanje... :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#72 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by plain vanilla »

sumirprimus wrote:samo sto to smeta sad pred izbore,da se dodatno zakuha,kad prodju izbori,kladim se da niko vise nece ni pomenut ni obelisk ni povelju,ni kulin bana ni nista...
pogotov,kad opet ne dobiju opcinu soli al ni pod razno :evil:


p.s i da dodam,moje misljenje je da je trebalo stavit ono u ime oca,sina... pogotov sto to svakako u tz ne b i uticalo ni na sta...pogotov ne na broj glaosva sdp-a....

smetat ce meni..kad mi neko dodje u posjet, pa ga izvedem u grad i pokazem izvod iz povelje :lol:
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#73 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by sumirprimus »

a ti ih onda ne vodi u park... :lol: :mrgreen:
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#74 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by brzica »

sumirprimus wrote:i ja se pitam,al tko sam ja da sudim,tko dobija a tko ne dobija,valjda zato i postoje izbori i glasovanje... :)
Kažeš "pogotovo kad opet ne dobiju...", to
implicira da znaš da je netko ljut ako ne
dobije općinu. Zato pitam tko je to.

A to za park...
Ako ti se ne sviđa odseli. Je li tako?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#75 Re: Šta Tuzli smeta??

Post by plain vanilla »

brzica wrote:
sumirprimus wrote:i ja se pitam,al tko sam ja da sudim,tko dobija a tko ne dobija,valjda zato i postoje izbori i glasovanje... :)
Kažeš "pogotovo kad opet ne dobiju...", to
implicira da znaš da je netko ljut ako ne
dobije općinu. Zato pitam tko je to.

A to za park...
Ako ti se ne sviđa odseli. Je li tako?
nije tako, ovo je moj grad :)

prije sam ih vodila da se slikaju kod gole zene... mislili smo da je to cirkus, eh :mrgreen:
Post Reply