Sta se desavalo u januaru 2020

Moderator: O'zone

Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#26 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by Tambure »

sta god napises ili se zapitaš proglase te teoretičarem zavjere .... tako da uzalud je sve.

s druge strane masovni karantin, zabrane, barikade, prozorčići i rampe u državnim firmama, istovremeno sa ogromnim gužvama u supermarketima, nedostupno zdravstvo ... to je ok.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#27 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by Matijevic_Vlado »

Ma zajebajem se. I ja sam od februara 3 puta bolovao i svaki put isti simptomi, bol u misicima, temperatura i grlo, posljednji put malo kasljao. Prvi put za 4 dana na nogama odbolovao, drugi put isto 4 dana uz antibiotike, i prije 15 dana trajalo 5 dana uz kucno lijecenje.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40325
Joined: 29/06/2011 23:39

#28 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by dječak sa šibicama »

Ja u novembru, necu reci da je korona jer pojma nemam sta je, ali definitivno neka neobicna prehlada koja je trajala jako dugo, sigurno 14 dana kaslja bolova u grlu, bronhije krcate necega sto ne mogu iskasljati, upale pluca nije bilo temperature koliko se sjecam takodje ne, ali nikada tako cudnu prehladu nisam imao. Do iza nove godine sam izbacivao nekakav slajm iz bronhija, ne znam sta je, ne volim doktore osim ako je nuzno a mozda sam trebao otici da vidim sta je to.

U uzoj rodbini dvije osobe su januaru imale jaku upalu sa respiratornim smetnjama, takodje nepoznat uzrok. Po njihovom, cudna upala kakvu nikad ranije nisu imali.

Jednostavno, znas kad je prehlada klasicna, prodje i to je to. Muci te neko vrijeme... isto sa gripom, zestoka upala, temperatura, groznica i sve to, ali iz iskustva znas otprilike kako ce se ponasati.

Ovo nije bilo to, nije ni korona sigurno ili pretpostavljam, ali jako cudno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40325
Joined: 29/06/2011 23:39

#29 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by dječak sa šibicama »

Matijevic_Vlado wrote: 14/04/2020 11:55 Ma zajebajem se. I ja sam od februara 3 puta bolovao i svaki put isti simptomi, bol u misicima, temperatura i grlo, posljednji put malo kasljao. Prvi put za 4 dana na nogama odbolovao, drugi put isto 4 dana uz antibiotike, i prije 15 dana trajalo 5 dana uz kucno lijecenje.
To ti je malo precesto.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#30 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by Matijevic_Vlado »

dječak sa šibicama wrote: 14/04/2020 13:12
Matijevic_Vlado wrote: 14/04/2020 11:55 Ma zajebajem se. I ja sam od februara 3 puta bolovao i svaki put isti simptomi, bol u misicima, temperatura i grlo, posljednji put malo kasljao. Prvi put za 4 dana na nogama odbolovao, drugi put isto 4 dana uz antibiotike, i prije 15 dana trajalo 5 dana uz kucno lijecenje.
To ti je malo precesto.
Pa nije bas malo
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40325
Joined: 29/06/2011 23:39

#31 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by dječak sa šibicama »

Onda puno :D

Kazu da covjek godisnje oboli na te respiratorne organe jednom dva puta, ili tri maksimalno. Ti si svoje ispucao :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#32 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by mk ultra »

i ja sam ovo imao kraj februara/početak marta... 4-5 dana jako čudne prehlade, temp 37-38, koja je sama varirala bez lijekova, non stop oznojen :shock:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#33 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by Cherry-Cherry »

Moja mama je cijeli februar kašljala, jako ružan kašalj i imala je temperaturu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#34 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by Sanjarko »

Ma bilo nesto, sigurno. Hajd znaj sta tacno. Da li gripa ili Korona.
last mohicans
Posts: 11696
Joined: 09/08/2012 23:19

#35 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by last mohicans »

Jednostavno rjesenje za vas koji ste tesko bili bolesni i sumnjate na coronu.Test na antitijela i saznat cete da li ste prebolovali. Samo trebate biti dobri sa Elenom i Solakom. To bi neko ovim nasim stručnjacima trebao preporuciti da se ide sa testovima na antitijela uporedo sa ovim covid testovima. Tako cemo znati jesmo li je ranije dočekali prije BL i Zenice. Sto neko reče pomalo je SCF da je prije dosao kod nas a ne u jedne SAD sa tolikom tranzicijom i frekvencijom ljudi.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1411
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#36 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by astala_vistala »

27 Decembra sa prijateljem odlazim u Beograd gdje smo odlucili da slavimo novu godinu,kinezi nam uredno pricaju da im nije dozvoljno povratak u Kinu(radim sa Kinezima) Nakon proslave nove godine 2 Januara planiramo povratak kuci ali u toku dana prijatelj pocinje da se zali na bolove u kostima i da ima temperaturu,odlazimo U Deltu na KFC da jedemo,obojica bukvalno nemamo osjecaj za klopu izubili smo culo okusa kao da jedemo karton.

Par sati posle krecemo za Sarajevo i ja takodjer osjecam bolove i visoku temperaturu,nakon povratka kuci obojica smo imali temperaturu nekih 5 do 7 dana i ne znam hoce li mi neko vjerovati ali doslovno 20 dana posle sam uzasno kasljao zaboravio ozdraviti,pored toga i mama mi je posle mene fasovala,sestra i stari ni kahnuli nisu.

Ja sam uvjeren da je virus davno dosao u nase krajeve posebno u Srbiju koja je bukvalno prebukirana kineskim turistima.
zlajci
Posts: 117
Joined: 13/12/2009 12:52

#37 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by zlajci »

Moja 2 centa za temu.
U novembru sin i ja imali teske i atipicne upale pluca, obojica lezali u bolnicama.
Nisam imao temp, ali nisam mogao disati. Simptonaticno ili ne, dva dana prije nego sam se treci poceo gubiti sam proveo u BL.

Od tada pijem orthomol imun i beta glutan. Dobri smo i sin i ja.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8514
Joined: 11/02/2009 15:21

#38 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by Ajatolah_ »

Blixen wrote: 14/04/2020 09:40
addem wrote: 14/04/2020 00:08 Desavala se epidemija gripe. Zavjera iluminata
:D :D :D
postati cemo kao srbija, majka i maceha teorija zavjere
ljudi u BiH su poceli da u svemu vide teoriju zavjere
Zdravstvo u bogatoj Lombardiji je palo na koljena, ali je zato naš sistem tako robustan da nekontrolisanu lokalnu nismo ni osjetili.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#39 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by MUNAFIK »

Znaci stvari su ovakve NIKO NA FORUMU NE ZNA NIKOG KO IMA CORONU!?!

Ali skoro smo svi u januaru ili februaru ODBOLOVALI cudnu i tešku prehladu ili gripu... Mnogima je to prešlo i na pluca, nogi su morali na bolovanje...

Ali niko nema nikoga sa coronom...

Kao sto smo vise puta rekli bit ce da smo ovi prebolovali...

Gdje se mogu testirati na antitjela???
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#40 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by Mafioso »

Šta ja znam nekad u to vrijeme i ja sam nešto bio hafifan pred NG, brat bratu 3 kartona maramica sam istrošio nikad mu kraja. Nije bilo nekih ekstremnih simptoma bolova temperature i toga, ali znam da je nos krvav bio od puhanja i drljanja maramicama da me je čitava glava boljela od toga.

Vrlo je moguće imaju (barem sam čuo, ne mora biti istina niti relevantno) izvještaji iz Italije koji kažu nekad u oktobru-novembru da se pojavila neka jaka upala pluća, tada to niko nije skontao da je, ako je, korona. Who knows....
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#41 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by Ali_G »

H1N1 daje vrlo slicne simptome. Navodno se neko testirao privatno kod dr Talirevica. Ako lazu mene, onda i ja vas
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#42 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by Blixen »

Ali_G wrote: 15/04/2020 09:03 Navodno se neko testirao privatno kod dr Talirevica.
sepkin mali :D
sarajlija120
Posts: 370
Joined: 13/07/2016 11:23

#43 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by sarajlija120 »

shape of despair wrote: 14/04/2020 00:05 Sjedim u vrazovoj,cekaonica-plucno puna,ljudi samo dolaze.
Ja sa upalom pluca,svi sa upalom, temp. Me drzi vec 10 dana, na stetoskopu sve cisto, na snimku oba plucna krila upala.
Obicni antibiotik nije pomogao, dobivam intravenozno, malo mi je bolje. Ukuci,mali ima istu upalu pluca, zena samo temperaturu 2-3 dana, ovaj stariji nista.
Masa ljudi je u januaru imala upalu, u cekaonici se prica da se nesto krije i/ili sto se ne govori da ima neka epidemija.
Nema ko nema upalu ili kasalj, nevjerovatno,januar svako koga znam barem kaslje,suho.
Ako nije bila korona,epidemija je definitivno harala.
Nemozete vjerovati koliko je mladih sa upalom bilo,kao prvi put u zivotu, otkud mi sad ovo.
Ja za 15 dana izgubio 5kg, evo jos ih vratio nisam, htio sam samo da se naspavam,od kaslja nisam mogao.
Upala bila virusna, dok tijelo nije odradilo svoje nije mi bolje bilo,malo nesto od lijekova.
Vrtic, ne da nije bilo pola djece,nije ih bilo 80%.
Znate li nekoga ko je bio bolestan u ovom periodu.
Desilo se i meni slično, samo što nisam odmah otišao doktoru. Tačnije, 8. Januara sam dobio temperaturu 37.5 pa onda 38.4, koja je rasla prema 39 stepeni. Samo što bih je oborio, vratila bi se. O kašlju koji mi nije dao spavati i bola u plućima dok sam kašljao (ponekad i dok sam disao) da i ne govorim. Tada još uvijek nije bilo korone u BiH, barem zvanično. Sjećam se, radio sam u jednoj firmi gdje nas je bilo ukupno dvadesetak. Od nas dvadeset, šesnaest je bilo na bolovanju. Ja lično bio sam bolestan sve do 22. Februara i precizno sam to zapamtio, jer nikad u životu nisam imao tako jaku prehladu. Pitao sam se o čemu se radi. Supruga i dijete su bili u drugom gradu igrom slučaja, jer je punica bila u bolnici i nisu bili tu dvadesetak dana. Oni su,također, bili bolesni, ali kako ispričaše, nešto slabije. Ne smijem sa sigurnošću tvrditi šta je to tačno bilo, ali bilo je jako čudno i dugo je trajalo.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#44 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by un1ted »

Evo gledam ove postove i skoro u avgustu, niko ne pise kako se testirao i ima antitijela koja se vezu za taj period decembar/januar/februar?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#45 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by karanana »

koliko sam citao negdje, nije bas dug zivot antitijela. oko 70-80 dana.
ne znam mogu li se detektovati da ih je nekad bilo i nakon ovih 70-80 dana, ali koliko sam skonto nakon ovoliko dana ponovo se mozes zaraziti kao sto si mogao i prvi put.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#46 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by laik1981 »

Ako antitijela traju do tri mjeseca, kako neki naucnici tvrde, onda seroloska testiranja nece otkriti puno kada je januar i februar u pitanju. Znam da je pola igraca Zelje fasovalo nesto i bilo bolesno kada su se vratili sa priprema iz antalije nekad pocetkom februara. Znam da je praksa u ekipnim sportovima da se sportsti vakcinisu svake godine protiv gripe. Institut Rudjer Boskovic je dokazao da je korona bila prisutna krajem januara. Po evropi dokazano da je bila prisutna i krajem prosle godine.. Sta je sve bilo mozemo samo nagadjati, ali sigurno je da ovo govno nije doslo ovdje u martu nego ranije..
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#47 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by karanana »

kad smo kod govana, valjda su neke drzave i gradovi testirali kanalizaciju iz kasne 2019 i januara 2020 i valjda su u kakici nasli koronu.
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#48 Re: Sta se desavalo u januaru 2020

Post by Tambure »

sve same teorije zavjere ... znas se da je 5. marta korona usla u BiH, znači 4. marta je niko nije imao.
Locked