Šta ne/fali u Goraždu?

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
apsurdina
Posts: 21
Joined: 28/07/2003 00:00

#76 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by apsurdina »

Gorazdu fale opstinari koji nisu postavljeni tu po partijskoj liniji, zabrana zaposljavanja rodbine i prijatelja. Ja nigdje nisam vidjela toliko skandala i pronevjera ko tamo. Gorazdanski vodovod je dno dna, pije se drinska voda isko ima stotine izvora oko Gorazda. Fali im murija koja nije korumpirana. Kakvi god da su mladi ljudi, obrazovani , inicijativni ne mogu doci do izrazaja od lopova.
apsurdina
Posts: 21
Joined: 28/07/2003 00:00

#77 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by apsurdina »

Tek sad gore procitah ovog lika koji kaze ,haj ti nadji radna mjesta pa nas zaposli pa zaboravih da kazem da fali i ljudi koji ne misle da ce Tito opet da otvori pobjedu i vijogor i zaposli radnike. Ko hoce pocetni kapital nek se obrati OSCE ,oni finansiraju dobre ideje s pocetnim kapitalom.I ja to kazem ljudima a onda mi oni kazu "e haj mi majke ti TI napisi molbu"
Amelina
Posts: 24
Joined: 11/04/2008 10:22

#78 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Amelina »

Liberalism wrote:Da ti nisi ona sto je prebila konobare i goste i konobare u City-ju?
Ma sigurno da imam skrivene talente za koje nisam ni sama znala... :D

Ne znam otkud ti tolika arogancija prema Gz, ali vjerovatno da postoji razlog, za sve postoji razlog...
Istina jeste da Bekto ima veliku moc u tom malom gradu ali njega ne krivim. Gdje su sindikati, prava radnika, zakoni, nista jos ne funkcionira kako treba u drzavi i nije ni cudo zasto je to sve tako...Za to krivim politiku,politicare koji ne rade svoj posao. Ne postoje jos uvjek uzajamni interesi vec rade za sebe. Sve dok budu razmisljali tako da rade za svoj interes a ne interes naroda uvjek ce biti vecina koja je nezadovoljna i sumnjam da ce biti preokreta. Bez obzira na takvu situaciju da ne postoje ljudi kao sto su Bekto, cisto sumnjam da bi Gorazde uspjelo toliko nakon rata. Ipak je to bila zona odvojena od svijeta i ne cudi me da je toliko mladih napustilo taj grad. I kada pogledam na ostatak BiH, to ustvari i nije neka brojka. Licno poznajem par mladih ljudi koji su uspjeli svojim trudom i znanjem obezbijediti relativno dobar zivot sebi u Gz. Znaci nade ima...

@BarbaDue, hvala... :thumbup:
"Ja mogu postati glup ako mi stanes na put" Laka
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#79 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sharwoodforest »

http://www.gorazde-x.com/index.php/deav ... ni-ratovi-



:mrgreen: najvise me se dojmio dio o pecenju rakije tokom ramazana :x
ne znam je li mu ovogodisnja dobra
connected
Posts: 69
Joined: 05/01/2008 23:34

#80 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by connected »

Fali mu svega..samo mu Drina ne fali..to je sve što ima!!!
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#81 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Liberalism »

Ja jake prednosti....
d-boy-b
Posts: 52
Joined: 15/05/2004 14:53

#82 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by d-boy-b »

ja jakih nedostataka...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#83 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

Liberalism wrote:Ja jake prednosti....
nije valjda da ti ni Drina ne znaci nista :? ....e moj Liberalism :lol:
User avatar
fighter_rx
Posts: 47
Joined: 25/08/2008 10:53

#84 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by fighter_rx »

Gorazde je jedan od ljepsih gradova u BiH a ljudi su onakvi kako se ti postavis prema njima. Slazem se da na lijevoj obali Drine treba vise događanja a za ovog "sodom" nas narod kaze "kako posijes tako ces poznjati" tako da nemoj vise dolaziti u Gorazde jer ocigledno da nisi zasluzio da ljudi budu bolji prema tebi . A za narodjake, kafice koji pustaju karleuse i itd. treba izmjestiti u Faocice i nekase gore razracunavaju između sebe a ne da ljudi stvaraju pogresno misljenje o normalnim Gorazdanima.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#85 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sharwoodforest »

drinu i pijemo i pusimo zato smo ovako nadareni
VektoR
Posts: 117
Joined: 18/01/2003 00:00

#86 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by VektoR »

Fali... STARI GRAD...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#87 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

VektoR wrote:Fali... STARI GRAD...
Da to si u pravu, i ono malo sto je bilo i sto je moglo biti pokvarili su...

Meni zapravo smeta sto se dozvoljava izgradnja privatnih stambenih objekata u uzem djelu grada...

To je trebala opcina uzeti pod svoje i izgraditi objekte od opšteg znacaja. Vlasnicima objekata

podjeliti zasluzenu kvadraturu stanova i poslovnih prostora.

Mislim da je to velika greska.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#88 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sharwoodforest »

mislis fali stara carsija?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#89 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

Da! Upravo to "stara carsija" je nesto sto puno fali ovom gradu....meni je pravo zao zao radi toga.
Mogli su zahtjevati bar na ovim novoizgrađenim objektima neku vrstu gradnje koja podsjeca na starije kuce ili ducane.
Mislim da je to velika greska opcinskih nacelnika i sluzbi koje su bili do sada.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#90 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sharwoodforest »

zalosno ali tako je, ko je tome kriv?
eksproprijacija eksproprijatora nakon drugog velikog rata ili nesto drugo? na ovo bih ulozila kviska jer nema sile da bi se dalo odgovoriti. svasta se zbivalo unazad stotinu godina. bilo bi dobro da se zgrade vrate putem sjecanja i starih fotografija, ali to je malo neizvodivo.
da je sacuvati ono dvije tri zgrade sto su ostale, bio bi uspjeh. vjerujem da postoji kod barbe rjesenje jer je on u udruzenju "grad", tako da eto mozda ima nade ( ako se dobro zadevera ) da se spasi jezgro grada gorazda.
barba, sta predlazes?
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#91 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Odisej »

Tek danas skontah šta fali : ma fali još mlooooooogo ukrasnog drveća..
Zbog ekologije?
Ne.
Zbog ljepote?
Ma ne!
Nego da bi naše vajne stranke imale po čemu zakucavati plakate sa facama njihovih lokalnih vođa.
Eto,zato.
I zato se izborimo da se u budžezu za 2009.godinu planira jedan miliončić za sadnju mladica .
Taman će porasti do narednih izbora...
A odluka o zabrani izlaganja plakata stranačkih po drveću koju je donijelo općinsko vijeće..?
Ma bjeeeeži!
:D :-D :D :( :? :oops:
d-boy-b
Posts: 52
Joined: 15/05/2004 14:53

#92 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by d-boy-b »

Odisej wrote:Tek danas skontah šta fali : ma fali još mlooooooogo ukrasnog drveća..
Zbog ekologije?
Ne.
Zbog ljepote?
Ma ne!
Nego da bi naše vajne stranke imale po čemu zakucavati plakate sa facama njihovih lokalnih vođa.
Eto,zato.
I zato se izborimo da se u budžezu za 2009.godinu planira jedan miliončić za sadnju mladica .
Taman će porasti do narednih izbora...
A odluka o zabrani izlaganja plakata stranačkih po drveću koju je donijelo općinsko vijeće..?
Ma bjeeeeži!
:D :-D :D :( :? :oops:
sad mi dodje otici i sva drva sasjeci
Danss
Posts: 485
Joined: 26/09/2008 00:04
Location: Bernabeu

#93 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Danss »

fali svasta!!! :zzzz: :run:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#94 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Liberalism »

Samo posla ne fali. U Avazu jutros pise kako je Mustafa Kurtovic zaposlio 1800 novih radnika tako da danas nema mladje osobe nezaposlene u Gorazdu.

Jos da se islamski centar zavrsi i vise gorazdanima nista ne treba (estakfirulah)
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#95 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sodom »

fighter_rx wrote:Gorazde je jedan od ljepsih gradova u BiH a ljudi su onakvi kako se ti postavis prema njima. Slazem se da na lijevoj obali Drine treba vise događanja a za ovog "sodom" nas narod kaze "kako posijes tako ces poznjati" tako da nemoj vise dolaziti u Gorazde jer ocigledno da nisi zasluzio da ljudi budu bolji prema tebi . A za narodjake, kafice koji pustaju karleuse i itd. treba izmjestiti u Faocice i nekase gore razracunavaju između sebe a ne da ljudi stvaraju pogresno misljenje o normalnim Gorazdanima.
Ma ljudi su go..na , pa ti to shvati kako hoces. Ma jebe se meni za seljake bolan, iskreno vise i necu ni pomisliti da dojdem u taj grad jer ste od njega napravili ruglo, svaka vam cast, i odakle tebi pravo da nekome govoris sta da radi i gdje da ide?

Ja nigdje nisam napisao da je mene neko pretukao iliti prebio ili nesto slicno, samo kazem da se treba pod hitno sankcionisati takvo ponasanje kakvo sam tamo vidio, a poznavajuci vas mentalitet...to nece za nekih 100tnjak godina doci na red...
Ipak imate gradonacelnika koji pisa sa mosta... i tako to... :run:

ma nek idu u vitkovice ili barem baćke, ili kopače, mogu i nanize vala.
d-boy-b
Posts: 52
Joined: 15/05/2004 14:53

#96 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by d-boy-b »

trebas sodome da nam pokazes put...dobrim primjerom...a ne da ti se jebe za seljeke ili sa njima ili i jedno i drugo :D
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#97 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by jugoistocnjak »

Jedna od mana foruma je sto na njima pocnu da se oglasavaju i osobe ciji nacin rezonovanja i izjasnjavanja ne zavredjuje inace nikakvu paznju, ali eto takav je Internet. Da nema takvih mogucnosti oni bi trazili onda neku drugu "zrtvu" da na njima ispoljavanju svoje sopstvene frustriranosti. Tako i ovaj "sodom" ubi svojom iskljucivoscu. :sad:a
Ako su ljudi .ovna, i da vise neces ovdje nikada doci, kao sto kazes, ja ti predlazem da ne posjecujes ni forumske teme vezano za Gorazde. Bolje i tebi i nama za zdravlje.
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#98 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by botanicar »

bio sam u gorazdu unistio se u bumerangu i zavrsio kod osnovne... :D :D :D naravno s gajbushom ...:)
divan grad divni ljudi...samo svi gledaju to mi se nesvidja ono dodje nepoznat neko svi gledaju...to mi se nesvidja a sta fali pojma nemam meni je sve ok :D :D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#99 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sharwoodforest »

gorazdu fali pameti.
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#100 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by mojgrad »

botanicar wrote:bio sam u gorazdu unistio se u bumerangu i zavrsio kod osnovne... :D :D :D naravno s gajbushom ...:)
divan grad divni ljudi...samo svi gledaju to mi se nesvidja ono dodje nepoznat neko svi gledaju...to mi se nesvidja a sta fali pojma nemam meni je sve ok :D :D

Sta fali, ti nova faca :D
Post Reply