Šta ne/fali u Goraždu?

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1 Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

Šta mislite raja šta fali u gradu Goraždu, i ako fali šta je to?
bilo šta, od kulturnih sadržaja, objekata, stanova, infastruktura loša(nije loša) itd., da više ne nabrajam?
Last edited by BarbaDue on 24/08/2008 20:44, edited 1 time in total.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#2 Re: .... fali Goraždu?

Post by burekodsira »

jel to preko foruma skupljate ideje za predstojeca predizborna obecanja?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3 Re: .... fali Goraždu?

Post by BarbaDue »

burekodsira wrote:jel to preko foruma skupljate ideje za predstojeca predizborna obecanja?
Stvarno nekim ljudima izbori ne izlaze iz glave :?
Pa zar mora sve biti povezano sa izborima :?: Svasta!
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#4 Re: .... fali Goraždu?

Post by burekodsira »

znas i sam veoma dobro da sve fali. ocigledno da su neki politicari konacno otkrili internet i sad "anonimnim" potezima ispituju javno mjenje.

smatrao bi ovaj topic konstruktivnim da ga lokalni mocnici nece iskoristiti SAMO u propagandne svrhe = sad znamo sta zele, to cemo im obecati! sta je se radilo svo vrijeme, sve ove godine prije da se cuju potrebe pa i zelje naroda?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#5 Re: .... fali Goraždu?

Post by BarbaDue »

Naravno da znam, ima stvari koje fale...ali zar nije lakse kad nekome kazes da ti nesto fali....bar između sebe to mozemo reci!

Pa hajd i da bude ovako kako ti kazes, pa da lokalni mocnici poslusaju glas naroda makar i pomocu ove teme, zar to nije korisno? Ova tema sa lokalnim izborima...niđe veze drug! Mozda ti u svemu vidiš politiku, ja vjeruj mi, ne.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#6 Re: .... fali Goraždu?

Post by burekodsira »

svasta sam bio napiso ali na kraju ipak izbrisa, zaboli me za izbore i igrice. kako god bilo, buduca vlada zna da smo najnerazvijeniji po svemu i morace puno toga uciniti u svom mandatu, tesko im se!
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#7 Re: .... fali Goraždu?

Post by sodom »

Fali vam normalnih ljudi, kriza ste po mentalitetu, niko ni za koga ne bi ni oko pomjerio da treba,
dvolicni, ljubomorni, zli,neuki i nekulturni, takva je vecina...
Prema strancima ste uzas, tucete i divljacki se ponasate ka njima, mislim da vam nema spasa jer ste i ono malo francuza sto je dolazilo proslog festivala otjerali, odavno divljacki grad...

a infrastrukturno fali jos hotela i smjestajnih kapaciteta!
kafic u kojem ne svira turbo i policiju koja radi makar 10 a ne 5% svog posla.

eto toliko.

p.s.
zelim vam sve najgore ;), nista licno.
(inace ljudi koji propate budu dobri, vi ste izgleda izrod). :run:
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#8 Re: .... fali Goraždu?

Post by burekodsira »

mora da si negdje fasovo pa ovako zboris? usput potvrdjujes da nisi nista bolji od tih sto su te prebili! ko ti je kriv sto se zavlacis po turbofolk kafancurama, mora da si bio na stanici ili kod sarme. inace turbofolka u gz neces naci.
u pravu si za smjestajne kapacitete ali ocigledno si samo za vrijeme festivala tu pa donosis pogresne zakljucke.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#9 Re: .... fali Goraždu?

Post by jugoistocnjak »

Cuj "sodom" najbolje da nam vise ne dolazis, jer eto izgleda nisi nista bolji od tih kojima si zahatario. Nisu svi ljudi isti, ali eto ti generalizujes i zelis nam svima sve najgore. Idi brate tamo gdje ti muzika, a i ljudi odgovaraju, a inace nisi u pravu u svojim izjavama. Ti si eto "propatio" u Gorazdu, pa se nadati da ces biti bolji. :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#10 Re: .... fali Goraždu?

Post by BarbaDue »

Evo gore vidimo dva potpuno razlicita pogleda na Gorazdane(@Baby Blue,@sodom), jedan je bar donekle afirmativan sa malom dozom suosjecanja a drugi je toliko negativan da sam se ja zabrino za ovaj dunjaluk.
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#11 Re: .... fali Goraždu?

Post by Joey Tribbiani »

ja sam iz SA. u zivotu sam jednom bio u Gorazdu, sad me zanima kako je tamo, aj nam ti barba fino reci sta ima, sta je lijepo i sta fali da ne bi nagadjali i svadjali se
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#12 Re: .... fali Goraždu?

Post by jugoistocnjak »

Ono sto se meni cini da nedostaje Gorazdu, su vece mogucnosti za obrazovanje djece i omladine u vidu raznih kvalitetnih kurseva (informatika, strani jezici i sl.). Takodje sam u Sarajevu primjetio veci entuzijazam kod nastavnika i ucitelja kad se tice vannastavnih aktivnosti kod posebno nadarene djece. Nije isto u svakoj skoli, ali mislim da nastavnici puno vise rade sa djecom u Sarajevu, nego u Gorazdu, sto u konacnom utice na nivo obrazovanja nase djece.

Nedostaje vise reda u uzoj urbanoj gradnji, da nam se ne desava da gradi i dogradjuje ko i kako sta hoce, a posebno na dijelu prema gradskoj dvorani. Smijesno je da nam u tome ucestvuju i poslanici.

Treba nam bolji rad policije i tuzioca, da nam se ne desava da se naprasno obogate ljudi koji nisu imali nista od imovine prije rata, a sada imaju nekoliko kuca i stanova i sve su navodno stekli od jednog kioska sa parfemima. Uz to nam se tuzioci javno "druze" po kafanam sa tim ljudima i onda se treba cuditi sto nam se djeca povode za takvim primjerima "biznismena".

Treba nam vise ulaganja u poljoprivredu i turizam i bolji rad sa ljudima koji nastoje ostvariti neke pomake u ove dvije oblasti. Nekad je Gorazde bilo vocarski kraj, ali je sad veoma daleko od toga.

Trebamo se konacno odluciti da li zelimo hidroelektrane na Drini ili ne i u skladu sa tim se i ponasati.

Trebamo omoguciti zaposlenje mladjim ljudima u drzavnim institucijama. Ja osim onog Ziraka ne mogu da se sjetim nijedne mladje osobe, odnosno nekoga ko je zavrsio fakultet nakon rata, a da radi na znacajnijoj poziciji u opcinskim ili kantonalnim institucijama.

Treba pokusati ekonomski uvezati Gorazde sa susjednim opcinama u RS. Mozemo mi jos godinama pokusavati se dogovoriti oko unutrasnjeg uredjenja, ali se moramo pokusati ekonomski uvezati sa onima koji su nam geografski najblizi odmah.
User avatar
emor
Posts: 8
Joined: 28/06/2008 19:48
Location: Rajvosa

#13 Re: .... fali Goraždu?

Post by emor »

sodom wrote:Fali vam normalnih ljudi, kriza ste po mentalitetu, niko ni za koga ne bi ni oko pomjerio da treba,
dvolicni, ljubomorni, zli,neuki i nekulturni, takva je vecina...
Prema strancima ste uzas, tucete i divljacki se ponasate ka njima, mislim da vam nema spasa jer ste i ono malo francuza sto je dolazilo proslog festivala otjerali, odavno divljacki grad...

a infrastrukturno fali jos hotela i smjestajnih kapaciteta!
kafic u kojem ne svira turbo i policiju koja radi makar 10 a ne 5% svog posla.

eto toliko.

p.s.
zelim vam sve najgore ;), nista licno.
(inace ljudi koji propate budu dobri, vi ste izgleda izrod). :run:
vjerovatno si se ruzno ponasao prema njima pa si dobio mare... nista nije iz cista mira...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#14 Re: .... fali Goraždu?

Post by BarbaDue »

vjerovatno si se ruzno ponasao prema njima pa si dobio mare... nista nije iz cista mira...
100% tacno, u Goraždu dobije batine samo onaj ko ih traži! :-D
zelim vam sve najgore ;), nista licno.
@sodom, ja cu tebi licno, zelim ti sve najljepše u zivotu, prije svega dobro zdravlje....i jedan savjet, cuvaj se nas, loših ljudi!



Meni licno nedostaje jedan ili dva kafica na lijevoj obali Drine...mislim da je to jedna velika fula u gradu.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#15 Re: .... fali Goraždu?

Post by madnessa »

ljubav prema gorazdu je bila na prvi pogled! ljudi su preludi i predobri! nigdje mi nije bilo ljepse kao tamo i od tada svako sedmicu-dvije trknem na dan... jeste da je samo jedan kafic koji ne pusta narodnjake, ali to mi stvarno ne moze pokvariti osjecaj koji gajim prema tom gradu! cak stavise, volim ga vise nego rodni! go go gorazde!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#16 Re: .... fali Goraždu?

Post by BarbaDue »

Bogami si ti naletila na jednog od ovih naših "finih budala" :-D neka, neka tako i treba...znas da si uvjek dobro došla :thumbup: :-D :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#17 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

Kao što vidite promjenio sam naziv teme, zbog radi toga da bi se moglo nesto i dobro reci i pokazati o ovom prelijepom gradu! :D :-D
Evo ja cu odmah i poceti....ima li ovo igdje na dunjaluku sem u Goraždu:

Ljepota splavarenja :-D
Image
Image

A ispod mosta kojim svakodnevno prolazim.... :-D
Image

....Tita mi nije ribarska bila je jedno 50cm... :-D
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#18 Re: .... fali Goraždu?

Post by madnessa »

BarbaDue wrote:Bogami si ti naletila na jednog od ovih naših "finih budala" :-D neka, neka tako i treba...znas da si uvjek dobro došla :thumbup: :-D :D
uh onda ih imate vise nego jednog, jer sam tamo nasla pravo fine ljude i uvijek se super provedem! hvala... bolje vas nasla! :kiss:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#19 Re: .... fali Goraždu?

Post by BarbaDue »

madnessa wrote:
BarbaDue wrote:Bogami si ti naletila na jednog od ovih naših "finih budala" :-D neka, neka tako i treba...znas da si uvjek dobro došla :thumbup: :-D :D
uh onda ih imate vise nego jednog, jer sam tamo nasla pravo fine ljude i uvijek se super provedem! hvala... bolje vas nasla! :kiss:
Pa zato sam rekao da si naletila na jednog od nas, ali eto na vise njih. Naravno sto je jos veci kompliment za nas goraždane... :-D
Ovo ce biti previse neskromno, ali, moze ko hoce da prica al nema boljih ljudi od ovih u istocnoj bosni.

P.S. za tebe pussssssa velika Image
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#20 Re: .... fali Goraždu?

Post by madnessa »

BarbaDue wrote:Pa zato sam rekao da si naletila na jednog od nas, ali eto na vise njih. Naravno sto je jos veci kompliment za nas goraždane... :-D
Ovo ce biti previse neskromno, ali, moze ko hoce da prica al nema boljih ljudi od ovih u istocnoj bosni.

P.S. za tebe pussssssa velika Image
ne bih da generalizujem, ali ljudi koje sam ja srela su stvarno super! meni je gorazde drugi dom! :thumbup:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#21 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

Gdje najradije izlaziš?
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#22 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by madnessa »

BarbaDue wrote:Gdje najradije izlaziš?
kod samira... nema narodnjaka... :lol:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#23 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by kockica_kockica »

Godinama sam isla u Gorazde kod prijateljice sve dok se nije preselila u Sarajevo.. I za njega me vezu jako lijepa sjecanja.... :-D Ona mi je pomogla da ga zavolim i kad god bi otisla tamo osjecala bi se kao kod kuce :)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#24 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

madnessa wrote:
BarbaDue wrote:Gdje najradije izlaziš?
kod samira... nema narodnjaka... :lol:
jeste da je samo jedan kafic koji ne pusta narodnjake, ali to mi stvarno ne moze pokvariti osjecaj koji gajim prema tom gradu! cak stavise, volim ga vise nego rodni! go go gorazde!
Samo moram te ispraviti, nije samo jedna kafic u kojem se ne pustaju narodnjaci....70% kafica je brez narodnjaka :-D
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#25 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by madnessa »

BarbaDue wrote:
madnessa wrote:
BarbaDue wrote:Gdje najradije izlaziš?
kod samira... nema narodnjaka... :lol:
jeste da je samo jedan kafic koji ne pusta narodnjake, ali to mi stvarno ne moze pokvariti osjecaj koji gajim prema tom gradu! cak stavise, volim ga vise nego rodni! go go gorazde!
Samo moram te ispraviti, nije samo jedna kafic u kojem se ne pustaju narodnjaci....70% kafica je brez narodnjaka :-D
ma znam... cijela desna strana kad se ide prema trgu s glavne dzade je takva... moja greska... :roll:
Post Reply