Sta ste htjeli biti kad ste bili mali....

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#1 Sta ste htjeli biti kad ste bili mali....

Post by kriticarka_nikova »

...moja prijateljica i ja voljele smo od malena putovanje.Tako smo zavolile predmet geografiju.Rekla je kad poraste da ce zavrsiti geografiju i biti profesor geografije.Ja sam drugacije razmisljala :ja sam rekla da cu biti ambasador drzave,jer on svake 4 godine ide da zivi u drugu zemlju :)

Godine su prosle.....a moja frendica je zavrsila geografiju i postala je profesor geografije.Kako je prosvjeta siromasna jedva skucka koji dinar da ode na hrvatsko primorje .... :D

A ja....?
Ja nisam zavrsila medju ambasadorima vec negdje drugo....

Jutros sretoh ovu svoju prijateljicu iz djetinjstva....kuka na posao....kaze nista od geografije....ona geograf...muz geograf....te pita mene sta je samnom....a ja...ja se smjeskam....i kazem:ja...ja cu se udati za ambasadora...i tako proputovati svijet :D

Sta ste vi htjeli biti kad ste bili mali? :)
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#2 Re: Sta ste htjeli biti kad ste bili mali....

Post by shin »

kriticarka_nikova wrote:...moja prijateljica i ja voljele smo od malena putovanje.Tako smo zavolile predmet geografiju.Rekla je kad poraste da ce zavrsiti geografiju i biti profesor geografije.Ja sam drugacije razmisljala :ja sam rekla da cu biti ambasador drzave,jer on svake 4 godine ide da zivi u drugu zemlju :)

Godine su prosle.....a moja frendica je zavrsila geografiju i postala je profesor geografije.Kako je prosvjeta siromasna jedva skucka koji dinar da ode na hrvatsko primorje .... :D

A ja....?
Ja nisam zavrsila medju ambasadorima vec negdje drugo....

Jutros sretoh ovu svoju prijateljicu iz djetinjstva....kuka na posao....kaze nista od geografije....ona geograf...muz geograf....te pita mene sta je samnom....a ja...ja se smjeskam....i kazem:ja...ja cu se udati za ambasadora...i tako proputovati svijet :D

Sta ste vi htjeli biti kad ste bili mali? :)
Mora da si gledala Yutel kao mala, pa si se napalila na te diplomatske spike. Bolje da sise igrala doktora i doktorica. Image
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#3 Re: Sta ste htjeli biti kad ste bili mali....

Post by kriticarka_nikova »

shin wrote:
kriticarka_nikova wrote:...moja prijateljica i ja voljele smo od malena putovanje.Tako smo zavolile predmet geografiju.Rekla je kad poraste da ce zavrsiti geografiju i biti profesor geografije.Ja sam drugacije razmisljala :ja sam rekla da cu biti ambasador drzave,jer on svake 4 godine ide da zivi u drugu zemlju :)

Godine su prosle.....a moja frendica je zavrsila geografiju i postala je profesor geografije.Kako je prosvjeta siromasna jedva skucka koji dinar da ode na hrvatsko primorje .... :D

A ja....?
Ja nisam zavrsila medju ambasadorima vec negdje drugo....

Jutros sretoh ovu svoju prijateljicu iz djetinjstva....kuka na posao....kaze nista od geografije....ona geograf...muz geograf....te pita mene sta je samnom....a ja...ja se smjeskam....i kazem:ja...ja cu se udati za ambasadora...i tako proputovati svijet :D

Sta ste vi htjeli biti kad ste bili mali? :)
Mora da si gledala Yutel kao mala, pa si se napalila na te diplomatske spike. Bolje da sise igrala doktora i doktorica. Image
Hvala na savjetu ,bas fino od tebe :-)
...ali moram te razocarati: ja savjete ne prihvatam od manjih ljudi a narocito ne od onih koji si se pisu sastavljeno :-)
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#4

Post by kub lajkan »

kad sam bio mali ja sam htio postati veliki :D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#5

Post by kriticarka_nikova »

Pa i niste bili mastoviti u djetinjstvu :roll:
Tuzno :(
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#6 Re: Sta ste htjeli biti kad ste bili mali....

Post by Lace »

kriticarka_nikova wrote:...moja prijateljica i ja voljele smo od malena putovanje.Tako smo zavolile predmet geografiju.Rekla je kad poraste da ce zavrsiti geografiju i biti profesor geografije.Ja sam drugacije razmisljala :ja sam rekla da cu biti ambasador drzave,jer on svake 4 godine ide da zivi u drugu zemlju :)

Godine su prosle.....a moja frendica je zavrsila geografiju i postala je profesor geografije.Kako je prosvjeta siromasna jedva skucka koji dinar da ode na hrvatsko primorje .... :D

A ja....?
Ja nisam zavrsila medju ambasadorima vec negdje drugo....

Jutros sretoh ovu svoju prijateljicu iz djetinjstva....kuka na posao....kaze nista od geografije....ona geograf...muz geograf....te pita mene sta je samnom....a ja...ja se smjeskam....i kazem:ja...ja cu se udati za ambasadora...i tako proputovati svijet :D

Sta ste vi htjeli biti kad ste bili mali? :)
htjela sam se javljati na telefon i kucati na pisacoj masini...gle cuda... to i radim :D al su pisace masine postale demode :D :D
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#7

Post by Meshtar »

Kad sam bio mali htio sam da budem Meša Baždarević :) :)

I još me nije prošlo :)
remake
Posts: 369
Joined: 17/03/2006 14:28

#8

Post by remake »

brodograditeljica i

naravno

nista od toga :sad:
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#9

Post by teletrader »

Joj kriticarko meni je stari jedno vrijeme bio ambasador,jesmo proputovali svijeta i prije a i poslije njegovog sluzhbovanja i davno sam uvidjeo da to nije profesija za mene...
Nekada sam kont'o biti pilot ali posto ratna avijacija drzhave u kojoj sam tada zhivio nije nesto previse jaka :-) studirao sam electrical engineering i onda otisao u "IT privatinke"...

PS:u normalnim drzhavama,ukoliko se dobro sjecam,ambasadori rotiraju svake 4 godine,a u drzhavi u kojoj su u pravilu ostaju samo 2 pa ih onda salju negdje drugo..
Ali nigdje nema BiH i nase Turkovicke,koja je ambasador od kada postoji BiH :? :? :?
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#10

Post by kriticarka_nikova »

teletrader wrote:Joj kriticarko meni je stari jedno vrijeme bio ambasador,jesmo proputovali svijeta i prije a i poslije njegovog sluzhbovanja i davno sam uvidjeo da to nije profesija za mene...
Nekada sam kont'o biti pilot ali posto ratna avijacija drzhave u kojoj sam tada zhivio nije nesto previse jaka :-) studirao sam electrical engineering i onda otisao u "IT privatinke"...

PS:u normalnim drzhavama,ukoliko se dobro sjecam,ambasadori rotiraju svake 4 godine,a u drzhavi u kojoj su u pravilu ostaju samo 2 pa ih onda salju negdje drugo..
Ali nigdje nema BiH i nase Turkovicke,koja je ambasador od kada postoji BiH :? :? :?
Ah,kolega :D
Nema veze...da sam bila pametnija i da sam otisla iz BiH (narocito za vrijeme rata) u neku drugu drzavu,do sad bih negdje drugo zavrsila fax i mogla bih biti ambasador pod nekom drugom zastavom :-)
Masta,masta....masta ....moze svasta.... :-)
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#11

Post by teletrader »

.
Last edited by teletrader on 07/10/2013 22:34, edited 1 time in total.
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#12

Post by Dont Let »

kriticarka_nikova wrote:Pa i niste bili mastoviti u djetinjstvu :roll:
Tuzno :(
Tužno? Što nismo svi maštoviti kao ti? Ili što nismo ciljali na "visoko"? Možda je neko samo maštao da ...kad poraste bude imao da jede. A sad se usuđuje imati internet! :zzzz:

Kada bi nam ambasadori (ili oni koji to žele tek postati - zbog putovanja?) voljeli državu, možda bi drugi htjeli ovdje dolaziti da studiraju :roll:
DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#13

Post by DonDavudes »

prvo sam zelio biti vatrogasac! :oops:

kasnije centarfor FCSarajeva (jos uvijek se najezim kad pomislim kako bi zelji odlucujuci gol zabio :-? )
a jos malo kasnije rok zvijezda.......

....od tih svih snova samo sam postao ZVIJEZDA :D :D :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#14

Post by Bobi »

Mornar ili zidar... :) .
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#15

Post by Lace »

DonDavudes wrote:prvo sam zelio biti vatrogasac! :oops:

kasnije centarfor FCSarajeva (jos uvijek se najezim kad pomislim kako bi zelji odlucujuci gol zabio :-? )
a jos malo kasnije rok zvijezda.......

....od tih svih snova samo sam postao ZVIJEZDA :D :D :D
s rokom trajanja :D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#16

Post by kriticarka_nikova »

Dont Let wrote:
kriticarka_nikova wrote:Pa i niste bili mastoviti u djetinjstvu :roll:
Tuzno :(
Tužno? Što nismo svi maštoviti kao ti? Ili što nismo ciljali na "visoko"? Možda je neko samo maštao da ...kad poraste bude imao da jede. A sad se usuđuje imati internet! :zzzz:

Kada bi nam ambasadori (ili oni koji to žele tek postati - zbog putovanja?) voljeli državu, možda bi drugi htjeli ovdje dolaziti da studiraju :roll:
@Dont Let…….
Vidim da ti treba pojasnjenje…..
Evo ga :

Djetinjstvo je najljepse kad djeca imaju maste u njemu.Rijetko koje djete razmislja o tome «sta ce da jede kad poraste» ,jer dokle god se roditelji brinu o njemu i hrane ga ono uopste ne razmislja o hrani.Djete razmislja o sasvim drugim stvarima,a mastanje o tome «sta ce da bude kad poraste» je nesto sasvi prirodno sto sva djeca u sebi imaju.Kroz to smo svi manje vise prosli ,bar mi sa ovih prostora,jer nismo rodjeni u Africi medju onim gladnima (srecom).

Ambasadori nisu carobnjaci i ne mogu izmjeniti situaciju u nasoj drzavi.Ne mogu uciniti cuda tog tipa da nagovore druge narode da dodju tu da studiraju i slicno.
Kao mala zeljela sam postati TO (i ne vidim nista lose u tome) jer biti ambasador to znaci predstaviti svoju zemlju u najboljem svjetlu,putovati u druge drzave i zivjeti tamo sa drugim nacijama,kulturama i religijama i upoznavati druge ljude.To je fino i po meni nesto jako lijepo i bogato iskustvo.Jer upoznavati druge narode i upoznavati njihove obicaje i kutlure i prihvatati od njih ono sto imaju najljepse je najvece bogatstvo koje covjek moze da ima.Istovremeno upoznavajuci druge lijepo je predstaviti i sebe i svoj narod u lijepom svjetlu ,jer ambasador je osoba koja predstavlja svoj narod i on mora biti kvalitetan lik.
To sto sam ja pucala «visoko» kako ti kazes je moja masta.Mastovita su ona djeca koja imaju zelja.Uvijek sam ih imala i uvijek cu ih imati ,cak i da sam ostvarila tu svoju zelju (da sam postala to) ja bih uvijek ostavila prostora da jos nesto zelim…jer sve dotle dok zelim bice mi draze da se borim za taj cilj ,bice mi sladji kad ga ostvarim.Djeca koja nemaju zelja obicno su ona djeca kojima su rditelji priustili sve i koja imaju sve sto hoce…..njihov zivot nije interesantan i oni ne znaju sta je to borba i ne cjene ono sto dobiju ili imaju.

Eto ja sam pokrenula ovu temu da vidim sta ste VI zeljeli biti kad porastete i molim bez bezveznih komentara «da zeli da ima da jede kad poraste a sad se usudjuje imati Internet……..»,….zivimo u 21 vijeku a za one kojima je ispred 21 vijeka zauvijek postavljen Kineski zid neka ne ulaze na ovu temu.
Hvala.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#17

Post by vedderedi »

Ja sam htio biti kriticar nikova! :D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#18

Post by kriticarka_nikova »

vedderedi wrote:Ja sam htio biti kriticar nikova! :D
:P
"Ti ces biti NULA" -rece Bog kad su maloj bebi sjekli pupcanu vrpcu :D
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#19

Post by dinash »

ne sjecam se.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#20

Post by vedderedi »

kriticarka_nikova wrote:
vedderedi wrote:Ja sam htio biti kriticar nikova! :D
:P
"Ti ces biti NULA" -rece Bog kad su maloj bebi sjekli pupcanu vrpcu :D
Ali, ja nisam postao kriticar nikova. :D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#21

Post by kriticarka_nikova »

vedderedi wrote:
kriticarka_nikova wrote:
vedderedi wrote:Ja sam htio biti kriticar nikova! :D
:P
"Ti ces biti NULA" -rece Bog kad su maloj bebi sjekli pupcanu vrpcu :D
Ali, ja nisam postao kriticar nikova. :D
pa nisi,zato si postao nula :D
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#22

Post by vedderedi »

kriticarka_nikova wrote:
vedderedi wrote:
kriticarka_nikova wrote: :P
"Ti ces biti NULA" -rece Bog kad su maloj bebi sjekli pupcanu vrpcu :D
Ali, ja nisam postao kriticar nikova. :D
pa nisi,zato si postao nula :D
Fakat ne mogu da vjerujem da ti imas 23 godine. Slagala si na onoj temi o godinama, priznaj.
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#23

Post by kriticarka_nikova »

vedderedi wrote:
kriticarka_nikova wrote:
vedderedi wrote: Ali, ja nisam postao kriticar nikova. :D
pa nisi,zato si postao nula :D
Fakat ne mogu da vjerujem da ti imas 23 godine. Slagala si na onoj temi o godinama, priznaj.
Priznajem :roll:
Imam taman toliko dokle tvoj mozak zna da broji (13)....... :roll:
No,vratimo se temi...... :)
Sta ste zeljeli biti kad ste bili mali? :-)
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#24

Post by vedderedi »

Ne znam otkud tolika negativna energija, ja se samo zezo.
User avatar
upala
Posts: 403
Joined: 10/09/2005 16:47

#25

Post by upala »

teletrader wrote:J
PS:u normalnim drzhavama,ukoliko se dobro sjecam,ambasadori rotiraju svake 4 godine,a u drzhavi u kojoj su u pravilu ostaju samo 2 pa ih onda salju negdje drugo..
Ali nigdje nema BiH i nase Turkovicke,koja je ambasador od kada postoji BiH :? :? :?
haj da uletim ovdje..zaslijepi me prosto ovaj glupi komentar.....
prvvo turkovicka ima 5 mandata....i ako cemo iskreno jedina moze s obrazom da nas predstavlja po svijetu.....i bolje ona 10 puta nego emina k. isakovic amira kapetanovic sabeta :shock: i neznam koji qrci sve.....tipa onog dilberovica u becu......pa onda darije koja preko kreveta dobije titulu ekselencije koji ono jos levati nije bino....
kad sam mala bila zelja mi je bila da postanem stomatolog....danas ipak radim sa papirima (sreca moja :D )
Post Reply