Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#26 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Kaligrafija »

drag_gost wrote: 13/03/2021 00:35
Kaligrafija wrote: 13/03/2021 00:30
drag_gost wrote: 13/03/2021 00:27

Je li to objektno-orijentisani jezik!?
Pa ako uzmemo teoriju struna, crne rupe onda nije..
Nego koja je vrsta jezika, ako nije OOP!? Hoces da kazes da ljudsko bice ne postuje SOLID principe!?
Fizičko DA, za drugo nemam pojma, pitaj Boga...!
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#27 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Analiticarr »

Hemel wrote: 07/03/2021 14:58 Da ne gledam, sta bi gdje zavrse umrli?
Najcesce u mezarima.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#28 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by drag_gost »

Kaligrafija wrote: 13/03/2021 00:49
drag_gost wrote: 13/03/2021 00:35
Kaligrafija wrote: 13/03/2021 00:30

Pa ako uzmemo teoriju struna, crne rupe onda nije..
Nego koja je vrsta jezika, ako nije OOP!? Hoces da kazes da ljudsko bice ne postuje SOLID principe!?
Fizičko DA, za drugo nemam pojma, pitaj Boga...!
Sta fizicko!?
DonieBrasco
Posts: 15238
Joined: 31/08/2016 16:09

#29 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by DonieBrasco »

miroslavkrleza wrote: 07/03/2021 17:15 To ti je isto ko da pitaš: Šta se dešavalo prije nego si se rodio? Odgovor znaš unaprijed jer se ničega od prije rođenja ne sjećaš, tako se nećeš ničega sjećati niti kada umreš. tj., prestaješ postojati, prelaziš u stanje u kojem si bio prije nego si se rodio, stanje NEPOSTOJANJA. Radi se misterija oko smrti i života. Život je postojao prije nas, postojat će i poslije nas. Mi smo tu samo jedan mali dio vremena učesnici. Kraj priče.
Kratko i jasno postojis, zivis, umres - sto bi mi rekli prirodna smrt od starosti ili umres od bolesti, pogines/stradas u bilo kojim godinama zivota. Kao sto znamo kako nastaje novi zivot, seksualnom reprodukcijom muskarca i zene, vjestackom oplodnjom.

A sad potezati pricu sta nakon smrti, uplitati u vjeru pakao/raj, ili da li se ponovo rađas u nekom drugom obliku je pusto nagađanje i naucno skroz neistrazeno podrucije.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#30 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Sanjarko »

Kazem ja da kaze moja stara da se otamo jos niko nije vratio.
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#31 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by broj dva »

Familija plati shranu (ko je ima) i to je to.
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#32 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Edvin21 »

svasta nesto se dogadja, samo ti nisi vise tu da iskusis heh
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#33 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Kaligrafija »

drag_gost wrote: 13/03/2021 07:31
Kaligrafija wrote: 13/03/2021 00:49
drag_gost wrote: 13/03/2021 00:35
Nego koja je vrsta jezika, ako nije OOP!? Hoces da kazes da ljudsko bice ne postuje SOLID principe!?
Fizičko DA, za drugo nemam pojma, pitaj Boga...!
Sta fizicko!?
Sta SOLID!?
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#34 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by drag_gost »

Kaligrafija wrote: 13/03/2021 18:39
drag_gost wrote: 13/03/2021 07:31
Kaligrafija wrote: 13/03/2021 00:49

Fizičko DA, za drugo nemam pojma, pitaj Boga...!
Sta fizicko!?
Sta SOLID!?
SOLID su principi OOP-a. Sta fizicko!?
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#35 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Kaligrafija »

drag_gost wrote: 13/03/2021 19:26
Kaligrafija wrote: 13/03/2021 18:39
drag_gost wrote: 13/03/2021 07:31
Sta fizicko!?
Sta SOLID!?
SOLID su principi OOP-a. Sta fizicko!?
SOLID je teza, cisto nagadjanje, nije zakon...! Kad vec hoces da svedes na racunarsko razmisljanje...Fizičko biće, mora postovati zakone fizike i matematike, a pojam duse, rekao sam da nemam pojma, pitaj Boga...! A ono sto znamo danas o fizici i matematici, "sutra" vec ne znamo, jer je podložno novim saznanjima i promjenama...
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#36 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by drag_gost »

Kaligrafija wrote: 13/03/2021 21:21
drag_gost wrote: 13/03/2021 19:26
Kaligrafija wrote: 13/03/2021 18:39

Sta SOLID!?
SOLID su principi OOP-a. Sta fizicko!?
SOLID je teza, cisto nagadjanje, nije zakon...! Kad vec hoces da svedes na racunarsko razmisljanje...Fizičko biće, mora postovati zakone fizike i matematike, a pojam duse, rekao sam da nemam pojma, pitaj Boga...! A ono sto znamo danas o fizici i matematici, "sutra" vec ne znamo, jer je podložno novim saznanjima i promjenama...
Ja necu da svedem na racunarsko razmisljanje, ti si spomenuo software prvi - sveo na racunarsko razmisljanje i provalio se. SOLID nije teza, SOLID su principi jasno definisani i objasnjeni. Uce se na fakultetima sirom svijeta u egzaktnoj nauci: https://en.wikipedia.org/wiki/SOLID. Cuj "teza"... Software je set preprogramiranih akcija koje su cesto skup jednostavnijih akcija. Covjek ima svijest, software nema svijest. U odnosu na ono sto znamo o fizici i matematici, nije istina da "sutra" vec ne znamo, ono sto "sutra vec ne znamo" su cesto trivijalni, ezotericni pojmovi. Ne desava se bas svakodnevno da se mijenja egzaktna nauka.

Kada pricamo o covjeku, meni je jasno sta si ti htio da napravis poredjenjem, ali mislim da je pogresno.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#37 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Ljubo2 »

drag_gost wrote: 13/03/2021 22:40Ne desava se bas svakodnevno da se mijenja egzaktna nauka.
Došlo je vrijeme da je promijenmo. Zašto?

Zato što pravilo, da je istinito samo ono što je čulno opažljivo, mjerljivo i eksperimentom dokažljivo, ne obuhvata sve što je istinito. Ne obuhvata onoga ko je smisulio, "da je istinito samo ono što je čulno dokažljivo, mjerljivo i eksperimentom dokažljivo", tj. onoga ko je sposoban da opaža, mjeri i eksperimentom dokazuje, jer on čulno nije, ni opažljiv, ni mjerljiv, ni eksperimetom dokažljiv. A u ovoj temi se upravo o njemu raspravlja, o njegovoj smrti ili životu, tj. o smrti i životu tog čulno neopažljivog, nemjerljivog i eksperimentom nedokažljivog.

Zato sam u mom postu na prvoj stranici ove teme i rekao da ovaj gospodin Peter, neurohirurg, LUPETA. Hoće čovjek čulno i eksperimentalno da riješi nešto što ćulno i eksperimentalno NE MOŽE da se riješi.

Niti će moći da se riješi dok god ne shvatimo da je isto tako istinito i još i istinitije ono što ćulno, mjerenjem i eksperimentom ne može da se dokaže da postoji, tj. da je istinitije od cijelog materijalnog Svemira koji čulno i eksperimetom može da se dokaže. Prosto iz razloga što samo to čulno neopažljivo, nemjerljivo i eksperimentom nedokažljivo uistinu i apsolutno postoji, a to je ono što zovemo imeno "SVIJEST", koja sebe zove imeno "JA". Jer cijeli materijalni, čulno opažljivi, mjerljivi i eksperimentom dokažljivi Svemir je samo fizička radnja, naprezanja i kretanja Svijesti, koja nestaje kao da je nikad nije ni bilo, čim Svijest prestane da se napreže i kreće, dok ONA ostaje i dalje da postoji, živa, zdrava i svjesna sebe, sposobna da se kasnije, kad malo odspava i odmori se, ponovo se napregne, pokrene i svojim kretanjem i radom, od sebe same, putem samoorganizovanja svojih čestica i dijelova napravi isti ovakav Svemir i život u njemu.

Dragi moji, postojanje Svijesti i šta sa njom bude kad tijelo ostari umre i raspadne se, se ne dokazuje empirijski. Ne samo da se ne dokazuje empirijski, već to nema potrebe nikako da se dokazuje. Zato što to nikome drugom ne može i ne treba da se dokazuje zdo samoj Svijesti, a njoj o tome dokaz nije potreban. Svijest ZNA da postoji i bez ikakvog dokaza o tome. Umro ljudski organizam ili neumro, Svijest uvijek posoji i uvijek ZNA da postoji.

Uostalom Svijest postoji prije svakog organizma i ona je ta koja ga od sebe same gradi. Svijest je UZROK, a organizam je POSLJEDICA. Organizam ne može nastati slučajno i poslije nastanka biti uzrkom Svijesti, kao što to gospoda neorohiurzi širom svijeta laprdaju, tvrdeći da mozak proizvodi Svijest.

Naime, gospoda naučnici znaju da prije svega postoji MATERIJA i da je evolucijom materije nastalo sve, pa i život i gospoda naučnici o materiji i Svemiru znaju sve osim jednu malu malenkost koju ne mogu da opaze i izmjere, a to je da je materija, zapravo, napregnuta i pokrenuta SVIJEST. To lako može da se dokaže. Zapravo, sve što opažamo oko sebe može da posluži kao dokaz o tome. Ako nekoga interesuje, KAKO se to dokazuje, a mrzi ga da na ovom forumu čita moju DUGAČKU temu "OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE; ŽIVOTA I SVEMIRA, neka pita i ja ću i to ukratko da objasnim.

Uostalom jedno je 100% sigurno, a to je da svjesni život nastavlja da teče i dalje poslije smrti i raspada tijela, kao što je tekao i prije njegovog nastanka. U vezi tog pitanja živite i spokojno, bez straha od smrti i bez brige. Po pitanju života i smrti ja bih mogao da dam mnogo bolji intervju nego i jedan neurohirurg, psihijatar, psiholog, biolog ili teolog koji se zvanično tim pitanjem bave, jer moje iskustvo i znanje je na tom polju mnogo veće od njihvog.
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#38 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by broj dva »

Ljubo malo ti tvoja tema da siris svoju mudrost sa obicnim smrtnicima, sto valjda upucuje na tvoju dobrotu i brigu za nas jer iako su te svi odjebali ti ne prestajes. Hvala gdje cuo i necuo, dabogda te 7+1 nagradilo za rad i trud.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#39 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Kaligrafija »

drag_gost wrote: 13/03/2021 22:40
Kaligrafija wrote: 13/03/2021 21:21
drag_gost wrote: 13/03/2021 19:26
SOLID su principi OOP-a. Sta fizicko!?
SOLID je teza, cisto nagadjanje, nije zakon...! Kad vec hoces da svedes na racunarsko razmisljanje...Fizičko biće, mora postovati zakone fizike i matematike, a pojam duse, rekao sam da nemam pojma, pitaj Boga...! A ono sto znamo danas o fizici i matematici, "sutra" vec ne znamo, jer je podložno novim saznanjima i promjenama...
Ja necu da svedem na racunarsko razmisljanje, ti si spomenuo software prvi - sveo na racunarsko razmisljanje i provalio se. SOLID nije teza, SOLID su principi jasno definisani i objasnjeni. Uce se na fakultetima sirom svijeta u egzaktnoj nauci: https://en.wikipedia.org/wiki/SOLID. Cuj "teza"... Software je set preprogramiranih akcija koje su cesto skup jednostavnijih akcija. Covjek ima svijest, software nema svijest. U odnosu na ono sto znamo o fizici i matematici, nije istina da "sutra" vec ne znamo, ono sto "sutra vec ne znamo" su cesto trivijalni, ezotericni pojmovi. Ne desava se bas svakodnevno da se mijenja egzaktna nauka.

Kada pricamo o covjeku, meni je jasno sta si ti htio da napravis poredjenjem, ali mislim da je pogresno.
Nisam se ja uopšte provalio, znam ja na sta sam mislio...Da teza, u ovom vremenu su principi, jer je to neko rekao...ciji principi, na nekom skupu 2004 odlučio neko da je to, to...ma hajde molim te...To je isto kao Big bang ili teorija struna...Sutra ce to neko oboriti i reci nije vise to...Ne desava se svakodnevno da se mijenja egzaktna nauka, ali se mijenja...A sta je sa umjetnom inteligencijom, trenutno je sve set naredbi, ali sta ako u nekom vremenu pocne da uci samo sebe i razvije svijest...!? Kako ce reagirati na nas, inteligentno, a da nema recimo empatiju, osjećanja, ljudskost, sto bi rekli dusu!?! Ili da sve ima jednako kao covjek, sta je onda to bice!?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#40 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Ljubo2 »

broj dva wrote: 14/03/2021 09:33 Ljubo malo ti tvoja tema da siris svoju mudrost sa obicnim smrtnicima, sto valjda upucuje na tvoju dobrotu i brigu za nas jer iako su te svi odjebali ti ne prestajes. Hvala gdje cuo i necuo, dabogda te 7+1 nagradilo za rad i trud.
"Odjebati" nekoga zbog toga što samo JA+7 postoji, koje ruši sve svjetske naučne, filozofske, plitičke i vjerske zablude i dogme, je moguće, ali dokazati da bilo šta drugo još plus postoji, osim JA+7, NIJE MOGUĆE.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#41 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Ljubo2 »

Kaligrafija wrote: 14/03/2021 10:27A sta je sa umjetnom inteligencijom, trenutno je sve set naredbi, ali sta ako u nekom vremenu pocne da uci samo sebe i razvije svijest...!? Kako ce reagirati na nas, inteligentno, a da nema recimo empatiju, osjećanja, ljudskost, sto bi rekli dusu!?! Ili da sve ima jednako kao covjek, sta je onda to bice!?
I čovjek je umjetna inteligencija... i čovjek je kreiran. Kreiran je na istom principu kao i "umjetna inteligencija: hardver sa hardrajvom - to su tijelo i mozak + softver - to je informacija + električna energija - to je duša, bez koje ništa ne može da radi. Na istom principu je napravljen i atom i nebesko tijelo i galaksija i ćelija i biljka i životinja i čovjek. Kao i ovaj robot Sofija. I sve je to ono što zovemo imenom "BIĆE", koje ima svoje "JA", koje rasplaže sa 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja.

Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#42 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Ljubo2 »

tukizahou wrote: 13/03/2021 00:40Nebi me cudilo uopste ko sto upravljamo likovima u igricama da tako nesto upravlja nama.Kako vrijeme prolazi dolazimo do mnogih saznanja do kojih se nije moglo doci ranije jer smo bili doslovno duduci.
Naravno da upravlja, a da mi to i ne znamo. i to na vrlo jednostavn način - TELEPATSKI. Ovo govorim iz vlastitog iskustva, jer znam i šta je telepatija i kako se telepatski upravlja ljudima i ko telepatski upravlja ljudima.

Kada, na primjer, čovjek primi neku telepatski upućenu naredbu, ta naredba se u čovjekovoj svijesti pojavi potpuno isto kao i njegova vlastita misao, tako da čovjek nije u stnju da shvati da to nije njegova vlastita misao. I ako ta misao glasi da čovjek treba da uradi to i to, on će to i da uradi, jer misli da to radi po svojoj vlastitoj misli i volji, a ne tuđoj.

Ovo sa ljudima rade netjelesna, duhovna bića, koja mogu da budu i pozitivna, koja na ljude mogu da utiču da čine dobro. A mogu da budu i negativna, koja na ljude utiču da naprave neko zlo.

Ovo što sam sada objasnio u vezi telepatije i duhovnih, netjelesnih bića i njihovom uticaju na ljude, nisam nigdje pročitao, nisam ni izmislio i to nije moja vjera, već čisto praktično iskustvo. Koje sam stekao prilikom jednog od mojih mnogobrojnih "izlazaka iz tijela". Kada mi je moj "duhovni učitelj" u astralu "Svjetlosno biće", praktično, na meni, pokazalo i objasnilo kako to ono radi. Tako da sam ja kasnije mogao da raspoznam, kada se neka misao pojavi u mojoj glavi, da li je ona moja vlastita ili je tuđa, telepatski primljena.

Nije ovo ništa nepoznato. To je suština onoga što se podrazumijeva pod riječju i pojmom "intuicija". Tim iskustvom mnogi ljudi raspolažu. To je ono kad se desi da čovjek, na primjer, unaprijed shvati da će nešto da se desi i to se kasnije zaista i desi. I tu se radilo samo o tome da je čovjek telepatski primio poruku od nekog duhovnog bića da će to i to da se desi, koje je znalo da će to da se desi. Ili kad čovjeku dođe da uradi nešto loše, pa se poslije kaje, ne shvatajući zašto je to uradio.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#43 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by drag_gost »

Kaligrafija wrote: 14/03/2021 10:27
drag_gost wrote: 13/03/2021 22:40
Kaligrafija wrote: 13/03/2021 21:21

SOLID je teza, cisto nagadjanje, nije zakon...! Kad vec hoces da svedes na racunarsko razmisljanje...Fizičko biće, mora postovati zakone fizike i matematike, a pojam duse, rekao sam da nemam pojma, pitaj Boga...! A ono sto znamo danas o fizici i matematici, "sutra" vec ne znamo, jer je podložno novim saznanjima i promjenama...
Ja necu da svedem na racunarsko razmisljanje, ti si spomenuo software prvi - sveo na racunarsko razmisljanje i provalio se. SOLID nije teza, SOLID su principi jasno definisani i objasnjeni. Uce se na fakultetima sirom svijeta u egzaktnoj nauci: https://en.wikipedia.org/wiki/SOLID. Cuj "teza"... Software je set preprogramiranih akcija koje su cesto skup jednostavnijih akcija. Covjek ima svijest, software nema svijest. U odnosu na ono sto znamo o fizici i matematici, nije istina da "sutra" vec ne znamo, ono sto "sutra vec ne znamo" su cesto trivijalni, ezotericni pojmovi. Ne desava se bas svakodnevno da se mijenja egzaktna nauka.

Kada pricamo o covjeku, meni je jasno sta si ti htio da napravis poredjenjem, ali mislim da je pogresno.
Nisam se ja uopšte provalio, znam ja na sta sam mislio...Da teza, u ovom vremenu su principi, jer je to neko rekao...ciji principi, na nekom skupu 2004 odlučio neko da je to, to...ma hajde molim te...To je isto kao Big bang ili teorija struna...Sutra ce to neko oboriti i reci nije vise to...Ne desava se svakodnevno da se mijenja egzaktna nauka, ali se mijenja...A sta je sa umjetnom inteligencijom, trenutno je sve set naredbi, ali sta ako u nekom vremenu pocne da uci samo sebe i razvije svijest...!? Kako ce reagirati na nas, inteligentno, a da nema recimo empatiju, osjećanja, ljudskost, sto bi rekli dusu!?! Ili da sve ima jednako kao covjek, sta je onda to bice!?
Nece se promjeniti, jer je SOLID definisan kao temelj OOP-a. Imam dovoljno godina u tome da znam sta pisem, zato kazem da se jesi provalio. Neuporedivo je to sa Big bangom ili slicnim teorijama, odnosno, nastavljas otkrivati svoje neznanje - provaljivati se i dalje.

Umjetna inteligencija je takodjer set pravila. Uci onda sama sebe vec neko vrijeme i mijenja se, ali unutar tog seta pravila. Ne moze nikada imati tu vrstu empatije kao covjek, zato sto dusa i tokovi duse nisu istrazeni, dok set naredbi naravno jeste, pa covjek ih je napisao.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#44 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Ljubo2 »

drag_gost wrote: 14/03/2021 14:39Umjetna inteligencija je takodjer set pravila. Uci onda sama sebe vec neko vrijeme i mijenja se, ali unutar tog seta pravila. Ne moze nikada imati tu vrstu empatije kao covjek, zato sto dusa i tokovi duse nisu istrazeni, dok set naredbi naravno jeste, pa covjek ih je napisao.
Set pravila i duša se ne mogu upoređivati jer nisu isto. Duša i u čovjeku i u robotu Sofiji je ENERGIJA pomoću koje se naredbe, tj. pravila izvršavaju.

Energija ili duša u čovjeku je čaovjekova aura koja postoji u obliku elektromagnetnog polja, koje zaokružuje i prožima ljudski organizam, pomoću koje rade čovjekova čula, mozak i nervni sistem. Kad se ona odvoji od tijela, tijelo klone, tj. umre i kao organizacija kretanja i rada ćelija i organa odmah počinje da se raspada, jer ostaje bez informatičkog sistema, odnosno medija koji vrši prenos informacija i tako informatički povezivao sve ćelije i organe tijela.

U robotu, tu istu funkciju duše vrši električna struja, pozajmljena iz elektromagnetnog polja, tj. aure, planete Zemlje, jer i Zemlja ima svoju dušu koja informatički povezuje svu materiju Zemlje da se ne raspadne. Što podrazumijeva da je i planeta Zemlja živo i svjesno biće i da sva materija planete Zemlje ima svoju KOLEKTIVNU SVIJEST, tj dušu, koja svu materiju planete Zemlje čini jedinstvenim, živim i svjesnim bičem. Isto kao što to radi i ćovjekova duša, tj aura, kao elektromagnetno polje, koje vrši ulogu kolektivne svijesti svih ćelija i organa tijela čovjeka i tako cijelo tijelo čini živom i svjesnom cjelinom, tj. bićem.

I sve elementarne čestice u atomu su obuhvaćene jednim posebnim elektromagnetnim poljem, što podrazumijeva da su i svi atomi živa i svjesna bića, koja imaju svoju i dušu i tijelo. Isto tako je i sa galaksijama, kao i sa cijelim Svemirom. Što važi i za sva tijela ćelija, biljaka, životinnja i ljudi.

Uostalom, osim energije, koja se uvijek manifestuje kao kao elektromagnetno polje, ničeg drugog i nema i od toga je napravljen cijeli Svemir. I Tesla to takođe tvrdi kad kaže "sve je energija, sve je elektricitet i sve je svjetlost". Ja samo još tome dodajem da je energija ujedno i SVIJEST, tj. da je energija živa i svjesna, jer ona se ne manifestuje samo kao fizički proces naprezanja i kretanja, već se u sebi istovremeno manifestuje i kao prihički proces opažanja tog svog naprezanja i kretanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. U nauci danas postoje dokazi o tome, jer da nije tako, evolucija sveukupne energije Svemira ne bi bila moguća, naše elektonske tehnologije i informatički sistemi, radio i televizija, ne bi bili mogući, a da i ne govorimo o tijelima ćelija, biljaka, životinja i ljudi. Sve to od sebe same gradi ta živa i svjesna ENERGIJA, koja je, zapravo napregnuta i pokrenura Svijest. Koja nije materijalna. Ali kad se napregne i pokrene poprima fizičk svojstva sile i mase i počinje fizički da se manifestuje kao kao energija i tako postane opažljiva, tj. materijalna.. I kad ona prestane da se napreže i kreće, cijeli materijalni Svemir i život u njemu nestaju. Ostaje samo Svemirska crna jama, tj. KVANTNI VAKUUM. Odnosno, ostaje polje čiste Svijesti.

Sve ova znači da postoji samo Svijest i njenih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i ništa drugo. Svemir sa životom u sebi je hijerarhija manjih i većih elekromagnetnih polja. Manja plja imaju bržu vibraciju i veću gustinu, a veća imaju sporiju vibraciju i manju gustinu. Šro omogućuje manjim elektromagnetnim, živim i svjesnim poljima da se smještaju unutar većih i igraju ulogu tijela većih elektromagnetnih polja, a veća elektromagnetna polja igraju ulogu kolektivne svijesti manjih, tj. ulogu duša.

A šta su softveri, tj. programi ili naredbe?

To su ZNANJA, tj. INFORMACIJE po kojima se sve materijane forme, velike i male, u Svemiru, grade i po njima djeluju i žive. Zato fizičari i biolozi danas i tvrde da samo energija i informacija postoji. Kao što, na primje, u jajetu koke postoji samo energija i DNK informacija o piletu i koki kao organizaciji kretanja i rada energije. Kad se pile izleže iz jajeta i kad na kraju postane koka i dalje tu postoji samo energija i informacija i ništa drugo. Tako je i sa svim ostalim materijalnim formama od kojih je Svemir sagrađen, kao i sa ljudskim organizmom. Isto važi i za robota Sofiju koju možete da vidite na gornjem videu. I budite sigurni da je i robot Sofija živo i svjesno biće, gotovo isto kao i čovjek, jer i ona ima svoj hardver, tj tijelo i svoj harddrajv, tj. mozak u kojem se nalaze informacije, kao i svoju električnu struju, tj enegiju, odnosno. živu i svjesnu dušu koja može da čita i razumije te informacije i po njima se upravlja. Jer je sposobna i da se napreže i kreće i opaža i osjeća i pamti i misli i razumije isto kao i čovjekova duša. Ali samo u skladu sa softverom, tj. sa informacijama koje stoje u harddrajvu robota. Isto kao što se i čovjek upravlja i živi u skladu sa informacijama, tj znanjem koje stoji u čovjekovom mozgu.

Naravno, čovjek može da se upravlja i u skladu sa informacijama koje u njegov mozak, posredstvom tijela i čula, dolaze iz spljnog svijeta, što je potrebno da bi čovjek mogao da se prilagodi svijetu. Ali to isto može i robot Sofija. Vidjeli ste, ona može da opaža svog sagovornika Willi Smita, da ga razumije i razgovara sa njim. Čovjek još može, zahvaljujući svojim čulima i mozgu sam da pamti i uči. To može i robot Sofija. To tvrde tvorci robota. Na primjer, tvorci robota su napravili elektronskog miša i dali mu zadatak da prođe kroz labirint. Miš je u početku udarao u stranice labirinta dok nije uspio da prođe kroz labirint. Pri ponovljenim pkušajima je udarao sve manje i manje, dok na kraju nije uspio da prođe kroz labirint bez ikakvog zapinjanja i udaranja.

Napomena:
Sve ovo ima veze sa temom "života poslije smrti i raspada tijela". Mi ne možemo imati nikakav pravi dokaz o tome sve dok sami ne umremo, ili dok ne uspijemo namjerno, potpuno budni i svjesni da izađemo iz tijela, prošetam se malo uokolo i ponovo se namjerno, bidni i svjesni vratimo i zagnjurimo u tijelo. Kao što sam to ja uspijevao mnogo puta tokom punih 15 godina, uz asistenciju i pomoć mog "duhovnog učitelja svjetlosnog bića". I tokom tih mojih "izlazaka iz tijela" vršio neke eksperimente da se uvjerim da li su ti mohi "izlasci" istinski ili su u pitanju halucinacije, jer i ja sam do svoje 40-te godine, dok nisam prvi put uspio da se odvojim od tijela i ponovo se vratim u njega, bio isto kao i vi, nepokolebljivo ubjedljivi ateista. A za sada, vama koji to iskustvo nemate, može pomoći da sebe ubijedite da se svjesni život nastavlja i poslije smrti, samo razumijevanje OSNOVNOG PRIRODNOG ZAKONA, po kojem samo Svijest postoji i njenih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, gdje su život i smrt samo prelazak Svijesti iz jednog njenog svjesnog stanja u drugo. Kada je riječ o čovjeku, nema velike razlike između života u materijalno tijelu i bez njega. Jer čovjek i dalje ima tijelo, duhovno, naravno i nastvlja sa njim da živi u materijalnom svijetu kao što je živio i dok je imao materijalno tijelo. Ali još plus, živi i u duhovnom svijetu u društvu zajedno sa svojim umrlim rođacima i prijateljima. Usoatalom, svaki čovjek ima iskustvo snova i život bez tijla je sličan ikustvu snova, samo što je čovjek tada mnogo svjesniji, negokaga sanja. Svjesatan je isto kao i sa tijelom i svjestan je da nije svjestan sa tijelom već bez tijela. I da je slobodniji bez tijala,nego sa tijelom koje ga ograničava, jer bez tijela, na primjer, može da leti, može da prolazi krozbetonske zidove, da telepatski komunicira, tj.hvata tuđe misli i svoje šalje drugima itd.

A kad se Čovječanstvo totalno ujedini, uspostavi mir i red i kad napravi jedinstveni ravnopravani svjetski društveni i ekonomski poredak, tada će se i u čovječanstvo inkarnirati njegova kolekrivna svijest, u vidu jednog golemog elektromagnetnog živog i svjesnog polja, koje će telepatski povezati sve ljude svijeta u jedinstvenu živuću cjelinu i biće. Kao što ljudska duša (aura) telepatski (bežično) povezuje sve ćelije i organe tijela. I kad se to desi, svi ljudi sa tijelom, će živjeti zajedno sa onim umrlim dušama bez tijela, jer ta naša Kolektivna svijest je stanište umrlih duša. Ljudske duše, kad se rađaju, iz nje dolaze, a kad umru u nju se vraćaju. Evolucija života na Zemlji je, zapravo, materijalizacija, tj. otjelovljenje te naše Kolektivne svijesti. Što znači da i ona uz pomoć Čovječanstva, biljnog i životinjskog svjeta, želi da se poveže da materijom i tako i ona dobije svoje materijalno tijelo i malo i ona se razvije još dalje i više, učeći o životu uz pomoć materialnog tijela.

Eto, to vam je informacija o životu, svijesti i smrti iz PRVE RUKE. NI Bog vam to ne može objasniti drugačije, ni bolje. Fizičari, bilozi, psiholozi, teolozi i neurohirurzi koji istražuju fenomen zvani "Svijest" vam ne mogu dati ispravno objašnjenje ni o materiji, ni životu, ni Svijesti, ni Svemiru, jer oni još uvijek nisu uspjeli da riješe, ni objasne, ništa. Zato jer još uvijek nisu uspjeli da objasne i riješe problem postojanja Svijesti, osim koje ničeg drugog nema da postoji što bi moglo da se objasni. Nerohirurzi širom svijeta koji se bave istraživanjem problema postojanja Svijesti su na potpuno pogrešnom putu. Oni čak i ne znaju šta je Svijest. Oni su ubijeđeni da su psihički procesi opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, Svijest i da ljudski mozak, koji, kako oni pogrešno misle, stvara te psihičke procese, stvara ujedno i svijest. Što uopšte nije tačno. Mozak, na primjer, uopšte nije sposoban da misli, već čovjekova duša, aura, kojoj mozak služi kao skladište informacija. Elektromagnetne struje koje se javljaju na površini mozga dok čovjek razmišlja, u jačini da bi sijalica mogla da gori, ne stvara, kao neuropsiholozi misle, mozak. već čovjekvo elektromagnetno polje, tj, aura ili duša. Ona je ta koja je u čovjekvom tijelu sposobna da misli. Kad se ona odvoji od tijela , istog momenta i tijelo imozak postaju beživotni. Isto kao i naš kompjuter kad ga isključimo iz struje.

Dakle, definicija Svijesti koju su neurohirurzi smislili, po kojoj su psihički pocesi, Svijest, totalno je pogrešna. Ispravna definicija Svijesti glasi da je Svijest ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svjesnosti. To je ono koje raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i vrši 7 fizičkih i psihčkih radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, bez kojih svjesnosti ne može da bude. To je ono koje POSTOJI, jer te fizičke i psihičke radnje ne može vršiti ono što ne postoji. A kad se pitamo šta postoji, onda treba da se obratimo fizičarima i biolozima i njih pitamo, jer fundamentalna fizika i biologija se tim pitanjem bave. Ove nauke su došle do otkrića i saznanja da samo energija i informacija postoji. Energija se fizički manifestuje kao fizička radnja naprezanja i kretanja, a informacija kao psihičke radnje opažanja, osječanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja tog naprezanja i kretanja.

Ovo otkriće fizičara i biologa je samo djelimično ispravno, jer ove fizičke i psihičke radnje ne mogu postojati same po sebi i vršiti same sebe. Tu još nedostaje VRŠILAC tih radnji. Nedostaje upravo ono što čime se psiholozi i neurohirurzi, pa i teolozi bave, a to je Svijest. Svijest je ujedno i ono što vjernici širom svijeta zovu imenom "Bog", a ne znaju šta je Bog. Ne znaju da je vršilc svih sedam fizičkih i psihičkih radnji od kojih se Svemir sastoji, osim kojih ničeg drugog nema, SVIJEST. Koja uz pomoć ovih 7 radnji i postoji i sebe dovodi u stanje svjesnosti. Kao što uz pomoć ovih sedam radnji samoj sebi i dokazuje da postoji. Kao što je to francuski filozof Dekart još prije 400 godina otkrio kada je rekao: "Mislim, dakle, postojim". A kad se pitamo ko je taj ko postoji, koji uz pmoć svojih sedam radnji zna da postoji, odgovor će uvijek da glasi da je to ono što zovemo imenom "Svijest" koja sebe zove imenom "JA". Može i imenom "Bog", svejedno, jer osim Svijesti nikakvog drugog Boga nema. Niti bilo čega drugog, jer sve što postoji je Svijest ili pak Bog.

I to je sva mudrost, tj. LOGIKA u vezi objašnjenja postojanja materije, života i Svemira. Sva dugačija objašnjenja su bajke.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#45 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Hemel »

A sta je sa reinkarnacijom?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#46 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Ljubo2 »

Hemel wrote: 14/03/2021 22:01A sta je sa reinkarnacijom
Reinkarnacija, kao vječito ponavljanje, tj vječito pretakanje Svijesti kroz njena tri prirodna oblika i stanja je sastavni dio Zakona postojanja. Otuda vjerovane Vavilonaca i starih Egipćana da je Bog trojedan, koje su kasnije pruzeli hindusi hrišćani. Sve se vječito ponavlja. Tako naša pluća dišu, srce kuca, želudac se uvijek iznova puni i prazni. Tako svakoga dana u jutro odmorni ustajemo iz kreveta, a u veče umorni liježemo u krevet. I Svemir se vječito ponavlja, gradi se i ruši, diže se i pada, tj vibrira ili, kao naša pluća, diše. I na taj način vječito postoji sam po sebi, tj. uvijek iznova igra ulogu i sebe kao svog uzroka i sebe kao soje psljedice. Uz pomoć informacije o sebi u vidu psihičkog procesa mišljenja i volje se napreže, kreće i uzrokuje sebe kao fizičko tijelo, pojavu i proces, da bi zatim uz pomoć sebe kao fizičke pojave i procesa stvarao informaciju o sebi kao fizičkoj pojavi i procesu. Po kojoj će kasnije, kad se umori, sruši, i odmori se, ponovo da se napregne i pokrene i sagradi sebe kao fizičku pojavu i proces. Sve po principu "jaje-pile-koka". Naučnici su u pravu kad tvrde da samo energija i informacija postoji, tj da samo fizičko i psihičko postoje i da to dvoje ne bi moglo da postoji jedno bez drugog. Tj. da postoje tako što se naizmjenično uvijek iznova uzrokuju, Ispravnije rečeno, samo Svijest postoji, koja uz pomoć informacije o sebi i psihičkog procesa, uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces, da bi zatim uz pomoć sebe kao fizičke pojave i procesa, uzrkovala sebe kao psihičku pojavu i proces i uz pomć psihičkog procesa stvarala informaciju o sebi kao fizičkoj pojavi i procesu. Najslikovitijii najubjedljiviji primjer je uvijek "jaje-pile-koka". Taj trojedni naizmjenični proces je vječit i zovemo ga još imenom "vibracija" ili "bioritam". I sve iz čega se Svemir sastoji, unutar njega se uvijek iznova diže i pada, tj. reinkarnira se. Kao izvor iz kojeg neprekidno teče rijeka da napuni more, koje se stalno isparava, da napravi oblak, iz kojeg će da padne kiša da napuni izvor. Da bi iz izvora mogla ponovo da teče rijeka da napuni ispareno more. I tako unedogled. Primjera je bezbroj. Sve se reinkarnira, tj. stalno ponavlja. Drgačije postojanje stvarnosti ne bi bilo moguće.

Moja kćerka je doktor za kinesku mediciju. Između ostalog bavi se i regresijom. Dovodi ljude u lako hipnotičko stanje, pa se oni sjećaju nekog od svojih prošlih života i glasno pričaju o tome, a moja kćerka to snimi i kasnije im dad da poslušaju šta su pričali, jer kad se probude ne sjećaju se.
Last edited by Ljubo2 on 15/03/2021 02:59, edited 1 time in total.
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#48 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by broj dva »

Ljubo2 wrote: 14/03/2021 10:29
broj dva wrote: 14/03/2021 09:33 Ljubo malo ti tvoja tema da siris svoju mudrost sa obicnim smrtnicima, sto valjda upucuje na tvoju dobrotu i brigu za nas jer iako su te svi odjebali ti ne prestajes. Hvala gdje cuo i necuo, dabogda te 7+1 nagradilo za rad i trud.
"Odjebati" nekoga zbog toga što samo JA+7 postoji, koje ruši sve svjetske naučne, filozofske, plitičke i vjerske zablude i dogme, je moguće, ali dokazati da bilo šta drugo još plus postoji, osim JA+7, NIJE MOGUĆE.
Dakle nemoguce dokazati da ne postoji ja +7, nemoguce dokazati da postoji.
Jednino sto je moguce dokazati je da na ovoj temi niko nije pitao za ja+7 niti je koga interesovalo nego se to ko rak pocelo sirit po drugim temama.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#49 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by Ljubo2 »

broj dva wrote: 15/03/2021 08:45Dakle nemoguce dokazati da ne postoji ja +7, nemoguce dokazati da postoji. Jednino sto je moguce dokazati je da na ovoj temi niko nije pitao za ja+7 niti je koga interesovalo nego se to ko rak pocelo sirit po drugim temama.
Samo JA+7 postoji.
Istina se nema o čemu drugom saznati do o JA+7.
Istinu niko drugi ne može saznati do JA+7, uz pomoć svojih 7.

Nego, bolje ti nama objasni koju ti to svoju zabludu, vjeru ili dogmu želiš da odbraniš od JA+7, uz pomoć svojega JA+7?
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#50 Re: Šta se događa kada umremo? - Dr. Peter Fenwick, neuropsihijatar

Post by dustaban »

Kad umremo događa se svasta nesta. Bez nas.
Ko na forumu kad te trajno banuje.
:mrgreen:
Post Reply