Šta ne/fali u Goraždu?

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#101 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by mojgrad »

Gorazdu falim ja :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#102 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

mojgrad wrote:Gorazdu falim ja :lol:
falis nam, falis... :-D :D
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#103 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by mojgrad »

BarbaDue wrote:
mojgrad wrote:Gorazdu falim ja :lol:
falis nam, falis... :-D :D
A Boga mi i on meni... jojjjjjjjjjjjjjj
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#104 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

fali nam brate previse smo se uspavali, samo posmatramo kako nam ispred ociju prolaze vlakovi, vozovi, kamioni, avioni...
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#105 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sodom »

zasto se svi toliko vrijeđate kad se kaze nesto lose i istinito o vasem gradu?
pa sarajevo ima najvise seljaka i kriminala i sta to ni jednog sarajliju ne vrijeđa, Bože moj to je tako i sarajlije su krive za to.

mislim zasto svi mogu sve pricat o sarajevu a kad neko njihov grad spomene prave problem?

naravno ja sam da se prica uvjek istina o svemu ma kava da je, tema je gz i o njemu se iznose i mane i dobre stvari.
sto se tice reklamiranja kod negorazdaka o tome vodite vise racuna za vrijeme festa, ja cu na forumu reci svoj stav.

a sta je to dobro u gz?
pa naravno zona iskljucenja, meni licno laka al prije evrovizije jer sad ga svaka budala gotivi jer je postao in( laka je ok i sada) hm rorovi i ako fali vise mjesta za parkirat auta u mraku, komplex pobjeda- fabrika predobro izgleda kad se gleda sa onog puta iznad i gubavica.

et to je dobro u gz i jedino se toga sjecam kao ok stvari u tom gradu i ako sam bio tamo 1xxxxxx puta.


manje kriminala- to je logicno manje ljudi,manje para, manje mogucnosti i za dobro i za loše- to nije toliko do ljudi koliko do okolnosti u gz se sve manej, vise zna ko je sta uradio u sarajevu veoma tesko sazna ista kad neko nesto napravi.

policija- rekao sam sta se desavalo za vrijeme svakog festivala i bio sam uvjek tu nemocan na zalost da ista poduzmem...
a dovoljno je da drot samo tu proseta ponekad i odmah je manje problema, krađe opreme 2007me god od stranaca-alo gz je mal grad zna se kad neko ima novi mobitel a kamo li neku mixetu od par milja maraka... niko nist nije poduzeo.

i vecina je antagonisticki i neprijateljski orjentisana prema ljudima koji dodju sa strane posebno prema strancima jer znaju da im ne mogu stranci nista pa se istresaju, traze novac i slicno.
dovoljno je u tim momentima reci da si "odavle" i okane te se.

ja ne mislim na situacije kad imate prijatelja tamo pa vas on dovede u raju, vec kada sretnete nekog na ulici ili u parku cim sazna da si sarajlija ili ko vec odnos mu se automatski mjenja u negativnom...
provedite par sati na klupi u omladinskoj i sve ce vam biti jasno :( o cemu ja govorim i ne samo ja i NISAM JA KRIV STO TI LJUDI OSTAVLJAJU TAKAV UTISAK!!!

pozdrav. :arrow:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#106 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

sodom wrote:zasto se svi toliko vrijeđate kad se kaze nesto lose i istinito o vasem gradu?
pa sarajevo ima najvise seljaka i kriminala i sta to ni jednog sarajliju ne vrijeđa, Bože moj to je tako i sarajlije su krive za to.
Ko kaze da se vrijeđamo, mi samo nedamo da se pisu neistine o nasem gradu, to sto neko govori da je Sarajevo puno seljaka, to nekazemo mi
naprotiv to govorite upravo vi sarajlije.
sodom wrote: naravno ja sam da se prica uvjek istina o svemu ma kava da je, tema je gz i o njemu se iznose i mane i dobre stvari.
sto se tice reklamiranja kod negorazdaka o tome vodite vise racuna za vrijeme festa, ja cu na forumu reci svoj stav.
naravno pisi istinu ali ne jedino svoju, i ne generalizuj na osnovu nekakvog svog iskustva.
Ta iskustva se temelje na osnovu vremena provedenog cinimi se najvise u omladinskoj.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#107 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sodom »

koje su to neistine o gorazdu koje sam iznio?

1. načelnik vam pijan piša sa mosta
2. zboden decko u sred omladinske 2006-e god.
3. pretuceno nekoliko francuza turista od kojih je jedan sa fixatorom otisao kuci-da je najgori nije fixator zasluzio
4. 2007 ukradena oprema vrijednosti preko 1000KM i ako je postojao cuvar
5. svakodnevno maltretiranje nemocnih stranaca od strane lokalaca da im daju novac ili slicno...
6 psovanje strancima, dobacivanje i ponizavanje.
7. vise nema turista uopste na festu -samo seljacine.
8. policije nikad nema na najrizicnijim mjestima
9. trava se jednostavno nabavlja jer je policija u talu


a sto se tice internih stvari tu spadaju:
1. TRAČANJE
2. NAJVECI SAN SVAKOG IZ GZ JE KAKO CE OPLJACKATI BAKAR IZ AZOTARE I KUPITI NOVI MOBITEL...jadno
3. VEĆINA SE DROGIRA, KURVA I STA SVE NE RADI A NON STOP GLUME NEVINAŠCA... fuj!
4. DVOLIČNOST!
5. LJUBOMORA I ZAVIST!
6. ZA VEOMA MALE PARE(do 5KM) ĆE VAM LIZATI SO IZ RUKE PO MJESEC DANA-OČAJ
7. NAJBOLJI JARAN IZ DJETINJSTVA SE IZDA ZA INTERES MATERIJALNE PRIRODE, A DO JUCE SU SE KLELI U JARANSTVO- NIJE JEDAN TAKAV SLUCAJ.
8. "UGLEDNE FACE" SE BAVE DILANJEM DROGE
9 bumerang je najbolji lokal- to sve govori.
10. ako si obrazovan abnormalno te pocnu mrzit i bojati te se.
9. oj kad se sjetim jos ovih najogavnih ljudskih osobina stavicu.


bio sam u dosta gradova al u gz je ovo najizrazenije i opet kazem nemojte mene kriviti za to!

ama bio je rat ako si stariji sjeti se gorazdaka kako su se ponasali...
nadam se da shvatas o cemu pricam i znam vrlo dobro te ljude iz gz.
omladinsku spominjem jer su u njoj najvise turisti -francuzi boravili i bez obzira sto sam sve iznio crno na bijelo i imam dokaze vi opet negirate crnu stranu gorazda.

ljudi to se desava tamo i to prihvatite i pocnite rjesavat nisam ja kriv za to.
bez uvrede ponasate se kao majka narkomana ili nekog delikventa koja nikako da skonta i prizna da je njen sin takav vec i dalje zivi u iluziji da joj je dijete najbolje na svijetu... :roll: :evil:
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#108 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by jugoistocnjak »

Trazi ti hodzu jarane da ti "zapise". Mislim da si zakasnio za doktore. :run:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#109 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sharwoodforest »

sodom wrote:koje su to neistine o gorazdu koje sam iznio?

1. načelnik vam pijan piša sa mosta
2. zboden decko u sred omladinske 2006-e god.
3. pretuceno nekoliko francuza turista od kojih je jedan sa fixatorom otisao kuci-da je najgori nije fixator zasluzio
4. 2007 ukradena oprema vrijednosti preko 1000KM i ako je postojao cuvar
5. svakodnevno maltretiranje nemocnih stranaca od strane lokalaca da im daju novac ili slicno...
6 psovanje strancima, dobacivanje i ponizavanje.
7. vise nema turista uopste na festu -samo seljacine.
8. policije nikad nema na najrizicnijim mjestima
9. trava se jednostavno nabavlja jer je policija u talu


a sto se tice internih stvari tu spadaju:
1. TRAČANJE
2. NAJVECI SAN SVAKOG IZ GZ JE KAKO CE OPLJACKATI BAKAR IZ AZOTARE I KUPITI NOVI MOBITEL...jadno
3. VEĆINA SE DROGIRA, KURVA I STA SVE NE RADI A NON STOP GLUME NEVINAŠCA... fuj!
4. DVOLIČNOST!
5. LJUBOMORA I ZAVIST!
6. ZA VEOMA MALE PARE(do 5KM) ĆE VAM LIZATI SO IZ RUKE PO MJESEC DANA-OČAJ
7. NAJBOLJI JARAN IZ DJETINJSTVA SE IZDA ZA INTERES MATERIJALNE PRIRODE, A DO JUCE SU SE KLELI U JARANSTVO- NIJE JEDAN TAKAV SLUCAJ.
8. "UGLEDNE FACE" SE BAVE DILANJEM DROGE
9 bumerang je najbolji lokal- to sve govori.
10. ako si obrazovan abnormalno te pocnu mrzit i bojati te se.
9. oj kad se sjetim jos ovih najogavnih ljudskih osobina stavicu.


bio sam u dosta gradova al u gz je ovo najizrazenije i opet kazem nemojte mene kriviti za to!

ama bio je rat ako si stariji sjeti se gorazdaka kako su se ponasali...
nadam se da shvatas o cemu pricam i znam vrlo dobro te ljude iz gz.
omladinsku spominjem jer su u njoj najvise turisti -francuzi boravili i bez obzira sto sam sve iznio crno na bijelo i imam dokaze vi opet negirate crnu stranu gorazda.

ljudi to se desava tamo i to prihvatite i pocnite rjesavat nisam ja kriv za to.
bez uvrede ponasate se kao majka narkomana ili nekog delikventa koja nikako da skonta i prizna da je njen sin takav vec i dalje zivi u iluziji da joj je dijete najbolje na svijetu... :roll: :evil:
za sve receno , potpisujem.

i jos, u grad nam dolazi cuveni zagrebacki gradonacelnik a dovodi ga ratni profiter sa dobrom mafijaskom pozadinom........i ima jos stotinu stvari jos.......tu ni zapis ne moze nista...ako cita, novi nacelnik nek se spremi na obracun sa ovim problemima jer se lako moze desiti drugi zagreb i druga hrvatska..kako je krenulo, ovo ce biti grad strave i uzasa- ko ne vjeruje, nek gleda....jel tako lafcino sodome?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#110 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sharwoodforest »

joj glupe price i povhale ludosti, pa ljudi moji gorazde ne dise. nema izrazenog kriminala, ali se nakuplja neka negativna energija u ljudima i nemojmo da hvalimo one uobicajene ljudske vrline, zapostavljajuci ocima vidljive nedostatke. u gradu ima novca, ali ga niko ne usmjerava na zivot. cemu sve ako duh ne zivi. cemu asfalt ako nesretni hodimo po njemu, cemu suma ako je puna smeca i flasa ( rorovi ) , cemu vecernji izlazak kad mi salonke stoje u ormaru u prasini.
gorazdu fali veselja.
fali mu radosti.
pustimo sve na stranu, ali ako se ni jednom dnevno ne nasmijes, ti si bolestan i opasan za drugog covjeka.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#111 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by jugoistocnjak »

Prilicno je neiskreno pricati ovakve bljuvotine o Gorazdu, a neprestano posjecivati forume o tom istom gradu. Jedno je zdrava kritika, a drugo je prosipanje poluistina i raznih bljuvotina. Pa nemoj brate nikako dolaziti u Gorazde i posjecivati stranice o njemu, ako ti nista ovdje ne valja. Nemoj sam sebe patiti.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#112 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sodom »

ah čudnih ljudi!
što ste tako narcisoidni ili sta vec pa vas svaka istina vrijeđa?
pa ja nikom nikad ni m.. nisam opsovao u gz a vi odmah da mozete bi me na lomači spalili- to je odlika primitivnih ljudi kojima smeta sve sto se kaze o njima a negativno je :( BUDITE OBJEKTIVNI kao ja jednostavno je!

ok da sve su bljuvotine i najlakse ih je tako nazivati i svaki dan se jedan drugom keziti i pravit d aje sve ok a svi znate kakvo je stanje i kakva je vecina.ok nemate hrabrosti da se suocite sa svojim amoralom i zivite u tom ogavnom stanju sutnje i tabua o svemu sto je lose o vama- FUJ!!!!

nista nikom licno nisam rekao niti sam ikog vrijeđao vec iznio sve kako jeste i odjednom se dobri gorazdaci nasli u tom.

neko jako priglup se smrtno uvrijedi kad ja spomenu RAT ! pa ja ne umanjujem nas ugled i slavu, vec objektivno govorim da je bilo i tu svega i svacega...( pr NASER ORIC- najobicniji kriminalac) al kad ga spomenes " dobrom bošnjaninu-citaj glupom on je spreman da te ubije jer pljujes na nj svetinju- kriminalca a nije uopste shvatio sta si htio reci.

o ratu cu drugi put, tj o vremenu kad je svaka haman kuca u gz imala po 2-3 color televizora, videa i ako je svima color TV bio san do rata!, dvije ograde u avliji, "vlaške" kace za rakiju a sveti grad gorazde je imao crkveno zvono iz kopaca mislim- ajte ba ljudi...
znate vi dobro sta sam ja rekao i ne poricite sve to kad vi najbolje znate sta je bilo i kakva je vecina!

i pricamo o gz i ne kacite se za druge gradove.to sto je gz manji i sto s esvi znaju bi trebao biti razlog da vlada sklad, red i mir al to nije bas slucaj :(

@sayonara koristis propagandu i to onu potkovanu ratnim temama jer su ljudi najgljuplji u tome s namjerom da me osudis za nesto sto četnici radise!
u mojim rijecima nema mržnje vec razočarenja i ničeg vise i nemojte mijesat te dvije veoma razlicite rijeci molio bih!

miljacka nije potok vec obicni kanalizacioni kanal i sta sad sa tim? to niko ne krije ! biznismena u mom gradu ima jako malo- vecinom su to lopovi a i sto se tice donacija to se obicno vrsi anonimno posebno kad su vece sume tako da ne mogu reci ko bi to mogao biti- u svakom slucaju pohvale za sve one koji rade takve stvari bilo anonimno ili javno i ja nemam nista protiv toga sto mi to spominješ?

kao i svakom normalnom covjeku droga, kriminal i nepravda su mi uvjek na umu i ako nemam jos nacin i mozda nikad necu imat da ih iskorjenim za razliku od vecine u BIH kojima je zivot ispunjen tim stvarima i zacinjen lažima, tračevima itd... :x :x :x

i ljudi ja stvarno nemam namjeru nikog da uvrijedim i prestanite me napadat vec iznesite cinjenice ako ih imate i demantujte onaj jadni spis o vasem gradu- previse sam upoznao i onih koji glume neke DOBRE LJUDE koji me pokusavaju napraviti ludim ili zlim kad osudim nesto sto je za osudu, a za par dana ti isti otkriju lice i pokazu koliko su jadni i na sta su sve spremni za pišljivu cijenu...

tako prestanite me nazivat pogrdnim imenima, savjetovat sta da radim vec činjenicama demantujte sto sam rekao ili priznajte istinu- to je ipak put ka boljem, postenijem i casnijem zivotu.

i opet vam kazem ne mrzim nikog i jedine osbe koje bih mozda i volio iz tog grada upoznat nisu uopste ove koje se fale svojim gradom, rajom cim vec, vec ove koje su svjesne situacije i realno posmatraju stvari bilo d aje rijec o njihovom gradu ili generalno svemu u zivotu-prepoznace se :):):)


pozdrav. :bih:
User avatar
fighter_rx
Posts: 47
Joined: 25/08/2008 10:53

#113 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by fighter_rx »

sodom wrote:ah čudnih ljudi!
što ste tako narcisoidni ili sta vec pa vas svaka istina vrijeđa?
pa ja nikom nikad ni m.. nisam opsovao u gz a vi odmah da mozete bi me na lomači spalili- to je odlika primitivnih ljudi kojima smeta sve sto se kaze o njima a negativno je :( BUDITE OBJEKTIVNI kao ja jednostavno je!

ok da sve su bljuvotine i najlakse ih je tako nazivati i svaki dan se jedan drugom keziti i pravit d aje sve ok a svi znate kakvo je stanje i kakva je vecina.ok nemate hrabrosti da se suocite sa svojim amoralom i zivite u tom ogavnom stanju sutnje i tabua o svemu sto je lose o vama- FUJ!!!!

nista nikom licno nisam rekao niti sam ikog vrijeđao vec iznio sve kako jeste i odjednom se dobri gorazdaci nasli u tom.

neko jako priglup se smrtno uvrijedi kad ja spomenu RAT ! pa ja ne umanjujem nas ugled i slavu, vec objektivno govorim da je bilo i tu svega i svacega...( pr NASER ORIC- najobicniji kriminalac) al kad ga spomenes " dobrom bošnjaninu-citaj glupom on je spreman da te ubije jer pljujes na nj svetinju- kriminalca a nije uopste shvatio sta si htio reci.

o ratu cu drugi put, tj o vremenu kad je svaka haman kuca u gz imala po 2-3 color televizora, videa i ako je svima color TV bio san do rata!, dvije ograde u avliji, "vlaške" kace za rakiju a sveti grad gorazde je imao crkveno zvono iz kopaca mislim- ajte ba ljudi...
znate vi dobro sta sam ja rekao i ne poricite sve to kad vi najbolje znate sta je bilo i kakva je vecina!

i pricamo o gz i ne kacite se za druge gradove.to sto je gz manji i sto s esvi znaju bi trebao biti razlog da vlada sklad, red i mir al to nije bas slucaj :(

@sayonara koristis propagandu i to onu potkovanu ratnim temama jer su ljudi najgljuplji u tome s namjerom da me osudis za nesto sto četnici radise!
u mojim rijecima nema mržnje vec razočarenja i ničeg vise i nemojte mijesat te dvije veoma razlicite rijeci molio bih!

miljacka nije potok vec obicni kanalizacioni kanal i sta sad sa tim? to niko ne krije ! biznismena u mom gradu ima jako malo- vecinom su to lopovi a i sto se tice donacija to se obicno vrsi anonimno posebno kad su vece sume tako da ne mogu reci ko bi to mogao biti- u svakom slucaju pohvale za sve one koji rade takve stvari bilo anonimno ili javno i ja nemam nista protiv toga sto mi to spominješ?

kao i svakom normalnom covjeku droga, kriminal i nepravda su mi uvjek na umu i ako nemam jos nacin i mozda nikad necu imat da ih iskorjenim za razliku od vecine u BIH kojima je zivot ispunjen tim stvarima i zacinjen lažima, tračevima itd... :x :x :x

i ljudi ja stvarno nemam namjeru nikog da uvrijedim i prestanite me napadat vec iznesite cinjenice ako ih imate i demantujte onaj jadni spis o vasem gradu- previse sam upoznao i onih koji glume neke DOBRE LJUDE koji me pokusavaju napraviti ludim ili zlim kad osudim nesto sto je za osudu, a za par dana ti isti otkriju lice i pokazu koliko su jadni i na sta su sve spremni za pišljivu cijenu...

tako prestanite me nazivat pogrdnim imenima, savjetovat sta da radim vec činjenicama demantujte sto sam rekao ili priznajte istinu- to je ipak put ka boljem, postenijem i casnijem zivotu.

i opet vam kazem ne mrzim nikog i jedine osbe koje bih mozda i volio iz tog grada upoznat nisu uopste ove koje se fale svojim gradom, rajom cim vec, vec ove koje su svjesne situacije i realno posmatraju stvari bilo d aje rijec o njihovom gradu ili generalno svemu u zivotu-prepoznace se :):):)


pozdrav. :bih:
Mislim da situacija koju si ti (sodom) napisao je situacija u kojoj se nalazi 95% gradova u BiH i zato nemas pravo da osuđujes Gorazde i njegove stanovnike jednostavno ako ti se nesviđa nemoj dolaziti i GZ a ja znam mnogo ljudi koji su dolazili u GZ i jos uvjek dolaze i njima je dobro. Nekazem da GZ nema mana svaki grad ih ima ali ipak mislim da GZ ima vise vrlina nego mana. A sto se tice seljaka u GZ ima ih puno ali isto tako ima i pravih ljudi koji ce ti dati krvi ako zasluzis a to sto kazes da ceti neko lizati ruku za 5 KM mislim da nisi upoznao prave Gorazdane.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#114 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sodom »

ma svjestan sam da ostavljam sliku u svojim postovima kao lik koji mrzi gz, ja sam samo razocaran tim gradom i zato sam toliko kritican.

istina jako malo starih gorazdaka ima u tom gradu rat je ucinio svoje :( i sto je najgore i dan danas cini.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#115 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by jugoistocnjak »

De bogati ne zamaraj nas svojim bolesnim razmisljanjima! Pricas kako ce ti "lizati soli iz ruke u Gorazdu za 5 KM", i onda ocekujes da mi jos to posmatramo kao tvoju zdravu kritiku. Po tebi "svi sanjamo da ukrademo bakar iz Azota i kupimo novi mobitel". Stvarno nije vrijedno trositi komentar na tvoja razmisljanja.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#116 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

sayonara wrote: ti si smrad, peder, lazov, prevarant, manipulator, svi u tvom gradu su takvi i suoci se sa blatom u kojem zivis ... e hajd' ti sad demantuj sto sam ja rekao, a ja eto iznesoh argumente ... takav nastup donosi ti samo adekvatnu reakciju cak i od saburli gorazdana koji dugo znaju trpiti, a onda ce ti ... od - do :) Bilo bi lijepo da nam opises razlog svog "razocarenja" u Gorazdane, da bi nam bilo jasnije zasto plasiras totalne neistine i zasto puzes po dnu dna na kojem trazis "argumente" za takav napad. Svaku zdravu kritiku vrijedi prihvatiti i o njoj razmisliti, ali ti si unaprijed odlucio u kom pravcu treba teci ova diskusija i sada se ne buni zbog reakcija. I nemoj si pridavati veliki znacaj, niko te, bolan, na lomaci ne bi spalio. Cak si nam i zanimljiv, slucaj za razmatranje, a sa takvima ne treba prljati ruke.
Kada govoris o ratu i "nasem" ugledu i slavi najprije se identificiraj i reci nam s kojim se ti to pravom prislepa herojima koji su odbranili grad? Branitelj Gorazda na taj nacin ne govori o svome gradu, tako govore podrumasi i oni koji su gadjali sa brda. A ko god da si suvise si sitan i neprimjetan da bi ti kao eto umanjio neciji ugled i slavu. Upravo zbog te slave i herojstva trebas se pokloniti sehidima Gorazda, svakom covjeku, zeni i djetetu koje je prozivjelo uzas u ovome gradu, pa onda poceti palacati svojim jezikom.
Dalje iz tvog posta vidim da si bio jedna mahalusa koja je imala vremena upratiti sta je imala koja kuca, pa cak brojati i televizore u njima. Bas onako hrabro, junacki s tvoje strane. Samo nam jos otkrij gdje su se mogli uholtati ti televizori jer ja od granata i linije nisam imao vremena da o tome razmisljam. Poput vecine pripadnika Armije RBiH. Posto vidim da si lose informiran i dosta neobrazovan tip ... za tvoju informaciju Gorazde je prije rata imalo oko 14 000 zaposlenih, a po broju automobila u odnosu na broj stanovnika bilo cetvrti grad u ex Jugoslaviji. Dakle, color tv nikome ovdje nije bio san ... to je jos jedna podlost iz tvog bolesnog uma.
O kakvoj propagandi s moje strane govoris? Iznosim ti cinjenice o ljudima koji su jedinstveni u BiH ... biznismenu Redzu Bektu, postenjacini Redzu Hamzicu, inim drugim ljudima ... pred cim ti zatvaras oci. To sto ti radis je propaganda, a ja govorim o konkretnim ljudima, cinjenicama i dogadjajima. I da skratim, jer umaras brate ... tebi ce izgleda odgovarati samo neko ko ce klimati glavom na sve gluposti koje valjas ... Dosadan si s ponavljanjima i insistiranjem da ti neko nesto prizna. Da ... Gorazde, kao i svaki drugi grad, ima ljude koji su za osuditi, ali ogledalo grada je ona vecina koja se i u najtezem vremenu mogla pohvaliti najboljim ljudskim osobinama. Gorazde je danas grad koji se oporavlja od rata, koji se razvija, grad u kojem je lijepo zivjeti i grad koji je najmirniji u BiH, ne samo zbog toga sto je mali, vec zbog mentaliteta ljudi koji u njemu zive. Gorazde je danas grad cijoj se ljepoti i cijim se ljudima divi vecina onih koji ga posjete. To sto si opterecen da dokazes suprotno je tvoj problem
za ovaj post, vodim te na kolace u San, samo javi kad.... imas limit od 20KM-ova :-D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#117 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sharwoodforest »

boga mi, koliko znam,mi smo GORAZDANI, a ne GORAZDACI!
Kinder
Posts: 343
Joined: 19/10/2008 23:50

#118 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Kinder »

sharwoodforest wrote:gorazdu fali pameti.
Malo se i poseljačilo.U stvari ,nije malo nego mnogo
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#119 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by sodom »

.
User avatar
fighter_rx
Posts: 47
Joined: 25/08/2008 10:53

#120 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by fighter_rx »

Ako vec kazes da se vecina ovog teksta odnosi na cijelu BiH zasto onda ne otvoris novu temu pa pljuj po svemu i cjeloj BiH. I pise se "gorazdanin" a ne "gorazdak".
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#121 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

Kinder wrote:
sharwoodforest wrote:gorazdu fali pameti.
Malo se i poseljačilo.U stvari ,nije malo nego mnogo
samo mi reci koji se to grad u Bosni nije kako ti kažeš "poseljačio"...kreni od glavnog grada pa redom...
sto je to tako, pa logicno je buraz, mi smo "selo" izgubili haman zauvjek. nema veze seljaci ce se nauciti biti građanima ali to po nas ima neke dalekosežnije posljedice
od onih "grad pun seljaka" ili "malo smo se poseljačili"...



....nažalost...
User avatar
Poglavica
Posts: 222
Joined: 04/05/2005 13:04
Location: Glavesina

#122 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by Poglavica »

Izgleda da mnogo sta fali.

Procitah upravo na ovim postovima o onom mocniku tj. 'zvanicniku' kako se to internacionalno kaze i o onim "Moldavkama"

Izgleda da fali neki pravi udar protiv organizirane mafije. A izgleda da ni sudstvo nije mnogo od toga udaljeno.

Sve u svemu, da li OHR zna gdje se nalazi Gorazde i koliko nezaposlenih ima u tom malom lijepom gradicu?
drug_komesar
Posts: 113
Joined: 04/04/2007 18:51

#123 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by drug_komesar »

Procitao sam par prethodnih postova i izgleda da je mnogo toga sa cim se sami Gorazdaci ne zele ili nece suociti.
Da ne bi bilo da izmisljam evo par iskustava sa ovogodisnjeg festivala.

Prolazim sa drugom onom ulicom koja pocinje kod pekare i vodi do skole ispred koje su satori i prilaze nam neki likovi i na engleskom pitaju odakle smo i ko smo i to nimalo ljubazno. Mi odgovaramo "po naski" i onda nas momci tapsu i govore da produzimo jer, ovo je bukvalno od rijeci do rijeci, oni "malo ganjaju strance" i nasi ih ne zanimaju. Nas je bilo dvojica a njih jedno pet-sest.

Druga scena. Sasvim slucajno se taj prijatelj prije mene probudio i izasao vani da gleda rafting i sjeo pored nekih lokalnih faca. Nakon toga izlazim i ja i bunovan provirujem iz satora, odlazim do rijeke i vracam se nazad. Kasnije mi prijatelj prica kako su momci komentarisali moj izgled (kosat sam) i kako bi moglo biti tabanja i kako su pretpostavljali da sam Francuz pa da zbog toga imaju prodju.

O dobacivanju i ostalim glupim sitnicama necu ni da pricam.

Ne tvrdim da su svi Gorazdaci takvi, vjerovano je rijec o manjini, ali ja sigurno necu vise nikad doci u grad u kojem u tri noci nisam vidio policajca na najpromentijem mjestu u gradu, u kojem me petorica zaustavljaju u nadi da ce me orobiti i u kojem neko hoce da me leshi jer imam rep.

Nadam se da cete ovo shvatiti kao dobronamjernu kritiku, jer ona za cilj ima da od vaseg grada napravi bolje mjesto.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#124 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by BarbaDue »

Druže komesaru ja sticajem okolnosti radim na takvom mjestu da vidim citavu tu ulicu o kojoj govoris. Istina je da sam u toj ulici vidio raznih scena po danu a pogotovo nocu ali to je nasa danasnja omladina
koja je nazalost previse nasilno orjentisana i koja krasi svaki nas grad u ovoj nam totalno ludoj drzavi. Ono sto cu ti jos reci istina je a to je da to nije srecom jedino ogledalo ovog jos uvjek najmirnijeg gradica u BiH.
To sto kazes neces vise doci, grijesis puno jer ima nacina da se ti mladi huligani izbjegnu i na kraju krajeva mene kad bi neko maltretiro ja bih odmah trazio policiju. Omladinska ulica je za vrijeme Festivala na margini događaja,
naravno i tu si fulao.
drug_komesar
Posts: 113
Joined: 04/04/2007 18:51

#125 Re: Šta ne/fali u Goraždu?

Post by drug_komesar »

BarbaDue wrote:Druže komesaru ja sticajem okolnosti radim na takvom mjestu da vidim citavu tu ulicu o kojoj govoris. Istina je da sam u toj ulici vidio raznih scena po danu a pogotovo nocu ali to je nasa danasnja omladina
koja je nazalost previse nasilno orjentisana i koja krasi svaki nas grad u ovoj nam totalno ludoj drzavi. Ono sto cu ti jos reci istina je a to je da to nije srecom jedino ogledalo ovog jos uvjek najmirnijeg gradica u BiH.
To sto kazes neces vise doci, grijesis puno jer ima nacina da se ti mladi huligani izbjegnu i na kraju krajeva mene kad bi neko maltretiro ja bih odmah trazio policiju. Omladinska ulica je za vrijeme Festivala na margini događaja,
naravno i tu si fulao.
Ne shvatam kakvo je to opravdanje - "u citavoj drzavi je tako". Pitas sta fali Gorazdu i onda kada ti neko odgovori pravdas se rijecima da je tako svugdje.
Zasto bi i Gorazde bilo jos samo jedno mjestasce u BiH koje boluje od istih bolesti kao i ostatak drzave? Zasto ne bi bilo izuzetak?
Da je najmirniji grad ne bih rekao, proputovao sam po Bosni dosta i mnogo je gradova koji su pojam mirnoga u poredjenju sa Gorazdem. Olovo i Tesanj, da nevedem samo neke od njih.
Sto se tice drugog dijela tvog posta on me iznenadjuje. U Omladinskoj ulici nalazi se jedna od pozornica na kojoj cirkusanti, zongleri i ostali umjentici izvode svoje priredbe, a i da nije tako tu su smjesteni svi posjetioci festivala. Kako mozes reci da je na margini? Izgleda da je problem upravo u tom mentalitetu po kojem se posjetioci festivala ne dozivljavaju kao dio festivala vec kao neki tu koji vam smetaju. Festival ne postoji zbog Gorazda i njegovih stanovnika, no izgleda da Gorazdaci tako misle pa vam fest propada. Nema toaleta, o tushevima da i ne govorimo, a policija vam je nikakva. Kada se grupa huligana za ovaj fest bacala ljudima po satorima i kada su oni pozvali policiju, dvojac koji je dosao je samo klimao glavom. Jedan od njih je usput i ceprkao nos, valjda da potvrdi svoju zainteresovanost za problem iako su mogli potrcati i uhvatiti budale koji su kvarili ugodjaj turistima, iako su imali corpus delicti i mogli ih, da je bilo volje, i kazniti u par dana i dati svima primjer. Da opet ne pricam o tome kako analize zlocina nije bilo, kako niko nije pomislio da ponudi nadoknadu stete posjetiocima, ili da im ponudi alternativni smjestaj jer su im satori unisteni.
Bilo je i lijepih trenutaka na festivalu, koncert Kultur shocka cu dugo pamtiti, ali mnogo vise onih negativnih trenutaka me natjeralo na odluku da vise ne dolazim u vas grad.
U biti meni je lako rjesiti problem - samo se ne pojavljujem tamo, no ti se zapitaj kako ce sutra tvoje dijete koje ne moze otici iz tog gradica postupiti.
Post Reply