Šta sa ostalima?

Post Reply
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#101

Post by danas »

Shoshana wrote:Da ne citam sve redom, moral' se biti "isfrustrirani psihopata i mucak" da bi vam se pridruzilo?

Ja bih rado sa ostalima, da i ja jednom negdje pripadam :)

welcome :kiss:
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#102

Post by mr__bosnjak »

Jimmy_The_Saint wrote:
Pearl wrote:
_BosanaC wrote: A nije da ga ne biste voljeli 8-)

ma nije bolan tako... bosna je njihova... c c c .. ne slusas nikako...
rekao je nama daaaavno mr_bosnak.. bosna je bosnjacka, a bosnjaci su iliri koji primise islam.. i jos poneko ko se izjasni ko bosnjak :? :roll: :shock:

ostali nek idu u srbiju, hrvatsku i valjda u zemlju ostalih: Ostalijaniju...

evo trazim tu Ostalijaniju na karti vec mjesec dana i ne mogu da je nadjem.. znala sam ja da ce mi geografija nekad zatrebati :(

a evo vidim ideje da se Ostalijanija u stvari citav svijet != Bosna ... sto znaci da su ostali u stvari kozmopolite.. kao i kurdi, cigani...

sto nas imass.. maaaassaaaaallllaaaaaaa.... :D
Haj' ba, ne dramatizuj. Mr.B. je samo jedan pogubljeni blećak za tastaturom, a Boga mi moga mi Boga (što rek'o Poljak mr. Rakowski) ovđe su i "neostali" podobro pod "ugrozom"....

Uostalom, evo ti živi primjer, masa Ostalih je skupa s Bošnjacima preglasavala Hrvate ne bi li Komšo uš'o u precjedništvo.... Nije li to UGROZA? Jači tlači, jeb'ga.
Je l´ to opisujes sebe opet? :D :D

Da, Bosna je bosnjacka kao sto je i Srbija srpska i Hrvatska hrvatska, u cemu je problem? A naravno tu ima mjesta i za druge narode pa dva su jos zbog velicine konstitutivna zajedno sa Bosnjacima. U cemu je problem?

I jeste, Iliri smo vecinom, i da, primili smo Islam, ali si malo fulila, i prije toga smo bili Bosnjaci sa vlastitom zemljom, iliristvo je bilo ranije.

Oko cega se vi kacite :roll: Srbijanci zele naciju u Srbiji jer ih Srbi ugrozavaju, tako vase rezonovanje zvuci...
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#103

Post by danas »

mr__bosnjak wrote:[
Da, Bosna je bosnjacka kao sto je i Srbija srpska i Hrvatska hrvatska, u cemu je problem? A naravno tu ima mjesta i za druge narode pa dva su jos zbog velicine konstitutivna zajedno sa Bosnjacima. U cemu je problem?

I jeste, Iliri smo vecinom, i da, primili smo Islam, ali si malo fulila, i prije toga smo bili Bosnjaci sa vlastitom zemljom, iliristvo je bilo ranije.

Oko cega se vi kacite :roll: Srbijanci zele naciju u Srbiji jer ih Srbi ugrozavaju, tako vase rezonovanje zvuci...
problem je da mene nema u ta tri naroda. eto. ja tebi ne govorim sta da budes, ne zanima me. ne branim ti nista. budi ilir, bosnjak, svedjanin, sta god ti srcu volja. a de ziv bio, ostavi i ti nas na miru.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#104

Post by Shoshana »

danas wrote:
Shoshana wrote:Da ne citam sve redom, moral' se biti "isfrustrirani psihopata i mucak" da bi vam se pridruzilo?

Ja bih rado sa ostalima, da i ja jednom negdje pripadam :)

welcome :kiss:
Hvala :) :kiss: [/img]
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#105

Post by BECHO »

danas wrote:
BECHO wrote:Sta znaci ustvari biti 'ostali'? Jel to znaci da ste vi pravi a mi Bosnjaci krivi Bosanci? Ustvari, u cemu je razlika, ne kontam? :-)
*ebiga sad :D
pa vi ste nas definisali kao 'ostale', pa nam vi recite sta i kako... :-) :-) :-)
a ako vec kazes da i nema razlike, hajde da se malo djoramo. hajde da mi budemo konstutitivni a vi ne... :oops:
Cuj, mi vas definisali kao ostale! :-) Nemam nista protiv da se djoramo ali mozete vi bit' konstitutivni i bez djoranja. Dakle, sto jednostavno, kad moze komplikovano! :D Salu na stranu...nemam nista protiv, to sam rekao x puta - ja bi se prvi pisao nacionalno kao Bosanac, jer to i jesam. Ali previse supljirate poslije ovih izbora, to vam kazem onako iskreno, merhametli, bosnjacki. Umjesto da zahvalite Bosnjacima sto vam dadose precednika, vi nas u isto bure sa ostalima. Eno i onaj herojcina Bosancina, poceo meni o Bosanstvu a vjerovatno je igr'o klikera dok je skoro svaki Bosnjo, od TO-a, Patriotske Lige pa od Armije krvario za ovu Bosnu, da bi nas on i ostali mogli danas slati u Bosnjakistan. Nabijem vas sve od reda...metaforicki, bez ljutnje! :wink:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#106

Post by Pearl »

@mrbosnjak, izvadi konacno glavu iz dupeta i operi usi, otvori oci i upamti: SRBIJANCI KAO STANOVNICI SRBIJE POSTOJE KAO KATEGORIJA

BOSANCI I HERCEGOVCI KAO STANOVNICI BIH NE POSTOJE KAO KATEGORIJA!

ne kontam sta ti nije jasno.. jel to hoces da kazes da Svedi ne treba da budu konstitutivni u Svedskoj. hajd to probaj tamo reci, da vidimo kako ces se provesti...

ako se ne osjecas kao ostali, razguli sa teme... ti si jedan od konstitutivnih, na 1001 temu si nam rekao sta misls, stvarno nam ne treba da OPET slusamo isto...

hajmo sad u horu: kulin ban je bio bosnjak.. ko rek'o.. zeko rek'o.. nije zeko.. mr_bosnjak rek'o

:roll: :shock: obrni okreni, ne znam kako ti ne dosadi vise, i imas li sta pametnije raditi u zivotu nego samo o jednoj jedinoj stvari naklapati...
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#107

Post by Pearl »

@A

idem pojesti govno odmah, upalih se bespotrebno...

smijem s cokoladom zaliti, da lakse sADJe niz grlo? :-)

treba teme pisati na moobiteli ili automoto, on tamo nikad ne ide cini mi se :lol: :lol:
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#108

Post by BECHO »

mr__bosnjak wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:
Pearl wrote:
ma nije bolan tako... bosna je njihova... c c c .. ne slusas nikako...
rekao je nama daaaavno mr_bosnak.. bosna je bosnjacka, a bosnjaci su iliri koji primise islam.. i jos poneko ko se izjasni ko bosnjak :? :roll: :shock:

ostali nek idu u srbiju, hrvatsku i valjda u zemlju ostalih: Ostalijaniju...

evo trazim tu Ostalijaniju na karti vec mjesec dana i ne mogu da je nadjem.. znala sam ja da ce mi geografija nekad zatrebati :(

a evo vidim ideje da se Ostalijanija u stvari citav svijet != Bosna ... sto znaci da su ostali u stvari kozmopolite.. kao i kurdi, cigani...

sto nas imass.. maaaassaaaaallllaaaaaaa.... :D
Haj' ba, ne dramatizuj. Mr.B. je samo jedan pogubljeni blećak za tastaturom, a Boga mi moga mi Boga (što rek'o Poljak mr. Rakowski) ovđe su i "neostali" podobro pod "ugrozom"....

Uostalom, evo ti živi primjer, masa Ostalih je skupa s Bošnjacima preglasavala Hrvate ne bi li Komšo uš'o u precjedništvo.... Nije li to UGROZA? Jači tlači, jeb'ga.
Je l´ to opisujes sebe opet? :D :D

Da, Bosna je bosnjacka kao sto je i Srbija srpska i Hrvatska hrvatska, u cemu je problem? A naravno tu ima mjesta i za druge narode pa dva su jos zbog velicine konstitutivna zajedno sa Bosnjacima. U cemu je problem?

I jeste, Iliri smo vecinom, i da, primili smo Islam, ali si malo fulila, i prije toga smo bili Bosnjaci sa vlastitom zemljom, iliristvo je bilo ranije.

Oko cega se vi kacite :roll: Srbijanci zele naciju u Srbiji jer ih Srbi ugrozavaju, tako vase rezonovanje zvuci...
Dijete, de malo popusti, Radovana ti. Eno ti SerbianWC-a pa ga tamo elegantno ubacuj u solju. Cuj, on zna sta je ko bio, odakle je, cija je Bosna...pas mater skoli, koja te uci tim glupostima!
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#109

Post by Shoshana »

A wrote:
Pearl wrote:@A

idem pojesti govno odmah, upalih se bespotrebno...

smijem s cokoladom zaliti, da lakse sADJe niz grlo? :-)

treba teme pisati na moobiteli ili automoto, on tamo nikad ne ide cini mi se :lol: :lol:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 649#926649 8-)
Pssssst ...
:lol: :lol: :thumbup: :lol:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#110

Post by danas »

BECHO wrote:Dijete, de malo popusti, Radovana ti. Eno ti SerbianWC-a pa ga tamo elegantno ubacuj u solju. Cuj, on zna sta je ko bio, odakle je, cija je Bosna...pas mater skoli, koja te uci tim glupostima!
sto ti je sveCko obrazovanje... :oops: :D :D :D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#111

Post by mr__bosnjak »

Pearl wrote:@mrbosnjak, izvadi konacno glavu iz dupeta i operi usi, otvori oci i upamti: SRBIJANCI KAO STANOVNICI SRBIJE POSTOJE KAO KATEGORIJA

BOSANCI I HERCEGOVCI KAO STANOVNICI BIH NE POSTOJE KAO KATEGORIJA!

ne kontam sta ti nije jasno.. jel to hoces da kazes da Svedi ne treba da budu konstitutivni u Svedskoj. hajd to probaj tamo reci, da vidimo kako ces se provesti...

ako se ne osjecas kao ostali, razguli sa teme... ti si jedan od konstitutivnih, na 1001 temu si nam rekao sta misls, stvarno nam ne treba da OPET slusamo isto...

hajmo sad u horu: kulin ban je bio bosnjak.. ko rek'o.. zeko rek'o.. nije zeko.. mr_bosnjak rek'o

:roll: :shock: obrni okreni, ne znam kako ti ne dosadi vise, i imas li sta pametnije raditi u zivotu nego samo o jednoj jedinoj stvari naklapati...
Dokle god ti siris tvoje stavove i ja cu svoje :D

Dakle, ja moram reagirati jer vi zelite uvesti naciju "Bosanac" i s time skinut Bosnjake kao autohtone i drzavno-tvorne gradjane BiH i onda vjerovatno im unistit etnicku pripadnost i onda dzaba sva borba sa nacionalno priznanje. Dok ste bili "Muslimani" niste letili Titu o kako ste "ugrozeni" a sad vam Bosnjastvo smeta, razgulite vise!

Da razjasnimo:

Srbija = drzava

Srbijanci = Stanovnici Srbije bez obzira na etnicitet

Srbi = Autohtoni i drzavnotvorni narod drzave, etnicki identitet drzave.

Bosna i Hercegovina = Drzava

Bosanci i Hercegovci = Stanovnici Bosne i Hercegovine bez obzira na etnicitet.

Bosnjaci = Autohtoni i drzavnotvorni narod drzave, etnicki identitet drzave.

Bosanski Srbi i Bosanski Hrvati = Konstitutivni narodi u drzavi zajedno sa Bosnjacima, etnickim Bosancima.

Eto! Kome nije jasno govno pojeo ko´sto @A rece.
Ali ne, vi zelite da "Bosanac" bude etnicitet, sta ce onda bit oni sto su npr. Srbi i HRvati u BiH? Bosnjo iz Beograda je Srbijanac a sta ce Srbin u Sarajevu bit? Nije vise Bosanac jer ste vi uzeli eksluzivno pravo na to. Sta cu ja onda kao Bosnjak biti? Vise nisam Bosanac? Hajde na kraju cu valjda s Reisom morat u Tursku je l´? I jos imate obraza govorit da su Bosnjaci, Srbi i Hrvati dijelili Bosnu a onoliki Bosnjaci krv za nju lili a ne za neki vas "Bosnjakistan". Mozda da i Srbiju proglasimo "Srbistanom" jer eto ovako ne pripada Srbima nego Srbijancima.
Kako vama vise ne dosadi... :roll:

P.S. Ovo ja naklapam na compu, inace se bavim drugim stvarima 8-)
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#112

Post by mr__bosnjak »

BECHO wrote:
mr__bosnjak wrote:
Jimmy_The_Saint wrote: Haj' ba, ne dramatizuj. Mr.B. je samo jedan pogubljeni blećak za tastaturom, a Boga mi moga mi Boga (što rek'o Poljak mr. Rakowski) ovđe su i "neostali" podobro pod "ugrozom"....

Uostalom, evo ti živi primjer, masa Ostalih je skupa s Bošnjacima preglasavala Hrvate ne bi li Komšo uš'o u precjedništvo.... Nije li to UGROZA? Jači tlači, jeb'ga.
Je l´ to opisujes sebe opet? :D :D

Da, Bosna je bosnjacka kao sto je i Srbija srpska i Hrvatska hrvatska, u cemu je problem? A naravno tu ima mjesta i za druge narode pa dva su jos zbog velicine konstitutivna zajedno sa Bosnjacima. U cemu je problem?

I jeste, Iliri smo vecinom, i da, primili smo Islam, ali si malo fulila, i prije toga smo bili Bosnjaci sa vlastitom zemljom, iliristvo je bilo ranije.

Oko cega se vi kacite :roll: Srbijanci zele naciju u Srbiji jer ih Srbi ugrozavaju, tako vase rezonovanje zvuci...
Dijete, de malo popusti, Radovana ti. Eno ti SerbianWC-a pa ga tamo elegantno ubacuj u solju. Cuj, on zna sta je ko bio, odakle je, cija je Bosna...pas mater skoli, koja te uci tim glupostima!
Ko te sta pit´o?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#113

Post by danas »

mr__bosnjak wrote:Dokle god ti siris tvoje stavove i ja cu svoje :D

Dakle, ja moram reagirati jer vi zelite uvesti naciju "Bosanac" i s time skinut Bosnjake kao autohtone i drzavno-tvorne gradjane BiH i onda vjerovatno im unistit etnicku pripadnost i onda dzaba sva borba sa nacionalno priznanje. Dok ste bili "Muslimani" niste letili Titu o kako ste "ugrozeni" a sad vam Bosnjastvo smeta, razgulite vise!
haj ne drobi sviju ti :D
ako je tako lijepo biti 'ostali' i gledati 'konstutitivne' kako ti kroje kapu, kao sto ti nas ubjedjujes da nije problem sa nasim trenutnim statusom, zasto ne uzmes taj status za sebe? nego sikces ko guja na samu pomisao da ti neko hoce ukinut konsitutivnost i autohtonost -- a prvi si poletio da to nekome drugom oduzmes. hocu i ja da sam autohtona i konstutitivna, bas kao sto hoces i ti. sta ti to smeta? cime moje bosanstvo ugrozava tvoje bosnjastvo? de mi objasni?

kao sto rekoh -- mene srbi, hrvati, i bosnjaci ne zanimaju ni najmanje. budite sta hocete, budite konstutitivni... ja samo hocu i cetvrtu naciju koja je moja. i koja je konstutitivna i koja se nesto pita. gotovo.

a sad razguli sviju ti :D


PS @BECHO:
ovo kod mene makar nije posljedica izbora, ja se za ove principe zalazem odavno. :wink:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#114

Post by Pearl »

@danas, ho's na porciju govana? :lol:

do sad nismo pokusali ignore, mozda to upali... dzaba se prepirati... ko tele u sarena vrata, sta god mu kazes, on svoje tjera, cak i ako ga ne pitas...

nego, koliko su jabuke u uzbekistanu? cujem pala cijena pravo radi S.Koreje...
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#115

Post by BECHO »

Mr_Bosnjak, Meldina, Amina, Love itd., ti bi mogo u isti tim sa aketom pardon muzaferom, solarisom, magnificom. Neznam, kako vam samo ne dosadi! :D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#116

Post by mr__bosnjak »

danas wrote:
mr__bosnjak wrote:Dokle god ti siris tvoje stavove i ja cu svoje :D

Dakle, ja moram reagirati jer vi zelite uvesti naciju "Bosanac" i s time skinut Bosnjake kao autohtone i drzavno-tvorne gradjane BiH i onda vjerovatno im unistit etnicku pripadnost i onda dzaba sva borba sa nacionalno priznanje. Dok ste bili "Muslimani" niste letili Titu o kako ste "ugrozeni" a sad vam Bosnjastvo smeta, razgulite vise!
haj ne drobi sviju ti :D
ako je tako lijepo biti 'ostali' i gledati 'konstutitivne' kako ti kroje kapu, kao sto ti nas ubjedjujes da nije problem sa nasim trenutnim statusom, zasto ne uzmes taj status za sebe? nego sikces ko guja na samu pomisao da ti neko hoce ukinut konsitutivnost i autohtonost -- a prvi si poletio da to nekome drugom oduzmes. hocu i ja da sam autohtona i konstutitivna, bas kao sto hoces i ti. sta ti to smeta? cime moje bosanstvo ugrozava tvoje bosnjastvo? de mi objasni?
Gdje i kada sam ja nekome ukidao konstitutivnost? Pa ja ne mogu ni saobracajni zakon uvest a kamoli ukidat konstitutivnost. Moja moc dopire do ko ce ugrat bilijara u lokalnom klubu :D mada je to bilo ljetos, sad mi oduzeli autoritet :D Jedino ako si htjela da igras a ja te posl´o na stoni tenis :D ima mogucnost da sam te negdje ogranicavao.

A tvoje pitanje, ja sam BOSANAC! Okej? Rodjen sam u BOSNI. Zivio sam do rata pa i u njemu jedno vrijeme u BOSNI. I danas sam gradjanin BOSNE(i HERGEVOVINE da se neko ne uvrijedi). ALi bas zato ja sam etnicki BOsanac, dakle BOSNJAK! A BOSANAC po drzavljanstvu i tome sto sam iz te drzave cijem i narodu pripadam! Ako ti proglasis BOSANAC za etnicki identitet, i nesto odvojeno od BOSNJAK(sto to nije), sta je onda BOSNJAK? Srbin i Hrvat poticu iz Srbije odnosno Hrvatske odakle potice Bosnjak? Kud cu ja onda? Moram li se odrec Bosnjastva da bi nesto bio? Zasto odvajat Bosnjastvo od Bosanstva kad je to kao odvajat Srpstvo od Srbijanstva??

I jedno pitanje ako moze?
U onom sistemu, sta si bila, etnicki? Kako si se 91´ izjasnila?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#117

Post by danas »

dajte mi zileta da se nagutam.... :-) :-) :-) :-)
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#118

Post by Odisej »

:?
hebi ga , u šta se ovo pretvori..
Ne možeš čestito ni započeti dijalog o nekoj temi a da se neki na zapale..
mr _bošnjak i vecho ...popustite malo , majke vam!
I da znate , ja sam BOSANAC , a nisam ni Srbin , ni Bošnjak , ni Hrvat ...
i molim vas , što vam to smeta.
Živi i zdravi bili!
:)
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#119

Post by mr__bosnjak »

Pearl wrote:@danas, ho's na porciju govana? :lol:

do sad nismo pokusali ignore, mozda to upali... dzaba se prepirati... ko tele u sarena vrata, sta god mu kazes, on svoje tjera, cak i ako ga ne pitas...

nego, koliko su jabuke u uzbekistanu? cujem pala cijena pravo radi S.Koreje...
Kad nemas argumenata mozes ignore, ja samo raspravljam, ali te svaki put dotucem

@Becho

Od svih tih likova znam samo za Love, i on je davno otisao. Nego sta je sad tebi? Ti se izgleda uvijek moras meni protivit? Sta ti je vise?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#120

Post by mr__bosnjak »

danas wrote:dajte mi zileta da se nagutam.... :-) :-) :-) :-)
Hajde odgovori. Neces valjda sad k´o gubitnik pobjec?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#121

Post by mr__bosnjak »

Odisej wrote::?
hebi ga , u šta se ovo pretvori..
Ne možeš čestito ni započeti dijalog o nekoj temi a da se neki na zapale..
mr _bošnjak i vecho ...popustite malo , majke vam!
I da znate , ja sam BOSANAC , a nisam ni Srbin , ni Bošnjak , ni Hrvat ...
i molim vas , što vam to smeta.
Živi i zdravi bili!
:)
Izvini, tebi sam zadnjem od sviju htio kvarit temu, ali vec sam objasnio "zasto mi smeta".
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#122

Post by danas »

mr__bosnjak wrote:
danas wrote:dajte mi zileta da se nagutam.... :-) :-) :-) :-)
Hajde odgovori. Neces valjda sad k´o gubitnik pobjec?
idem stavit jos jedan savjet na onu temu :D 'pametniji popusta'... :-) :-) :-)
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#123

Post by Pearl »

mr_bosnjak, kao i svako malo dijete popustanje starijih vidi kao svoju "pobjedu"..

dok god si ti sretan i mislis da si u pravu i mi smo... ne moze se raspravljati s nekim ko vodi monolog.. osnovne postavke logike i zdravog razuma...

nego, gdje stadosmo dok nam mr_bosnjak (po ko zna koji put do sad) nije uzurpirao temu i okrenuo je na medjusobno pljuvanje, do svoje konacne umisljenje pobjede?
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#124

Post by vatra i voda »

mr__bosnjak wrote:
danas wrote:
mr__bosnjak wrote:Dokle god ti siris tvoje stavove i ja cu svoje :D

Dakle, ja moram reagirati jer vi zelite uvesti naciju "Bosanac" i s time skinut Bosnjake kao autohtone i drzavno-tvorne gradjane BiH i onda vjerovatno im unistit etnicku pripadnost i onda dzaba sva borba sa nacionalno priznanje. Dok ste bili "Muslimani" niste letili Titu o kako ste "ugrozeni" a sad vam Bosnjastvo smeta, razgulite vise!
haj ne drobi sviju ti :D
ako je tako lijepo biti 'ostali' i gledati 'konstutitivne' kako ti kroje kapu, kao sto ti nas ubjedjujes da nije problem sa nasim trenutnim statusom, zasto ne uzmes taj status za sebe? nego sikces ko guja na samu pomisao da ti neko hoce ukinut konsitutivnost i autohtonost -- a prvi si poletio da to nekome drugom oduzmes. hocu i ja da sam autohtona i konstutitivna, bas kao sto hoces i ti. sta ti to smeta? cime moje bosanstvo ugrozava tvoje bosnjastvo? de mi objasni?
Gdje i kada sam ja nekome ukidao konstitutivnost? Pa ja ne mogu ni saobracajni zakon uvest a kamoli ukidat konstitutivnost. Moja moc dopire do ko ce ugrat bilijara u lokalnom klubu :D mada je to bilo ljetos, sad mi oduzeli autoritet :D Jedino ako si htjela da igras a ja te posl´o na stoni tenis :D ima mogucnost da sam te negdje ogranicavao.

A tvoje pitanje, ja sam BOSANAC! Okej? Rodjen sam u BOSNI. Zivio sam do rata pa i u njemu jedno vrijeme u BOSNI. I danas sam gradjanin BOSNE(i HERGEVOVINE da se neko ne uvrijedi). ALi bas zato ja sam etnicki BOsanac, dakle BOSNJAK! A BOSANAC po drzavljanstvu i tome sto sam iz te drzave cijem i narodu pripadam! Ako ti proglasis BOSANAC za etnicki identitet, i nesto odvojeno od BOSNJAK(sto to nije), sta je onda BOSNJAK? Srbin i Hrvat poticu iz Srbije odnosno Hrvatske odakle potice Bosnjak? Kud cu ja onda? Moram li se odrec Bosnjastva da bi nesto bio? Zasto odvajat Bosnjastvo od Bosanstva kad je to kao odvajat Srpstvo od Srbijanstva??

I jedno pitanje ako moze?
U onom sistemu, sta si bila, etnicki? Kako si se 91´ izjasnila?
Stvarno , ovo je fakat dobro pitanje ! Samo mislim da je poips bio 90 -te .Ja sam se nacionalono izjasnio kao Musliman sa velikim M.To mi je bilo ok , navikao sam se na to .I dan danas to cesto koristim , mada nisam vjernik kada mi neko kaze Mulimani u BiH , ili kad je bio rat pa Muslimani...meni to upoce ne smeta ....imali smo to ime i sta ...Uvijek sa bio i osjecao se Bosancem u isto vrijeme .Samo nije bilo kolone u papirima gdje se to moze upisati .Zanci neko nas je handrio.Danas opet nema rubrike gdje mogu napisati Bosanac po nacionalonosti , znaci opet me neko handri.Danas ja kazem Bosnjak.Tako odredjeno , kao i ono Musliman.Ali ja opet i opet ostajem Bosanac.To mi niko ne moze ukinuti i zabranati.Bosanc je izgleda postojano , neporolazno , nesto sto traje i trajace nesto sto je bilo i bice a ova druga imena su cini mi se prolazna ona su produkt vremena , trenutka i politicke volje ..........U svakom slucaju Zivjela nasa Bosna .
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#125

Post by zzzzz »

Ostali su valjda nacionalne manjine, kao i svugdje u svijetu. Nacionalne manjine treba da imaju sva gradjanska prava a da bi se to ostvarilo treba nam bolji ustav
Post Reply