Šta sa ostalima?

Post Reply
dripac
Posts: 374
Joined: 05/10/2005 09:22

#1 Šta sa ostalima?

Post by dripac »

Mislite li da svima onima koji se ne osjećaju kao pripadnici srpskog, bosnjackog i hrvatskog naroda, treba dati ista prava kao i pripadnicima konstitutivnih naroda. Pitam u kontekstu trenutnog problema sa izborom Komišića na mjesto člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda. Gdje je naš član predsjedništva. Mislim da ostalih u BiH ima puno više nego što se misli. Također sam mišljenja da ostali mogu biti jedan snažan integracioni faktor BiH, kao i faktor pomirenja naroda na prostoru BiH. Mišljenja sam da smo mi ostali ustvari najugroženiji u BiH.
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#2 Re: Šta sa ostalima?

Post by Odisej »

dripac wrote:Mislite li da svima onima koji se ne osjećaju kao pripadnici srpskog, bosnjackog i hrvatskog naroda, treba dati ista prava kao i pripadnicima konstitutivnih naroda. Pitam u kontekstu trenutnog problema sa izborom Komišića na mjesto člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda. Gdje je naš član predsjedništva. Mislim da ostalih u BiH ima puno više nego što se misli. Također sam mišljenja da ostali mogu biti jedan snažan integracioni faktor BiH, kao i faktor pomirenja naroda na prostoru BiH. Mišljenja sam da smo mi ostali ustvari najugroženiji u BiH.
:? :)
Eh, moj Dripac , "ostali" su građani i građanke BiH koji , u ovako nakaradno postavljenoj BiH , u državi koja to još nije u punom kapacitetu, u zemlji u kojoj je za najveći broj njenih stanovnika vrhovna vrijednost nacionalno pitanje a ne hljeb , a najveći autoriteti vođa stranke i vjerski vođa , u državi u kojoj i samo postojanje kategorije ostalih " miriše " na najžešći oblik segregacije , teško da imaju ikakve šanse da žive a da ne budu poamtrani kao bića koja ne pripadaju ovom miljeu.Na toliko / s pravom / pominjanom bosanskom ćilimu mi smo šara koja na tom ćilimu nema mjesta ...
Mene se što se tiče , kao Bosancu koga su strpali u ostale , ova zemlja nikada neće biti ni zehru božiju demokratska , sve dok u njenom nedemokratskom ustavu nema građana kao kategorije..
I evo prijedloga : Hajmo se mi " ostali" okupiti i početi se žestoko zalagati, da ne kažem boriti , za svoju poziciju.. Prije nego nam , kao ostalima , nakače trake oko rukava ...
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#3 Re: Šta sa ostalima?

Post by Dezze »

dripac wrote:Mislite li da svima onima koji se ne osjećaju kao pripadnici srpskog, bosnjackog i hrvatskog naroda, treba dati ista prava kao i pripadnicima konstitutivnih naroda.
Apsolutno da! Necu sam sebe lisiti prava na konstitutivnost. :D
dripac wrote: Mislim da ostalih u BiH ima puno više nego što se misli. Također sam mišljenja da ostali mogu biti jedan snažan integracioni faktor BiH, kao i faktor pomirenja naroda na prostoru BiH. Mišljenja sam da smo mi ostali ustvari najugroženiji u BiH.

Slazem se 100% (sta ovaj Hare radi....poceo je sa uticajem na jezik, a zavrsice valjda sa ukidanjem RS-a :P ) sa svim sto si rekao.

A za Zeljka Komsica mislim da je nas predsjednik, predsjednik Ostalih. Iskreno, mislim da i on sebe ubraja u Ostale. Samo sto to javno nije rekao.
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#4

Post by ztluhcs »

A Boga ti, koji ste vi ostali? :D:D:D

Ne treba ostalim dati prava koja imaju ovi navedeni sada, veæ ih skinuti navedenim i izjednaèiti sa ostalim praveæi normalnu graðansku dr¾avu.

Zamisli da jo¹ ima¹ situacije ovo mjesto je rezervisano za Jevreje - sorry. Hej ovdje bi najbolje pasao Slovenac. Ipak mislim jedan neodreðeni bi bilo bolje... :lol: :lol: :lol: Sorry ali mi Romi blokirano promjenu - nacionalni interes... Ko vas za¹to, staviæemo Bosanca...

Dok mi ne budemo u toj fazi da mo¾emo reæi ovaj graðanin Bosne i Hercegovine ima ta i ta prava i najbolji je za tu i tu poziciju - mi nismo nigdje...

Fantaziram, I know...
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#5

Post by Dezze »

Ostali su oni koji nisu Bosnjaci, Srbi ili Hrvati. Jal' skinuli prava ovima, jal' dali prava nama OSTALIM, meni je svejedno. Samo da smo jednako. Barem na papiru. I to je pocetak. :D

Muka mi je od ugrozenosti ovih gore pomenutih naroda..... Ostale niko ni ne spominje, mozes misliti koliko smo tek mi ugrozeni. :(
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#6

Post by ztluhcs »

Dezze wrote:Ostale niko ni ne spominje, mozes misliti koliko smo tek mi ugrozeni. :(
Oni kojih nema nisu problem... :lol: :lol: :lol:
dripac
Posts: 374
Joined: 05/10/2005 09:22

#7 Re: Šta sa ostalima?

Post by dripac »

Odisej wrote: I evo prijedloga : Hajmo se mi " ostali" okupiti i početi se žestoko zalagati, da ne kažem boriti , za svoju poziciju.. Prije nego nam , kao ostalima , nakače trake oko rukava ...
Iz tog razloga sam i pokrenuo ovu temu, mislim da je vrijeme da se čuje i naš glas. Siguran sam da nas u BiH ima barem 20%, što u Federaciji, što u RS-u. Mislim da se preko toga nebi trebalo samo tako prelaziti.
Dezze wrote: A za Zeljka Komsica mislim da je nas predsjednik, predsjednik Ostalih. Iskreno, mislim da i on sebe ubraja u Ostale. Samo sto to javno nije rekao.
U Željku i njegovo opredjeljenje ni najmanje nesumnjam. Čvrsto sam ubjeđen da će svima pokazati na koji način treba da radi član predsjedništva BiH, i kako se vodi briga o svakom građaninu BiH, bez obzira gdje živi i kako se izjašnjava.
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#8

Post by Odisej »

ztluhcs wrote:A Boga ti, koji ste vi ostali? :D:D:D

Ne treba ostalim dati prava koja imaju ovi navedeni sada, već ih skinuti navedenim i izjednačiti sa ostalim praveći normalnu građansku državu.

Zamisli da još imaš situacije ovo mjesto je rezervisano za Jevreje - sorry. Hej ovdje bi najbolje pasao Slovenac. Ipak mislim jedan neodređeni bi bilo bolje... :lol: :lol: :lol: Sorry ali mi Romi blokirano promjenu - nacionalni interes... Ko vas zašto, stavićemo Bosanca...

Dok mi ne budemo u toj fazi da možemo reći ovaj građanin Bosne i Hercegovine ima ta i ta prava i najbolji je za tu i tu poziciju - mi nismo nigdje...

Fantaziram, I know...
Tačno , a posebno ovaj dio tvog teksta koji sam boldirao... Zemljica BiH biće normalna kada na cijelom njenom području svako bude ravnopravan u svemu...A to znači da i u Ustavu budu građani i građanke... ja neću da budem " ostali 2 . Ja hoću da budem GRAĐANIN moje zemlje , moje BiH
Eto , oko toga bih volio da se okupimo , barem mi kojima je biti građanin -građanka BiH važnije od toga hoće li biti ili ne BLENTITETA , kojima je važnije hoćemo li biti bez viza i imati mogućnost da nas ne mrze naša djeca zato što odrastaju u Nedođiji , kojima će biti...
Ja NEĆU I NE PRIHVTAM DA BUDEM " OSTALI "
JA , GRAĐANIN BOSNE I HERCEGOVINE , ma kako to u ovom trenutku jeste nemoguće , ma kako to zvučalo iluzorno , ma kako to i koliko smetalo " torovima" i ovčicama , ma kako to smetalo " vođama" koji su izjahali sa stranica Domanićevih priča " Mrtvo more 2 i " Vođa "
vsk
Posts: 43
Joined: 11/01/2005 08:54

#9

Post by vsk »

Ostali su uglavnom otisli u dijasporu :D
"sretan im put" ,
"i bolje je ,svejedno ne znamo za koga ce-glasti",
"samo nam oduzimaju polozaje"
"malo ih je-nisu jedinstveni"
"bolje da ih nas predstavlja"
REKOSE
i tako nesta Ostalih :-D
Sada su na redu Hrvati
pa onda, ko zna, ako zahladi mozda naidje ledolomac i ......
sve precvika na (unesi broj po zelji)

:-D :) :-) :roll: :o :shock: 8) :-x 8-) :P
sve je to u interesu narodaaaaaaaaaaaa :zzzz:
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#10

Post by silence_is_sexy »

ostali su zaostali....
a ovi preostali su stali.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#11

Post by mala-i »

silence_is_sexy wrote:ostali su zaostali....
a ovi preostali su stali.
ostali nisu neki drugi postali,
oni su na sax-u postali(pazi akcenat) :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#12

Post by danas »

ztluhcs wrote:A Boga ti, koji ste vi ostali? :D:D:D

Ne treba ostalim dati prava koja imaju ovi navedeni sada, već ih skinuti navedenim i izjednačiti sa ostalim praveći normalnu građansku državu.

Zamisli da još imaš situacije ovo mjesto je rezervisano za Jevreje - sorry. Hej ovdje bi najbolje pasao Slovenac. Ipak mislim jedan neodređeni bi bilo bolje... :lol: :lol: :lol: Sorry ali mi Romi blokirano promjenu - nacionalni interes... Ko vas zašto, stavićemo Bosanca...

Dok mi ne budemo u toj fazi da možemo reći ovaj građanin Bosne i Hercegovine ima ta i ta prava i najbolji je za tu i tu poziciju - mi nismo nigdje...

Fantaziram, I know...
posto bosna nije gradjanska drzava, niti ce to u nekoj doglednoj buducnosti postati, jedini izlaz koji ja vidim za sebe (ne-bosanjakinju, ne-srpkinju, i ne-hrvaticu) je da trazim jednaka 'konstutitivna prava' za sebe i svoju grupu. neminovno, to ce dovesti da svaka 'nacionalnost' ili 'narodnost' sa vise od dva covjeka u bosni trazi svoja prava na ovaj nacin.

a zasto i ne bi? ako mogu srbi, hrvati, i bosnjaci biti 'zasticeni' kao covjecije ribice na ustrb gradjanskog principa, zasto italijani i ukrajinci i jevreji ne bi imali garantovano svojih 2% vlasti? uskoro ce u BiH kineza biti vise nego hrvata -- zasto njima ne dati 10% 'konstutitivne' reprezentacije u vlasti? zasto ne? kad je bal, nek je maskenbal, pa ako vec parcamo daj da rasparcamo sve do zadnjeg krvnog zrnca i do zadnjeg konstutitivnog promila. eto.
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#13 Re: Šta sa ostalima?

Post by Dezze »

dripac wrote:
Odisej wrote: I evo prijedloga : Hajmo se mi " ostali" okupiti i početi se žestoko zalagati, da ne kažem boriti , za svoju poziciju.. Prije nego nam , kao ostalima , nakače trake oko rukava ...
Iz tog razloga sam i pokrenuo ovu temu, mislim da je vrijeme da se čuje i naš glas. Siguran sam da nas u BiH ima barem 20%, što u Federaciji, što u RS-u. Mislim da se preko toga nebi trebalo samo tako prelaziti.
Dezze wrote: A za Zeljka Komsica mislim da je nas predsjednik, predsjednik Ostalih. Iskreno, mislim da i on sebe ubraja u Ostale. Samo sto to javno nije rekao.
U Željku i njegovo opredjeljenje ni najmanje nesumnjam. Čvrsto sam ubjeđen da će svima pokazati na koji način treba da radi član predsjedništva BiH, i kako se vodi briga o svakom građaninu BiH, bez obzira gdje živi i kako se izjašnjava.
Ima nas vise od Hrvata :lol:
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#14

Post by Dezze »

danas wrote:
ztluhcs wrote:A Boga ti, koji ste vi ostali? :D:D:D

Ne treba ostalim dati prava koja imaju ovi navedeni sada, već ih skinuti navedenim i izjednačiti sa ostalim praveći normalnu građansku državu.

Zamisli da još imaš situacije ovo mjesto je rezervisano za Jevreje - sorry. Hej ovdje bi najbolje pasao Slovenac. Ipak mislim jedan neodređeni bi bilo bolje... :lol: :lol: :lol: Sorry ali mi Romi blokirano promjenu - nacionalni interes... Ko vas zašto, stavićemo Bosanca...

Dok mi ne budemo u toj fazi da možemo reći ovaj građanin Bosne i Hercegovine ima ta i ta prava i najbolji je za tu i tu poziciju - mi nismo nigdje...

Fantaziram, I know...
posto bosna nije gradjanska drzava, niti ce to u nekoj doglednoj buducnosti postati, jedini izlaz koji ja vidim za sebe (ne-bosanjakinju, ne-srpkinju, i ne-hrvaticu) je da trazim jednaka 'konstutitivna prava' za sebe i svoju grupu. neminovno, to ce dovesti da svaka 'nacionalnost' ili 'narodnost' sa vise od dva covjeka u bosni trazi svoja prava na ovaj nacin.

a zasto i ne bi? ako mogu srbi, hrvati, i bosnjaci biti 'zasticeni' kao covjecije ribice na ustrb gradjanskog principa, zasto italijani i ukrajinci i jevreji ne bi imali garantovano svojih 2% vlasti? uskoro ce u BiH kineza biti vise nego hrvata -- zasto njima ne dati 10% 'konstutitivne' reprezentacije u vlasti? zasto ne? kad je bal, nek je maskenbal, pa ako vec parcamo daj da rasparcamo sve do zadnjeg krvnog zrnca i do zadnjeg konstutitivnog promila. eto.
Uvijek sam to govorio i govoricu - Kinezi ce postati cetvrti konstitutivni narod u BiH :bih:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#15 Re: Šta sa ostalima?

Post by danas »

Dezze wrote: Ima nas vise od Hrvata :lol:
u to sam sigurna... :D a mislim i da smo vise ugrozeni... :oops:
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#16 Re: Šta sa ostalima?

Post by spongebob »

danas wrote:
Dezze wrote: Ima nas vise od Hrvata :lol:
u to sam sigurna... :D a mislim i da smo vise ugrozeni... :oops:

eeeeee...afro-ameri se ne izborise za prava sazalijevajuci se na sebe u kastanjskom drustvu gdje su donji...zene se ne izborise za prava sjedeci po kafama i peglajuci kosulje...pederi se ne izborise za prava guzeci se na svakom koraku...mislim da je primjera dosta :D
pojedinacnim verbalnim protestima a pogotovo sutnjom ne postize se ama bas nista...
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#17 Re: ©ta sa ostalima?

Post by ztluhcs »

spongebob wrote: pederi se ne izborise za prava guzeci se na svakom koraku...mislim da je primjera dosta :D
pojedinacnim verbalnim protestima a pogotovo sutnjom ne postize se ama bas nista...
©ta predla¾e¹? Da se grupno zguze odgovorni? :lol: :lol: :lol:
Last edited by ztluhcs on 08/10/2006 09:23, edited 1 time in total.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#18

Post by taxi_driver »

a sta sa ostalim?saljite ih u dijasporu.evo i sam sam u dijaspori
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#19 Re: Šta sa ostalima?

Post by Dezze »

danas wrote:
Dezze wrote: Ima nas vise od Hrvata :lol:
u to sam sigurna... :D a mislim i da smo vise ugrozeni... :oops:
Zato sad imamo svog predjsednika u predsjednistvu. Nije fer prema Hrvatima, ali sta cu im ja. Mi (gradjani!) smo istinski ugrozeni. Ostalo je sve sranje kroz gusto granje!
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#20 Re: Šta sa ostalima?

Post by Dezze »

ztluhcs wrote:
spongebob wrote: pederi se ne izborise za prava guzeci se na svakom koraku...mislim da je primjera dosta :D
pojedinacnim verbalnim protestima a pogotovo sutnjom ne postize se ama bas nista...
Šta predlažeš? Da se grupno zguze odgovorni? :lol: :lol: :lol:
Mislim da nas guze vec godinama. A skontali smo da to nije dobra opcija :D Valjda.....
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#21

Post by njonjica »

Hm...nije ti ova losa, pokretacu teme, nimalo bas...mozda cak i u pravo vrijeme....
Uskoro ce se raditi i novi Ustav....ovaj koji sada imamo nis ne valja, treba ga mijenjati....a ni prava naroda koji se izjasnjava Bosanac/ka nisu za bacit...

Mozda poslati mail Visokom? On se najvise pita (a lepi misli da je sad on predsjednik :lol: :lol: :lol: ). Pa
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#22

Post by bpsang »

Ja mislim da smo mi svi OSTALI jer ovi sto su se isparili silom prilika i neprilika su otisli kud koji mili moji.
Izato bi mi trebali biti jedinstveni zato sto smo OSTALIoda*ebite nacionalisti svih vrsta i pustite nas da zivimo normalno jer mi smo
OSTALI
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#23 Re: Šta sa ostalima?

Post by sffovac »

dripac wrote:Mislite li da svima onima koji se ne osjećaju kao pripadnici srpskog, bosnjackog i hrvatskog naroda, treba dati ista prava kao i pripadnicima konstitutivnih naroda. Pitam u kontekstu trenutnog problema sa izborom Komišića na mjesto člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda. Gdje je naš član predsjedništva. Mislim da ostalih u BiH ima puno više nego što se misli. Također sam mišljenja da ostali mogu biti jedan snažan integracioni faktor BiH, kao i faktor pomirenja naroda na prostoru BiH. Mišljenja sam da smo mi ostali ustvari najugroženiji u BiH.
ako se zelis boriti za svoja prava, to i u radi, a ne ocekuj od nekoga da to uradi za tebe, 50 godina su dugi radili i odlucilavi za tebe, doslo je vrijeme da i ti nesto uradis

zalazi se da se svi zovemo bosancima i da ukinu srbe, hrvate, bosnjake ne mogu, ali nek i njih preimenuju u bosance i ja cu te podrzat
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#24 Re: Šta sa ostalima?

Post by Dezze »

sffovac wrote:
dripac wrote:Mislite li da svima onima koji se ne osjećaju kao pripadnici srpskog, bosnjackog i hrvatskog naroda, treba dati ista prava kao i pripadnicima konstitutivnih naroda. Pitam u kontekstu trenutnog problema sa izborom Komišića na mjesto člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda. Gdje je naš član predsjedništva. Mislim da ostalih u BiH ima puno više nego što se misli. Također sam mišljenja da ostali mogu biti jedan snažan integracioni faktor BiH, kao i faktor pomirenja naroda na prostoru BiH. Mišljenja sam da smo mi ostali ustvari najugroženiji u BiH.
ako se zelis boriti za svoja prava, to i u radi, a ne ocekuj od nekoga da to uradi za tebe, 50 godina su dugi radili i odlucilavi za tebe, doslo je vrijeme da i ti nesto uradis

zalazi se da se svi zovemo bosancima i da ukinu srbe, hrvate, bosnjake ne mogu, ali nek i njih preimenuju u bosance i ja cu te podrzat
Ne znam sto nekim ljudima smetaju drugi narodi?? Stvarno su neki preoptereceni ukidanjima....samo nek' se ukida :D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#25

Post by mr__bosnjak »

Jesu li Srbijanci u Srbiji "ostali" spram konstitutivnih Srba?
Post Reply