Šta ne/fali u Goraždu?

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#151 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by maki_celo »

zar?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#152 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

ne fali na džamija :-D
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#153 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by made in hercegovina »

Gorazde :thumbup:
White Goat
Posts: 19
Joined: 26/11/2009 14:19
Location: Bavar,BiH

#154 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by White Goat »

sodom wrote:brate ako je festival u avgustu jedino dešavanje u tom gradu onda je tesko reci da se tu nešto živi.puste ulice,pusta šetališta, puste fiskulturne sale, povremeno posjećene kafane al samo najtežim cugerima, kulture nema i to je to...
jak život nema šta.

:cry: :cry: :cry:

@ čegevar :Neljutim se ja na tvoje primjedbe, ali ne mogu da te shvatim da kazes da vise nikad neces doci u Gorazde samo zato sto je par pijanih huligana napadalo raju po Omladinskoj ulici.

aj se postavi u ovu poziciju: dosao si u grad o kojem si cuo sve najbolje, ocekivao isto tako a kad si dosao nisi dobio ni pribloizno onom sto kao čovjek zaslužujes a to je pravo na osnovna ljudska prava kao sto su sloboda kretanja,govora, odjevanja, nepovredivost tjelesnog integriteta itd... uz to sve si još potrosio poprilicno dosta para, nista lijepo nisi vidio, cuo i sta vec i ako si se trudio. koja je poenta doći negdje gdje se nimalo ugodno nećeš osjećati????

sto se tice sarajeva i dolaska u njega mislim da je u pitanju nužno zlo gdje ljudi dolaze zbog posla, studiranja, kupovine stvari kojih nemaju u svom gradu, liječenja komplexa inferiornosti što nisu iz glupe metropole(znam i takvih)itd... :run:
Dobio po picki ha?Pa nemoj vise dolaziti i cao.ha ja.
User avatar
BambiGZ
Posts: 180
Joined: 10/07/2012 08:06

#155 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BambiGZ »

Fali:
1. Bazen u gradu
2. Knjizara na desnoj obali
3. Ledena ploha (u zimskom periodu)
4. Igraonica za djecu (osim Plavog cvijeta)
5. "Lezecih policajaca" u pojedinim ulicama

Toliko sad za sad.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#156 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by burekodsira »

poranila, zoru prevarila, samo 10godina staru temu iz mrtvih iskopati :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#157 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

burekodsira wrote: 20/12/2019 19:08 poranila, zoru prevarila, samo 10godina staru temu iz mrtvih iskopati :D
Dobre su i stare kad nema novih :wink:
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#158 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Novi_Nick »

PREDSTAVLJEN NOVI PREDSJEDNIK KO SDA BPK GORAŽDE: "Budućnost je u našim rukama i moramo nastaviti našu borbu za..."
(...) očuvanje BPK-a koji je kapija i bedem BiH.


Politika

Image

Adis Halilović novi je predsjednik Kantonalnog odbora (KO) Stranke demokratske akcije (SDA) Bosanskopodrinjskog kantona (BPK) Goražde.

Halilović, inače aktuelni vijećnik u Gradskom vijeću Goražde, kao jedini kandidat za poziciju predsjednika stranke u BPK izabran je jednoglasno.

Za potpredsjednike KO SDA izabrani su Mensura Sijerčić te Nedim Kurtović, aktuelni zastupnik u Skupštini BPK Goražde.

Halilović je najavio jačanje te stranke na području BPK-a kako bi se, kako je rekao, SDA vratila u poziciju odlučivanja na svim nivoima.

"Budućnost SDA je u našim rukama i moramo nastaviti našu borbu za očuvanje BPK-a koji je kapija i bedem BiH. Mi ćemo u narednom periodu učiniti sve da ojačamo naše članstvo i snažno i sigurno napravimo iskorak i unaprijedimo rad SDA BPK Goražde. Svjesni smo naše pozicije, prepreka na tom putu, ali i naše snage da se vratimo bolji i jači nego ikada na političku scenu", poručio je Halilović, prenosi Fena. Za predsjednika općinske organizacije SDA Goražde nedavno je izabran Safet Bajrović, dok su potpredsjednici OO SDA Goražde Elvira Kazagić i Nermin Mujezinović.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/343517/predstavljen_novi_predsjednik_ko_sda_bpk_gorazde_buducnost_je_u_nasim_rukama_i_moramo_nastaviti_nasu_borbu_za.html
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#159 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Novi_Nick »

SDA kao i druge politicke stranke nebi smjele da mijesaju osnovne pojmove. Nisu SDA i druge politicke stranke izabrali Lokanu Zajednicu, nego su gradjani i firme odnosno poreski obveznici i drugi, iz te lokalne zajednice izabrali i placaju te politicare i njihove stranke, u kojima treba da rade experti iz svih oblasti i djelatnosti. Sposobni politicari i stranke koji ce od 1 marke znati u svakom momentu zaraditi 3 marke i vratiti ulog i dobit nazad u lokalnu zajednicu, u vidu razvijanja standarda gradjana, razvijanju infrastrukture, gradzevinarstva, poljoprivrede, vocarstva, skola, novih firmi i novih radnih mjesta, i jos mnogo toga raznog sto je potrebno jednoj lokalnoj zajednici i njenim gradjanima i firmama.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#160 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by mali_balon »

Evo ja hocu da odem na kafu u gorazde....sta vidit, gdje malo prosetat.....sta pojest....ubit neka 2 3 sata u gardu
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#161 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by nepass1 »

mali_balon wrote: 02/03/2024 05:26 Evo ja hocu da odem na kafu u gorazde....sta vidit, gdje malo prosetat.....sta pojest....ubit neka 2 3 sata u gardu
Prosetas od dvorane preko plavog mosta do trga vratis se nazad preko mosta i odmah desno imas omladinsku, na vrhu omladinske imas jesti kod abka ili apka nezz tacno. Mozes na rorove ima izletiste, ne znam u kakvom je stanju. Imas na osanici restoran, da shljedes na terasu i gledas drinu, imas na mravinjcu kasablanku, dobra hrana bila.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#162 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by mali_balon »

nepass1 wrote: 05/03/2024 09:01
mali_balon wrote: 02/03/2024 05:26 Evo ja hocu da odem na kafu u gorazde....sta vidit, gdje malo prosetat.....sta pojest....ubit neka 2 3 sata u gardu
Prosetas od dvorane preko plavog mosta do trga vratis se nazad preko mosta i odmah desno imas omladinsku, na vrhu omladinske imas jesti kod abka ili apka nezz tacno. Mozes na rorove ima izletiste, ne znam u kakvom je stanju. Imas na osanici restoran, da shljedes na terasu i gledas drinu, imas na mravinjcu kasablanku, dobra hrana bila.
E bas cu sad kad se vratim s puta otici....nikad nisam bio u gorazdu....a nema vukojebine u BiH gdje nisam bio...bio u gluhoj bukovic kud ces dalje...
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#163 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Truba »

ja sam bio u maju proslegodine sa agencijom RIHO iz breze
obisli smo focu milice ustikolinu gorazde i piramide

u gorazde sam isao prvenstveno zbog drinskih mucenica i sto sam citav zivot slusao o gradu heroju
User avatar
Athlon64
Posts: 2120
Joined: 24/11/2022 17:51

#164 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Athlon64 »

Goražde kao grad treba malo više urbanizacije, da bude zanimljiviji mlađim generacijama, recimo neki moderan tržni centar bi bio pun pogodak za Goražde. Dašak "fenseraja" što bi omladina rekla.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#165 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

mali_balon wrote: 05/03/2024 09:03
nepass1 wrote: 05/03/2024 09:01
mali_balon wrote: 02/03/2024 05:26 Evo ja hocu da odem na kafu u gorazde....sta vidit, gdje malo prosetat.....sta pojest....ubit neka 2 3 sata u gardu
Prosetas od dvorane preko plavog mosta do trga vratis se nazad preko mosta i odmah desno imas omladinsku, na vrhu omladinske imas jesti kod abka ili apka nezz tacno. Mozes na rorove ima izletiste, ne znam u kakvom je stanju. Imas na osanici restoran, da shljedes na terasu i gledas drinu, imas na mravinjcu kasablanku, dobra hrana bila.
E bas cu sad kad se vratim s puta otici....nikad nisam bio u gorazdu....a nema vukojebine u BiH gdje nisam bio...bio u gluhoj bukovic kud ces dalje...
Baš si od svih vukojebina u BiH ostavio Goražde kao poslednju da posjetiš!?

E muko moja na šta smo spali! :mrgreen:
User avatar
Ludzak
Posts: 5372
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#166 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Ludzak »

mali_balon wrote: 02/03/2024 05:26 Evo ja hocu da odem na kafu u gorazde....sta vidit, gdje malo prosetat.....sta pojest....ubit neka 2 3 sata u gardu
A ima i jedna što stoji pored puta, ako voliš dzidzi midzi. Ne pitaj me koliko traži. :D
User avatar
Ludzak
Posts: 5372
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#167 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Ludzak »

Krenula realizacija biciklističke rekreativne staze od Ustiprače do Foče. Valja biciklo kupovat. 8)
User avatar
Ludzak
Posts: 5372
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#168 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Ludzak »

Athlon64 wrote: 18/03/2024 00:26 Goražde kao grad treba malo više urbanizacije, da bude zanimljiviji mlađim generacijama, recimo neki moderan tržni centar bi bio pun pogodak za Goražde. Dašak "fenseraja" što bi omladina rekla.
Goraždu trebaju dobri putevi koji prolaze kroz grad. Izbije ti bubrege prolazeci autom kroz grad
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#169 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by mali_balon »

BarbaDue wrote: 25/03/2024 21:30
mali_balon wrote: 05/03/2024 09:03
nepass1 wrote: 05/03/2024 09:01

Prosetas od dvorane preko plavog mosta do trga vratis se nazad preko mosta i odmah desno imas omladinsku, na vrhu omladinske imas jesti kod abka ili apka nezz tacno. Mozes na rorove ima izletiste, ne znam u kakvom je stanju. Imas na osanici restoran, da shljedes na terasu i gledas drinu, imas na mravinjcu kasablanku, dobra hrana bila.
E bas cu sad kad se vratim s puta otici....nikad nisam bio u gorazdu....a nema vukojebine u BiH gdje nisam bio...bio u gluhoj bukovic kud ces dalje...
Baš si od svih vukojebina u BiH ostavio Goražde kao poslednju da posjetiš!?

E muko moja na šta smo spali! :mrgreen:
Gorazde mi dodje kao nesta ispod kasabe tipa Sarajeva i vukojebine pa eto nije bas ni vukojebina a ni kasaba....i daleko da je posljednja....
Naravno ne mislim da je Gorazde vukojebina to sto ti izvlacis iz konteksta to je tebi na dusu :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#170 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

Halal bilo meni na dušu :mrgreen:

Nego reci nam jesi dolazio na kafu?
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#171 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by mali_balon »

BarbaDue wrote: 26/03/2024 08:08 Halal bilo meni na dušu :mrgreen:

Nego reci nam jesi dolazio na kafu?
Nisam jos....taj most me sikira :lol: kad hranjen otvore onda cu ...
Dok prodje ramazan pa cemo onda
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#172 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

mali_balon wrote: 26/03/2024 11:42
BarbaDue wrote: 26/03/2024 08:08 Halal bilo meni na dušu :mrgreen:

Nego reci nam jesi dolazio na kafu?
Nisam jos....taj most me sikira :lol: kad hranjen otvore onda cu ...
Dok prodje ramazan pa cemo onda
Važi, bujrum serbez javi se da kahvenišemo :-D
Post Reply