Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1185
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
120
9%
 
Total votes: 1305

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10551 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MarlboroGold »

sherbett wrote:Idiot
:?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10552 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ExNihilo »

sherbett wrote:Idiot
Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10553 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ExNihilo »

:lol: :lol: :lol:

Ništa, mislio sam da vrijeđaš Heideggera. :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10554 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

Kakav fascinirajuci sum u komunikacijskom kanalu :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10555 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MarlboroGold »

Napisala idiot i onda zaspala dok si htjela ostatak... :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#10556 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Gojeni H »

Image

EDIT: Vjerovatno se autoru moze oprostiti povremeno ponavljanje iz prethodnog djela Sapiens, jer se opijenost slavom moze kritikovati ali i shvatiti. Isto kao i pritisak izdavaca zeljnog novog naslova best sellera i svega onog sto donosi.
I to sto se ne mora guglati da bi se spoznalo da je autor peder se moze podvuci pod "svaki autor unosi dio sebe u svoje djelo", iako se u ovom slucaju ne radi o fikciji.

Ono sto se ne moze oprostiti, je propagandisticko smece militantnog ateizma i neshvatljiva zelja autora da nametne svoj pogled na svijet i teznje covjeka u buducnosti.

Sapiens je ideoloski bio podnosljiv i izuzetno je dobro djelo. Homo deus je - smece.
Last edited by Gojeni H on 02/06/2018 19:33, edited 1 time in total.
mesha78
Posts: 33
Joined: 20/11/2009 20:54
Location: Bugojno

#10557 Re: Šta trenutno čitate?

Post by mesha78 »

"The Picture of Dorian Gray"
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#10558 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Gojeni H »

Little book of Lykke - Meik Wiking

Da malo odmorim mozak

Image

EDIT: Dobra knjiga. Lagano citanje, autor-idealista, par dobrih savjeta kako da budem dobar insan ... odmor.
Last edited by Gojeni H on 04/06/2018 12:29, edited 1 time in total.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#10559 Re: Šta trenutno čitate?

Post by zijancer »

Copenhagen is probably the most Lykke place in the world. At five o’clock in the afternoon everyone leaves work, rides home on their bicycles, does two hours of creative play with their children, goes out to do a random act of kindness to a stranger who wants to be left in peace, lights five candles and then settles down to watch several episodes of a Scandi-noir TV thriller about some psychopathic paedophile on the loose.
zvuči fino, ako ne bude još jedan u nizu dijagnostičara/komentatora :-D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#10560 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Gojeni H »

zijancer wrote:
Copenhagen is probably the most Lykke place in the world. At five o’clock in the afternoon everyone leaves work, rides home on their bicycles, does two hours of creative play with their children, goes out to do a random act of kindness to a stranger who wants to be left in peace, lights five candles and then settles down to watch several episodes of a Scandi-noir TV thriller about some psychopathic paedophile on the loose.
zvuči fino, ako ne bude još jedan u nizu dijagnostičara/komentatora :-D
Ja sam na love-hate sa idealistima. Nekada fakat pretjeruju, cak i pozitivisti, ali istovremeno, ko je ikada ivrsio bilo kakvu znacajnu promjenu u ljudskoj civilizaciji a da nije bio idealista?

Najiskrenije ... mislim da bi svaki covjek u Bosni trebao procitati ovu knjigu. Mozda bi pola citalaca skontali sta znaci zivjeti kao dio drustva, kao civilizovano bice. Al' sta ja znam ...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#10561 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Gojeni H »

S obzirom da su me krenuli ovi skandinavski modeli ...

Image

EDIT: Knjiga ni izbliza nije ispunila moja ocekivanja.
Last edited by Gojeni H on 06/06/2018 08:10, edited 1 time in total.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#10562 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Gojeni H »

zijancer wrote:
Copenhagen is probably the most Lykke place in the world. At five o’clock in the afternoon everyone leaves work, rides home on their bicycles, does two hours of creative play with their children, goes out to do a random act of kindness to a stranger who wants to be left in peace, lights five candles and then settles down to watch several episodes of a Scandi-noir TV thriller about some psychopathic paedophile on the loose.
zvuči fino, ako ne bude još jedan u nizu dijagnostičara/komentatora :-D
... I do koje mjere ide apsurd panicnog trazenja instant srece:

Fjaka- fy-aka (Croatia)
Relaxing your body and your mind and delighting in the feeling of doing nothing.


:-) :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#10563 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nastasia »

Yankee na dvoru kralja Arhura, Mark Twain
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#10564 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Grean »

Nastasia wrote:Yacoubianova zgrada, Alaa al-Aswany

Ne znam zasto najvise uzivam citajuci o arapskom svijetu, ali tako je. Ova knjiga pak prikazuje Kairo izmedju 60-tih i 90-tih godina (koliko sam uspjela da upratim).

Usput, ako neko ima preporuciti knjigu slicne tematike, dakle da se radnja odvina u bilo kom djelu arapskog svijeta, bila bih zahvalna :D

Image

Nakon Amerikanah opet Afrika, sad Kairo.

Nobelovac Nedzib Mahfouz. Ovo mu je kazu najbolji roman.
Iskopah svoj stari post.

Nego i ja trebam sta novo, ona Napuljska kvadrologija je pred samim krajem, mozda jos stotinjak stranica.
User avatar
teodorfon
Posts: 144
Joined: 02/07/2016 04:49

#10565 Re: Šta trenutno čitate?

Post by teodorfon »

Image

Malo neortodoksno. :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#10566 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Gojeni H »

Image

6 likova i njihove price, ponekad isprepletene, neposredno prije, u toku, i godinama poslije napada atomskom bombom na Hirosimu.
Rijetki su autori koji vas mogu "postaviti" u srediste price gdje se osjecate kao posmtrac u sredini svih zbivanja.
Izuzetno dobra knjiga.
Last edited by Gojeni H on 08/06/2018 05:30, edited 1 time in total.
MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#10567 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MaD_ProfessoR »

Mircea Elijade; Slike i simboli
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#10568 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Ryu Murakami-69-solidna, nista spektakularno, pseudoautobiografski povratak u 69.-u u japanskoj provinciji. Audicija mi je bila bolja, posebno zbog neocekivanog raspleta, ali je i ova fina za citanje i sigurno je da cu procitati jos koju od ovog pisca.

Pored nje Kako je lijepa moja Vectra od O.Kebe-genijalna
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#10569 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nastasia »

sadmire wrote:Ryu Murakami-69-solidna, nista spektakularno, pseudoautobiografski povratak u 69.-u u japanskoj provinciji. Audicija mi je bila bolja, posebno zbog neocekivanog raspleta, ali je i ova fina za citanje i sigurno je da cu procitati jos koju od ovog pisca.

Pored nje Kako je lijepa moja Vectra od O.Kebe-genijalna
Gdje si nasao Audiciju?
Ja sam trazila u ovoj gradskoj biblioteci ali oni imaju samo drugog Murakamija :D
MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#10570 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MaD_ProfessoR »

sadmire wrote: Pored nje Kako je lijepa moja Vectra od O.Kebe-genijalna
:thumbup:

meni jedan od dražih bh poslijeratnih romana, tako sam se slatko ismijao :mrgreen:
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#10571 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Nastasia wrote:
sadmire wrote:Ryu Murakami-69-solidna, nista spektakularno, pseudoautobiografski povratak u 69.-u u japanskoj provinciji. Audicija mi je bila bolja, posebno zbog neocekivanog raspleta, ali je i ova fina za citanje i sigurno je da cu procitati jos koju od ovog pisca.

Pored nje Kako je lijepa moja Vectra od O.Kebe-genijalna
Gdje si nasao Audiciju?
Ja sam trazila u ovoj gradskoj biblioteci ali oni imaju samo drugog Murakamija :D
Citao sam je u elektronskoj formi, nisam je nigdje ni vidio u papirnatom obliku. Ustvari, od njega sam jedino i vidio In miso supu, ima je u Svjetlosti, kosta 4,95 KM il tako nesto.
User avatar
DeNiro
Posts: 10618
Joined: 12/03/2007 10:31

#10572 Re: Šta trenutno čitate?

Post by DeNiro »

Image
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#10573 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Grean »

Buick Rivera - Miljenko Jergovic
Sarajevski Marlboro - Miljenko Jergovic
Projekat Lazarus - Aleksandar Hemon
Pitanje Bruna - Aleksandar Hemon

Trebam nesto uzeti za procitati u cugu i ubiti vrijeme na putu a ove cetiri su mi na ruku, tako da kazem.

Ima li neka preporuka, ono neces fuliti ako uzmes. Licno po opisu radnje mozda me najmanje privlaci Buick, susret Bosnjaka i Srbina nakon rata u USA i sve sto uz to ide ali nije iskljucena.
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#10574 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Grean wrote:Buick Rivera - Miljenko Jergovic
Sarajevski Marlboro - Miljenko Jergovic
Projekat Lazarus - Aleksandar Hemon
Pitanje Bruna - Aleksandar Hemon

Trebam nesto uzeti za procitati u cugu i ubiti vrijeme na putu a ove cetiri su mi na ruku, tako da kazem.

Ima li neka preporuka, ono neces fuliti ako uzmes. Licno po opisu radnje mozda me najmanje privlaci Buick, susret Bosnjaka i Srbina nakon rata u USA i sve sto uz to ide ali nije iskljucena.
Ja predlazem Sarajevski marlboro. Buick Rivera mi je licno jedno od najslabijih Jergovicevih djela, doduse citao sam prije 15-ak godina, mozda bi utisak sad bio drugaciji.
Pitanje Bruna je onako, a projekat Lazarus nisam citao, ali ljudi koji jesu nisu bili odusevljeni
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#10575 Re: Šta trenutno čitate?

Post by girl »

Grean wrote:Buick Rivera - Miljenko Jergovic
Sarajevski Marlboro - Miljenko Jergovic
Projekat Lazarus - Aleksandar Hemon
Pitanje Bruna - Aleksandar Hemon

Trebam nesto uzeti za procitati u cugu i ubiti vrijeme na putu a ove cetiri su mi na ruku, tako da kazem.

Ima li neka preporuka, ono neces fuliti ako uzmes. Licno po opisu radnje mozda me najmanje privlaci Buick, susret Bosnjaka i Srbina nakon rata u USA i sve sto uz to ide ali nije iskljucena.
nijedna. ni za ubiti vrijeme
Post Reply