Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#676 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by konektovan »

Jesu jesu, nema šta, baš im je istancan ukus... :(
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#677 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by Better Man »

Škobo Habu wrote:
MarlboroGold wrote:Uske pantole poput ovih. Hajd treće i nekako mogu proći...
Image
Šta fali skinny jeansu?

Ja, inače, pretežno nosim takav kroj. 511 slim fit, 501 skinny, imam jedne Diesel, ali nisam nešto oduševljen Dieselom, zbog te neke ekstavagancije koja je potpuno precjenjena.

Ja, sa druge strane, nikada ne bih obukao onaj loose fit ili klasične 501. Totalno passe.
Skinny jeans je samo za mršave muškarce. Gledajući ove tri slike, ove prve na ovom liku su preuske, tj. premale su i treba mu broj veće. Druge već izgledaju bolje, jer se nigdje nisu naborale, a i treće su slične drugima. Bez obzira što neko nosi skinny jeans, farmerke na njemu ne smiju biti naborane, jer ako su naborane, onda su premale. Ja preferiram slim fit jeans. Riječ je o kroju koji prati liniju tijela i nisu uske, a nisu i široke, već taman onako kako treba i jedna dobra stvar osim što izgledaju dobro na vama je da kad kiša pada nogavice na dnu uvijek budu suhe, jer nisu široke kao one ravnog kroja, kod kojih je neizbježno da se nogavice skvase. Još jedna bitna stvar je da uzmete odgovarajuću dužinu nogavica. Ja sam nekad nosio Levis, ali Diesel i Replay su ih po svemu prešišali. Jednostavno. I Diesel i Replay nude daleko veći izbor modela i krojeva i svako može naći nešto za sebe za razliku od Levisa.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#678 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by pizarro »

cuj trece mogu proci a trece najgore :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#679 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by annoy »

Ne znam koje su gore
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#680 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by konektovan »

Ja samo vjerujem jeansu iz Novog Pazara.. :mrgreen:
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#682 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by Anabella_ »

Krzno, lisicu oko vrata i ostale varijante. Što zbog moralnih načela, što zbog toga što me nikako ne privlači imat mrtvu životinju na sebi.

U susštini sve ostalo može proć i volim eksperimentisat sa odjećom.

Ne volim sintetiku, preuske i prekurvaste stvari, što bi se reklo "jeftine"
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#683 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by moonca »

A da li biste nosili -haltercice.. :-) :oops:

Image
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#684 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by Better Man »

pizarro wrote:cuj trece mogu proci a trece najgore :lol:
Meni ovako na slici prve djeluju najgore, jer su se sve naborale na liku koji ih nosi, dok na trećim nisam to primjetio ili je do ugla iz kojeg je slikano.
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#685 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by Škobo Habu »

Better Man wrote:
Škobo Habu wrote:. Ja sam nekad nosio Levis, ali Diesel i Replay su ih po svemu prešišali. Jednostavno. I Diesel i Replay nude daleko veći izbor modela i krojeva i svako može naći nešto za sebe za razliku od Levisa.
Ne bih sada da ulazim u tipična konzumeristička preseravanja o lojalnosti nekom brandu, ali, baš kao i kod Diesela, ili Replaya, i kod Levi'sa imaš modele koji su slim fit, skinny, super -skinny, loose, regular fit itd.

Ja, iz svog iskustva, mogu reći da su i Diesel, i Replay, potpuno kvalitetom precjenjeni spram Levisa. Na kraju, što se tiče jeansa, Levi's je postavio tu standarde i to je činjenica.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#686 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by Russki »

konektovan wrote:Jesu jesu, nema šta, baš im je istancan ukus... :(
Uz neizostavnu špageta frizuru


Jebala vas moda i trend!

Daj mi kombinezon!
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#687 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by Zoya »

insomnia78 wrote:Image
Sexi. Sviđaju mi se čizmice :oops:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#688 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by Better Man »

Škobo Habu wrote:
Better Man wrote:
Škobo Habu wrote:. Ja sam nekad nosio Levis, ali Diesel i Replay su ih po svemu prešišali. Jednostavno. I Diesel i Replay nude daleko veći izbor modela i krojeva i svako može naći nešto za sebe za razliku od Levisa.
Ne bih sada da ulazim u tipična konzumeristička preseravanja o lojalnosti nekom brandu, ali, baš kao i kod Diesela, ili Replaya, i kod Levi'sa imaš modele koji su slim fit, skinny, super -skinny, loose, regular fit itd.

Ja, iz svog iskustva, mogu reći da su i Diesel, i Replay, potpuno kvalitetom precjenjeni spram Levisa. Na kraju, što se tiče jeansa, Levi's je postavio tu standarde i to je činjenica.
Pa ne bih rekao da su Diesel i Replay potpuno kvalitetom precjenjeni spram Levisa. Imam jedne Replay farmerke i osim što su malo isprane izgledaju kao nove, tj. nisu se nigdje ofucale, niti poderale, a 7 godina im je, a jednim Dieselovim je 11 godina i dan danas su kao nove, osim što se malo boja isprala, a to je sasvim normalno za jeans. Nosio sam jako dugo Levis, sve dok nisam probao Diesel i Replay. Levis je nekad bio sinonim za jeans, ali danas su to Diesel i Replay.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#689 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by almir90 »

One kratke hlače, neko je već postavljao ovdje. One skinny hlače sto su skroz uz nogu to gležnjova, vidim raja ih nosa. Odvratne su mi one majce sa širokim ovratnikom, kao i one duge majce što izgleda k'o haljina na momku, i one skroz uske majce što izgledaju da će pući svakog trena. Puuu gdje je ta moda otiša. :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#690 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by konektovan »

Better Man wrote:
Pa ne bih rekao da su Diesel i Replay potpuno kvalitetom precjenjeni spram Levisa. Imam jedne Replay farmerke i osim što su malo isprane izgledaju kao nove, tj. nisu se nigdje ofucale, niti poderale, a 7 godina im je, a jednim Dieselovim je 11 godina i dan danas su kao nove, osim što se malo boja isprala, a to je sasvim normalno za jeans. Nosio sam jako dugo Levis, sve dok nisam probao Diesel i Replay. Levis je nekad bio sinonim za jeans, ali danas su to Diesel i Replay.

Levis proda sedmično jeansa, ko replay i diesel zajedno za godinu. Levis je i tata i babo i ćaća jeansa, i nije levis samo 501. Drugi par opanaka je što su svi nabrojani postali preskupi za ono što nude...
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#691 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by Škobo Habu »

Better Man wrote:
Pa ne bih rekao da su Diesel i Replay potpuno kvalitetom precjenjeni spram Levisa. Imam jedne Replay farmerke i osim što su malo isprane izgledaju kao nove, tj. nisu se nigdje ofucale, niti poderale, a 7 godina im je, a jednim Dieselovim je 11 godina i dan danas su kao nove, osim što se malo boja isprala, a to je sasvim normalno za jeans. Nosio sam jako dugo Levis, sve dok nisam probao Diesel i Replay. Levis je nekad bio sinonim za jeans, ali danas su to Diesel i Replay.
Sinonimi za jeans? :roll:

Niti su sinonimi za jeans, niti za kvalitet.

Niti u jednoj sub-kulturi ni Diesel, ni Replay, nemaju mjesto koje ima Levi's za jeans, ilti Dr. Martens za čizme. To je opšta činjenica.

Imam i ja između 15 pari leviski, neke stare i po 12 godine, tipa trapez 506, i izgledaju kao nove. Možda dva puta obučene.
To ne znači ništa.
Imam i onih koje nosim svaki dan i sedmično perem, i još uvijek su dobre...osim što odu brzo između nogu.
Nosi svaki dan dizelke, sedmično peri, pa mi onda reci kako izgledaju nakon godinu dana.
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#692 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by al_akhisari »

:run: za početak, bilo koji odjevni predmet u dreč bojama (žuta, narandžasta, zelena, roze, crvena,...)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#693 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by moonca »

Jedan 'komad' necega , bilo sta od odjece-donosi neopisivo osvjezenje- :thumbup:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#694 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by annoy »

Ogrlice sa vlastitim imenom na njima
Nekako mi je to psece :D
Edin25
Posts: 418
Joined: 01/06/2012 07:57

#695 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by Edin25 »

MarlboroGold wrote:
Škobo Habu wrote:
MarlboroGold wrote:Uske pantole poput ovih. Hajd treće i nekako mogu proći...
Image
Šta fali skinny jeansu?

Ja, inače, pretežno nosim takav kroj. 511 slim fit, 501 skinny, imam jedne Diesel, ali nisam nešto oduševljen Dieselom, zbog te neke ekstavagancije koja je potpuno precjenjena.

Ja, sa druge strane, nikada ne bih obukao onaj loose fit ili klasične 501. Totalno passe.
Zato što za mene muškarci u takvim pantolama izgledaju kao žene. Uostalom, poznato je da gayevi uglavnom nose skinny jeans.
Ovo nosis samo kad trazis guzici cepa :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#696 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by moonca »

I uske hlace odlaze- dolaze sire :-)

Image

duzina iznad clanka.. :roll:

Image
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#697 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by mali_balon »

moonca wrote:I uske hlace odlaze- dolaze sire :-)

Image

duzina iznad clanka.. :roll:

Image
Prakticne za abdesta


jbte jos malo pa ce muskarci u helankama i tajicama hodat...samo ne znam kako sta ce sa kitama hoce li ih ostavit da landara ili ce ih nekako spengat......mozda budu nosali one stitnike za muda
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#698 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by kabal1337 »

MarlboroGold wrote:Uske pantole poput ovih. Hajd treće i nekako mogu proći...
Image


Od patika nijedne koje imaju neki sjaj ili tak nešto.
te nose oni koji nemaju muda
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#699 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by azurna_obala »

annoy wrote:Ogrlice sa vlastitim imenom na njima
Nekako mi je to psece :D
:lol: :thumbup:


Ove neke čizme na ovaj fazon, toliko su ružne, da mi ih džaba daju, ne bih uzela

https://www.zara.com/ba/en/leather-ankl ... 14301.html
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#700 Re: Šta ne biste nikad navukli na sebe od odjeće/obuće?

Post by pirmin »

Sta je sljedece sto ce modna industrija podgrijati iz proslosti i prodavati kao novo, moderno i savremeno?
Post Reply