Šta trenutno igrate?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#76 Re: Šta trenutno igrate?

Post by Riddle »

vaučer wrote: 04/03/2022 20:25 Sekiro. Uglavnom dobijam po pi**i, ugasim, ispušem malo pa opet. Brutalna igra, dosta drugačije od Souls igara pa se treba prešaltati.
Svako ko je igra kao DS brzo najebe. Meni lično najbolji combat system na koji sam ikad naišao. Bezumno panično pritiskanje tipki je siguran način da pogineš, ali mirno praćenje ritma igru čini daleko jednostavnijom. Jedini minus je kamera u određenim trenucima, najčešće ključnim. :mrgreen:
philanthropy
Posts: 96
Joined: 27/02/2014 17:01

#77 Re: Šta trenutno igrate?

Post by philanthropy »

cod2
User avatar
vaučer
Posts: 9134
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78 Re: Šta trenutno igrate?

Post by vaučer »

Riddle wrote: 05/03/2022 10:00
Svako ko je igra kao DS brzo najebe. Meni lično najbolji combat system na koji sam ikad naišao. Bezumno panično pritiskanje tipki je siguran način da pogineš, ali mirno praćenje ritma igru čini daleko jednostavnijom. Jedini minus je kamera u određenim trenucima, najčešće ključnim. :mrgreen:
Istina. Baš se moram svjesno natjerati da prestanem s konzervativnim dodge/roll igranjem. Ovo mi ne uspijeva uvijek jer mi je mozak kodiran na Souls sistem. U Sekiru koliko vidim jednostavno moraš biti agresivan, to jest stalno sudjelovati u borbi ili napadom ili deflectom ili mikirijem/skokom. Prostor uzmeš samo kad trebaš lječenje jer inače nećeš nikad skinuti ni posture ni zdravlje većim neprijateljima. Ne znam koliko sam daleko u igri, pretpostavljam ne naročito - imam Jizoua i onog generala na vrhu stepenica Ashina Castlea kao naredne mini-bossove, ali već vidim da ću morati dobro uložiti vremena da se prekodiram prije nego napredujem dalje.
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#79 Re: Šta trenutno igrate?

Post by Riddle »

vaučer wrote: 05/03/2022 13:01
Riddle wrote: 05/03/2022 10:00
Svako ko je igra kao DS brzo najebe. Meni lično najbolji combat system na koji sam ikad naišao. Bezumno panično pritiskanje tipki je siguran način da pogineš, ali mirno praćenje ritma igru čini daleko jednostavnijom. Jedini minus je kamera u određenim trenucima, najčešće ključnim. :mrgreen:
Istina. Baš se moram svjesno natjerati da prestanem s konzervativnim dodge/roll igranjem. Ovo mi ne uspijeva uvijek jer mi je mozak kodiran na Souls sistem. U Sekiru koliko vidim jednostavno moraš biti agresivan, to jest stalno sudjelovati u borbi ili napadom ili deflectom ili mikirijem/skokom. Prostor uzmeš samo kad trebaš lječenje jer inače nećeš nikad skinuti ni posture ni zdravlje većim neprijateljima. Ne znam koliko sam daleko u igri, pretpostavljam ne naročito - imam Jizoua i onog generala na vrhu stepenica Ashina Castlea kao naredne mini-bossove, ali već vidim da ću morati dobro uložiti vremena da se prekodiram prije nego napredujem dalje.
Možeš ti nekog bossa pobijediti čistom defanzivom, isključujući one trenutke kad se oni pokušavaju oporaviti, i sami će ti se otvoriti za završni udarac. Stvarno je to u tom sistemu moguće. Ali najbrže se pobijedi kad si agresivan nakon odbijenog napada.

Ma nisi puno prešao, nisi još ni Hirata nivo završio, vjerovatno nisi ni otišao do Senpou hrama gdje se masa stvari može pokupiti, a to ti je potrebno za borbu s velikim bossom na vrhu dvorca.
User avatar
vaučer
Posts: 9134
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#80 Re: Šta trenutno igrate?

Post by vaučer »

Da, ali i defanziva je 'aktivna', to jest izložen si napadu i sudjeluješ. S jedne strane je stvarno uzbudljivo i gotovo je kao neka forma plesa - puno više nego DS, gdje imaš puno više opcija radi raznovrsnosti oružja - ali s druge strane je više 'twitchy' i iscrpljujuće jer trebaš biti super fokusiran. Uglavnom, kupio ovo i Elden Ring zajedno - Elden Ring skoro ni dirnuo nisam pored Sekira jer je stvarno super dizajnirana igra i uvijek ti ostavlja taman dovoljno prostora da napreduješ.
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#81 Re: Šta trenutno igrate?

Post by MujkicHaris »

Image

Završio Metro: Last Light Redux (PC). Igra je odlična. Jednostavna priča iz 2033 u Last Light sada ima mnogo više slojeva. Srećom svi bitni fragmenti su jako fino prezentovani, u većini kroz gameplay Show, Don't Tell maniru i na kraju sam dobio gotovo sve odgovore. Kažem gotovo, jer igra ipak u finalu ostavlja prostora za nastavak. Leveli mnogo veći i daju više prostora za istraživanje. Izgleda jako lijepo, posebno što je ovaj put više lokacija na površini -- odlična prilika da developeri prezentuju impresivnu implementaciju dinamičkog osvjetljenja.

Ako bih morao birati između Last Light i prvog dijela, definitivno biram 2033. Last Light ozbiljno naginje ka Far Cry, CoD tipovima gameplaya gdje prevladava brzina, akcija, eksplozije, veliki broj neprijatelja na ekranu, on rails sekcije i sl. Nemam ništa protiv takvog tipa igara (odlično pristaje Half Life 2) ali Metro svijet mi bolje funkcioniše i diše u sporijem (stealth), survival gameplayu. 8/10


Saints Row 2 (PC)
Tek počinjem. Fanovi kažu da je ovo najbolji i najprizemljeniji SR.

Mass Effect 2 (PC)
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#82 Re: Šta trenutno igrate?

Post by MujkicHaris »

Pokušao igrati Saints Row 2 ali igra ima problema sa optimizacijom. FPS često pada sa 60 na 40 i to obično u nezgodnim momentima: ulazak u krivinu, bježanje od policije ili u toku misije. Vjerovatno igra učitava dijelove mape na neki čudan način što uzrokuje pad. Pauziram dok ne pronađem neki patch. Inače, jedva čekam se vratiti Stilwateru.

Image

The Elder Scrolls IV: Oblivion (PC)
Nakon manje pauze vratio se u Cyrodiil. Tek sam nekih 40 sati u igri i igram onako kako se trebaju igrati igre: bez fast travela i bez fan modova koji mijenjaju autorski izgled igre.

Jeste li ikada čitali knjigu, gledali film/seriju ili igrali igru koju ste nakon nekog vremena morali pauzirati jer je taj komad umjetnosti previše dobar te ste morali "odmoriti" od tolike dobrote? To mi se dešava sa Oblivionom. VOLIM što me Oblivion ne drži za ruku sve vrijeme --- sve veći problem u modernim igrama. VOLIM što koliko god bio dobar u igri, vuk ostaje opasan jer tako treba biti. VOLIM kišu i grmljavinu u ovoj igri dok na konju žurim stići do daleke lokacije a na putu mi se ispriječio nekakav ružan bandit koji traži svoju nafaku. VOLIM što mogu kupiti kuću. VOLIM što me igra pušta da radim šta hoću. VOLIM što iako sam zacrtao sebi da moram otići do lokacije i riješiti bitan quest, igra me opet uspije omamiti da provjerim šta je u pećini ili da berem cvijeće. VOLIM što imam osjećaj da svijet Obliviona živi i bez mene. Ima tu još stotinu stvari koje volim u ovoj igri.
Jedna stvar koju ne volim: quest za liječenje vampirizma. Nisam ljubitelj vampira, šišmiša i slične estetike pa možda i to dodaje na bljutavost koju osjećam prema ovom questu.

Eto, pored Half-Life 2, GTA: San Andreas, Dragon Quest VIII i Final Fantasy VI, sada je i Oblivion na mojoj listi 10/10.
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#83 Re: Šta trenutno igrate?

Post by MujkicHaris »

Image

Half-Life 2 (PC)
Počeo ponovo igrati, ovaj put na Hard težini i sa kontrolerom. Ovu igru definitivno nisu pravili obični ljudi. Sve je savršeno.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#84 Re: Šta trenutno igrate?

Post by Daryl Dixon »

Prekucao sve dijelove Tomb Raidera na ps5, prekucao i sve dijelove COD-a, kontam da uzmem Vanguard, je li neko igrao već? Trenutno igram The Last of Us-Remastered. :thumbup:
ucenik1234
Posts: 928
Joined: 06/11/2012 22:10

#85 Re: Šta trenutno igrate?

Post by ucenik1234 »

GTA V singleplayer, prvi put prelayim, odlicna igra
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#86 Re: Šta trenutno igrate?

Post by arnes_king »

Neki dan presao Sifu, sad igram Little Nightmares i Gran Turismo 7 pa kad njih zavrsim vidjet cu koja je slijedeca iz backloga :)
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#87 Re: Šta trenutno igrate?

Post by MujkicHaris »

Image

Fallout 3: Game of the Year Edition (PC)
Počeo nedavno igrati. Blizu 70 sati do sada a igra nastavlja davati kvalitet. Igrao nekada davno ali u to vrijeme nisam imao velike standarde niti sam znao cijeniti ovakvu umjetnost. Bethesda je majstor zanata ali što je najvažnije majstor kreiranja svjetova u koje jedva čekam pobjeći. Questovi zanimljivi i raznoliki. Priča ima mnogo kvalitetnih momenata. Atmosfera koja nedostaje mnogim modernim naslovima se ovdje može rezati nožem. Detalji svuda. Odličan radio ali i zvuk okoline. Nevjerovatna video igra.
Kao i Oblivion, zauvijek ostaje na računaru instalirana, da mogu posjetiti kada hoću.

Ovaj playthrough igram kao pravi musliman. Karakter u igri ne pije alkohol i milostiv je prema dobrim ljudima.

Kada istražim svaki centimetar trice planiram igrati Fallout Classic. Za razliku od trice, Fallout Classic nisam nikada igrao.
HelaS
Posts: 5605
Joined: 22/09/2018 13:21

#88 Re: Šta trenutno igrate?

Post by HelaS »

MujkicHaris wrote: 16/11/2023 01:09
. Igrao nekada davno ali u to vrijeme nisam imao velike standarde niti sam znao cijeniti ovakvu umjetnost.

Ovaj playthrough igram kao pravi musliman. Karakter u igri ne pije alkohol i milostiv je prema dobrim ljudima.

Kada istražim svaki centimetar trice planiram igrati Fallout Classic. Za razliku od trice, Fallout Classic nisam nikada igrao.
Je li umjetnost ili tehnologija :?

Molim da odgovoriš u duhu Islama
Post Reply