Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14476 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

wewa wrote:meni odgovara da bude dzemasto, najvise je volim pravo iz frizidera kasikom <3

a moze i s kuglom sladoleda
njam
isto. bez sladoleda.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#14477 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

hadzinicasa wrote:
wewa wrote:meni odgovara da bude dzemasto, najvise je volim pravo iz frizidera kasikom <3

a moze i s kuglom sladoleda
njam
isto. bez sladoleda.
mogle smo zajedno iz ćase <3
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14478 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

wewa wrote:
hadzinicasa wrote:
wewa wrote:meni odgovara da bude dzemasto, najvise je volim pravo iz frizidera kasikom <3

a moze i s kuglom sladoleda
njam
isto. bez sladoleda.
mogle smo zajedno iz ćase <3
mislis teVsije? :srce:
upis' dera me vikend poslije anamo onog vikenda.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#14479 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

hadzinicasa wrote:
mislis teVsije? :srce:
upis' dera me vikend poslije anamo onog vikenda.
Image
djana h
Posts: 39213
Joined: 06/08/2009 18:23

#14480 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by djana h »

vazi wrote:Upravo izaso iz rerne, kolac s jabukama ( tarte tatin) jos samo kugla sladoleda po vrhu, mljac mljac :-D
Image
:thumbup:

Kod mene je često na meniju,djeca ga baš vole.
User avatar
vazi
Posts: 8814
Joined: 07/04/2010 15:31

#14481 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vazi »

djana77 wrote:
vazi wrote:Upravo izaso iz rerne, kolac s jabukama ( tarte tatin) jos samo kugla sladoleda po vrhu, mljac mljac :-D
Image
:thumbup:

Kod mene je često na meniju,djeca ga baš vole.
A vole i odrasli , mi smo ovaj bas brzo slistili :lol:
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#14482 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pukepuke »

wewa wrote:
pukepuke wrote: Oooj dajte žene oba recepta za šljivopitu, nikad pravila, a imam šljiva. Pravim odmah sutra.
Hvala!
moj recept je ovaj s grizom, ja ne volim brasnastu, a znam da koriste i prezlu...

helem, operes i ispucis sljive, polovice slazes s kozicom prema dole (inace recepti kazu prema gore, objasnjenje slijedi), posipas secerom (ja smedjim, i to par kasika, zavisno od slatkoce sljiva), pa grizom (u tankom sloju da prekrijes sljive), zacinis cimetom/pimentom/kardamomom/vanilijom, poredas koju flekicu putera po vrhu i peces na 200-220 stepeni, dok ne puste sok i ne natopi se griz.

drugi recepti, kao sto rekoh, preporucuju okretanje sljiva potrbuske, pa se prvo same zapeku da puste sok pa onda pospipaju, ali meni tako sljive previse omeksaju i sve zajedno traje duze.

kolicine namjerno nisam pisala jer sljivopitu mozes praviti i od pola i od 5 kg sljiva :)
Napravila po ovom jednostavnom receptu, danas sam već štošta nakuhavala, pa mi se nije dalo praviti još prhko tijesto za kolač. Nemam što slikati jer je kod mene ove mase za posipanje poprilično, šljive se ne vide, ja sam se odlučila za malo drugačiju verziju, drobljenac iliti crumble. Imala u kući keksa Gran Cereale, izmrvila ih nekoliko, dodala malo griza, malo više prezle, malo manje od pola maslaca, začine (đumbir, klinčić, cimet) i napravila mrvice. Šljive malo pošećerila, posula mrvicama i ispekla. Predobre!
Hvala na receptu :-D
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#14483 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euridika »

Kod mene danas pileća supa s noklicama (okruglicama) od griza, pečenka od purećih prsa (marinirana) i pečeni krompir. Slike su očajne, sorry, loša kamera na mobitelu. :(

Image

Image

Image
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#14484 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pukepuke »

Euridika wrote:Kod mene danas pileća supa s noklicama (okruglicama) od griza, pečenka od purećih prsa (marinirana) i pečeni krompir. Slike su očajne, sorry, loša kamera na mobitelu. :(
Ala si se zadala, svaka čast. Meni knedle u juhi uvijek ispadnu pretvrde.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#14485 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euridika »

pukepuke wrote:
Euridika wrote:Kod mene danas pileća supa s noklicama (okruglicama) od griza, pečenka od purećih prsa (marinirana) i pečeni krompir. Slike su očajne, sorry, loša kamera na mobitelu. :(
Ala si se zadala, svaka čast. Meni knedle u juhi uvijek ispadnu pretvrde.
Htjela sam i kolač, ali nisam imala sve potrebne sastojke, a po onoj kiši i hladnoći mi se nije izlazilo van. :D
I meni su jučer bile malo tvrđe nego inače, ali nije strašno. Doduše, nisu mi nikad mekane kao one iz kesice, kad ih zamutim rjeđe onda mi se raspadaju pri kuhanju. Možda je fol u tom da ih oblikuješ s rjeđom smjesom, a ne kuhaš ih odmah, već ih osušiš :? Ali, za to ne bih imala ni vremena. :|
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14486 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

Euridika wrote:
pukepuke wrote:
Euridika wrote:Kod mene danas pileća supa s noklicama (okruglicama) od griza, pečenka od purećih prsa (marinirana) i pečeni krompir. Slike su očajne, sorry, loša kamera na mobitelu. :(
Ala si se zadala, svaka čast. Meni knedle u juhi uvijek ispadnu pretvrde.
Htjela sam i kolač, ali nisam imala sve potrebne sastojke, a po onoj kiši i hladnoći mi se nije izlazilo van. :D
I meni su jučer bile malo tvrđe nego inače, ali nije strašno. Doduše, nisu mi nikad mekane kao one iz kesice, kad ih zamutim rjeđe onda mi se raspadaju pri kuhanju. Možda je fol u tom da ih oblikuješ s rjeđom smjesom, a ne kuhaš ih odmah, već ih osušiš :? Ali, za to ne bih imala ni vremena. :|
ne znam kako pravis smjesu, ja zamutim rjedje, ali dodam pola kafene kasicice brasna, pa se ne raspadaju a budu mekane (ali ne premekane, ne volim da im ne osjetim teksturu)

kod mene opet (modificirana) seljacka hrana - uljevak od krompira sa kukuruznim brasnom i jogurtom, te zacinskim biljem, posut susamom - pecen na papiru umjesto u ulju (meni bude premasno) i kraljica salata - lukmira. pilecu supu s curryjem cu slikati kad dojdem doma.

Image

sjetila se pretkraj da slikam presjek :)
Image

p.s. meso je mljac.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#14487 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euridika »

hadzinicasa wrote:
Euridika wrote:ne znam kako pravis smjesu, ja zamutim rjedje, ali dodam pola kafene kasicice brasna, pa se ne raspadaju a budu mekane (ali ne premekane, ne volim da im ne osjetim teksturu)

kod mene opet (modificirana) seljacka hrana - uljevak od krompira sa kukuruznim brasnom i jogurtom, te zacinskim biljem, posut susamom - pecen na papiru umjesto u ulju (meni bude premasno) i kraljica salata - lukmira. pilecu supu s curryjem cu slikati kad dojdem doma.

Image

sjetila se pretkraj da slikam presjek :)
Image

p.s. meso je mljac.
Ma standardno, jaja i griz. Nekad pravim s brašnom, ali su mi ove s grizom ukusnije. I kod mene je osrednje gusta smjesa, ne znam tačan omjer, ja to ofrlje :D, ali recimo 2-3 kašike griza na jedno jaje (ovo pokušavam da rekonstruiram omjer, a možda sam i fulala :D).
Super ti je uljevak. :thumbup: Meni se djeca bune kad posipam tijesta sa susamom :roll:, a ja ga baš volim. I mak isto.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14488 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

Euridika wrote: Ma standardno, jaja i griz. Nekad pravim s brašnom, ali su mi ove s grizom ukusnije. I kod mene je osrednje gusta smjesa, ne znam tačan omjer, ja to ofrlje :D, ali recimo 2-3 kašike griza na jedno jaje (ovo pokušavam da rekonstruiram omjer, a možda sam i fulala :D).
Super ti je uljevak. :thumbup: Meni se djeca bune kad posipam tijesta sa susamom :roll:, a ja ga baš volim. I mak isto.
pa napravi isto tako, jaja+griz+soli, samo dodaj pola kafene kasicice brasna. to je 5g i manje, smao da ti uveze, da ti se ne raspadnu. onda mozes i rjedje zamutiti.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#14489 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euridika »

hadzinicasa wrote:
Euridika wrote: Ma standardno, jaja i griz. Nekad pravim s brašnom, ali su mi ove s grizom ukusnije. I kod mene je osrednje gusta smjesa, ne znam tačan omjer, ja to ofrlje :D, ali recimo 2-3 kašike griza na jedno jaje (ovo pokušavam da rekonstruiram omjer, a možda sam i fulala :D).
Super ti je uljevak. :thumbup: Meni se djeca bune kad posipam tijesta sa susamom :roll:, a ja ga baš volim. I mak isto.
pa napravi isto tako, jaja+griz+soli, samo dodaj pola kafene kasicice brasna. to je 5g i manje, smao da ti uveze, da ti se ne raspadnu. onda mozes i rjedje zamutiti.
Probam idući put, hvala. :thumbup:
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#14490 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

roasted butternut squash soup with browned sage butter (neam blage kako ide na nasem)
purece none sa parsnip puree, roasted root veg (bundeve, mrkva, bijela repa), prokulice sa parmezanom i pire od slatkog krompira.
kolac od rogaca.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#14491 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

omar little wrote:roasted butternut squash soup with browned sage butter (neam blage kako ide na nasem)
purece none sa parsnip puree, roasted root veg (bundeve, mrkva, bijela repa), prokulice sa parmezanom i pire od slatkog krompira.
kolac od rogaca.
:thumbup:

:klopa:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14492 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

Pileca supa s povrcem i curryjem

Image
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#14493 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

Euridika wrote:
hadzinicasa wrote:
Euridika wrote: Ma standardno, jaja i griz. Nekad pravim s brašnom, ali su mi ove s grizom ukusnije. I kod mene je osrednje gusta smjesa, ne znam tačan omjer, ja to ofrlje :D, ali recimo 2-3 kašike griza na jedno jaje (ovo pokušavam da rekonstruiram omjer, a možda sam i fulala :D).
Super ti je uljevak. :thumbup: Meni se djeca bune kad posipam tijesta sa susamom :roll:, a ja ga baš volim. I mak isto.
pa napravi isto tako, jaja+griz+soli, samo dodaj pola kafene kasicice brasna. to je 5g i manje, smao da ti uveze, da ti se ne raspadnu. onda mozes i rjedje zamutiti.
Probam idući put, hvala. :thumbup:
ja na jedno jaje stavim 3-4 kasike griza i 1 brasna, pola najmanje kasicice praska za pecivo, so, biber, zacine po volji i inspiraciji (ljeti obicno kopar), pola kasike ulja, zamijesim i ostavim da odstoji
omar little wrote:roasted butternut squash soup with browned sage butter (neam blage kako ide na nasem)
purece none sa parsnip puree, roasted root veg (bundeve, mrkva, bijela repa), prokulice sa parmezanom i pire od slatkog krompira.
kolac od rogaca.
sjo menija! :thumbup:

mi smo u subotu imali krem supu od jesenskog povrca (muskatna tikva, luk, krompir, mrkva, celer, roge, zute paprike i jabuka), peceno pile, valjuske od krompira, sos od sampinjona i kupus salatu

ove jeseni opet ima onog finog pljosnatog kupusa, neopisivo je sladak <3
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14494 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

i tebi cu usi navrhglavesvezat. dZe su slike?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#14495 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

hadzinicasa wrote:i tebi cu usi navrhglavesvezat. dZe su slike?
ne stigoh prije skakavicje posasti... :cry:
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#14496 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

wewa wrote:
omar little wrote:roasted butternut squash soup with browned sage butter (neam blage kako ide na nasem)
purece none sa parsnip puree, roasted root veg (bundeve, mrkva, bijela repa), prokulice sa parmezanom i pire od slatkog krompira.
kolac od rogaca.
sjo menija! :thumbup:

mi smo u subotu imali krem supu od jesenskog povrca (muskatna tikva, luk, krompir, mrkva, celer, roge, zute paprike i jabuka), peceno pile, valjuske od krompira, sos od sampinjona i kupus salatu

ove jeseni opet ima onog finog pljosnatog kupusa, neopisivo je sladak <3
nisam se mogla sjetiti kako reci root veg, jesensko povrce! i naucila sam da da je butternut squash muskatna tikva. yay. :D fina mi je i supa od nje, djumbira i kokosovog mlijeka. njam. obozavam kupus u svim oblicima i formama.

volim jesensko povrce. jedva cekam pravit razne stews sto se kuhaju dugo na tihoj vatri na hladnjikav jesenji dan. ukusno, toplo, kuca cijela mirisi fino na klopu. <3 i huk stadiona i komentatori s tekme iz dnevne sobe. :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#14497 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

omar little wrote:
wewa wrote:
omar little wrote:roasted butternut squash soup with browned sage butter (neam blage kako ide na nasem)
purece none sa parsnip puree, roasted root veg (bundeve, mrkva, bijela repa), prokulice sa parmezanom i pire od slatkog krompira.
kolac od rogaca.
sjo menija! :thumbup:

mi smo u subotu imali krem supu od jesenskog povrca (muskatna tikva, luk, krompir, mrkva, celer, roge, zute paprike i jabuka), peceno pile, valjuske od krompira, sos od sampinjona i kupus salatu

ove jeseni opet ima onog finog pljosnatog kupusa, neopisivo je sladak <3
nisam se mogla sjetiti kako reci root veg, jesensko povrce! i naucila sam da da je butternut squash muskatna tikva. yay. :D fina mi je i supa od nje, djumbira i kokosovog mlijeka. njam. obozavam kupus u svim oblicima i formama.

volim jesensko povrce. jedva cekam pravit razne stews sto se kuhaju dugo na tihoj vatri na hladnjikav jesenji dan. ukusno, toplo, kuca cijela mirisi fino na klopu. <3 i huk stadiona i komentatori s tekme iz dnevne sobe. :D
jos jedna zrtva fudbala :cry:
juventus, pa zeljo, pa cibalia, pa zeljo, pa rijeka, pa celik, pa juventus
dok se boje ne rastope

btw root veg je korjenasto povrce :D

ja imam problem s tim kokosom, nekako ne mogu da ga smjestim u slano. a mozebit bi mi se svidjelo da probam, ko zna, krhko je znanje!

kupus je i moja droga <3 samo kiseli ne ljubim, ali i on zna biti fin iz kiselih paprika, kad im se okusi pomijesaju <3
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#14498 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Jel' koristis ovu tikvu? Ja je pravim sa curry-jem,agava sirup...

Image
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#14499 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

si, to je butternut, oliti muskatna tikva
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14500 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by hadzinicasa »

:roll: :-? :sad:
Post Reply