Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#826 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Sunrise00 »

Papirna wrote:
dusa_raskopuša wrote:Samo sam htjela rec' da treba imati fin pristup, a ne ha-hu, saka, kais, i Bog zna sta jos. Mene moji nisu tukli, pa sam ok. Meni ni'e ok kad roditelj tuce svoje dijete zbog ocjene u skoli i nikad mi nece biti jasno. I da ga sili, ako ono ne moze. Druga stvar je ako nece, ali i to treba razgovorom polahko i sa dosta strpljenja.
Zar u BiH ne postoji zakon o zabrani nasilja nad djecom? :shock:

Ako vidite ljude da vicu, udaraju ili cupaju, znaci da im nedostaje "alata" da rijese problem, drugim rijecima nisu razvijeni kao ljudi, nisu sposobni da ogajaju svoju djecu ili kontrolisu svoj zivot.
Moj otac mene nikad nije udario. A kad bi neko udario svoje djete u mom prisustvu, oprositite vi meni ali sigurno bih ga upozorila, a mozda cak i prijavila policiji, i na kraju napustila drustvo.
pozdrav dijaspori :D
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#827 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by sabanss »

Papirna wrote: Zar u BiH ne postoji zakon o zabrani nasilja nad djecom? :shock:

Ako vidite ljude da vicu, udaraju ili cupaju, znaci da im nedostaje "alata" da rijese problem, drugim rijecima nisu razvijeni kao ljudi, nisu sposobni da ogajaju svoju djecu ili kontrolisu svoj zivot.
Moj otac mene nikad nije udario. A kad bi neko udario svoje djete u mom prisustvu, oprositite vi meni ali sigurno bih ga upozorila, a mozda cak i prijavila policiji, i na kraju napustila drustvo.
:D

Da pretpostavim: nemas djece?
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#828 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by madFlava »

Papirna wrote:
dusa_raskopuša wrote:Samo sam htjela rec' da treba imati fin pristup, a ne ha-hu, saka, kais, i Bog zna sta jos. Mene moji nisu tukli, pa sam ok. Meni ni'e ok kad roditelj tuce svoje dijete zbog ocjene u skoli i nikad mi nece biti jasno. I da ga sili, ako ono ne moze. Druga stvar je ako nece, ali i to treba razgovorom polahko i sa dosta strpljenja.
Zar u BiH ne postoji zakon o zabrani nasilja nad djecom? :shock:

Ako vidite ljude da vicu, udaraju ili cupaju, znaci da im nedostaje "alata" da rijese problem, drugim rijecima nisu razvijeni kao ljudi, nisu sposobni da ogajaju svoju djecu ili kontrolisu svoj zivot.
Moj otac mene nikad nije udario. A kad bi neko udario svoje djete u mom prisustvu, oprositite vi meni ali sigurno bih ga upozorila, a mozda cak i prijavila policiji, i na kraju napustila drustvo.
:lol: :lol: :lol:
histerična
Posts: 1
Joined: 25/11/2012 09:22

#829 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by histerična »

Tema je extra....
Iako su me mnoge stvari nervirale kod mog bivšeg, čitajući ove postove, vidim da je to sve u 5 dkg i ismijala sam se ko luda na mnoge komentare.Ono što me nekad izludjivalo sad mi je smiješno i da ironija bude veća....nedostaje mi:(((
A to je trenutno ono što me NAJVIŠE NERVIRA kod mog bivšeg muža....!!!!
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#830 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by novi.dan.nova.nafaka »

madFlava wrote:Uredu je da roditelj vidi dijete da uci, pa da dobije losu ocjenu, nema tu nikakvog udaranja i galamljenja. Al roditelj da vidi pored citave price djetetu o ljubavi prema skoli i ucenju i da i nakon toga ne uci i dobije losu ocjenu, kandziija i pruzi rukeee mali odmetnice :D
Kao najbolji učenik generacije, kasnije dobar student na tehničkom faksu a potom i magistar, apsolutno se slažem sa ovim - disciplina, oličena u batini (u razumnoj mjeri) nikome nije naštetila. Čak, šta više - muškima dobro dođe da ih ojača i čeliči. Pa sutra kad' izađe iz kuće i otisne se u život, niko ga neće maziti. Od supruge, preko šefa u firmi, najbližeg komšije itd, itd. Gdje god da napravi grešku, ista će mu se vratiti kao bumerang...
Jednom sam dobio batine od učitelja u OŠ, par puta od roditelja (iako sam imao sve petice od početka do kraj škole) nisu ništa strašno. :-D U neka doba uhvati te kriza, lošije društvo, bubice - šta sve ne. I onda sve to treba poravnati...
Naravno, ovdje treba reći da roditelji moraju konstantno paziti na djecu, uspjeh u školi, ponašanje. Nije u redu raditi samo godišnju prozivku, ili kad stvari odu predaleko. E sad, jest' da to nije lahko, slađe je pratiti saFunice, utakmice, izlaziti u šoping, ali Bože moj - valjda su djeca najbolja investicija...
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#831 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by miki.ba »

Sramota je djecu tuci, to je samo dokaz nemoci roditelja.
Mirna djeca nisu miran zato što dobiju degenek, nego zato što su po prirodi mirni.
Odlicni ucenici nisu odlicni zato što ih roditelji tuku za loše ocjene.
@novi.dan.nova.nafaka
Nisu te valjda roditelji i na faxu tukli da bi završio? :roll:
Mislim da si ti to sve ipak samo svojom voljom. :D
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#832 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by dusa_raskopuša »

Djecu treba tuc' samo dok su manja i to zbog toga sto ne mogu tako brzo da shvate da nesto ne valja, a onako kad se lupi, poslusa, i to samo po dupetu, jer mu nece nista bit'. Kasnije, dijete mozga i onda sve moze razgovorom. I slazem se sa postom iznad. :roll:
User avatar
Logovan
Posts: 94158
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#833 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Logovan »

miki.ba wrote: Nisu te valjda roditelji i na faxu tukli da bi završio? :roll:
:lol: :D
dusa_raskopuša wrote:Djecu treba tuc' samo dok su manja i to zbog toga sto ne mogu tako brzo da shvate da nesto ne valja, a onako kad se lupi, poslusa, i to samo po dupetu, jer mu nece nista bit'. Kasnije, dijete mozga i onda sve moze razgovorom. I slazem se sa postom iznad. :roll:
U potpunosti se slažem. :thumbup:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#834 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Velkoski »

Napraviš belaj -> dobiješ kaišem po goloj guzici i onda ti više ne padne na pamet da ponoviš isto. Efikasna i učinkovita disciplinska metoda. :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#835 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Great Cornholio »

Ne postoje problematična djeca, djeca koju je teško odgojiti, postoje samo problematični roditelji, a njih su odgojili isti takvi roditelji. Ovo se odnosi na djecu koja su rođena psihofizički - zdrava.

Konja možeš naučiti da bude poslušan, a da ga ne tučeš, kocka šećera može zamijeniti kandžiju, a dijete je puno inteligentnije od konja.

Dijete ne zna šta je loše, to što je loše mora mu se zabraniti, jeste istina da je vrlo malom djetetu teško objasniti zašto je nešto loše po njega i zato roditelj u tim situacijama mora odigrati ulogu "policajca" koji se ne raspravlja već samo kaže "To ne smiješ, to je zabranjeno " , koji na pitanje "Zašto?" odgovara "Zato što ja tako kažem".
Ako to kaže malo povišenim tonom uz blago ljutit' izraz lica, to će normalnom ( psiho- fizički zdravom) djetetu biti dovoljno da prestane to da čini.

Naravno, poslije zabrane ide objašnjavanje zašto je to zabranjeno, jer svi mi želimo da znamo zašto nas "kažnjavaju", želimo da nas ne kažnjavaju zato što to mogu,zato što su jači od nas već zato što im je stalo do nas.
I dijete želi da zna razloge, jer dijete je čovjek u razvoju :)
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#836 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by miki.ba »

Great Cornholio wrote:Ne postoje problematična djeca, djeca koju je teško odgojiti, postoje samo problematični roditelji, a njih su odgojili isti takvi roditelji. Ovo se odnosi na djecu koja su rođena psihofizički - zdrava.

Konja možeš naučiti da bude poslušan, a da ga ne tučeš, kocka šećera može zamijeniti kandžiju, a dijete je puno inteligentnije od konja.

Dijete ne zna šta je loše, to što je loše mora mu se zabraniti, jeste istina da je vrlo malom djetetu teško objasniti zašto je nešto loše po njega i zato roditelj u tim situacijama mora odigrati ulogu "policajca" koji se ne raspravlja već samo kaže "To ne smiješ, to je zabranjeno " , koji na pitanje "Zašto?" odgovara "Zato što ja tako kažem".
Ako to kaže malo povišenim tonom uz blago ljutit' izraz lica, to će normalnom ( psiho- fizički zdravom) djetetu biti dovoljno da prestane to da čini.

Naravno, poslije zabrane ide objašnjavanje zašto je to zabranjeno, jer svi mi želimo da znamo zašto nas "kažnjavaju", želimo da nas ne kažnjavaju zato što to mogu,zato što su jači od nas već zato što im je stalo do nas.
I dijete želi da zna razloge, jer dijete je čovjek u razvoju :)
Ma ti si stroga normala. :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#837 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Great Cornholio »

miki.ba wrote: Ma ti si stroga normala. :D
Nauka tako kaže, a ja vala više vjerujem nauci nego nenama i djedovima koji od škole samo mejtef imaju :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#838 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by plain vanilla »

Great Cornholio wrote:
miki.ba wrote: Ma ti si stroga normala. :D
Nauka tako kaže, a ja vala više vjerujem nauci nego nenama i djedovima koji od škole samo mejtef imaju :D
jah
ali moja nena s mejtefom odgojila osmero djece...

a naucnici u vrh glave jedno-dvoje

elem, batina je iz raja izasla
ne treba pretjerivati, ali od malo po guzi niko nije umro
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#839 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Velkoski »

Tako je, razmazite djecu pričom i naukom pa onda otvarajte ovakve teme : http://www.klix.ba/forum/rezanje-pomoc--t106437.html :mrgreen:


Kada dijete zna da je otac AUTORITET onda će uvijek 2 puta razmisliti prije nego napravi neko sranje.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#840 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Great Cornholio »

plain vanilla wrote:
Great Cornholio wrote:
miki.ba wrote: Ma ti si stroga normala. :D
Nauka tako kaže, a ja vala više vjerujem nauci nego nenama i djedovima koji od škole samo mejtef imaju :D
jah
ali moja nena s mejtefom odgojila osmero djece...

a naucnici u vrh glave jedno-dvoje

elem, batina je iz raja izasla
ne treba pretjerivati, ali od malo po guzi niko nije umro
I moja je šestero, ne zna se koje je gore od kojeg, meni nije jasno kako sam ja isp'o normalan, moraću preispitati nauku :-? :lol:

Pa vala nije normalno imati osmero djece, al' hajd ne treba starijima zahatoriti, iako se oni danas pravdaju da su željeli toliku čildrenčurliju ( obdanište cijelo treba za djecu od jedne majke i jednog oca :-) :lol: ) , oni su ih imali zato što nisu bili prosvjećeni.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#841 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by plain vanilla »

Great Cornholio wrote:
plain vanilla wrote: jah
ali moja nena s mejtefom odgojila osmero djece...

a naucnici u vrh glave jedno-dvoje

elem, batina je iz raja izasla
ne treba pretjerivati, ali od malo po guzi niko nije umro
I moja je šestero, ne zna se koje je gore od kojeg, meni nije jasno kako sam ja isp'o normalan, moraću preispitati nauku :-? :lol:

Pa vala nije normalno imati osmero djece, al' hajd ne treba starijima zahatoriti, iako se oni danas pravdaju da su željeli toliku čildrenčurliju ( obdanište cijelo treba za djecu od jedne majke i jednog oca :-) :lol: ) , oni su ih imali zato što nisu bili prosvjećeni.
a koliko je normalno imati djece?
pa bolan ovi naucnici koje citiras i nemaju djecu, posvetili se nauci :evil: :lol:

umjesto da su odgajali djecu (puc puc po guzi), sad otvaraju teme da ne valjaju uciteljice, nastavnici, profesori..niko ne valja :?
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#842 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Great Cornholio »

leet wrote:Tako je, razmazite djecu pričom i naukom pa onda otvarajte ovakve teme : http://www.klix.ba/forum/rezanje-pomoc--t106437.html :mrgreen:


Kada dijete zna da je otac AUTORITET onda će uvijek 2 puta razmisliti prije nego napravi neko sranje.
Da, treba se znati ko je roditelj a ko dijete, ali "hladna" disciplina, potpuna nedisciplina, želja za potpunom kontrolom nad djetetovim životom ili potpuna nezainteresovanost za dijete, dovodi do ovakvog autodestruktivnog ponašanja.

Neće se dijete koje osjeća da je voljeno i koje zna da se može pouzdati u roditelja rezati žiletom , nauka tako kaže, a ako ona laže, lažem i ja.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#843 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Great Cornholio »

plain vanilla wrote: a koliko je normalno imati djece?
pa bolan ovi naucnici koje citiras i nemaju djecu, posvetili se nauci :evil: :lol:

umjesto da su odgajali djecu (puc puc po guzi), sad otvaraju teme da ne valjaju uciteljice, nastavnici, profesori..niko ne valja :?
Dvoje, u nekom svijetu gdje bi sve ostalo bilo normalno.

Nije istina, ovi današnji naučnici, nastavnici, učiteljice, profesori, više vode brigu u vlastitim ženama i djecama :D i samo traže veće plate, kad im čo'ek lopatom nanosio , ne bim im bilo dovoljno :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#844 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Velkoski »

Može se dijete osjećati voljeno i opet biti bezobrazno jer je razmaženo. Ja sam se uvijek osjećao voljeno ali sam i znao da ako napravim belaj mogu očekivati "haos" u kući i zato sam uvijek dva puta razmišljao prije nego što ću nešto uraditi.

Da se razumijemo, jednom sam popio batine i apsolutno sam ih i zaslužio i nisam se osjećao manje voljenim zbog toga. :D Poenta je da dijete zna ko je autoritet, ispunjavanje svake želje je dovelo do toga da je većina današnje djece užas.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#845 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by plain vanilla »

leet wrote:Može se dijete osjećati voljeno i opet biti bezobrazno jer je razmaženo. Ja sam se uvijek osjećao voljeno ali sam i znao da ako napravim belaj mogu očekivati "haos" u kući i zato sam uvijek dva puta razmišljao prije nego što ću nešto uraditi.

Da se razumijemo, jednom sam popio batine i apsolutno sam ih i zaslužio i nisam se osjećao manje voljenim zbog toga. :D Poenta je da dijete zna ko je autoritet, ispunjavanje svake želje je dovelo do toga da je većina današnje djece užas.
tacno tako, i ja isto
apsolutno zasluzeno i s ljubavlju :lol:
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#846 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by miki.ba »

Ako pitate današnje narkomane, kriminalce, razbojnike, besposlicare dal su ih roditelji tukli, u 90% slucajeva odgovor je "da".
Ako pitate uspješnu omladinu dal su njih roditelji tukli, odgovor je u 90% slucajeva "ne", tako da vam ova sa batinom iz raja ne stoji.
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#847 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by dusa_raskopuša »

miki.ba wrote:Ako pitate današnje narkomane, kriminalce, razbojnike, besposlicare dal su ih roditelji tukli, u 90% slucajeva odgovor je "da".
Ako pitate uspješnu omladinu dal su njih roditelji tukli, odgovor je u 90% slucajeva "ne", tako da vam ova sa batinom iz raja ne stoji.
:thumbup:

Opet, zavisi kako ko reaguje na batine. :lol: Kod nekoga ne piju vode, a kod nekoga piju. :roll:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#848 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Great Cornholio »

leet wrote:Može se dijete osjećati voljeno i opet biti bezobrazno jer je razmaženo. Ja sam se uvijek osjećao voljeno ali sam i znao da ako napravim belaj mogu očekivati "haos" u kući i zato sam uvijek dva puta razmišljao prije nego što ću nešto uraditi.

Da se razumijemo, jednom sam popio batine i apsolutno sam ih i zaslužio i nisam se osjećao manje voljenim zbog toga. :D Poenta je da dijete zna ko je autoritet, ispunjavanje svake želje je dovelo do toga da je većina današnje djece užas.
Da, kažu da ako želiš djetetu upropastiti život dopusti mu da uradi sve što hoće, ili sve uradi umjesto njega.

Roditelj mora predstavljati autoritet za dijete, ali vala ako se taj autoritet zasniva samo na strahu od kazne onda postoje velike šanse da roditelj završi ko Čaušesku, kad dijete ojača :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#849 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Velkoski »

miki.ba wrote:Ako pitate današnje narkomane, kriminalce, razbojnike, besposlicare dal su ih roditelji tukli, u 90% slucajeva odgovor je "da".
Ako pitate uspješnu omladinu dal su njih roditelji tukli, odgovor je u 90% slucajeva "ne", tako da vam ova sa batinom iz raja ne stoji.
Znaš šta se kaže za statistiku ?

@Great Cornholio

Taj strah je uglavnom pozitivan i ta djeca uglavnom poštuju svoje roditelje kada odrastu. Naravno da ni ja ne mislim da treba bičevati djecu. :-)
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#850 Re: Šta nas nervira kod naših žena/muževa ?

Post by Great Cornholio »

Ne tucite djecu, jer oni neće zauvijek ostati mali i bespomoćni :evil: :lol:
Post Reply