Sta sa prijateljstvom nakon sexa?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

**nora**

Sta sa prijateljstvom nakon sexa?

Post by **nora** » 23/07/2006 17:58

Sta mislite da li je moguce da se nastavi prijateljstvo između dvije osobe koje su imale sexualnu vezu nakon sto se sex prekine?

Moj slucaj: nakon sto sam zavrsila dugogodisnju vezu u jednom od mojih prijatelja sam pronasla oslonac i jednog dana u toku terapijskog procesa kao dio te terapije desio se sex...kako nam se taj dio terapije svidio mi smo nastavili sa njegovim upraznjavanjem sve dok mog prijatelja nije pocela gristi savjest.
Jesam li spomenula da ima djevojku i imao je i tada?
Ja licno nemam problem s tim da se prijateljstvo nastavi ali cini mi se da druga strana i nije bas zainteresovana...
hmmm

visocicaguy

Post by visocicaguy » 23/07/2006 18:15

ma hej druzit cemo se ba, evo, nije problem :)

zezam se, nisam imao takvih slucajeva--- mozda se momak boji da ne moze biti kao prije :?

Beslija

Re: Sta sa prijateljstvom nakon sexa?

Post by Beslija » 23/07/2006 18:34

**nora** wrote:Sta mislite da li je moguce da se nastavi prijateljstvo između dvije osobe koje su imale sexualnu vezu nakon sto se sex prekine?

Moj slucaj: nakon sto sam zavrsila dugogodisnju vezu u jednom od mojih prijatelja sam pronasla oslonac i jednog dana u toku terapijskog procesa kao dio te terapije desio se sex...kako nam se taj dio terapije svidio mi smo nastavili sa njegovim upraznjavanjem sve dok mog prijatelja nije pocela gristi savjest.
Ja licno nemam problem s tim da se prijateljstvo nastavi ali cini mi se da druga strana i nije bas zainteresovana...
hmmm

Ja sam veoma dobar sto se tice "terapija" i "slusanja" ... pa javi se nekad....da ti i ja postanem "oslonac"............! :)

Efekt

Post by Efekt » 23/07/2006 18:47

**nora** wrote:Sta mislite da li je moguce da se nastavi prijateljstvo između dvije osobe koje su imale sexualnu vezu nakon sto se sex prekine?

hmmm

Uvijek sam govorio da lijekove treba izbjegavati.Ni aspirin nikad nisam popio.Takodje terapjiu nije zdravu prekidati , narocito ako djeluje. Ja takodje nesebicno pomazem .Takav sam po prirodi.

Tisina

Post by Tisina » 23/07/2006 19:13

da moguce je, ako je prijateljstvo zaista iskreno i ako pricate o svemu :)

[email protected]

Post by [email protected] » 23/07/2006 19:32

Pitas li se da te on mozda izbjegava zato sto se boji da ce izgubiti svoju djevojku zbog tvog prisustva u istom drustvu? :roll:
Ili se mozda vase prijateljstvo pretvorilo u nesto vise (gledajuci sa njegove strane)?

izblajhana

Post by izblajhana » 23/07/2006 20:13

Sad se sjetih jedne svoje prijateljice, koja se, za vrijeme svojih studentskih dana, vjecno zalila i nervirala zbog prijateljice svog dugogodisnjeg momka, kao provode puno vremena, uce zajedno...ja bih joj uvijek govorila.."ma daaj sta ti je, sto si paranoicna...pogledaj nju...vidi sebe...ma jooook, pa znas da te voli" :roll: :roll: :roll:
ne znam sto mi sad ovo pade na pamet :? :? :D

water

Post by water » 23/07/2006 20:37

hej Nora,
buduci da sam musko i kao takav znam dosta o tome kako muskarac misli i djeluje, mogu ti sa sigurnoscu potvrditi da vecina, vecina laufera cak i kada iskreno brinu o prijateljicama suprotnog spola, uvijek razmisljaju o, fantaziraju o, cak i navlace situaciju prema tom vrhuncu musko zenskog odnosa: sexu. Muski mozak je programiran ka tome, i to se ne moze promijeniti.

Prijateljstvo poslije sexa: nema razloga da se ne nastavi, akoje sve bilo cisto, niko nije prevaren, niko nije povrijedjen. Ako jeste, e to je vec druga prica.

**nora**

Post by **nora** » 23/07/2006 21:50

water wrote:hej Nora,
buduci da sam musko i kao takav znam dosta o tome kako muskarac misli i djeluje, mogu ti sa sigurnoscu potvrditi da vecina, vecina laufera cak i kada iskreno brinu o prijateljicama suprotnog spola, uvijek razmisljaju o, fantaziraju o, cak i navlace situaciju prema tom vrhuncu musko zenskog odnosa: sexu. Muski mozak je programiran ka tome, i to se ne moze promijeniti.

Prijateljstvo poslije sexa: nema razloga da se ne nastavi, akoje sve bilo cisto, niko nije prevaren, niko nije povrijedjen. Ako jeste, e to je vec druga prica.

Eh sad, to stavlja znak upitnika na sva musko-zenska prijateljstva. Ako je sex, kako ti tvrdis, osnovni cilj svakog muskarca u interakciji sa zenama onda musko-zensko prijateljstvo uopce nije moguce :?

Nedavno sam cula isto misljenje od jos jednog muskarca ali mislim da nisu svi isti...ili? :?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 23/07/2006 21:52

Nekako mi je bolji sex poslje prijateljstva...

water

Post by water » 23/07/2006 21:56

**nora** wrote:
water wrote:hej Nora,

Eh sad, to stavlja znak upitnika na sva musko-zenska prijateljstva. Ako je sex, kako ti tvrdis, osnovni cilj svakog muskarca u interakciji sa zenama onda musko-zensko prijateljstvo uopce nije moguce :?

Nedavno sam cula isto misljenje od jos jednog muskarca ali mislim da nisu svi isti...ili? :?

u pravu si nisu svi isti. Ti drugaciji se obicno zovu homosexualci :-D

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 23/07/2006 22:48

**nora** wrote:Ja licno nemam problem s tim da se prijateljstvo nastavi ali cini mi se da druga strana i nije bas zainteresovana...
hmmm

From time to time mu¹ki imaju taj blic s neba pa razmisle glavom umjesto prijateljem... Mo¾da èovjek skontao da kresanje sa dvije istovremeno ne vodi dugoroèno sretnoj buduænosti... Malo vjerovatno ali moguæe... Problem sa ¾enama je to da ako se sazna za dvije, neæe¹ kresnut vi¹e ni¹ta u naselju ako ne i u op¹tini, sve æe bje¾at od tebe, dok je kod ¾ena obratno... :P ... Al to ne znaèi da ga ne bacaju i dalje sjecajuæi se :D :D :D

Jel ovo "hmmm" kao "Jel me to vi¹e ne voli? :("

:D :D :D

amelie

Post by amelie » 23/07/2006 23:16

Nora, to prijateljstvo slobodno mozes prekriziti, barem onakvo kakvo je bilo u onom prvobitnom obliku: iskreno i otvoreno.
Ja imam slican problem vec godinama sa jednim mojim prijateljom. Bezbroj puta smo rekli ok, sad je dosta, vracamo se na one "prijateljske granice" da bi opet nakon nekog vremena "zaglavili"
:roll:
Trenutno smo na jednoj drugoj "terapiji" : ne vidjamo se nikako, ne da bi ponovo pokusali neku prijateljsku vezu, vec samo da dodjemo do onog nivoa, tj. da mozemo normalno ponasati u drustvu.

Bila sam veliki borac za musko-zenska prijateljstva, ali izgleda da ce mi na kraju ostati samo moji gay prijatelji.

ztluhcs

Post by ztluhcs » 23/07/2006 23:20

Kad malo bolje promotri¹, dosta njih je s prijateljima zaglavilo a one glavne pobornice mz prijateljstava.. :shock: :shock: :shock:

amelie

Post by amelie » 23/07/2006 23:28

Pa normalo, jer zene koje vjeruju u M-Z prijateljstva, se ponasaju normalno sa prijateljima. Vikendi, putovanja, dijeliti isti krevet kad se negdje zaglavi poslije derneke, provesti noci razgovarajuci o svemu i svacemu ... sve do jednom (pa drugi put, pa treci put... :D )

_BosanaC

Post by _BosanaC » 23/07/2006 23:33

amelie wrote:Pa normalo, jer zene koje vjeruju u M-Z prijateljstva, se ponasaju normalno sa prijateljima. Vikendi, putovanja, dijeliti isti krevet kad se negdje zaglavi poslije derneke, provesti noci razgovarajuci o svemu i svacemu ... sve do jednom (pa drugi put, pa treci put... :D )
[/b]

8-) 8-) 8-)

Pearl

Post by Pearl » 23/07/2006 23:41

nisam znala da "terapija sexom" spada u "normalno ponasanje" :D:D:D:D

to se vrlo lako rijesi iskrenim razgovorom u kojem osoba A kaze osobi B da najbolji prijatelj nije jednako fuck-budy :)

a ako se vec desilo... e pa brate, sta je ovo: da se jebe al da joj ne udje... :) o posljedicama djela se treba misliti prije pristajanja na tjesenje :) pogotovo ako je prijatelj zauzet.. ja licno njegovoj curi ne bih mogla pogledati u oci od stida... a ako te za to nije briga, onda se zapitaj malo o sebi, ako se krecete u istom drustvu:) on se vjerovatno pokajao pa te udaljava da ne bi dosao u situaciju da se pita da li ces nekad njegovoj curi lanuti na koji nacin ti je "pruzio rame za plakanje"

Eshek

Post by Eshek » 23/07/2006 23:58

muškarac i žena mogu biti prijatelji pod uslovom da su jedno drugome seksualno odbojni.

Pearl

Post by Pearl » 24/07/2006 00:03

posto smo definisali da su muskarci ti koji svako prijateljstvo sa zenskom osobom posmatraju kao "mozda nekad nesto i bude", onda se ova tvoja izjava odnosi samo na vas :)

imam par prijateljica koje njihovi najbolji prijatelji privlace, ali ne u tolikoj mjeri da bi rizikovale prijateljstvo radi "sta bi bilo kad bi bilo"... poslije jebanja nema kajanja.. :) a vecinom ni nastavka prijateljstva.. tuzno ali vecinom istinito jer uvijek jedno pati i zeli nesto vise :)

ztluhcs

Post by ztluhcs » 24/07/2006 08:16

Eshek wrote:mu¹karac i ¾ena mogu biti prijatelji pod uslovom da su jedno drugome seksualno odbojni.

Misli¹ kad se ¾enska ne sviða frajeru? Ona druga kombinacija je zanemariva kad prièamo o everyday prijateljstvima... :D :D :D

neupucena

Post by neupucena » 24/07/2006 08:45

hmmm

Nadam se da ste koristili zastitu i da ta jadnica od njegove djevojke na sljedecem papa testu nece naci mnostvo nepoznatih "prijatelja". Smajli bi da povraca

laradnaat

Post by laradnaat » 24/07/2006 08:46

moguće je nastaviti i prijateljstvo koje zadržava sex. svakako to zavisi od osoba i kakva pravila se postave.

neupucena

Post by neupucena » 24/07/2006 08:49

laradnaat wrote:moguće je nastaviti i prijateljstvo koje zadržava sex. svakako to zavisi od osoba i kakva pravila se postave.

Sta znaci ovo "koje zadrzava sex"?

laradnaat

Post by laradnaat » 24/07/2006 08:52

zadržava sex da ne pređe u nešto više, već da ostane čisto samo sex.

fizičko-fiziološko pražnjenje.

ztluhcs

Post by ztluhcs » 24/07/2006 09:08

laradnaat wrote:zadr¾ava sex da ne preðe u ne¹to vi¹e, veæ da ostane èisto samo sex.

fizièko-fiziolo¹ko pra¾njenje.

Reci ti svojoj frendici da ti slu¾i za pra¾njenje pa æe¹ vidjeti kakvu reakciju æe¹ dobiti ma koliko se dogovorili...

Post Reply