Sta se stvarno desilio u carevoj dzamiji 15.02.2007 - VIDEO

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#51

Post by Ahmmed »

VOLIMJESTIRIBU wrote:NISAM NI JA TAJ, KO JE TO ??????
A šta je sad tebi? :D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#52

Post by Kwaheri »

:-) ma ja njima lijepo kazem...zenu nek podrze na kandidaturi :D :oops: 8) al nista oni...

braco, prenesite barcicu mahsuz selam, i recite mu kad zena bude reis imat ce carevu 24/7 open :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#53

Post by pitt »

aminu waud treba dovest :D:D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#54

Post by Ahmmed »

zena wrote::-) ma ja njima lijepo kazem...zenu nek podrze na kandidaturi :D :oops: 8) al nista oni...

braco, prenesite barcicu mahsuz selam, i recite mu kad zena bude reis imat ce carevu 24/7 open :D
Čuj, žena, pa reis? :D

odoh u vehabije :D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#55

Post by Kwaheri »

zoom66 wrote:
zena wrote::-) ma ja njima lijepo kazem...zenu nek podrze na kandidaturi :D :oops: 8) al nista oni...
ja bih te podrzao al ne smijem javno reci...:D:D:D
ti nemoj...

ahmede, to ti je tako... dok je vas muskih nikad barcic nece moci provoditi svoje :D jedina sam mu shansa (mozda bude josh koje zesnko spremno da se kandidira... :zzzz: ) da dobije mjesto u carevoj :D :D sad je do njih... jel im dobar izbor? :D :oops:
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#56

Post by Ahmmed »

zoom66 wrote:
Ahmmed wrote:
VOLIMJESTIRIBU wrote:NISAM NI JA TAJ, KO JE TO ??????
A šta je sad tebi? :D
ahmo, onaj prethodni je ostavio bobica...:D...da mu ih prebacih? kriza na pomollu...:D:D:D
A sve po osam, devet postova :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#57

Post by Ahmmed »

zena wrote:
zoom66 wrote:
zena wrote::-) ma ja njima lijepo kazem...zenu nek podrze na kandidaturi :D :oops: 8) al nista oni...
ja bih te podrzao al ne smijem javno reci...:D:D:D
ti nemoj...

ahmede, to ti je tako... dok je vas muskih nikad barcic nece moci provoditi svoje :D jedina sam mu shansa (mozda bude josh koje zesnko spremno da se kandidira... :zzzz: ) da dobije mjesto u carevoj :D :D sad je do njih... jel im dobar izbor? :D :oops:

Ma, odličan :)
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#58

Post by Ahmmed »

zoom66 wrote:
Ahmmed wrote:
zoom66 wrote: ahmo, onaj prethodni je ostavio bobica...:D...da mu ih prebacih? kriza na pomollu...:D:D:D
A sve po osam, devet postova :D
vidi bash...:oops:...mLogo je...:D:D:D
I previše :D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#59

Post by Kwaheri »

...da Allah sakloni i sacuva...

Etiullah ve etiuresul ve ulil emri minkum.... (Zene / 59)

Musliman je onaj od cijeg jezika i ruku su sigurni drugi muslimani... Selam alejkum, Resule :)
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#60

Post by encian »

ja nisam za to da se vehabijama dozvoli da vaze po nasim dzamijama. ovako kad pogledam ja zaista nemam niti jedno pozitivno iskustvo sa njima. ja NE ZELIM da moje dijete ima priliku kad ode na namaz da cuje da treba istuc sestru ako ne nosi maramu ili veo. NECU da moje dijete zakljuci da ne treba da se bavi naukom (izuzevsi teologiju) zato jer ista donosi novotarije, a te nisu po islamu.

turci znaju nekad fino stvari da zakljuce. evo mi knjige na stolu koja kaze da je muslimanu grijeh zivjeti van svoga doba. recite mi, ako ne koristimo nove stvari koje smo pronasli, kakvu cemo motivaciju imati dalje da pronalazimo? kako da ispunimo onda ono "ikre"?! oni meni izgledaju kao amisi, s tim da mi se amisi cine vise prijateljski nego oni.

mislim da poslije svake velike nesrece koja zadesi narod, onda kad narod nema nade i cime da ispuni duge sate, ovakvi ekstremi stupaju na djelo. nadam se da ce otici kad se situacija malo popravi. vec sada znam raje koja su postali i prestali biti vehabije.

irfan, ti si vehabija? nase tumacenje islama i njhovo tumacenje islama - oboje je tumacenje ljudi. ne znam cvrst dokaz da smo mi u krivu, onu u pravu. mislim da je istina negdje izmedju, ali ja biram ovaj.
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#61

Post by encian »

samo da dodam da poznajem jednog afganistanca, momak je prva liga. osim komentara da zene ne idu u dzamiju u afganistanu koji je doduse napravio cisto informativno. dijalog sa njim i dijalog sa doticnim, gore pomenutim gospodinom, ne moze se uporediti. mozda je do godina skolovanja doduse, i do putovanja i dijaloga sa svima....
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#62

Post by _BosanaC »

zena wrote:...da sam ja reis, pokrenula bih projekat Careva dzamija otvorena 24/7... i ja bih im dala prostor u dzamiji... da citaju, uce, sta im treba... uz naravno, male restrikcije npr. imam postavljen od strane Muftije sarajevskog bi drzao hutbu, i klanjao vaktove... vi biste mogli ljeti na sofama da citate, spavate... zimi i u dzamiji, s tim da biste odrzavali dzamiju, kako joj pristoji, cistu i urednu. Potpisali biste se na ugovor kojim ne biste trazili nikakve izmjene dzamije, u smislu interijera i eksterijera, naravno. Ista dzamija, za vrijeme dzuma i bajram-namaza, otvorena bi bila i za zene, koje zele doći, kao i za predavanja koja one zele da sebi organiziraju. Naravno, kasnije bi i neke druge dzamije mogle biti ukljucene u projekat 24/7.

braco, kada se na sljedećim izborima kandidiram za reisa, budite spremni podrzati moju kandidaturu :D
Ako ustreba i ja cu se prekobacita anamo vama samo da ti dam jos jedan glas :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#63

Post by tempora »

_BosanaC wrote:
zena wrote:...da sam ja reis, pokrenula bih projekat Careva dzamija otvorena 24/7... i ja bih im dala prostor u dzamiji... da citaju, uce, sta im treba... uz naravno, male restrikcije npr. imam postavljen od strane Muftije sarajevskog bi drzao hutbu, i klanjao vaktove... vi biste mogli ljeti na sofama da citate, spavate... zimi i u dzamiji, s tim da biste odrzavali dzamiju, kako joj pristoji, cistu i urednu. Potpisali biste se na ugovor kojim ne biste trazili nikakve izmjene dzamije, u smislu interijera i eksterijera, naravno. Ista dzamija, za vrijeme dzuma i bajram-namaza, otvorena bi bila i za zene, koje zele doći, kao i za predavanja koja one zele da sebi organiziraju. Naravno, kasnije bi i neke druge dzamije mogle biti ukljucene u projekat 24/7.

braco, kada se na sljedećim izborima kandidiram za reisa, budite spremni podrzati moju kandidaturu :D
Ako ustreba i ja cu se prekobacita anamo vama samo da ti dam jos jedan glas :D
Evo ja sam se prebrojala, iz moje porodice, zena ima zagarantovanih 11 glasova. :-) go-go zena! :)
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#64

Post by njonjica »

zena wrote::-) ma ja njima lijepo kazem...zenu nek podrze na kandidaturi :D :oops: 8) al nista oni...

braco, prenesite barcicu mahsuz selam, i recite mu kad zena bude reis imat ce carevu 24/7 open :D
Evo ja glasam za tebe, pa kud puklo.....
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#65

Post by Pearl »

_BosanaC wrote:
zena wrote:...da sam ja reis, pokrenula bih projekat Careva dzamija otvorena 24/7... i ja bih im dala prostor u dzamiji... da citaju, uce, sta im treba... uz naravno, male restrikcije npr. imam postavljen od strane Muftije sarajevskog bi drzao hutbu, i klanjao vaktove... vi biste mogli ljeti na sofama da citate, spavate... zimi i u dzamiji, s tim da biste odrzavali dzamiju, kako joj pristoji, cistu i urednu. Potpisali biste se na ugovor kojim ne biste trazili nikakve izmjene dzamije, u smislu interijera i eksterijera, naravno. Ista dzamija, za vrijeme dzuma i bajram-namaza, otvorena bi bila i za zene, koje zele doći, kao i za predavanja koja one zele da sebi organiziraju. Naravno, kasnije bi i neke druge dzamije mogle biti ukljucene u projekat 24/7.

braco, kada se na sljedećim izborima kandidiram za reisa, budite spremni podrzati moju kandidaturu :D
Ako ustreba i ja cu se prekobacita anamo vama samo da ti dam jos jedan glas :D
upravo htjedoh ovo da napisem :D ali bolan zbog nas ima da dobije jos vise na popularnosti .. zamisli slogana kampanje: "omiljena od svih" :D:D

zeno :kiss:
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#66

Post by Stari »

Hm....volio bih Zenu vidjeti u ulozi reisa vise no ...dobrih se cevapa najesti...ali nazalost ...rekose mi ...neki vamo...da se reis ne bira putem otvorenih, pluralistickih, demokratsko-parlamentarnih izbora i jos svakojakih...nego na nekakav drugaciji, meni nepoznat, nacin. A u toj vrsti izbora ...Zena ima nedovoljno jak lobi ....da bi se nosila sa tipovima poput Cerica i ostalih koji su u igri ...na moju grdnu zalost.

Ipak upucujem znake moje bezrezervne podrske Zeni u njenoj kandidaturi.

PS.
Safet Kuduzović - Mešanović i Merdan pišu kako ga je rat i studiranje u Jordanu učinio izrazito nerealnim, čak i u vehabijskim krugovima. Osnovne teme njegovih tekstova su glazba, brada, duhan… jedan od svojih „znanstvenih radova“ posvetio je temi da li je bidat (zabranjena novotarija u vjeri) :shock: peglanje odjeće, :shock: drugi govori o tome je li dozvoljeno jesti kašikom, treći tretira problem kratkih nogavica
Fakat mi se ovaj Sefik ....haman pomalo i svidja...stvarno koji ce nam vrag to peglanje....nema mi nista mrze....no peglati kosulje kad sam mahmuran.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#67

Post by Pearl »

Stari wrote:Hm....volio bih Zenu vidjeti u ulozi reisa vise no ...dobrih se cevapa najesti...ali nazalost ...rekose mi ...neki vamo...da se reis ne bira putem otvorenih, pluralistickih, demokratsko-parlamentarnih izbora i jos svakojakih...nego na nekakav drugaciji, meni nepoznat, nacin. A u toj vrsti izbora ...Zena ima nedovoljno jak lobi ....da bi se nosila sa tipovima poput Cerica i ostalih koji su u igri ...na moju grdnu zalost.

Ipak upucujem znake moje bezrezervne podrske Zeni u njenoj kandidaturi.

PS.
Safet Kuduzović - Mešanović i Merdan pišu kako ga je rat i studiranje u Jordanu učinio izrazito nerealnim, čak i u vehabijskim krugovima. Osnovne teme njegovih tekstova su glazba, brada, duhan… jedan od svojih „znanstvenih radova“ posvetio je temi da li je bidat (zabranjena novotarija u vjeri) :shock: peglanje odjeće, :shock: drugi govori o tome je li dozvoljeno jesti kašikom, treći tretira problem kratkih nogavica
Fakat mi se ovaj Sefik ....haman pomalo i svidja...stvarno koji ce nam vrag to peglanje....nema mi nista mrze....no peglati kosulje kad sam mahmuran.
pa ko ti je kriv kad zenu nemas da svoju praiskonsku duznost za koju je i namjenjena radi...

a ne ko ova @zena.. bacila se na neka'ke skole... pa joj i "muskinje" komplimente i podrsku daju... ququ...

:lol:
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#68

Post by forUMASH »

Pearl wrote:
_BosanaC wrote:
zena wrote:...da sam ja reis, pokrenula bih projekat Careva dzamija otvorena 24/7... i ja bih im dala prostor u dzamiji... da citaju, uce, sta im treba... uz naravno, male restrikcije npr. imam postavljen od strane Muftije sarajevskog bi drzao hutbu, i klanjao vaktove... vi biste mogli ljeti na sofama da citate, spavate... zimi i u dzamiji, s tim da biste odrzavali dzamiju, kako joj pristoji, cistu i urednu. Potpisali biste se na ugovor kojim ne biste trazili nikakve izmjene dzamije, u smislu interijera i eksterijera, naravno. Ista dzamija, za vrijeme dzuma i bajram-namaza, otvorena bi bila i za zene, koje zele doći, kao i za predavanja koja one zele da sebi organiziraju. Naravno, kasnije bi i neke druge dzamije mogle biti ukljucene u projekat 24/7.

braco, kada se na sljedećim izborima kandidiram za reisa, budite spremni podrzati moju kandidaturu :D
Ako ustreba i ja cu se prekobacita anamo vama samo da ti dam jos jedan glas :D
upravo htjedoh ovo da napisem :D ali bolan zbog nas ima da dobije jos vise na popularnosti .. zamisli slogana kampanje: "omiljena od svih" :D:D

zeno :kiss:
.....vidim ja, vrijeme je da ja idem u vehabije.... :D :D :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#69

Post by Pearl »

forUMASH wrote:
Pearl wrote:
_BosanaC wrote: Ako ustreba i ja cu se prekobacita anamo vama samo da ti dam jos jedan glas :D
upravo htjedoh ovo da napisem :D ali bolan zbog nas ima da dobije jos vise na popularnosti .. zamisli slogana kampanje: "omiljena od svih" :D:D

zeno :kiss:
.....vidim ja, vrijeme je da ja idem u vehabije.... :D :D :D
:lol: :lol:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#70

Post by Bosanac sa dna kace »

@zenu za Rejsa :thumbup: :bih: :sax:

nadvila bi i samog Lutera sa reformacijama! :D :zoka:
VOLIMJESTIRIBU
Posts: 67
Joined: 19/02/2007 00:28

#71

Post by VOLIMJESTIRIBU »

Vehabije opet najavljuju predavanje

SARAJEVO – Unatoč prošlotjednom incidentu, vehabije će sutra ponovno organizirati predavanje u Carevoj džamiji u Sarajevu, javila je Federalna televizija.

- Budu li vrata džamije zaključana, predavanje će biti održano na ulici, potvrdio je Federalnoj televiziji, Jusuf Barčić, vođa vehabija.

Podsjetimo, 15. veljače imam careve džamije, Sadrudin efendija Iserić, pozvao je policiju jer skupina vehabija, pod vodstvom Jusufa Barčića, džamiju nije htjela napustiti nakon okončanja vjerskog obreda.

Policija je u Carevoj džamiji intervenirala i 25. siječnja, jer su vehabije provalile vrata džamijskog harema, nakon što su ostali zaključani po okončanju vjerske službe.





sad je poenta što bi ovo trebalo biti skandalozno, što ljudi hoće da održe predavanje, kako oni vide religiju i sve ostalo oko sebe,

nije to skandalozno, nego je skandalozno što ne poštuju zakon i hvale se sa tim, e to je skandalozno, ali niko o tome ne priče......

treba malo razmisliti o tome, malo više..... ili možda ne.....
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#72

Post by Svemirski_Jebach »

boze sacuvaj gdje smo dosli...ko nam po carevoj hoce vaziti :roll: :roll:

amisi su izuzetno miroljubivi za razliku od ovih nasilnika...koji nered prave.

ahmmede, svaka ti cast!
irfann
Posts: 10
Joined: 18/02/2007 00:47

#73

Post by irfann »

Jedan Bosanski Alim povodom zatvaranja dzamija (careve i drugih)

video mozete da downloadujete na sljedecem linku:

http://www.archive.org/download/sejh_akif/akif.wmv

Size: 4.52 MB
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#74

Post by juan »

joj ove vahebije nikad se rijeshit.

Koliko je meni poznato, tek ako se slozi u ovom slucaju Imam Careve Dzamije i u koliko taj Barcic il kako se vec zove, uplati ZEKAAT onda ima pravo da uputi zahtjev na predavanje u Carevoj dzamiji, ako hocemo bash po Fikh, Farzu i sunetu....

Drago mi je kad vidim da nasa omladina se vraca vjeri, al mi je zao sto se ne vraca vjeri u pravom smislu: srcem i mozgom, nego se vraca ko ovca: kud moji tu i ja... steta.....
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#75

Post by juan »

p.s. to za Zekaat bi svakom prepurucio, ko ima vakih problema sa ovom "bracom". ih kako je to kod nas odmah uradilo plodom, heheh: Hos vazit? Brat enema frke, al prvo Zekaat pasa moj! eh onda more i vaz :)
Post Reply