Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1185
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
120
9%
 
Total votes: 1305

User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#10351 Re: Šta trenutno čitate?

Post by shmizlica »

nisam ja ljubitelj horora nikakvih....šmizla, šta drugo reć' :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#10352 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SmokingMan »

Image
User avatar
teodorfon
Posts: 144
Joined: 02/07/2016 04:49

#10353 Re: Šta trenutno čitate?

Post by teodorfon »

V for Vendetta - Alan Moore
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10354 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

kad sam skonto da je propaganda
prodo
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#10355 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Grean »

Grean wrote:Image

Set in apartheid South Africa, Agaat portrays the unique relationship between Milla, a 67-year-old white woman, and her black maidservant turned caretaker, Agaat. Through flashbacks and diary entries, the reader learns about Milla's past. Life for white farmers in 1950s South Africa was full of promise — young and newly married, Milla raised a son and created her own farm out of a swathe of Cape mountainside. Forty years later her family has fallen apart, the country she knew is on the brink of huge change, and all she has left are memories and her proud, contrary, yet affectionate guardian.

Opet Afrika, treca od posljednje cetiri s tim da je i ova cetvrta bila o americkom jugu. Dobre recenzije.
Dzaba recenzije. Ne volim kad odustanem od knjige i rijetko to cinim ali ovu sam ostavio na stranu. Mozda nekad zavrsim.

Spora bez da sam otkrio da ima nesto interesantno u toj sporosti.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10356 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MOSALJOZE »

User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10358 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image
nepotrebno
istog trena prodao na poštu

Image

na prvoj sam stranici nakon 35 minuta čitanja :D

ravno 30 fus nota neke od 1.5 stranice

ne znam što dalje :mrgreen:
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#10359 Re: Šta trenutno čitate?

Post by He1972 »

Black swan wrote:kad sam skonto da je propaganda
prodo
šta je propaganda, ako može pojašnjenje o kojoj se knjizi radi
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#10360 Re: Šta trenutno čitate?

Post by He1972 »

Black swan wrote:Image
nepotrebno
istog trena prodao na poštu

Image

na prvoj sam stranici nakon 35 minuta čitanja :D

ravno 30 fus nota neke od 1.5 stranice

ne znam što dalje :mrgreen:

Ova Ukleta zima je kao nastavak, a nije, od Ljeto noći. A Ljeto noći je vrh, barem meni, jedan od boljih horora uz njegovu Pjesmu boginje Kali.
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#10361 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Almir_93 »

Zna li neko gdje se mogu skidati e-knjige da se čitaju preko telefona ?

HVala
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#10362 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Boateng »

Almir_93 wrote:Zna li neko gdje se mogu skidati e-knjige da se čitaju preko telefona ?

HVala
http://www.balkandownload.org/forum/35- ... 7e-knjige/
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#10363 Re: Šta trenutno čitate?

Post by AhmetShabo »

Image
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10364 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

He1972 wrote:
Black swan wrote:kad sam skonto da je propaganda
prodo
šta je propaganda, ako može pojašnjenje o kojoj se knjizi radi
w for wendeta :D

wgej propaganda :D

autoru i sličnim propagandistima predlažem da se presele u socijalističke rajeve na zemlji tipa venecuela :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10365 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

AhmetShabo wrote:Image
i šta na kraju imaš li ili nemaš knjigu :D

don kihot

nalupaše ga u ovih 100 stranica :lol: :lol: :lol: :lol:
Eldar00
Posts: 2
Joined: 30/05/2017 18:52

#10366 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eldar00 »

Upravo čitam Proces od Franca Kafke, ali malo imam poteškoća u samom shvatanju knjige. Malo sam tražio po net-u koji je način najbolji za analiziranje knjige, jer je radim u vidu lektire. Googlanjem sam skontao da ovu knjigu svako shvata na svoj način, jer se i može shvatiti iz više uglova i izvući više poruka.
Ukoliko neko ima neki savjet bio bih mu zahvalan ako može da pomogne :D
Inače, iako mi je lektira, ovu knjigu čitam jer mi je dosta ljudi reklo da je super knjiga, a da budem iskren ne pročitam uvijek lektiru, ali ova me privlači, a ni sam ne znam zbog čega :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10367 Re: Šta trenutno čitate?

Post by triconja »

Eldar00 wrote:Upravo čitam Proces od Franca Kafke, ali malo imam poteškoća u samom shvatanju knjige. Malo sam tražio po net-u koji je način najbolji za analiziranje knjige, jer je radim u vidu lektire. Googlanjem sam skontao da ovu knjigu svako shvata na svoj način, jer se i može shvatiti iz više uglova i izvući više poruka.
Ukoliko neko ima neki savjet bio bih mu zahvalan ako može da pomogne :D
Inače, iako mi je lektira, ovu knjigu čitam jer mi je dosta ljudi reklo da je super knjiga, a da budem iskren ne pročitam uvijek lektiru, ali ova me privlači, a ni sam ne znam zbog čega :thumbup:
Uzmes knjigu kad odes u halu i ako ne dobijes hemoroide od sjedenja na solji i citanja, znaci knjiga ne valja. A to u vezi analiziranja, kad se skupe malo stariji ljudi priupitas ih sta oni misle o nekoj situaciji (kazes im situaciju iz knjige) i upijas ko spuzva. Sto je veci uzrok vise pouka mozes izvuci.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10368 Re: Šta trenutno čitate?

Post by triconja »

triconja wrote:
Eldar00 wrote:Upravo čitam Proces od Franca Kafke, ali malo imam poteškoća u samom shvatanju knjige. Malo sam tražio po net-u koji je način najbolji za analiziranje knjige, jer je radim u vidu lektire. Googlanjem sam skontao da ovu knjigu svako shvata na svoj način, jer se i može shvatiti iz više uglova i izvući više poruka.
Ukoliko neko ima neki savjet bio bih mu zahvalan ako može da pomogne :D
Inače, iako mi je lektira, ovu knjigu čitam jer mi je dosta ljudi reklo da je super knjiga, a da budem iskren ne pročitam uvijek lektiru, ali ova me privlači, a ni sam ne znam zbog čega :thumbup:
Uzmes knjigu kad odes u halu i ako ne dobijes hemoroide od sjedenja na solji i citanja, znaci knjiga ne valja. A to u vezi analiziranja, kad se skupe malo stariji ljudi priupitas ih sta oni misle o nekoj situaciji (kazes im situaciju iz knjige) i upijas ko spuzva. Sto je veci uzrok vise pouka mozes izvuci.
I jos nesto ako sam ne mozes izvuci iz knjige koju procitas jedno desetak pouka onda se pomiri da je nekad dobro i keca ili dvicu popusit. Ovo sto ti neko kaze sta je sustina to mozes macku o rep okacit jer dzaba si cito knjigu ako ti sam nisi skonto, haj ono sve prepisat sa neta u svesku da ima nesto napisano ali sad to uzimat za ozbiljno, ma hajte molim vas.
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#10369 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sagosen »

Eldar00 wrote:Upravo čitam Proces od Franca Kafke, ali malo imam poteškoća u samom shvatanju knjige. Malo sam tražio po net-u koji je način najbolji za analiziranje knjige, jer je radim u vidu lektire. Googlanjem sam skontao da ovu knjigu svako shvata na svoj način, jer se i može shvatiti iz više uglova i izvući više poruka.
Ukoliko neko ima neki savjet bio bih mu zahvalan ako može da pomogne :D
Inače, iako mi je lektira, ovu knjigu čitam jer mi je dosta ljudi reklo da je super knjiga, a da budem iskren ne pročitam uvijek lektiru, ali ova me privlači, a ni sam ne znam zbog čega :thumbup:
Vjerovatno si drugi ili treći razred, a nikad mi neće biti jasno zašto se ta knjiga čita uopšte u srednjoj školi, čak i četvrti razred je prerano, jer znam da su svi učenici u fazonu "what the fuck" kad završe sa čitanjem. U pravu si, svako je posmatra na drugačiji način. Generalno, pozicija čovjeka u kapitalističkom društvu gdje je potpuno nemoćan. Knjiga je puna apsurda, doslovno svaka druga situacija je apsurdna uz veoma čudnu atmosferu. Cijeli roman prožet je nejasnoćom, ništa nije dovoljno dobro opisano, čak ni sam Jozef koji je tako loše opisan da ga ne možemo ni zamisliti. Znači, sve u svrhi obezličavanja. Dosta stvari se ne poklapaju, masu stvari nije završeno, krene sa jednom pričom, onda nastavi nešto drugo. Konfuzno.

Kafkijanska atmosfera, konfuzna i sablasna atmosfera gdje su ljudi samo djelić u velikoj mašineriji. Inače, Kafka je i u svojim ostalim djelima pisao o otuđenosti čovjeka u modernoj civilizaciji.

Kao psa! :D
doktor78
Posts: 3014
Joined: 14/09/2006 11:02

#10370 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Image
Jezivo.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4332
Joined: 03/01/2010 10:41

#10371 Re: Šta trenutno čitate?

Post by King_Kenny »

Image
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#10372 Re: Šta trenutno čitate?

Post by male_okice »

napokon procitana prosle sedmice
Image

zavrsila sinoc
Image
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#10373 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Point. »

Samo lagana avanturica trenutno, bez puno zamaranja. Citam sve od Clive Cusslera sto mogu naci.
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10374 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image
dobar zanimljiv aktualan i nadasve brz
velik font... odlična stvar
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#10375 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Point. »

Black swan wrote:Image
dobar zanimljiv aktualan i nadasve brz
velik font... odlična stvar
Jel to ovaj njegov zadnji prije nego je umro?
Post Reply